Dopravné značenie (DZ)

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Ike » 12. Júl 2022 09:58

Úsekový radar samozrejme, že v obci bez debaty, ale aj na diaľnici by sa dalo kombo s bodovým. Lebo tie negatívne vlastnosti úsekového radaru platia aj pre bodový. Motorkár proste na 5 s spomalí na 130 a valí sa ďalej. Ešte lepšie sú žabky, ktoré sú v krikľavých vestách nenápadné a v navigáciách sú skôr ako vystúpia z auta.
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Sentilj » 12. Júl 2022 13:07

Akym sposobom plosne zavedenie usekovych merani a statickych radarov odstrani alebo znizi caste neduhy ako napr. venovanie sa vsetkemu inemu ako vedeniu auta, jazda v jazdnych pruhoch, nebezpecna jazda, prip. alkohol? Lebo z vlastnych skusenosti su toto najcastejsie situacie, kde svojou zvysenou pozornostou usetrim malusy na PZP pre polovodicov a nevodicov. Ak som sa niekedy citil ohrozeny vyssou rychlostou, tak to bolo vzdy spojene skor s agresivnou jazdou, ostrym mysickovanim a pod.

Denno-denna skusenost zo Sitiny - oba pruhy v spicke idu plynulo 80-90 niekedy max 100, ak sa ale najde cesky vodic, tak tesne pred tunelom pribrzdenie na 70 tacho, k tomu prislusna brzdna vlna a uz je zarobene na problem, pre tych, ktori sa venuju vedeniu auta len okrajovo. Toto je dosledok plosnych radarov v CZ tuneloch a limitu 80, tak radsej zabrzdim na 70, "keby nieco" :twisted:
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod ondrejko_t » 12. Júl 2022 14:58

na polovodicov a polodementov arogantnych podla mna pomoze len cista represia a vela neoznacenych aut s radarom a kamerou. faktom je, ako povedal Ike, a to ma vie dobre dozrat, ze Zabky su nenapadne a ked ich niekto zbada, ide preventivne o 10kmh menej ako MPR. sak pre istotu. a potom veselo dobieha strateny cas.
Samozrejme je, ze by mali mat policajti v tych autach istu mentalnu vybavu a nemerat na 90tke od 93kmh.
v SN som zazil, ze policajti mali nastaveny radar na 50tke na 75 a aj tak kazdy stvrty/piaty siel nad. bo sak "poza mesto" MPR neplati :D
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Ike » 12. Júl 2022 15:12

Naše žabky majú nastavené +20 aj v obci aj mimo obce. Takže úsekáč nemusí byť vôbec zlý, keby sa to dobre odpropagovalo. Pokojne môže šéf DP PZ povedať, že tých čo pôjdu 55 chytať nebudú. Pointa je v tom, aby sa dodržiavala rýchlosť davovou psychózou.
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod IDV » 12. Júl 2022 19:28

Treba dat pokutu za telefon nie 150€ ale 15000€, za rychlost nie 800 ale 80000€ a hned budu vsetci krasne dodrziavat. Jazdit v neoznacenych autach a sledovat zboku ci drzi v ruke telefon, ak ano, dat pokutu 15000€ vsade do novin to dat aby vsetci vedeli ze to nestoji za to.
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod pa3ck » 12. Júl 2022 19:48

Miro napísal:Predvčerom som videl zaujímavú špecialitu v Chorvátsku: namiesto zákazu vjazdu pre nákladné autá dali velikú značku "zákaz vjazdu pre všetky vozidlá" a pod to dodatkovú tabuľku so slovom "osim" a symbolom osobného auta. Pred križovatkou bol zákaz odbočenia s rovnakou dodatkovou tabuľkou.

Môžem poprosiť konkrétnejšiu lokalitu? Zaujíma ma, či naozaj bolo cieľom zakázať vjazd aj cyklistom a motorkárom, alebo to iba niekto nedomyslel
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 954
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 12. Júl 2022 20:24

Bolo to tu: https://goo.gl/maps/A5xmch62BXGz3Gtd6 Pred križovatkou bol zákaz odbočenia vpravo s dodatkovou tabuľkou "okrem os. áut" a po odbočení som uvidel zákaz vjazdu s takou istou dodatkovou tabuľkou.

