Mapa tunelov

sekcia venovaná tunelom a príslušným stavbám

Moderátor: Moderátori

Mapa tunelov

Odoslaťod aquila » 22. Sep 2006 11:42

do schranky sa mi dostala vynikajuca mapa tunelov vo vektorovej grafike.

http://www.dialnice.info/images/docs/mapa_tunelov.pdf
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod sergej » 22. Sep 2006 17:56

Prečo sú Višňové a Ovčiarsko označené modrou farbou? Je to kvôli už prerazeným prieskumným štôlňam?
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod johhan » 25. Sep 2006 09:34

Na tej mape sú všetky alternatívy trás D a RC :-)
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Jarda » 25. Sep 2006 09:54

johhan napísal:Na tej mape sú všetky alternatívy trás D a RC :-)


Chybí tam, ale alternativa D1 s tunelem Korbelka. (viz téma: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=626 ) :?: :!:
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod mel » 25. Sep 2006 10:40

Zaroven tam chyba aj Soroska na R2 ... a to sa vravelo, ze sa to posuva vyssie v prioritach.
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod expwy » 25. Sep 2006 10:47

mel napísal:Zaroven tam chyba aj Soroska na R2 ... a to sa vravelo, ze sa to posuva vyssie v prioritach.


Tunely na rýchlostných cestách tam chýbajú všeobecne, nie sú tam, lebo vo väčšine prípadoch tieto tunely ešte nie sú presne zadefinované v rámci variantných riešení, takže tam nefigurujú....
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod johhan » 27. Sep 2006 09:02

Jarda napísal:
johhan napísal:Na tej mape sú všetky alternatívy trás D a RC :-)


Chybí tam, ale alternativa D1 s tunelem Korbelka. (viz téma: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=626 ) :?: :!:


No lebo to už nieje alternatíva, to čo tam je je konečná trasa, aj keď sa znovu začalo o Korbeľke diskutovať.
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Dialniciar » 04. Okt 2006 22:53

Táto mapa je profesionálna práca a exituje už nejaký čas.

Pripravuje sa aj jej druhá verzia, ktorá zmapuje celú SR vo viacerých variantoch.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod random » 05. Okt 2006 08:05

Dy: uz sa tesim :)
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod Branco » 12. Okt 2006 21:50

Rozmýšľal som, kam vsuniem vetu, ktorá ma zaujala na konferencii v Bojniciach :) :
Na to, aby sme mohli spojazdniť do roku 2013 diaľnice potrebujeme postaviť 90 km tunelových rúr, čo znamená asi 45 km tunelov v hlavnej diaľničnej sieti. Momentálne sa nestavia žiadny tunel, sčasti je pripravené len Višňové. Našou prioritou je upozorňovať na to, že tunely vieme stavať a že ich je u nás nedostatok. Slovenskí stavbári sú pripravení na to, aby ich postavili. Teraz naše kapacity robia v mnohých zahraničných krajinách. Sme teda pripravení na to, aby sme tunely u nás sami bez cudzej pomoci vybudovali. Technicky sme rovnako schopní robiť ako ktokoľvek iný.

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5275
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Dialniciar » 29. Dec 2006 13:48

Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mikeBoss » 04. Mar 2007 11:00

4 tunely pri BA a 4 pri Ziline. Bravooo gratulujem len mohlo ich byt aspon 15 pri Ziline lebo cele Slovensko ma zaujem ju budovat aj sa pozbierame len hlavne nech Zilina sa buduje. Co tak este nejaky dalsi obchvatik mesta alebo rozsirit cesty okolo mesta na 4+4? nebolo by odveci.

Ked sa hovorilo o tunely v Nitre tak to bolo zamietnute ako zbytocne a drahe... to hovori vela :evil:
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod pohodak » 04. Mar 2007 11:53

pozri sa do mapy a skus mi povedat ako chces postavit obchvat BA bez tunelov :roll:
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod fh » 04. Mar 2007 11:56

mikeBoss napísal:4 tunely pri BA a 4 pri Ziline. Bravooo gratulujem len mohlo ich byt aspon 15 pri Ziline lebo cele Slovensko ma zaujem ju budovat aj sa pozbierame len hlavne nech Zilina sa buduje. Co tak este nejaky dalsi obchvatik mesta alebo rozsirit cesty okolo mesta na 4+4? nebolo by odveci.

