oplotenie dialnic

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod expwy » 02. Nov 2007 10:10

Budúci rok (2008) by sa mala konečne dať slušná suma práve na oplotenie D a R. Dokončiť by sa malo na D2 a realizovať nové na D1 a R1 tam kde ani nikdy neexistovalo.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod aquila » 02. Nov 2007 10:49

to je priam vynikajuca sprava
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod expwy » 02. Nov 2007 11:53

aquila napísal:to je priam vynikajuca sprava

Stále je to ale v rovine "malo by" :?
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod LubosG » 03. Nov 2007 11:28

To stádo oviec pri Dechtároch priamo na diaľnici :roll: , že by ani toto kompetentné osoby neprinútilo začať konať?
D1 NM
Obrázok používateľa
LubosG
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 87
Založený: 13. Jan 2007 18:16
Bydlisko: BpJ/NM

Odoslaťod expwy » 03. Nov 2007 14:42

Ľuboš Gerža napísal:To stádo oviec pri Dechtároch priamo na diaľnici :roll: , že by ani toto kompetentné osoby neprinútilo začať konať?

Všetko záleží na peniazoch a prioritách. Budúci rok 2008 by mal byť z hľadiska rozpočtu pre NDS najhorší v histórii, takže bude to zaujímavé. Postupne sa zrejme pripravuje zlúčenie s SSC...
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Rio13.zm » 03. Nov 2007 18:30

tento rok aj na R1 behali kone, zabilo sa tam par ludi a nikto stym zatial nic nespravil, preco by malo niekoho zaujimat stado oviec,

mh: preco sa spravila NDS ked sa ma teraz zlucit s SSC
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Odoslaťod Dialniciar » 04. Nov 2007 13:01

MH napísal:
Ľuboš Gerža napísal:To stádo oviec pri Dechtároch priamo na diaľnici :roll: , že by ani toto kompetentné osoby neprinútilo začať konať?

Všetko záleží na peniazoch a prioritách. Budúci rok 2008 by mal byť z hľadiska rozpočtu pre NDS najhorší v histórii, takže bude to zaujímavé. Postupne sa zrejme pripravuje zlúčenie s SSC...


V princípe, ak sa nebudú zarátavať dlhy NDS extra od deficitu štátneho rozpočtu, tak vznik NDS bol zbytočný. To isté aj PPP, 60-70% by bol chápaný ako dlh, to je druhý problém ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 04. Nov 2007 13:20

Neviem či to oplocovanie diaľnic pomôže, lebo ploty sa zídu aj doma a tak diaľnica ostane zase neoplotená. Situácia na všetkých úsekoch diaľnic je takáto. Hlavne Hybe-Važec-mladá stavba a už ploty neslúžia svojmu účelu na diaľnici, ale v záhradách rodinných domov.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 04. Nov 2007 14:14

doprastavak napísal:Neviem či to oplocovanie diaľnic pomôže, lebo ploty sa zídu aj doma a tak diaľnica ostane zase neoplotená. Situácia na všetkých úsekoch diaľnic je takáto. Hlavne Hybe-Važec-mladá stavba a už ploty neslúžia svojmu účelu na diaľnici, ale v záhradách rodinných domov.


Ale to s tým nesúvisí, doprastavák, absolútne ... to aj dlažbu je zbytočné pokladať, lebo aj tá končí v domovoch ... :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 04. Nov 2007 14:30

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:Neviem či to oplocovanie diaľnic pomôže, lebo ploty sa zídu aj doma a tak diaľnica ostane zase neoplotená. Situácia na všetkých úsekoch diaľnic je takáto. Hlavne Hybe-Važec-mladá stavba a už ploty neslúžia svojmu účelu na diaľnici, ale v záhradách rodinných domov.


