D1 tunel Dargov

sekcia venovaná tunelom a príslušným stavbám

Moderátor: Moderátori

D1 tunel Dargov

Odoslaťod Adaios » 11. Feb 2006 15:31

Tento tunel sa bude nachadzat na useku D1 Bidovce – Dargov. Jeho dlzka je 1,05 km.

Viac info najdete tu: http://www.ndsas.sk/index/index.php?ids ... 15&lang=sk
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod random » 12. Feb 2006 00:05

velmi pochybujem ze tento tunel bude mat 1km ... nenie mozne ... keby to bolo 3km ako je uvedene na highways.sk tak to berem ... slanske vrchy su velmi zlozite pohorie ... ta dialnica by musela mat sklon viac ako 4,5%o aby sa dostala do vysky kde by postacovalo prerazit 1km tunel... a to z oboch stran ... neviem ... som dost skepticky k tomuto cislu :$
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod Adaios » 12. Feb 2006 00:44

random, gratulujem.
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Flintstone » 12. Feb 2006 21:45

Keby mal aj 15 km, ja si nemyslím, že stránka www.highways.sk je nejakou konkurenciou pre stránku www.ndsas.sk, už len vzhľadom na obrovské množstvo informácií, ktoré je na stránke www.ndsas.sk prístupných, tak sa dá tolerovať aj nejaká chyba, ja si nemyslím, že Adoas je vinný za to, že to tu uviedol. :P
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod random » 12. Feb 2006 22:07

no az teraz som si nasiel cas ne preskumanie ndas ... taze mal som viac menej pravdu .. teda az na jedno ... ze to stupanie som predpokladal este pred portalmi a teda som predpokladal ze tunel bude vrcholovy ... tak opak je pravdou .. tunel bude v stupani ... co je dost nezvicajne ... za tie peniaze by nebolo postavit radsej dlhsi tunel a vyhnut sa tomu stupaniu ... aj ked v tejto oblasti (slanske vrchy) je geologia poriadne high level ... su to vlastne vyhasnute sopky a teda sa bude razit v poriadne tvrdej a kompaktnej hornine (cadic, granit ... a co ja viem co este je tam .. neviem iba hadam) ... ... o tom co tam mozu najist nebudem pisat pretoze to moze ist velmi hladko ale mozu byt aj problemi a tunel bude stat nakoniec aj raz tolko ...
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod Flintstone » 12. Feb 2006 22:11

random napísal: ... a tunel bude stat nakoniec aj raz tolko ...


Ty už poznáš cenu :shock:
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod random » 12. Feb 2006 22:36

ne nepoznam ... a ani nechcem poznat ...bud taky laskavy a prestan chytat za sovicka ... a radsej si to pozorne precitaj ... ja som nehovoril o cene ale o tom co sa moze stat ak sa trafia do podzemnych utvarov ktore su uzko spojene so sopecnou cinnostou ... nebudem konkretizovat lebo neviem co vsetko je realne a co nie (v tomto pohori) ... su tu ludia ktory k tomu vedia povedat viac
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod Flintstone » 12. Feb 2006 22:50

random napísal:ne nepoznam ... a ani nechcem poznat ...bud taky laskavy a prestan chytat za sovicka ... a radsej si to pozorne precitaj ... ja som nehovoril o cene ale o tom co sa moze stat ak sa trafia do podzemnych utvarov ktore su uzko spojene so sopecnou cinnostou ... nebudem konkretizovat lebo neviem co vsetko je realne a co nie (v tomto pohori) ... su tu ludia ktory k tomu vedia povedat viac


Ale kľud, ty ktorý chápeš tok informácií, by si mohol poznať a vedieť,že fórum je len fórum a tu nejde o chytanie o slovíčka, ale najprv upozorníš na problém a potom keď ja sa opýtam na konkrétnu vec z tvojho príspevku, tak útočíš. zbytočne. :P
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod random » 13. Feb 2006 21:17