Ked sa hovorilo o tunely v Nitre tak to bolo zamietnute ako zbytocne a drahe... to hovori vela :evil:


Ja som sa len zasmial na tejto logike. Zaveďme rovnostárstvo a pravidlo:"Každé krajské mesto rovnaký počet tunelov!" Malé decká sa budú biť o hračky. Žilina berie Nitre tunely! Toto vyplýva z tvojich drístov. Nebávidíš Trnavu, píšeš, že je zaprdená, nenávidíš Žilinu, lebo má viac ako Nitra, Nadávaš na BB, lebo aj tam sa ide niečo diať, okrem Nitry nenávidíš všetko, čo má viac ako Nitra. Ty si vlastne taký nitriansky mesík :roll: , len to s tebou viac plieska. :roll:
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod wazari » 04. Mar 2007 12:26

mikeBoss napísal:4 tunely pri BA a 4 pri Ziline. Bravooo gratulujem len mohlo ich byt aspon 15 pri Ziline lebo cele Slovensko ma zaujem ju budovat aj sa pozbierame len hlavne nech Zilina sa buduje. Co tak este nejaky dalsi obchvatik mesta alebo rozsirit cesty okolo mesta na 4+4? nebolo by odveci.

Ked sa hovorilo o tunely v Nitre tak to bolo zamietnute ako zbytocne a drahe... to hovori vela :evil:


no, v Nitre mal byt tunel na severnom obchvate
mesto si vyziadalo juzny obchvat - ale pri troche snahy by sa dal urobit daky tunel aj tam, nech sa Nitra neciti menejcenna

aleba zaloz peticiu za severny obchvat namiesto juzneho
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod johhan » 04. Mar 2007 12:45

mikeBoss - ďakujem ti, takto po nedeľnom obede ma nikto dááávno nezabavil :-)
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Dialniciar » 04. Mar 2007 13:01

mikeBoss napísal:4 tunely pri BA a 4 pri Ziline. Bravooo gratulujem len mohlo ich byt aspon 15 pri Ziline lebo cele Slovensko ma zaujem ju budovat aj sa pozbierame len hlavne nech Zilina sa buduje. Co tak este nejaky dalsi obchvatik mesta alebo rozsirit cesty okolo mesta na 4+4? nebolo by odveci.

Ked sa hovorilo o tunely v Nitre tak to bolo zamietnute ako zbytocne a drahe... to hovori vela :evil:


Neklam :!:

Vaše mesto nechcelo severný obchvat NR, presadzovalo južný. Aj keď ten sa mal stavať cez SSC. Ale vidím, že druhý feroslav je na fóre.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod random » 04. Mar 2007 16:55

Jzny obchvat v Nitre vyriesi viac problemov ako by to urobil severny... a na tunely sa vysrat ...
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod mikeBoss » 05. Mar 2007 17:53

Vidim ze tu pisem asi jediny z Nitry lebo ked sa ohradim ze nieco nieje spravne tak kazdy hned do mna skace. Nikto ma nepresvedci ze D1 je spravne trasovana, ze treba minut takze miliardy na tunely niekde na severe SR, ze keby Nitra chce tak ma tunel... ja som nikde nenapisal ze Trnava je zaprdena, ani ze len Nitru propagujem! Len vidim ako to chodi. Namiesto podpory celeho SR a hlavne zaostalych regionov sa vsetko toci okolo BA, TT a Ziliny. Tu BA chapem lebo to je velke hlavne mesto. A to ze sme si presadili juzny je preto ze severny nic nevyriesi a hlavne boli z toho velke reci ze taky tunel by bol drahy.

Tak si tu piste teda nebudem Vam to tu 'kazit' a budujte si slovami Vase mestecka. Si myslite podaktori ze ked sem chodite uz par mesiacov a ked mate vela prispevkov tak ste zjedli mudrost sveta. Velki borci ste haha :lol:
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Re: Mapa tunelov

Odoslaťod mikeBoss » 05. Mar 2007 17:57

aquila napísal:do schranky sa mi dostala vynikajuca mapa tunelov vo vektorovej grafike.

http://www.dialnice.info/images/docs/mapa_tunelov.pdf


Viem ze ide hlavne o tunely ale co sa tyka presnosti zobrazenia mesta je dost cudna. Nitre chybaju casti mesta ani su neni uvedene...
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod pohodak » 05. Mar 2007 18:04

mikeBoss napísal:Vidim ze tu pisem asi jediny z Nitry lebo ked sa ohradim ze nieco nieje spravne tak kazdy hned do mna skace. Nikto ma nepresvedci ze D1 je spravne trasovana, ze treba minut takze miliardy na tunely niekde na severe SR, ze keby Nitra chce tak ma tunel... ja som nikde nenapisal ze Trnava je zaprdena, ani ze len Nitru propagujem! Len vidim ako to chodi. Namiesto podpory celeho SR a hlavne zaostalych regionov sa vsetko toci okolo BA, TT a Ziliny. Tu BA chapem lebo to je velke hlavne mesto. A to ze sme si presadili juzny je preto ze severny nic nevyriesi a hlavne boli z toho velke reci ze taky tunel by bol drahy.

