Satelitné snímky

odkazy na iné fóra, stránky, dokumenty, ktoré sa dotýkajú problematiky

Moderátor: Moderátori

Satelitné snímky

Odoslaťod Branco » 29. Júl 2008 17:45

Satelitné snímky diaľníc a RC /a nielen ich/ z celého sveta sú na http://earth.google.com/. Kto má problémy s angličtinou, resp. lepšie sa mu prezerajú stránky v najviac spríbuznenom jazyku, môže kliknúť na: http://earth.google.com/intl/cs/ .

Pri prezeraní trasy diaľnice, či RC, alebo aj obyčajnej cesty, sú často k dispozícii fotografie z príslušných miest.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Re: Satelitné snímky

Odoslaťod Milos » 29. Júl 2008 19:54

Branco napísal:Satelitné snímky diaľníc a RC /a nielen ich/ z celého sveta sú na http://earth.google.com/. Kto má problémy s angličtinou, resp. lepšie sa mu prezerajú stránky v najviac spríbuznenom jazyku, môže kliknúť na: http://earth.google.com/intl/cs/ .

Pri prezeraní trasy diaľnice, či RC, alebo aj obyčajnej cesty, sú často k dispozícii fotografie z príslušných miest.


Používam Google Earth už nejaký čas, ale až teraz som si všimol, že existuje aj platená verzia Plus so sledovaním v reálnom čase. Alebo som to zle pochopil?


Sledování pomocí systému GPS v reálném čase a import trasy a navigačních bodů z vybraných zařízení GPS


Ale nechce sa mi veriť, že by to bolo sledovanie povrchu Zeme v reálnom čase
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Re: Satelitné snímky

Odoslaťod Branco » 29. Júl 2008 20:55

Milos napísal:Používam Google Earth už nejaký čas, ale až teraz som si všimol, že existuje aj platená verzia Plus so sledovaním v reálnom čase. Alebo som to zle pochopil?


Sledování pomocí systému GPS v reálném čase a import trasy a navigačních bodů z vybraných zařízení GPS


Ale nechce sa mi veriť, že by to bolo sledovanie povrchu Zeme v reálnom čase


Myslím si, že nejde o len sledovanie povrchu v reálnom čase, ani vo verzii Google Earth Plus. Ide skôr o sledovanie pomocou systému GPS v reálnom čase. GPS nemá pokrytie pre všetky krajiny, ani pre všetky miesta. Pre tie miesta, kde má GPS pokrytie, pravdepodobne Google Earth aktualizuje satelitné snímky tak, aby boli s GPS maximálne kompatibilné. Je to ale môj osobný názor.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Milos » 29. Júl 2008 21:04

Tiež som mal také tušenie... Btw. sledovanie záberov zo satelitov v reálnom čase by bolo síce pekné, ale len dovtedy, kým by sa nad krajinou neobjavila súvislejšia oblačnosť.

S tou aktualizáciou mám opačnú skúsenosť (píšem o neplatenej verzii) - sú to hodne staré zábery - napr. také stavby ako Lamačská cesta - Staré grunty či Budča - Kováčová sú tam v ranom štádiu rozostavanosti
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod Branco » 29. Júl 2008 21:16

Je to tak... práve som si prechádzal severnú D1, Mengusovce-Jánovce tam nie je uvedený ani ako rozostavaný, ani Svinia-Prešov.... Ladce-Sverepec je v štádiu rozostavanosti a Vrtižer-Hričovské-Žilina tam nie je vôbec.
Čo ma ale zaujalo, sú napr. MÚK, teda diaľničné uzly. tak pekne zobrazené, ako na google earth, ich asi nikde nenájdeme. Keby ešte tie fotky z Panoramia boli väčšie...
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Milos » 29. Júl 2008 21:32

Branco napísal:Keby ešte tie fotky z Panoramia boli väčšie...


Ľahká pomoc - keď na fotku klikneš, otvorí sa v počítači preferovaný internetový prehliadač a zobrazí ten istý záber na stránkach panoramio. A ked naň kliknes tam, tak sa zobrazí v originál veľkosti. A väčšinou veľmi slušnej. Prajem Ti pekné surfovanie do rána :lol: Naozaj je čo pozerať
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod Branco » 29. Júl 2008 21:57

Milos napísal:
Ľahká pomoc - keď na fotku klikneš, otvorí sa v počítači preferovaný internetový prehliadač a zobrazí ten istý záber na stránkach panoramio. A ked naň kliknes tam, tak sa zobrazí v originál veľkosti. A väčšinou veľmi slušnej. Prajem Ti pekné surfovanie do rána :lol: Naozaj je čo pozerať


Dík za radu, v reálnej veľkosti fotky veľmi nezaostávajú za Flickrom, alebo Picasagoogle.
Diaľničnú a RC sieť od Kútov po Užhorod som si prešiel a netrpezlivo budem čakať na aktualizáciu....
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod magnus » 30. Júl 2008 08:00