Vyzeralo to ako dočasná úprava. Napadlo mi, či to nesúviselo s tým, že práve boli na diaľnici A1 pred tunelom Sveti Rok problémy s vetrom a kvôli tomu aj na diaľnicu mali zakázaný vjazd nákladné autá, autobusy a motorky. Možno tým chceli usmerniť práve tieto vozidlá. Ja som tam s osobným autom samozrejme odbočil a stretol som tam autobus.

Edit: Teraz pozerám, že tá značka s textom "Sretan put žele vam Ceste Zadarske županije" je skladacia. Asi tam je po preklopení ten zákaz.
A za križovatkou sú také tabule dokonca dve a tiež sklápacie: https://goo.gl/maps/167sUkTQ6VmiuFCR9
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Ike » 12. Júl 2022 22:32

Tak som si dal kolečko po D2. Kto toto spáchal, mal by vrátiť diplom a OP.

V smere z Malaciek, tesne za križovatkou Stupava na ľavej strane cesty 100ka a na pravej 80ka. Teraz platí čo? A platí vôbec niečo, keď za značkou nebola dlho (4 km) žiadna prekážka a ani obmedzenie? Zrejme aj projektanti s tým rátali, pretože tá 80ka bola ešte 2x zopakovaná (bezdôvodne). Potom samozrejme zníženie na 60 a 40 ( :lol: ) a ukončené značkou koniec všetkých obmedzení, takže po OMV pekne 130. Za OMV klasické 100ky. Nerozumiem prečo sa tá 100ka nemôže zobrazovať na portáloch, ak tam sú.

Inak už dlhodobo mi uniká pointa značky "zákaz predchádzania" na jednosmernej viacpruhovej ceste.
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod pa3ck » 13. Júl 2022 08:44

Miro napísal:Bolo to tu: https://goo.gl/maps/A5xmch62BXGz3Gtd6 Pred križovatkou bol zákaz odbočenia vpravo s dodatkovou tabuľkou "okrem os. áut" a po odbočení som uvidel zákaz vjazdu s takou istou dodatkovou tabuľkou.

Vyzeralo to ako dočasná úprava. Napadlo mi, či to nesúviselo s tým, že práve boli na diaľnici A1 pred tunelom Sveti Rok problémy s vetrom a kvôli tomu aj na diaľnicu mali zakázaný vjazd nákladné autá, autobusy a motorky. Možno tým chceli usmerniť práve tieto vozidlá. Ja som tam s osobným autom samozrejme odbočil a stretol som tam autobus.

Edit: Teraz pozerám, že tá značka s textom "Sretan put žele vam Ceste Zadarske županije" je skladacia. Asi tam je po preklopení ten zákaz.
A za križovatkou sú také tabule dokonca dve a tiež sklápacie: https://goo.gl/maps/167sUkTQ6VmiuFCR9

Vďaka, už mi to dáva zmysel (v sobotu bola podľa miestneho dopravného servisu iba pre osobné autá otvorená aj táto cesta DC54 po Zaton Obrovački)
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 954
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod jozin z bazin » 13. Júl 2022 09:30

IDV napísal:Treba dat pokutu za telefon nie 150€ ale 15000€, za rychlost nie 800 ale 80000€ a hned budu vsetci krasne dodrziavat. Jazdit v neoznacenych autach a sledovat zboku ci drzi v ruke telefon, ak ano, dat pokutu 15000€ vsade do novin to dat aby vsetci vedeli ze to nestoji za to.


Tak toto je dobra blbost.
Pokuta 80 000 EUR je pre bezneho cloveka likvidacna. Toto bude splacat do konca zivota. Za jeden priestupok.

A je to uz prilis vysoka suma aj pre prachacov, takze idealny priestor na korupciu.

Jedine co pomoze, je odoberat vodicaky alebo kratkodobe vazenie (7 - 28 dni).

Chvalabohu uz sa cosi zacina diat, aj ked to este stale nieje dostatocne.
Od 1.8.2022 zacina platit novela zakona o CP, podla ktorej bude prekrocenie rychlosti v obci o +50 km/h alebo mimo obce o +60 km/h povazovane za zavazne porusenie pravidiel CP. A rovnako aj telefon v ruke.
jozin z bazin
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 472
Obrázky: 30
Založený: 14. Dec 2009 14:57

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 13. Júl 2022 12:17

Pa3ck: Mňa na tom zaujalo najmä to, že oproti bežným zvyklostiam, keď sa dá zákaz vjazdu pre vyznačené druhy vozidiel, tam majú zákaz vjazdu pre všetkých s výnimkou osobných áut. Asi predpokladajú, že takýto zákaz bude účinnejší.