Ale to s tým nesúvisí, doprastavák, absolútne ... to aj dlažbu je zbytočné pokladať, lebo aj tá končí v domovoch ... :idea:
Súvisí, lebo ak ti ukradnú 5 krát plot z toho istého miesta, tak neviem či ho tam dáš znova, keď ti ho zase ukradnú. Napr: ani Važec-Mengusovce nebude oploteny
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 04. Nov 2007 14:31

To potom nedávajme na cesty ani ZDZ, lebo skončí vo výkupoch ... :idea: :roll: Nesaďme stromky a kríky, lebo skončia v záhradkách ... nestavajme stavenisko, neoplocujme ho (úrazy že budú, to je jedno), ... lebo sa rozkradne stavebný materiál, celé stroje, nafta z nich a vlastne prečo my vlastne staviame :?:

Tie ploty k diaľniciam patria. Na RC nech nejdú, ale v prípade SR som toho názoru, že na R1 a R3 patria.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 04. Nov 2007 14:33

doprastavak napísal:
Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:Neviem či to oplocovanie diaľnic pomôže, lebo ploty sa zídu aj doma a tak diaľnica ostane zase neoplotená. Situácia na všetkých úsekoch diaľnic je takáto. Hlavne Hybe-Važec-mladá stavba a už ploty neslúžia svojmu účelu na diaľnici, ale v záhradách rodinných domov.


Ale to s tým nesúvisí, doprastavák, absolútne ... to aj dlažbu je zbytočné pokladať, lebo aj tá končí v domovoch ... :idea:
Súvisí, lebo ak ti ukradnú 5 krát plot z toho istého miesta, tak neviem či ho tam dáš znova, keď ti ho zase ukradnú. Napr: ani Važec-Mengusovce nebude oploteny


On sa tam ten plot ale 5x nedáva, lebo sa tam nedáva vôbec. Ale ja si myslím, že užívatelia fóra si spravia svoj názor.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod expwy » 04. Nov 2007 14:38

doprastavak napísal:Súvisí, lebo ak ti ukradnú 5 krát plot z toho istého miesta, tak neviem či ho tam dáš znova, keď ti ho zase ukradnú. Napr: ani Važec-Mengusovce nebude oploteny

To je chyba :!: Podľa mňa by každý jeden úsek diaľnice a aj rýchlostnej cesty mal byť oplotený. Tie krádeže sú slovenskou špecialitou, ale to nie je dôvod na to aby sa oplotenie nebudovalo. Na D2 sa teraz dáva opletenie s väčšími okami - pre človeka na plot je to nepoužiteľné ale zver to zadrží.

Kradnú sa aj dopravné značky, ak ti ukradnú tú istú DZ 5 krát, už ju tam po šiesty krát nedáš :?:
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod konstrukt » 04. Nov 2007 14:44

Dialniciar napísal:To potom nedávajme na cesty ani ZDZ, lebo skončí vo výkupoch ... :idea: :roll: Nesaďme stromky a kríky, lebo skončia v záhradkách ... nestavajme stavenisko, neoplocujme ho (úrazy že budú, to je jedno), ... lebo sa rozkradne stavebný materiál, celé stroje, nafta z nich a vlastne prečo my vlastne staviame :?:

Tie ploty k diaľniciam patria. Na RC nech nejdú, ale v prípade SR som toho názoru, že na R1 a R3 patria.
Všetko sa montuje, stavia z rizikom, že ti to ukradnú. Keď ti ukradnú plot z diaľnice, naspäť nový už nedajú, Keď ti ukradnú značku, novú naspäť musia dať, lebo je dôležitá a jej neprítomnosť môže spôsobiť nehodu.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod konstrukt » 04. Nov 2007 14:53

MH napísal:
doprastavak napísal:Súvisí, lebo ak ti ukradnú 5 krát plot z toho istého miesta, tak neviem či ho tam dáš znova, keď ti ho zase ukradnú. Napr: ani Važec-Mengusovce nebude oploteny

To je chyba :!: Podľa mňa by každý jeden úsek diaľnice a aj rýchlostnej cesty mal byť oplotený. Tie krádeže sú slovenskou špecialitou, ale to nie je dôvod na to aby sa oplotenie nebudovalo. Na D2 sa teraz dáva opletenie s väčšími okami - pre človeka na plot je to nepoužiteľné ale zver to zadrží.

