Medzinárodné cestné veľtrhy

odkazy na iné fóra, stránky, dokumenty, ktoré sa dotýkajú problematiky

Moderátor: Moderátori

Medzinárodné cestné veľtrhy

Odoslaťod vlad » 21. Máj 2005 20:16

V Prahe sa konal medzinárodný Cestný veltrh ROADWARE.Na takomto fóre sa stretávajú najvýznamnejší experti v obore cestného staviteľstva.Na výstave sa predstavilo 93 vystavovateľov.SR zastupovala jedinná firma a to DOPRASTAV.Je to škoda,že sa tak málo prezentujeme vo svete stavebníctva.
http://www.roadware.cz/
vlad
diskutujúci
 
Príspevky: 64
Založený: 13. Máj 2005 19:47

Re: Medzinárodné cestné veľtrhy

Odoslaťod Caesar » 22. Máj 2005 12:31

vlad napísal:V Prahe sa konal medzinárodný Cestný veltrh ROADWARE.Na takomto fóre sa stretávajú najvýznamnejší experti v obore cestného staviteľstva.Na výstave sa predstavilo 93 vystavovateľov.SR zastupovala jedinná firma a to DOPRASTAV.Je to škoda,že sa tak málo prezentujeme vo svete stavebníctva.
http://www.roadware.cz/


Toto je ťažko hodnotiť, kto je slovenský a kto nie. Stavebný trh je dnes pomerne dosť zložitý a jednotlivé firmy vlastnia veľké podiely v ďalších firmách, takže Doprastav tam v podstate sám nebol, pretože minimálne Metrostav sa zúčastnil tiež a ten je vlastnený jednou slovenskou spoločnosťou.

Okrem toho, slovenský stavebný trh je relatívne malý a na zahraničný trh (výstavu) smeruje len ten, čo sa chce presadiť na tom danom trhu a to je dosť zložité alebo si chce spraviť reklamu. 8)

Ver tomu, že slovenský stavebný trh je vo svete stavebníctva známy, no celkovo sa vo svete preinvestujú na rôznych stavbách 1000-cky mld. EUR, takže tá slovenská výstavba, to je "kvapka v mori". 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 29. Jún 2005 15:27

Caesar,

ale pravdou je, že reálne tam bol len Doprastav a je to málo. A v podstate tam bol Metrostav. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Re: Medzinárodné cestné veľtrhy

Odoslaťod Adaios » 27. Okt 2005 18:16

vlad napísal:V Prahe sa konal medzinárodný Cestný veltrh ROADWARE.Na takomto fóre sa stretávajú najvýznamnejší experti v obore cestného staviteľstva.Na výstave sa predstavilo 93 vystavovateľov.SR zastupovala jedinná firma a to DOPRASTAV.Je to škoda,že sa tak málo prezentujeme vo svete stavebníctva.
http://www.roadware.cz/


vlad,

precital som si odpovede Caesara aj AV a ja to doplnim a upresnim.

SR ma maly a obmedzeny stavebny trh. Vase firmy nemaju velku sancu ist vyrazne do sveta a ak tak jedine v spolupraci s nejakou dalsou velkou firmou. Doprastav je jedina firma na Slovensku, ktora ma co ponuknut a ma pravo zastupovat cele Slovensko. Ved stavia 60% dialnic a nestavia len dialnice a je to zaroven slovenska firma a zamestnava najviac ludi a dosahuje najvacsi zisk a obrat/trzby. To su fakty, ktore su stale v platnosti uz niekolko rokov po sebe. Ci sa stavia za 8 alebo za 18 mld. SKK.

Okrem toho - Strabag, Skanska posobia na Slovensku ale de facto nie cez slovenske pobocky a to su dalsie % a tie tam boli de facto pritomne.

Slovensky stavebny trh ma problemy, aj ked rastie, tak rastu predovsetkym firmy, ktore pridu na slovensky trh. A domace firmy nemaju dovod ist na takuto prezentaciu - ja by som dokonca povedal, ze tam nie je zaujem o to, aby niekto SR poznal lepsie. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Re: Medzinárodné cestné veľtrhy

Odoslaťod Dialniciar » 18. Jan 2007 12:58

vlad napísal:V Prahe sa konal medzinárodný Cestný veltrh ROADWARE.Na takomto fóre sa stretávajú najvýznamnejší experti v obore cestného staviteľstva.Na výstave sa predstavilo 93 vystavovateľov.SR zastupovala jedinná firma a to DOPRASTAV.Je to škoda,že sa tak málo prezentujeme vo svete stavebníctva.
http://www.roadware.cz/


V tomto čase tam ani nemala byť aká iná firma. Skanska aj Strabag pôsobili len cez organizačné zložky, Strabag aj pôsobí (ZIPP nestavia cesty), Váhostav sa transformoval, Hydrostav padol, rôzne cestné stavby a pozemné staviteľstvá od NR cez PP, PO až po KE si tu získavali francúzske stavebné spoločnosti.

A na veľtrh do Prahy musí ísť firma, ktorá má na to ísť stavať aj mimo SR.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16


Naspäť na Linky a dokumenty

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.