Okrem toho, kto nepozná chorvátske slovo "osim", tak bude zmätený.

A áno, takto ten zákaz platí napríklad aj pre bicykle.

A ďalej je tu otázka, či v Chorvátsku znamená symbol osobného auta to isté ako u nás?

A ako tak čítam popis symbolu č. 5 vo vyhláške 30/2020, neviem jednoznačne, či tam patria aj vozidlá kategórie N1? Asi áno, ale v tom prípade by bola lepšia formulácia "a ak sú konštruované na prepravu osôb, tak max. 8 okrem vodiča".
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod pa3ck » 13. Júl 2022 14:33

Osobne som sa so symbolom osobného auta stretol v Chorvátsku zatiaľ iba na hraničných priechodoch a mýtniciach, takže jeho významom som sa nemusel zaoberať nejako do hĺbky :)

Podľa mňa chceli zakázať vjazd na veterný úsek aj cyklistom a ďalším skupinám nemotorových vozidiel, ale keďže by si to vyžiadalo viac zákazových značiek ako tie štyri na diaľnici, tak to vyriešili takto elegantnejšie. Aj keď teda je pravda, či značka so zákazom vjazdu bicyklov má vo všeobecnosti nejaký význam, keďže stačí preniesť/potlačiť bicykel okolo značky a môžem naň spokojne nasadnúť :wink: (ak tam súčasne nie je aj zákaz vstupu chodcov).

Mňa by ešte osobne zaujímalo, ako značia zákazy na DC8 v oblasti Senju, kde bývajú špecifické obmedzenia pre poschodové autobusy, dodávky a oplachtované nákladiaky :D (aj keď tu by asi jednoduchšie bolo postaviť policajta, ktorý by Ti povedal, či môžeš ísť ďalej)

Inak keď tu už riešime Chorvátsko a rýchlostné limity, tak tieto témy prepojím. V Chorvátsku som bol po štyroch rokoch, takže je možné, že nejde o úplnú novinku, ale na A1 na 90 kilometrov dlhom úseku Karlovac - Žuta Lokva je predpísaná rýchlosť 100 km/h (so zopár krátkymi prerušeniami, keď omylom dali Koniec všetkých zákazov :D ).

Ike napísal:pretože tá 80ka bola ešte 2x zopakovaná (bezdôvodne).

Na chorvátskej diaľnici boli značky so stovkou iba za križovatkami a tunelmi. Ak ale ide o takýto úsek, kde stav cesty neimplikuje takéto obmedzenie, má podľa mňa zmysel ho pripomenúť raz za čas aj značkou.

Ike napísal:Potom samozrejme zníženie na 60 a 40

Tu som mal pocit, že chorvátski diaľničiari boli na školení u nás (40 vytiahli pri oprave na A4)

Ike napísal:Nerozumiem prečo sa tá 100ka nemôže zobrazovať na portáloch, ak tam sú.

Nie je náhodou pravidlo, že trvalé obmedzenia nemajú byť zobrazované na svetelných značkách (aby už to, že tam je niečo rozsvietené, bolo samo o sebe informáciou o to, že sa deje niečo nezvyčajné)?
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 954
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod IDV » 13. Júl 2022 22:25

jozin z bazin napísal:
IDV napísal:Treba dat pokutu za telefon nie 150€ ale 15000€, za rychlost nie 800 ale 80000€ a hned budu vsetci krasne dodrziavat. Jazdit v neoznacenych autach a sledovat zboku ci drzi v ruke telefon, ak ano, dat pokutu 15000€ vsade do novin to dat aby vsetci vedeli ze to nestoji za to.


Tak toto je dobra blbost.
Pokuta 80 000 EUR je pre bezneho cloveka likvidacna. Toto bude splacat do konca zivota. Za jeden priestupok.

A je to uz prilis vysoka suma aj pre prachacov, takze idealny priestor na korupciu.