Kradnú sa aj dopravné značky, ak ti ukradnú tú istú DZ 5 krát, už ju tam po šiesty krát nedáš :?:
Ja som samozrejme za oplocovanie diaľnic, každá diaľnica by mala byť oplotenená. Ale ak ukradnú plot, správca tam už nový plot nedá, takže na diaľnicu môže prísť zver a spôsobiť nehodu. Ide o to používať materiál taký, aby ľudom bol nanič a aby uchránil zver priti vstupu na diaľnicu. Dopravná značka je dôležitejšia ako plot na diaľnici. Takže dopravnú značku tam dám aj na 1000 raz.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Stevqo » 04. Nov 2007 16:40

Ja som jednoznacne za oplocovanie. Tu nie je o com. Nemozme sa pozerat na pripadne ekonomicke straty ak ide o ludske zivoty...
Stevqo
diskutujúci
 
Príspevky: 144
Obrázky: 76
Založený: 27. Aug 2006 20:19

Odoslaťod Dialniciar » 04. Nov 2007 17:09

doprastavak napísal:
Dialniciar napísal:To potom nedávajme na cesty ani ZDZ, lebo skončí vo výkupoch ... :idea: :roll: Nesaďme stromky a kríky, lebo skončia v záhradkách ... nestavajme stavenisko, neoplocujme ho (úrazy že budú, to je jedno), ... lebo sa rozkradne stavebný materiál, celé stroje, nafta z nich a vlastne prečo my vlastne staviame :?:

Tie ploty k diaľniciam patria. Na RC nech nejdú, ale v prípade SR som toho názoru, že na R1 a R3 patria.
Všetko sa montuje, stavia z rizikom, že ti to ukradnú. Keď ti ukradnú plot z diaľnice, naspäť nový už nedajú, Keď ti ukradnú značku, novú naspäť musia dať, lebo je dôležitá a jej neprítomnosť môže spôsobiť nehodu.


Ale do kelu, doprastavák, však si uvedom, čo píšeš: veď fajn. Ale tu ide o to, že ten plot sa tam pre istotu ani nepostaví. A ja ti poviem iné vecičky, keď sa tu hráš na najmúdrejšieho: kradne sa hlavne pletivo. To však netvorí viac ako 50% cenu plota. Takmer 70% je totiž cena na vytvorenie jám do zeme, uchytenie stĺpov a 30% je cena pletiva a cena práce na plote. Takže aj dnes dať pletivo na 500 km D/RC obojstranne, to nie je 500 mil. SKK, ale 150-180 mil. SKK ... čo to je za sumu ? A určite sa ani za 5 rokov všetko neukradne. A keby sa investovalo ďalších 10 mil. SKK (40 kamier) na kamerový systém a 100 mil. SKK na informačný systém, tak by sa krádežiam aj efektívne zabraňovalo. :idea:

A dopravné nehody len na úseku Ladce-Sverepec kvôli zveri boli doteraz v počte 9, ... :idea: :!: :!: :!: :x
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 04. Nov 2007 17:11

doprastavak napísal:Ja som samozrejme za oplocovanie diaľnic, každá diaľnica by mala byť oplotenená. Ale ak ukradnú plot, správca tam už nový plot nedá, takže na diaľnicu môže prísť zver a spôsobiť nehodu. Ide o to používať materiál taký, aby ľudom bol nanič a aby uchránil zver priti vstupu na diaľnicu. Dopravná značka je dôležitejšia ako plot na diaľnici. Takže dopravnú značku tam dám aj na 1000 raz.


