www.highways.sk - Nove veci na stranke

odkazy na iné fóra, stránky, dokumenty, ktoré sa dotýkajú problematiky

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod mark6000 » 16. Nov 2009 19:48

no podla toho ako to vyzera... tak DNS su presmerovane, ale bud to ma uplne niekto iny alebo nema na hostingu ziadne data
Obrázok používateľa
mark6000
diskutujúci
 
Príspevky: 158
Obrázky: 8
Založený: 29. Aug 2009 15:01

Odoslaťod papes.sk » 16. Nov 2009 23:06

http://www.slovakdomains.sk/domena/highways.sk platnosť tam je ešte rok ale neviem či noveho majitela alebo stareho...
Chcem bojovať za nezmysli v dialničnej sieti slovenska. :)
papes.sk
návštevník
 
Príspevky: 49
Založený: 15. Nov 2009 16:20
Bydlisko: I/51

Odoslaťod Lionheart » 18. Nov 2009 01:02

uz je zmeneny obsah stranky ... skoda podla posledna dobra graficka stranka o dialniciach v SR
Lionheart
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 67
Založený: 10. Dec 2007 13:24
Bydlisko: Milky way

Odoslaťod DrX » 18. Nov 2009 11:04

DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Odoslaťod DrX » 18. Nov 2009 11:07

DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Stránka www.highways.sk skončila?

Odoslaťod rbarat » 18. Nov 2009 13:45

Ahojte, neviete, či výborná stránka o slovenkých diaľniciach, kde boli mapky a fotografie náhodou neskončila?

adresa bola www.highways.sk

Dnes sú tam už len odkazy providera na iné stránky.
rbarat
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 471
Obrázky: 3
Založený: 10. Jún 2005 12:15
Bydlisko: Ba

Odoslaťod mark6000 » 18. Nov 2009 14:45

hm... ja mam tu mapku stiahnutu v PC a som si ju poprerabal podla terajsej skutocnosti... takze mohol by som nejaku podobnu stranku pozhlabat...
Obrázok používateľa
mark6000
diskutujúci
 
Príspevky: 158
Obrázky: 8
Založený: 29. Aug 2009 15:01

Odoslaťod sergej » 18. Nov 2009 15:43

Na pouzitie tej mapky (myslim ze by som ju v PC nasiel aj ja, resp. urcite bude v internetovom archive) by bolo zrejme vhodne ziskat od JG povolenie a potom by sa myslim uzivila aj tu. Mam aj predstavu ako, ale este nejdem predbiehat.
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod i15 » 18. Nov 2009 16:25

mapu maju aj na MDPaT a aj ju obcas pouzivaju, napriklad ked sa ohlasuju baliky PPP ;)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod aquila » 18. Nov 2009 19:35

"najhumornejsie" bolo, ze ta mapa vlastne nezodpovedala PPP projektom, lebo pocitala s korbelkou ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod mirkobb » 19. Nov 2009 08:39

sergej napísal:Na pouzitie tej mapky (myslim ze by som ju v PC nasiel aj ja, resp. urcite bude v internetovom archive) by bolo zrejme vhodne ziskat od JG povolenie a potom by sa myslim uzivila aj tu. Mam aj predstavu ako, ale este nejdem predbiehat.


Dá sa ešte niekde stiahnuť celý obsah tej stránky..? Ďakujem za odpoveď.
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod mapman » 19. Nov 2009 10:43

http://web.archive.org/web/200806171559 ... ghways.sk/

Web.archive.org... Texty by tam mali byť, je to k júnu 2008, ale asi tam nebudu všetky obrázky...
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Odoslaťod mark6000 » 19. Nov 2009 12:14

len mna by zaujimalo ako robil tie mapy.... lebvo ako hotovu mapu upravit mi problem nerobilo..... ale ako vedel, ze kade co pojde.... hm....
Obrázok používateľa
mark6000
diskutujúci
 
Príspevky: 158
Obrázky: 8
Založený: 29. Aug 2009 15:01

Odoslaťod bystrican » 19. Nov 2009 20:01

Velmi by ma potesilo, keby mapku aj s prilahlym archivom fotiek niekto vzkriesil k zivotu.Aj ja rad prilozim ruku k dielu...
bystrican
návštevník
 