Jedine co pomoze, je odoberat vodicaky alebo kratkodobe vazenie (7 - 28 dni).

Chvalabohu uz sa cosi zacina diat, aj ked to este stale nieje dostatocne.
Od 1.8.2022 zacina platit novela zakona o CP, podla ktorej bude prekrocenie rychlosti v obci o +50 km/h alebo mimo obce o +60 km/h povazovane za zavazne porusenie pravidiel CP. A rovnako aj telefon v ruke.


Treba posielat tajnych agentov na nich aby nebola korupcia.. tak nie 80tis ale 20tis pokuta + kratke vazenie 3 mesiace. Kazdopadne keby sa chcelo tak sa to da dosiahnut kazdy by siel ako sa ma
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 14. Júl 2022 04:24

Pa3ck, trvalé obmedzenie je na svetelných značkách v každom tuneli.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Peter_CA » 14. Júl 2022 14:18

IDV napísal:Treba posielat tajnych agentov na nich aby nebola korupcia.. tak nie 80tis ale 20tis pokuta + kratke vazenie 3 mesiace. Kazdopadne keby sa chcelo tak sa to da dosiahnut kazdy by siel ako sa ma

A čo tak ešte rodinu do gulagu? :roll: Fascinuje ma, ako sa evidentne niektorí stále vyžívajú vo vymýšľaní likvidačných sankcií (videli sme pri covid šialenstve, ako to dopadalo).
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Ike » 14. Júl 2022 15:36

pa3ck napísal:Nie je náhodou pravidlo, že trvalé obmedzenia nemajú byť zobrazované na svetelných značkách (aby už to, že tam je niečo rozsvietené, bolo samo o sebe informáciou o to, že sa deje niečo nezvyčajné)?


Možno áno, ale ako vraví Miro, pri tuneloch to neplatí. Navyše, načo je také pravidlo dobré? Je prehľadnejšie, keď je ta značka na portáli, ktorý je lepšie viditeľný. Alebo, ak teda musia fyzické značky byť, tak nech to je na portáli zopakované - čím viac, tým lepšie pre vodičov.
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 14. Júl 2022 16:52

V Chorvátsku sú často pevné značky aj značky na portáloch a často je na portáli nižšia max. rýchlosť než na pevnej značke. Asi tam majú premenné značky prednosť, tak ako to bývalo u nás. Ak sa niekde predpokladá, že sa tam bude max. rýchlosť meniť, pevné značky tam nemajú byť (napríklad v tých tuneloch). A za veľkú sprostosť považujem pevnú 100-ku po výjazde z tunela Považský Chlmec smerom na Čadcu. Zažil som tam situáciu, že v tuneli bola rýchlosť znížená na 60, pretože asi 100 metrov za ním stála kolóna, a za tunelom, tesne predtým, než som tú kolónu mohol vidieť (je tam zákruta), mi pevná značka dovolila zrýchliť na 100.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Kvík » 14. Júl 2022 20:13

IDV napísal:Treba posielat tajnych agentov na nich aby nebola korupcia.. tak nie 80tis ale 20tis pokuta + kratke vazenie 3 mesiace. Kazdopadne keby sa chcelo tak sa to da dosiahnut kazdy by siel ako sa ma


Ostáva ďakovať Diovi, Krišnovi, Perúnovi a ďalším božstvám, že sa nedá, nechce a ani nikdy chcieť nebude. To si nie že vylial s vaničkou aj dieťa, ale utopil celú škôlku aj s vychovávateľkami a kuchárkami. Drž sa od akejkoľvek verejnej funkcie čo najďalej.
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 273
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod IDV » 14. Júl 2022 21:27

Cize nic nerobit a akceptovat sucasny stav je "riesenie"?
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod jozin z bazin » 15. Júl 2022 09:28

To nie, ale tebou navrhovane riesenia (likvidacne pokuty, posielanie tajnych agentov) su na urovni tinedzera odchovaneho na americkych "krimi" serialoch. Bez urazky, pls.