Tak si tu piste teda nebudem Vam to tu 'kazit' a budujte si slovami Vase mestecka. Si myslite podaktori ze ked sem chodite uz par mesiacov a ked mate vela prispevkov tak ste zjedli mudrost sveta. Velki borci ste haha :lol:


prispevok na urovni :roll:

tak ked severny obchvat nic nevyriesi naco by vam bol?len preto aby mala nitra tunel? :? mesto chcelo juzny tak ma juzny, mozno si mal lobovat u primatora aby aj na nom vybavil aspon nejaky tunelik pre radost :twisted:
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod Dialniciar » 05. Mar 2007 19:27

mikeBoss napísal:Tak si tu piste teda nebudem Vam to tu 'kazit' a budujte si slovami Vase mestecka. Si myslite podaktori ze ked sem chodite uz par mesiacov a ked mate vela prispevkov tak ste zjedli mudrost sveta. Velki borci ste haha :lol:


Oni sa budujú a my o tom už len píšeme. Inak neviem, čo sa ti nepáči, tvoje mesto Nitra si presadilo južný variant.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod fh » 08. Mar 2007 19:45

mikeBoss napísal:Vidim ze tu pisem asi jediny z Nitry lebo ked sa ohradim ze nieco nieje spravne tak kazdy hned do mna skace. Nikto ma nepresvedci ze D1 je spravne trasovana, ze treba minut takze miliardy na tunely niekde na severe SR, ze keby Nitra chce tak ma tunel... ja som nikde nenapisal ze Trnava je zaprdena, ani ze len Nitru propagujem! Len vidim ako to chodi. Namiesto podpory celeho SR a hlavne zaostalych regionov sa vsetko toci okolo BA, TT a Ziliny. Tu BA chapem lebo to je velke hlavne mesto. A to ze sme si presadili juzny je preto ze severny nic nevyriesi a hlavne boli z toho velke reci ze taky tunel by bol drahy.

Tak si tu piste teda nebudem Vam to tu 'kazit' a budujte si slovami Vase mestecka. Si myslite podaktori ze ked sem chodite uz par mesiacov a ked mate vela prispevkov tak ste zjedli mudrost sveta. Velki borci ste haha :lol:


Takže ty si nikde nenapísal, že Trnava je zaprdená. A čo toto: " mikeBoss
diskutujúci



Založený: 27.06.2005
Príspevky: 50



Zaslal: Ne Feb 11, 2007 15:49 Predmet:

--------------------------------------------------------------------------------
Zaprdena Trnava uz nema dostatok kvalifikovanej pracovnej sily a aj tak sa tam do Voderadov trepu subdodavatelia Samsungu. Keby radsej isli tam kde je vysoka nezamestnanost...

Letiska mozu byt ale v rozvojovom plane Nitry sa pise o rozvoji letiska a tak je spravodlive aby aj Nitra dostala investicie. Letisko pri Ziline nikdy nebude velke letisko takze to neporovnavajme s BA alebo Kosicami. Nehorovim ze z Nitry ma byt velke letisko ale treba ho rozvyjat na ine potreby nez komercne lety.

A ked hovorime o dopravnom zatazeni tak si pozri kolko aut prejde cez tu uzasnu Zilinu a kolko cez centrum Nitry kedze nemame obchvat. " http://www.dialnice.info/viewtopic.php? ... ght=#36312

Si klamár, alebo máš krátku pamäť. Že sme borci?, keď to napíše takýto bimbo ako ty, je mi to jedno :lol: .
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod magnus » 09. Mar 2007 07:24

Hm:
neviem preco vsetci kydaju na Zilinu. Dialnica sa teraz stavia pri Ziline, tak je stredobodom samozrejme Zilina. Ked sa bude stavat v Ruzomberku, tak budeme vsetci nadavat na Ruzomberok, ze sa tam stavaju tunely? ked sa stavba posunie do Presova, tak budeme kydat na Presov? Ked sa bude stavat obchvat Nitry tak budeme kydat na Nitru? Nie je to divne?
magnus
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 271
Založený: 11. Apr 2005 07:12
Bydlisko: Jasenica / Žilina

Odoslaťod fh » 09. Mar 2007 08:21

magnus napísal:Hm:
neviem preco vsetci kydaju na Zilinu. Dialnica sa teraz stavia pri Ziline, tak je stredobodom samozrejme Zilina. Ked sa bude stavat v Ruzomberku, tak budeme vsetci nadavat na Ruzomberok, ze sa tam stavaju tunely? ked sa stavba posunie do Presova, tak budeme kydat na Presov? Ked sa bude stavat obchvat Nitry tak budeme kydat na Nitru? Nie je to divne?


Toto tvrdím aj ja. Keď sa kedysi pri Žiline ani len nekoplo, už boli kriky. A tým, že sa termíny presúvajú, kydá sa na Žilinu stále (však majú svojho MUDr: Guru).
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Ďalšia

Naspäť na Tunely

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 27 hostí.