1. Kde všade ukradli plot na Slovensku :?:
2. Na D2 ani jedna krádež, plot sa rozpadol vplyvom času. :!: A dnes sa opravuje. :wink:
3. Dopravná značka si predstav sa tiež ošetrila: je na nej minimum hliníka. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 04. Nov 2007 17:19

Doprastav asi nevie stavať ploty. A zrejme kvôli kvalite webstránky si ho nevie žiadna firma nájsť ako možného poddodávateľa a tieto mýty o krádežiach &co sú fakt trápne už. :idea: ... a fakt neviem, kto tu kradne, keďže je to DPS, čo stavia najviac diaľnic na Slovensku a doradu všetky sú predražené, ... to je potom jasné, že na ploty, informačný systém atď. neostáva dosť peňazí ... niekomu to asi vyhovuje. :idea:

Aj toto je názor, nie komplet môj, ale je to názor zo stavebného prostredia. Skanska, Strabag aj IS KE ploty presadzovali na MDPT, hlavný "ništa, ništa". :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 04. Nov 2007 17:40

Dialniciar napísal:Doprastav asi nevie stavať ploty. A zrejme kvôli kvalite webstránky si ho nevie žiadna firma nájsť ako možného poddodávateľa a tieto mýty o krádežiach &co sú fakt trápne už. :idea: ... a fakt neviem, kto tu kradne, keďže je to DPS, čo stavia najviac diaľnic na Slovensku a doradu všetky sú predražené, ... to je potom jasné, že na ploty, informačný systém atď. neostáva dosť peňazí ... niekomu to asi vyhovuje. :idea:

Aj toto je názor, nie komplet môj, ale je to názor zo stavebného prostredia. Skanska, Strabag aj IS KE ploty presadzovali na MDPT, hlavný "ništa, ništa". :wink:
Nad týmto sa musím iba zasmiať :lol: :lol: :lol:
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod konstrukt » 04. Nov 2007 17:52

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:
Dialniciar napísal:To potom nedávajme na cesty ani ZDZ, lebo skončí vo výkupoch ... :idea: :roll: Nesaďme stromky a kríky, lebo skončia v záhradkách ... nestavajme stavenisko, neoplocujme ho (úrazy že budú, to je jedno), ... lebo sa rozkradne stavebný materiál, celé stroje, nafta z nich a vlastne prečo my vlastne staviame :?:

Tie ploty k diaľniciam patria. Na RC nech nejdú, ale v prípade SR som toho názoru, že na R1 a R3 patria.
Všetko sa montuje, stavia z rizikom, že ti to ukradnú. Keď ti ukradnú plot z diaľnice, naspäť nový už nedajú, Keď ti ukradnú značku, novú naspäť musia dať, lebo je dôležitá a jej neprítomnosť môže spôsobiť nehodu.


Ale do kelu, doprastavák, však si uvedom, čo píšeš: veď fajn. Ale tu ide o to, že ten plot sa tam pre istotu ani nepostaví. A ja ti poviem iné vecičky, keď sa tu hráš na najmúdrejšieho: kradne sa hlavne pletivo. To však netvorí viac ako 50% cenu plota. Takmer 70% je totiž cena na vytvorenie jám do zeme, uchytenie stĺpov a 30% je cena pletiva a cena práce na plote. Takže aj dnes dať pletivo na 500 km D/RC obojstranne, to nie je 500 mil. SKK, ale 150-180 mil. SKK ... čo to je za sumu ? A určite sa ani za 5 rokov všetko neukradne. A keby sa investovalo ďalších 10 mil. SKK (40 kamier) na kamerový systém a 100 mil. SKK na informačný systém, tak by sa krádežiam aj efektívne zabraňovalo. :idea:

