Ruská federálna cesta z Moskvy do mesta Yakutsk

odkazy na fotografie diaľnic, rýchlostných komunikácií ako aj iných cestných stavieb na Slovensku a vo svete

Moderátor: Moderátori

Ruská federálna cesta z Moskvy do mesta Yakutsk

Odoslaťod Dialniciar » 04. Jan 2008 11:54

http://englishrussia.com/?p=315

V časoch dažďov sa mení na nezjazdnú. :idea: :roll:

V súčasnosti sa realizuje paralelná kvalitná asfaltová cesta.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod random » 04. Jan 2008 12:32

ta cesta tam je asi od cias petra velkeho ... ale takyto stav je iba na niektorych miestach ... vyzera to tak ze problem vznika na znizenych miestach kde sa zdrzuje voda lebo nema kam odtiect ... ilovyte povrchove sedimenty rychlo nasiaknu a stratia sudrznost .. tak vznikne FAJNE blatko ... dost sa to podoba na to ktore stretavam v jaskyniach ... ked je mokto tak je to lepsie ako lepidlo ... clovek ma niekedy problem sa z toho postavit na vlastne a smyka to ako fras ... ale ked to vyschne .. zbijacnku nan'ho!
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod sven » 04. Jan 2008 12:35

Zaujimava diskusia je k tomu. Vraj to je zimna cesta.
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Odoslaťod Dialniciar » 04. Jan 2008 13:08

sven napísal:Zaujimava diskusia je k tomu. Vraj to je zimna cesta.


Tá diskusia k tomu je hodne o ničom, celkovo na všetkých netoch. Urážanie sa, hodnotenie iných ciest atď.

sven - čo je podľa teba zimná cesta :?: :roll:

random - je to síce len na niektorých miestach, ale celkovo je to na desiatkach km ... :idea: V princípe len zapadneš, nič viac. Nie je to ako v Bolívii, kde sa zrútiš do hlbokých roklín ... :twisted:

1. problém sú ochranári, ktorí nechcú, aby sa tam stavala asfaltka
2. problém je ruská armáda, ktorá tam nechce mať asfaltovú cestu
3. problém boli dlho financie, lebo tam stavať cestu by bolo nie práve najlacnejšie

Ale ako hovorím, Rusko ročne dáva financie na výstavbu paralelnej cesty. Táto samotná má problémy, len keď zaprší, Rusi sú na to zvyknutí a miestna vláda tam dala ťažkú vyťahovaciu techniku.

Ja som to sem dal iba pre zaujímavosť. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod random » 04. Jan 2008 23:25

je ta cesta v oblasti kde sa vyskytuje permafrost? lebo zatial tomu setko nasvecuje...
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod konstrukt » 05. Jan 2008 14:08

Nepochopím tých rusov, ako môžu cez také blato chodiť s osobným autom.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 05. Jan 2008 14:48

doprastavak napísal:Nepochopím tých rusov, ako môžu cez také blato chodiť s osobným autom.


Keď inú cestu nemajp, ta čo majú robiť :?: :?
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 05. Jan 2008 14:59

sven napísal:Zaujimava diskusia je k tomu. Vraj to je zimna cesta.


Aha. Už viem ako si to myslel, ... že sa v zime je OK jazda na nej. :wink:

Ale ako zaprší, je zle ... :idea:

Inak, jeden z bývalých členov tohto fóra, Adaios, po tejto ceste mal tú česť ísť a ako mi raz hovoril, tak: nikdy viac. Že mal dobré terénne auto, ale keď 20x nezapadli, tak ani raz. A iné nerobili, len sa motali v blate, v ktorom sa ani dobre chodiť nedalo. Okrem toho, že to vždy boli tak 15 km úseky, potom boli aj betónové panely a na jednom úseku dlhom asi 40 km boli stopy asfaltu a bol prepadnutý a cez neho blato, že to vyzeralo fakt len ako položený asfalt ešte na tvrdú skamenelú zem. Najhorším problémom bolo, že stačilo, keď zapadol jeden osobák a kolóna zastavila. Zapadli ďalší. Jeden pruh bol prakticky neprejazdný úplne. A že najviac sa tu osvedčili staré ruské autá, ktoré nemali problémy. A čo ma najviac zarazilo, že nejaký autobus sa najprv naklonil ľudia vybehli, autobus sa vrátil späť, ľudia nastúpili, autobus sa nahol a doslova sa prevrátil. :shock: ... inak, takýchto fotiek obieha svet už dlhé roky a Adaios tam zrovna išiel pracovne - výstavba novej cesty a jej financovanie. :idea:

random: je to permafrost. Presne toto slovo som hľadal. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 05. Jan 2008 20:08

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:Nepochopím tých rusov, ako môžu cez také blato chodiť s osobným autom.


Keď inú cestu nemajp, ta čo majú robiť :?: :?
A čo žijú 100 rokov za opicami, že ju nepotiahli asfaltom, keď je taká dôležitá. :?
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod konstrukt » 05. Jan 2008 20:14

doprastavak napísal:
Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:Nepochopím tých rusov, ako môžu cez také blato chodiť s osobným autom.


Keď inú cestu nemajp, ta čo majú robiť :?: :?
A čo žijú 100 rokov za opicami, že ju nepotiahli asfaltom, keď je taká dôležitá. :?
Táto cesta ma naozaj zaujala :idea: , ešte o nej niečo nájdem.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod fh » 05. Jan 2008 20:17

Dialniciar napísal:random: je to permafrost. Presne toto slovo som hľadal. :idea:


Ruský terminus technicus je večnaja merzlota :wink:
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Dialniciar » 06. Jan 2008 14:01

doprastavak napísal:Keď inú cestu nemajp, ta čo majú robiť :?: :?
A čo žijú 100 rokov za opicami, že ju nepotiahli asfaltom, keď je taká dôležitá. :?[/quote]

doprastavak, nemajú peniaze. :idea:

A stavať v takýchto prírodných podmienkach nie je jednoduché. Federálna vláda uprednostňuje výstavbu diaľnic v západnej časti Ruska a ak chce niekto opraviť hlavnú cestu inde, musí na to nájsť financie samosprávna jednotka a tá na to nemá ... cesta 2/3 roka vyhovuje, lebo je zem zmrznutá na kameň, nie je na nej ľad a zimná údržba je zadarmo a 1/3 roka je to hold takéto rozbahnené ... To nie o potiahnutí asfaltom. To je o silnom podloží a keď sa dá stavať len 1/3 v roku, ... im to nevadí. A to je hlavné: to len svet je šokovaný. Ja sa na tom usmievam už dlhé roky ... a okrem toho Rus rozmýšľa vojensky: bol by to ľahký prístup do inak ťažkých podmienok sveta. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod haluska » 06. Jan 2008 19:12

mna pobavilo toto: Obrázok
som zvedavy ako sa tam da vytiahnut viac ako 70 :P
Obrázok používateľa
haluska
diskutujúci
 
Príspevky: 82
Založený: 17. Apr 2007 15:03
Bydlisko: vychodne a stredne slovensko

Odoslaťod expwy » 06. Jan 2008 19:19

haluska napísal:som zvedavy ako sa tam da vytiahnut viac ako 70 :P

v zime tam so spikes-ami môžeš ísť aj 150.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Rio13.zm » 28. Jan 2008 00:51

tatko taketo nieco zazil :), boli na kamionoch v mestach novosibirs a krasnojarsk a ked im zaprsalo, stali par dni pokial neuschlo :), cesta tam-spat im trvala cca 6 tyzdnov
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce


Naspäť na Fotogaléria

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.