Konkretne pri prekracovani rychlosti pomoze len dosledna kontrola a ucinne tresty. Je zjavne, ze ani hrozba 800 eurovej pokuty nieje pre niektorych dostatocna. Toto treba zmenit, napr. odoberat vodicske opravnenie. A zaviest zasadu 3x a dost.
A absolutne tvrdo trestat extremne prekrocenie rychlosti v obci, napr. prekrocenie rychlosti o +50 posudzovat ako trestny cin vseobecneho ohrozenia. Len sa obavam, ze na to nieje politicka vola ... :?
jozin z bazin
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 472
Obrázky: 30
Založený: 14. Dec 2009 14:57

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod sendvo » 15. Júl 2022 10:02

na toto vsetko je uplne jednoduche riesenie a to vyska pokuty v zavislosti od prijmu vodica..
https://freebitco.in/?r=41546130
Obrázok používateľa
sendvo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 507
Obrázky: 54
Založený: 24. Jan 2010 11:04
Bydlisko: Wien (A) / original Zilina

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod MuelMI » 15. Júl 2022 10:30

OT: Využíva sa niekde značka CpMV na ceste I. triedy (obchvat, preložka)? Napr. obchvat TT, BR, BJ... Alebo sa používa iba výhradne na polprofily D a R a potom 2+2 komunikácie typu I/16 a I/20 v KE? A myslíte si, že by tie obchvaty jednotiek, ktoré sa zas až tak nelíšia od polprofilov R mali označovať ako CpMV?
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod pa3ck » 15. Júl 2022 10:44

Miro napísal:V Chorvátsku sú často pevné značky aj značky na portáloch a často je na portáli nižšia max. rýchlosť než na pevnej značke. Asi tam majú premenné značky prednosť, tak ako to bývalo u nás. Ak sa niekde predpokladá, že sa tam bude max. rýchlosť meniť, pevné značky tam nemajú byť (napríklad v tých tuneloch). A za veľkú sprostosť považujem pevnú 100-ku po výjazde z tunela Považský Chlmec smerom na Čadcu. Zažil som tam situáciu, že v tuneli bola rýchlosť znížená na 60, pretože asi 100 metrov za ním stála kolóna, a za tunelom, tesne predtým, než som tú kolónu mohol vidieť (je tam zákruta), mi pevná značka dovolila zrýchliť na 100.

Žiadna prednosť značiek platiť nemusí, keďže trvalé značky umiestňujú pred svetelné panely (napr. tu to dobre vidno: https://www.google.sk/maps/@43.2059981, ... 6656?hl=sk - aj keď je pravda, že za jazdy sa z auta môžu javiť ako keby boli na jednom mieste)

Čo si spomínam, tak v dávnejšej minulosti v Chorvátsku svietili na všetkých paneloch aj trvalé obmedzenia, následne prišlo jedno obdobie, keď bývali panely zhasnuté, ak sa nič mimoriadne nedialo. Teraz je to ako kde. Takže aj Tebou popísaná situácia by sa dala pekne vyriešiť, ak by za tunelom bola trvalá 100-vka a koniec zákazu predbiehania pre nákladné vozidlá a až za ňou panel, ktorý tam je teraz, na ktorom by bola výstražná značka Kolóny a príslušná rýchlosť.
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 954
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod jozin z bazin » 15. Júl 2022 10:57

sendvo napísal:na toto vsetko je uplne jednoduche riesenie a to vyska pokuty v zavislosti od prijmu vodica..

Jedine v civilizovanych krajinach, na Slovensku asi nie.

Najcastejsie dostavaju 800 eurovu pokutu vodici na firemnych autach (majitelia firiem s minimalnym oficialnym prijmom) alebo nezamestnani synacikovia bohatych rodicov. Alebo dokonca ludia bez zamestnania, ktori ani niesu evidovani ako nezamestnani, cize evidentne s pofidernymi prijmami.

Podla mna je fakt najjednoduchsie odoberat vodicaky, aspon na mesiac. A ked hliadka pristihne vodica bez dokladov, tak to uz riesit zakazom cinnosti na rok a potom preskusanim. A ak bude opat jazdit bez dokladov, tak uz do vazenia.

Ale to tu uz asi riesime off-topic.
jozin z bazin
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 472
Obrázky: 30
Založený: 14. Dec 2009 14:57

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod sendvo » 15. Júl 2022 11:49

https://freebitco.in/?r=41546130
Obrázok používateľa
sendvo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 507
Obrázky: 54
Založený: 24. Jan 2010 11:04
Bydlisko: Wien (A) / original Zilina

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 20 hostí.