Príspevky: 48
Obrázky: 34
Založený: 09. Okt 2009 13:01

Odoslaťod vlado0991 » 19. Nov 2009 22:47

No skusil som narýchlo vyrobit stranku dialnice.host.sk kde je aj historia (predosle verzie stranky www.highways.sk)
Dufam ze z toho nebudu problemy :-)) neviem ako to je s autorskymi pravami... Cez vikend na tom budem dalej pracovat.. to je len taky prvy pokus a pockam ake budu reakcie...
vlado0991
návštevník
 
Príspevky: 16
Obrázky: 21
Založený: 14. Nov 2007 20:59

Odoslaťod Rudy_SK » 20. Nov 2009 09:33

vlado0991 napísal:No skusil som narýchlo vyrobit stranku dialnice.host.sk kde je aj historia (predosle verzie stranky www.highways.sk)
Dufam ze z toho nebudu problemy :-)) neviem ako to je s autorskymi pravami... Cez vikend na tom budem dalej pracovat.. to je len taky prvy pokus a pockam ake budu reakcie...


Parádna práca :) No, keby sa Ti nejako podarilo zohnať práva od toho borca, čo robil tú pôvodnú stránku, tak to by bolo cool...

Normálne, keď som zadal: www.highways.sk, tak ma prepadlo až zdesenie, že čo sa deje... a hľadal som, či to niekam nepremiestnil... A zdesenie a nekľud porkačovalo, kým som neobjavil dobrý známy obrázok, ktorý ma ukľudnil na Tvojej stránke - (klon pôvodnej stránky): http://www.dialnice.host.sk :) Ufffff.... To ma ukľudnilo, že sú tu ľudia, čo by to chceli vzkriesiť, alebo proste v tom pokračovať...

Bolo by dobré, (keby si náhodou získal práva) keby si to potom urobil i tak, že by tam mohli k jednotlivým úsekom vkladať fotky i iní bežní smrteľníci... Trebárs cez nejakú registráciu na stránke, alebo po schválení Tebou... To by bolo fajn...

Otázka je, či by na to nebolo potrebné php, flash, či iné "jazyky" v ktorých by to bolo potrebné prerobiť, pretože neviem, či toto všetko html zvláda...

Každopádne veľká vďaka za Tvoju iniciatívu, lebo som bol fakt zdesený, že tá stránka padla !!! A dúfam, že sa Ti podarí pôvodného tvorcu highways.sk kontaktovať a získať od neho práva za používanie... !!!

Budem fakt držať palce !!!!!!!!!!!!

Ešte raz veľká vďaka !!!

Rudo :)
Rudy_SK
nováčik
 
Príspevky: 5
Založený: 20. Nov 2009 09:24
Bydlisko: Heľpa

Odoslaťod mark6000 » 21. Nov 2009 21:26

vlado0991
skoda... prebehol si ma.. aj ja mam nieco rozpracovane, ale v pohode dúfam, že sa bude dariť...

...a ešte taká otázka... prečo taký nekvalitný freehosting??? existuje mnoho lepších freehostov... :wink:
Obrázok používateľa
mark6000
diskutujúci
 
Príspevky: 158
Obrázky: 8
Založený: 29. Aug 2009 15:01

Odoslaťod bystrican » 22. Nov 2009 12:47

No to som rad, ze sa nasiel niekto kto sa podujal nadviazat na fakt dobru stranku www.highways.sk.Aj ja ked nieco
nafotim tak by som to poslal.Podla mna by bolo dobre keby sa podarilo od povodneho spravcu ziskat aj fotky, aby ta
stranka bola obnovena zo vsetkym co k nej patri.Vlado nenechaj sa odradit nejakou pripadnou kritikou,ak budes potrebovat nejaku pomoc kludne
sa napriklad aj na mna obrat, pomozem pokial budem vediet:-)))A suhlasim aj s navrhmi RUDY_sk.
Este raz diky
bystrican
návštevník
 
Príspevky: 48
Obrázky: 34
Založený: 09. Okt 2009 13:01

Odoslaťod ELZ » 22. Nov 2009 20:38

mark6000 napísal:len mna by zaujimalo ako robil tie mapy.... lebvo ako hotovu mapu upravit mi problem nerobilo..... ale ako vedel, ze kade co pojde.... hm....