napisal si to sposobom ktory sa mi zdal ako nejake podpichovanie ... ale dobre nechajme to uz tak
... aj ked cena nieje znama asi nikomu da sa odhadnut priamo z parametrov tunela a z jeho umiestnenia... ide o kratky tunel ktory bude dufajme cely v kompaktnej hornine no nie s prilis vysokym nadlozim ... takze z toho dovodu nebude pouzita TMB technologia (to je viac ako 100% iste :) ... a to hlavne preto ze pri tak malom nadlozi mozu zasahovat poruchy az z povrchu ... ktore su isto velmi hojne (vzhladom na vek pohoria a znacne korozivne prostredie) ... takze to vychadza na NRTM a teda hotovy 1km tunela bude niekde na urovni 1-1,5mld.SKK (v dnesnych cenach) ... dlzkou je porovnatelny so sitinou alebo mengusovskym tunelom ten prvy je o 1/2 (plus minus) dlhsi a len tunel vychadza niekde na urovni 2-2,5mld SKK ten druhy je o nejake m kradsi a jeho cena je odhadovana na 1-1,3mld.SKK (ostatne peniaze by mali ist na 8km dialnice (cca2,2mld) co je celkom pekna cena) ... a teraz to hlavne v pripade sitiny sa tunel predrazil o 0,5mld.SKK lebo sa neurobil poriadny geo prieskum. to iste sa moze nastat aj v pripade mengusovskeho tunela ... tunel dargov by ale nemal prekrocit sumu 1,5mld. ak sa nepreukaze ze ide o silne zvetranu a tektonicky narusenu horninu (kedze lava sa uklada vo vrstvach a voda je poriadny parchant vsetko je mozne) v takom pripade cena moze stupnut kludne aj na 3mld.SKK na km ... mozno sa niekto spyta preco by mal podla mna byt dargov o 200mil.SKK drahsi od mengusovskeho tunela ked je len o metre dlhsi (presne o 51 a 57m) ... netreba zabudat ze chcu postavit jednu ruru na 3pruhy! co je dost vadne ale budis ... radsej by som bol keby ho polozili o 80-100m nizsie (vyskovo; inak asi o 1,5km blizsie ku kosiciam posunut portal) kde netreba ani stavat dialnicu mimo tunela na 3pruhy a poriadne sa zarezavat do svahu (hlbka zarezu mozno dosiahne az 30m!) a stavat vysoke nasypi ... takto sa tunel predlzi o 2km (a viac) ale ostane na dva pruhy a moze sa razit pomocou TBM ... a poriadnou rychlostou vyska nadlozia by mohla dosahnut uz v prvej 100ke 40m (a viac) ... cena by sa sice vysplhala niekde na 3-4mld.SKK za cely tunel ale vyhlo by sa problemom a usetrilo by sa na stavbe dialnice mimo tunela (mozno az 2mld.SKK) ... zasa na druhej strane ide asi aj o financie na udrzbu ... isto udrziavat dlhy tunel je narocnejsie a drahsie ako kratky .. ale to chcem vydiet co urobia s tazkymi kamionmi ked zavru 3pruhovu ruru :P
Naposledy upravil random dňa 23. Feb 2006 09:48, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod random » 13. Feb 2006 21:18

jo keby sa niekomu nepacil moj prispevok tak vadzte ze su to iba moje odhady a nemam presne ceny ... takze ak ich mate tak si to odhadnite sami ... toto je moj odhad a dohad ... ceny su vzhladom na dnesne indexi
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod Flintstone » 13. Feb 2006 21:26

random napísal:jo keby sa niekomu nepacil moj prispevok tak vadzte ze su to iba moje odhady a nemam presne ceny ... takze ak ich mate tak si to odhadnite sami ... toto je moj odhad a dohad ... ceny su vzhladom na dnesne indexi


My to tak aj chápeme, ale pre istotu, ja to tak chápem. :P
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod random » 13. Feb 2006 21:32

no nebolo to mierene na teba (teda nie len na teba ;) ale som rad ze ano ;)
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod Flintstone » 13. Feb 2006 21:36

Ja snáď len, že tunel keď už sa má raziť, tak pomocou TBM, nie TMB. :P

A že by mal stáť tunel na 1 km až 3 mld. SKK sa mi nezdá. A ešte ... nie je zlé, ak má byť tunel na 3+2 (3) z dôvodu stúpania, ak to má ušetriť peniaze kvôli náročnosti razenia a skrátiť dĺžku tunela.
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod Flintstone » 13. Feb 2006 21:38

Flintstone napísal:Ja snáď len, že tunel keď už sa má raziť, tak pomocou TBM, nie TMB. :P

A že by mal stáť tunel na 1 km až 3 mld. SKK sa mi nezdá. A ešte ... nie je zlé, ak má byť tunel na 3+2 (3) z dôvodu stúpania, ak to má ušetriť peniaze kvôli náročnosti razenia a skrátiť dĺžku tunela.