Ja som bol sklamany veru kvalitou zaberov oblasti Ziliny, mohli teda pouzit letecke zabery, ved letecka ortofotomapa je spracovana na vysokej urovni.
magnus
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 271
Založený: 11. Apr 2005 07:12
Bydlisko: Jasenica / Žilina

Odoslaťod Andrej » 30. Júl 2008 08:09

Cele Slovensko ma iba malo oblasti s vysokou kvalitou. Navyse sa uz dlho nic okrem Zahoria nepridavalo. Pritom staci pozriet krajiny ako Taliansko ci Nemecko, kde je vysoka kvalita na väcsine uzemia a pravidelny update. SR zrejme nie je priorita :roll:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Milos » 30. Júl 2008 09:56

Andrej napísal:Cele Slovensko ma iba malo oblasti s vysokou kvalitou. Navyse sa uz dlho nic okrem Zahoria nepridavalo. Pritom staci pozriet krajiny ako Taliansko ci Nemecko, kde je vysoka kvalita na väcsine uzemia a pravidelny update. SR zrejme nie je priorita :roll:


Doteraz to tak bolo, aj som si pamätal miesta styku vyššieho a nižšieho rozlíšenia. Včera som si však všimol, že to aktualizovali, už by malo byť len to lepšie rozlíšenie. Žiaľ tie snímky nie sú aktuálne (napr. tam vobec nie je úsek HP - ZA - iba dokreslený keď si dáte zobrazovať aj cesty). Okrem toho v čase snímania bola nad niektorými pohoriami (napr. Západné Tatry, Poľana, oblasť Čertovice) oblačnosť tak tam toho moc neuvidíte
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod Milos » 30. Júl 2008 10:01

magnus napísal:Ja som bol sklamany veru kvalitou zaberov oblasti Ziliny, mohli teda pouzit letecke zabery, ved letecka ortofotomapa je spracovana na vysokej urovni.



A máš tam aj pár záberov na Panoramiu (všimol som si napr. pri žilinskom letisku). Alebo je to len zhoda mien?
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod Milos » 30. Júl 2008 10:03

Inak s tými leteckými ortofotomapami máš úplnú pravdu. Tomu hovorím vysoké rozlíšenie
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod Andrej » 30. Júl 2008 10:08

Milos napísal:Doteraz to tak bolo, aj som si pamätal miesta styku vyššieho a nižšieho rozlíšenia. Včera som si však všimol, že to aktualizovali, už by malo byť len to lepšie rozlíšenie.

:shock: fakt, oni to konecne doplnili. Len nechapem, preco tie stare snimky nezverejnili uz skor.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod magnus » 30. Júl 2008 14:18

Milos - ano dal som tam par fotiek, som fanda letiska :-)
magnus
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 271
Založený: 11. Apr 2005 07:12
Bydlisko: Jasenica / Žilina

Re: Satelitné snímky

Odoslaťod Tibx » 11. Aug 2008 15:29

Milos napísal:
Sledování pomocí systému GPS v reálném čase a import trasy a navigačních bodů z vybraných zařízení GPS


Ale nechce sa mi veriť, že by to bolo sledovanie povrchu Zeme v reálnom čase


Je to myslene najskor tak, ze pomocou GPS pripojenemu k pocitacu je mozne pri ceste napr. autom sledovat v Google Earth trasu, ktora sa prave prechadza, t. j. ze sa postupne vykresluje na mape... :)
Tibx
návštevník
 
Príspevky: 16
Obrázky: 8
Založený: 27. Feb 2006 21:07

Odoslaťod Andrej » 06. Sep 2008 11:28

Na google earth sa aktualizovala mapa SR. Zapad SR odhadom august 2005, ostatne august 2006. Kvalita je vsak miestami horsia, ako boli niektore predchadzajuce snimky.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod LubosG » 21. Okt 2009 10:44

Andrej napísal:Na google earth sa aktualizovala mapa SR. Zapad SR odhadom august 2005, ostatne august 2006. Kvalita je vsak miestami horsia, ako boli niektore predchadzajuce snimky.


Chcem sa spýtať, ako často sa aktualizujú mapy na Google maps alebo Google Earth. Hlavne tie slovenské sú dosť staré, odhadujem tak 5,6 rokov určite. Napr. diaľnica Važec - Mengusovce nie je na satelitnej snímke ešte ani rozostavaná.
Len tak som si toto skontroloval a predsa tam okolo Važca prišlo k nejakej aktualizácii, no vskutku len malý kúsok rozostavanej diaľnice je vidieť na jednej aktualizovanej snímke. Aj to až od určitého miesta až za MÚK Važec po tunel Bôrik a za tunelom smere na PP je opäť stará snímka. To sa nedá aktualizovať aspoň povedzme tretina rozlohy Slovenska (napr. západ, stred, východ) alebo rovno celé Slovensko??
D1 NM
Obrázok používateľa
LubosG
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 87
Založený: 13. Jan 2007 18:16
Bydlisko: BpJ/NM


Naspäť na Linky a dokumenty

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.