Pokial viem, JG spolupracoval pri robeni mapy bud s ministertsvom alebo NDS (pouzival ich podklady) a oni na oplatku mohli pouzivat tieto mapy (preto sa aj objavili na spominanych prezentaciach)
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod vlado0991 » 22. Nov 2009 22:40

Ahojte, dik za reakcie, povzbudilo ma to:-) Stale cakam ze sa niekto ozve ohladom autorskych prav ale zatial nic. Dokonca somk nasiel kontakty z povodnej stranky a napisal som tam ale zatial neprisla odpoved:-) Kontakty aj historicku podovu map som si vyhladal cez web.archive.org to len tak na okraj. Teraz je problem vyplnit odkazy na podrobne mapy, ktore sa mi odchytit nepodarilo. Tak skusam vyuzit sluzbu maps.google.com, kde sa daju vytvarat vlastne mapy a vkladat do nich obrazky len pre konretnu mapu. Nejak takto: http://maps.google.sk/maps/ms?ie=UTF8&h ... 62b78c0fdc

a takto poskladat mapy a popridavat tam fotky, len je to pracne a chvilu to budeš trvat. Som z okolia Nitry, takze tieto useky poznam najlepsie, ostatne sa mi hadam casom podari nejak vyriesit.
PS na tej novej stranke su este nepresne udaje a postupne si ich spisujem a naraz urobim update.

Mark6000 - kludne urob nejaku aspon provizornu stranku, jak to len uvítam, ved nech je zdrava konkurencia alebo potom spojime napady. Tento host je dost pomaly ale bol prvy co ma napadol a bez reklamy:-)) To je najmenej neskor spravit redirect.. Tak zatiim
vlado0991
návštevník
 
Príspevky: 16
Obrázky: 21
Založený: 14. Nov 2007 20:59

Odoslaťod i15 » 23. Nov 2009 18:46

nedali by sa fotky umiestnovat priamo do google mapy, ako to robi kolega sckesk? http://fotomapa.appspot.com/
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

GOOD LUCK :)

Odoslaťod Rudy_SK » 24. Nov 2009 20:33

vlado0991 napísal:Ahojte, dik za reakcie, povzbudilo ma to:-) Stale cakam ze sa niekto ozve ohladom autorskych prav ale zatial nic. Dokonca somk nasiel kontakty z povodnej stranky a napisal som tam ale zatial neprisla odpoved:-) Kontakty aj historicku podovu map som si vyhladal cez web.archive.org to len tak na okraj. Teraz je problem vyplnit odkazy na podrobne mapy, ktore sa mi odchytit nepodarilo. Tak skusam vyuzit sluzbu maps.google.com, kde sa daju vytvarat vlastne mapy a vkladat do nich obrazky len pre konretnu mapu. Nejak takto: http://maps.google.sk/maps/ms?ie=UTF8&h ... 62b78c0fdc

a takto poskladat mapy a popridavat tam fotky, len je to pracne a chvilu to budeš trvat. Som z okolia Nitry, takze tieto useky poznam najlepsie, ostatne sa mi hadam casom podari nejak vyriesit.
PS na tej novej stranke su este nepresne udaje a postupne si ich spisujem a naraz urobim update.

Mark6000 - kludne urob nejaku aspon provizornu stranku, jak to len uvítam, ved nech je zdrava konkurencia alebo potom spojime napady. Tento host je dost pomaly ale bol prvy co ma napadol a bez reklamy:-)) To je najmenej neskor spravit redirect.. Tak zatiim


Čaves :) Musím Ťa každopádne pochváliť za kus práce, čo si urobil :) Viem, že podklady nebudú presné... (možno), ale to by zase až tak nevadilo... Pre mňa mala vždy najväčšiu vypovedajúcu hodnotu celá mapka Slovenska - z úvodnej stránky. A vždy som si rád preklikával fotky (na minimapkách).

Dôležité by bolo, keby sa Ti (alebo niekomu inému - v spolupráci s Tebou) podarilo vytvoriť skutočne interaktívnu stránku, kam by bolo možné vkladať fotky (dajme tomu po prihlásení a po schválení Tebou ako administrátorom...). Teraz ma normálne štve, že neviem v php-čku robiť :( He-he :)

Ono, skvelý nápad je aj s tým Google Apps - na štýl "sckesk-a", ako tam dal odkaz i15.