aspoň nejako to podložím: http://www.tunnel.no/index.cfm?tid=216&id=49
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod random » 13. Feb 2006 22:21

no neviem co sa ti nezda na tej cene ... 3mld.SKK za 1,05km je aj pre moj azbestovy zaludok dost ale nie je to nerealna cena (pus minus ... nemusi to byt 3mld ale 2mld .. o tom sa bavit nebudem) ... ak si precitas nejake tie prispevky z tejto sekcie zistis preco je nevyhodne stavat plitky tunel (viz. tunel sitina) a to este z malym rozpoctom na prieskum... ine je stavt tunel ktory ma mocnost nadlozia 40m a viac metrov a ine je stavat tunel s nadlozim do 40m ... tunel sa moze predrazit aj o nejaku tu celu mld.SKK ... previest geologicky prieskum tak husto aby si pokril celu 1km ruru (sorry dve rury) tak to da zabrat a to este v takom terene ako je dargov ... asi si tam este nikdy nebol ... kedysi (este za sociku) som tam skladal pioniersky slub :) ..( to boli casi ;)... neviem presne kadial bude vedena trasa dialnice ale najskor sa velmi odlisovat od dnesnej trasi cesty nebude ... takze ak to tam tak poznam ako hovorim tak to co usetria na dlzke tunela to prese*ru na zarezoch a nasypoch ... takze to je takmer 1:1 ... dobre nech je tunel 3+2 (ako je navrhovany) ale ked to skor ztazi celu vec tak je to na prd kedze neusetria takmer nic a kamiony nemaju velmi radi stupanie a la dargov ... nehovoriac o zime ...
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod Flintstone » 13. Feb 2006 22:30

random, nechaj hodnotenie toho. kde som ja bol, na mne. Vzhľadom na to, že si akosi nerozumieme na tomto fóre, tak bude lepšie, keď ja nebudem reagovať na teba a ty na mňa, odteraz, pretože nerád by som tu skončil ako JG a Adoas. :P
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod random » 13. Feb 2006 22:45

neviem preco by si mal skoncit ako JG a Adoas... nechcem ti radit ale slimaci pristup nie je vzdy to orechove ... niekedy ale skus popremyslat ako to napises lebo to niekedy moze poburit toho komu to adresujes ... a on ti to vrati ... a ty jemu a on tebe ........ to ze si myslim ze si tam nebol tak to vyplivalo ako si pisal o tejto lokalite .. iba som to napisal ze je to zrejme ... ja som ti zasa napisal ze som ta bol a co to nabehal takze co sa tyka reliefu tak to poznam dobre ibaze co je pod zemou tak to nevie asi ani cert ktory ladoval do kotla ked sopuchy este chrlili lavu ...
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod Dialniciar » 16. Feb 2006 17:16

random,

realisticky, zatiaľ najväčšia cena tunela na 1 km je čo viem ja cca. 5 mld. SKK, ale to je v oblasti Tatier.

Dargov nemá dôvod byť drahší než 2 mld. SKK. Chápem, že niečo vieš o horách SR, ale to nefunguje tak, že jeden problém je +1 mld. SKK a ďalší problém je +1 mld. SKK na 1 km, ... dnes stojí 1 km tunela cca. 1,1 mld. SKK realisticky a Branisko by na dnešné ceny na 2 rúry stálo cca. 8-9 mld. SKK komplet so všetkým, len by sa museli robiť aj kontroly a stavať plynule. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod JG » 17. Feb 2006 10:45

Dy napísal:random,
realisticky, zatiaľ najväčšia cena tunela na 1 km je čo viem ja cca. 5 mld. SKK, ale to je v oblasti Tatier.


O aky tunel sa jedna za 5 mld Sk/km?
JG
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Obrázky: 1
Založený: 10. Mar 2005 12:47

Odoslaťod Adaios » 17. Feb 2006 11:20

JG napísal:
Dy napísal:random,
realisticky, zatiaľ najväčšia cena tunela na 1 km je čo viem ja cca. 5 mld. SKK, ale to je v oblasti Tatier.


O aky tunel sa jedna za 5 mld Sk/km?


Zeleznicny+cestny projekt spojenie SR a Polska v ramci Tatier. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Gardenboy » 26. Feb 2006 13:50

Na úseku medzi Bidovcami a Budimírom má byť vystavaný podla NDS nejaký tunel, ale tu som ho nenašiel (možno len pre oči nevidím). Ako to je?
Gardenboy
návštevník
 
Príspevky: 43
Založený: 24. Okt 2005 13:23
Bydlisko: Wall street, New york, USA

Odoslaťod Lenny » 26. Feb 2006 18:39

Gardenboy napísal:Na úseku medzi Bidovcami a Budimírom má byť vystavaný podla NDS nejaký tunel, ale tu som ho nenašiel (možno len pre oči nevidím). Ako to je?



Už to tady bylo diskutované
http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=17014#17014
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod random » 27. Feb 2006 14:03

pridal som novu temu o tomto tunely

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3000
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod Dialniciar » 26. Feb 2007 15:02

Začiatok realizácie: 0000-00-00
Uvedenie stavby do prevádzky: 0000-00-00

http://www.ndsas.sk/index/index.php?ids ... 15&lang=sk

Čím ďalej, tým presnejšie informácie. :twisted:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jurislav » 12. Jún 2007 16:38

Uz sa vie, kto bude stavat tunel a akou formou?
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Ďalšia

Naspäť na Tunely

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 21 hostí.