A dopravné nehody len na úseku Ladce-Sverepec kvôli zveri boli doteraz v počte 9, ... :idea: :!: :!: :!: :x
Ja sa tu nehrám na najmúdrejšieho, ja píšem predovšetkým z praxe.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod konstrukt » 04. Nov 2007 17:54

doprastavak napísal:
Dialniciar napísal:Doprastav asi nevie stavať ploty. A zrejme kvôli kvalite webstránky si ho nevie žiadna firma nájsť ako možného poddodávateľa a tieto mýty o krádežiach &co sú fakt trápne už. :idea: ... a fakt neviem, kto tu kradne, keďže je to DPS, čo stavia najviac diaľnic na Slovensku a doradu všetky sú predražené, ... to je potom jasné, že na ploty, informačný systém atď. neostáva dosť peňazí ... niekomu to asi vyhovuje. :idea:

Aj toto je názor, nie komplet môj, ale je to názor zo stavebného prostredia. Skanska, Strabag aj IS KE ploty presadzovali na MDPT, hlavný "ništa, ništa". :wink:
Nad týmto sa musím iba zasmiať :lol: :lol: :lol:
A absolútne to nesúvisí s témou Oplotenie diaľnic :!:
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 04. Nov 2007 18:01

Ak predstaviteľ firmy Doprastav píše, že je lepšie oplotenie na diaľnici nemať z ekonomických dôvodov, tak spadnem zo stoličky od smiechu ja. Súvisí to s oplotením, a až príliš, lebo sa nestavia, lebo sa na tom šetrí. :wink:

A nepíšeš z praxe, lebo ak by ano - tak nám tu všetkým ukážeš, kde sa 5x za sebou ukradlo oplotenie :?: Táraš nezmysly ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod konstrukt » 04. Nov 2007 18:16

Dialniciar napísal:Ak predstaviteľ firmy Doprastav píše, že je lepšie oplotenie na diaľnici nemať z ekonomických dôvodov, tak spadnem zo stoličky od smiechu ja. Súvisí to s oplotením, a až príliš, lebo sa nestavia, lebo sa na tom šetrí. :wink:

A nepíšeš z praxe, lebo ak by ano - tak nám tu všetkým ukážeš, kde sa 5x za sebou ukradlo oplotenie :?: Táraš nezmysly ...
Ako predstaviteľ firmy Doprastav už keď si to tak napísal, píšem, že je potrebné mať na dialnici oplotenie, ale keď ho zničia alebo ukradnú nič sa s tým nerobí a prakticky stratilo oplotenie význam. Píšem z praxe, oplotenie zmizlo Hybe-Východná pri moste Jánošíkova studnička, taktiež pri moste Beliansky potok, Záblatie....
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Dialniciar » 04. Nov 2007 20:35

doprastavak napísal:
Dialniciar napísal:Ak predstaviteľ firmy Doprastav píše, že je lepšie oplotenie na diaľnici nemať z ekonomických dôvodov, tak spadnem zo stoličky od smiechu ja. Súvisí to s oplotením, a až príliš, lebo sa nestavia, lebo sa na tom šetrí. :wink:

A nepíšeš z praxe, lebo ak by ano - tak nám tu všetkým ukážeš, kde sa 5x za sebou ukradlo oplotenie :?: Táraš nezmysly ...
Ako predstaviteľ firmy Doprastav už keď si to tak napísal, píšem, že je potrebné mať na dialnici oplotenie, ale keď ho zničia alebo ukradnú nič sa s tým nerobí a prakticky stratilo oplotenie význam. Píšem z praxe, oplotenie zmizlo Hybe-Východná pri moste Jánošíkova studnička, taktiež pri moste Beliansky potok, Záblatie....


A na ktorom mieste zmizlo 5x :?: :arrow:

doprastavak napísal:Súvisí, lebo ak ti ukradnú 5 krát plot z toho istého miesta, tak neviem či ho tam dáš znova, keď ti ho zase ukradnú. Napr: ani Važec-Mengusovce nebude oploteny


Táraš nezmysly a ešte si to ani neuznáš, takéhoto sme tu už raz mali. A mimochodom, začínaš si silno protirečiť. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 70 hostí.