Na toto však treba mať pravdepodobne zaregistrovanú svoju doménu na sieti. Ak by si (Ty, či niekto iný) uvažoval o kúpe domény, tak čo som si robil prieskum, najlepšie mi cenovo vyšlo "active24" (www.domeny.sk). V nastavení to úplne v pohode prerobíš na Google Apps (aspoň tie základné, ako je mať Gmail s vlastným logom... Google Docs, Google Calendar a pod. s vlastným logom a pod.)

Škoda, že som tak busy a nemám ani čas fotiť na diaľniciach... a zväčša aj tak chodievam len R1-tkou (a potom D1-kou) z BB do BA a to na služobky :(

Každopádne, držím veľmi palce a určite budem rád čekovať Tvoj progress :) škoda, že finančne na tom nie som lepšie... Rád by som Ťa podporil aj finančne... Ale zháňam novú prácu v BB, tak dúfam, že sa mi to časom aj podarí... a potom by som možno kúpu domény aj vedel zafinancovať :)

No uvidíme, čo bude, zatiaľ aspoň takto :)

Takže good luck a dúfam, že sa nájde ešte viac nadšencov, ktorí Ťa podporia (hlavne čo sa týka vývoja, spolupráce, ale trebárs i finančne a pod.) :)

Rudy_SK :)
Rudy_SK
nováčik
 
Príspevky: 5
Založený: 20. Nov 2009 09:24
Bydlisko: Heľpa

Odoslaťod Andrej » 24. Nov 2009 21:09

Hm, drzim palce, skvele, ze si sa toho chytil. Mozno by stalo za uvahu hodit s aquilom rec, ci by sa nedali pouzit fotky z dialnice.info po suhlase ich autorov :)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Rudy_SK » 25. Nov 2009 14:46

vlado0991 napísal:Ahojte, dik za reakcie, povzbudilo ma to:-) Stale cakam ze sa niekto ozve ohladom autorskych prav ale zatial nic. Dokonca somk nasiel kontakty z povodnej stranky a napisal som tam ale zatial neprisla odpoved:-) Kontakty aj historicku podovu map som si vyhladal cez web.archive.org to len tak na okraj. Teraz je problem vyplnit odkazy na podrobne mapy, ktore sa mi odchytit nepodarilo. Tak skusam vyuzit sluzbu maps.google.com, kde sa daju vytvarat vlastne mapy a vkladat do nich obrazky len pre konretnu mapu. Nejak takto: http://maps.google.sk/maps/ms?ie=UTF8&h ... 62b78c0fdc

a takto poskladat mapy a popridavat tam fotky, len je to pracne a chvilu to budeš trvat. Som z okolia Nitry, takze tieto useky poznam najlepsie, ostatne sa mi hadam casom podari nejak vyriesit.
PS na tej novej stranke su este nepresne udaje a postupne si ich spisujem a naraz urobim update.

Mark6000 - kludne urob nejaku aspon provizornu stranku, jak to len uvítam, ved nech je zdrava konkurencia alebo potom spojime napady. Tento host je dost pomaly ale bol prvy co ma napadol a bez reklamy:-)) To je najmenej neskor spravit redirect.. Tak zatiim


A ešte ma vlastne napadlo, že čo sa týka mapky, ktorú máš na stránke, tak na nich chýba kompletné zakreslenie D4-ky, pokračovanie R1-tky z BB na severnú D1-tku a tiež tam ešte nie je zakreslená D8-čka z Prievidze do Nitry...

Viem, že si mapku sťahoval z webarchívu, kde nebola novšia verzia (bohužiaľ) :( To len tak - BTW :)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Rudy_SK
nováčik
 
Príspevky: 5
Založený: 20. Nov 2009 09:24
Bydlisko: Heľpa

Odoslaťod aquila » 25. Nov 2009 15:09

existuje aj jedna velmi aktualna mapka ;)

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=7040

inak planujem nieco podobne, aj ked nei na zaklade tejto mapky, ale s pouzitim google maps ;) len este nejake veci chybaju
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Linky a dokumenty

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.