Mozna zmena na 3+1 Kraje a vplyv na infrastrukturu

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod fh » 01. Mar 2007 14:11

Slota chce redukovať kraje :arrow:
http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=38759#38759

Nedá sa nevšimnúť, že Murgaš chce sídlo kraja v BB.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod aquila » 01. Mar 2007 14:23

napad je to vynikajuci. ak si dobre pamatam, tak s 8mimi krajmi prisiel meciar, a potom sa este urobili VUC.

faktom je, ze sa vytvorilo nenormalne mnozstvo administrativnych miest, ktore su zbytocne.

problem ale vidim teraz v tom, ze niektore kraje si pobraly uvery, isli cez dodavatelske uvery, a rozne variacie na kvazi PPP. niektore kraje doteraz nerobili nic. napriklad BB VUC.

aj ked je fakt, ze casu do dalsich volieb je dost. ale nebolo by od veci, keby sa to celkoco synchronizovalo t.j. transformacia krajov a VUC do mensieho poctu.

ked mam byt skodoradostny, tak by bola sranda 4+1 t.j. zapad, sever/juh/vychod, pricom sidlo juzneho by nebola BB ale zvolen :lol: ale to sa nestane, SMER ma prilis silne pozicie v BB ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod aquila » 01. Mar 2007 14:28

inak ma tak napadlo, ze neni zly ani ten navrh, ze poslanci VUC by boli starostovia. jednak by sa usetrilo na volbach a aj teraz je velka vacsina poslancov VUC vlastne starostami ....
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 01. Mar 2007 14:28

Toto neprejde.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 01. Mar 2007 14:29

aquila napísal:inak ma tak napadlo, ze neni zly ani ten navrh, ze poslanci VUC by boli starostovia. jednak by sa usetrilo na volbach a aj teraz je velka vacsina poslancov VUC vlastne starostami ....


Rekord je v TT VÚC.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod fh » 01. Mar 2007 14:40

Terajšie VUC si vytvárajú svoje zastúpenie v Bruseli, to by bol zase len zmätok, keď by sa to menilo. Jedna vec je šetrenie, druhá ako to urobiť.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod devil » 01. Mar 2007 14:41

Nedá sa nevšimnúť, že Murgaš chce sídlo kraja v BB.


3 kraje su hlupost. ale keby mali byt 3 kraje tak jeden na strednom Sk (skor tiez ten ZV). zaujimave ze Slota spomina nejakych 560 koni ale ze kde by mali byt sidla krajov uz veru nie.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod aquila » 01. Mar 2007 15:04

ono by to chcelo celkovu reformu statnej spravy a samospravy

napriklad bratislava, vsak tam je 17 mestskych casti, kazda s 20-30 poslancami, potom je tam mestske zastupitelstvo a potom este poslanci VUC ...

a to sa da rozviest na cele slovensko

vsak len toto odcerpava miliardy ....
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod fh » 01. Mar 2007 15:15

aquila napísal:ono by to chcelo celkovu reformu statnej spravy a samospravy

napriklad bratislava, vsak tam je 17 mestskych casti, kazda s 20-30 poslancami, potom je tam mestske zastupitelstvo a potom este poslanci VUC ...

a to sa da rozviest na cele slovensko

vsak len toto odcerpava miliardy ....


Tak veru a tie miliardy by sa mohli vraziť do podvyživenej infraštruktúry.
Znie to jednoducho, ale faktom je , že radšej tam ako na rôzne poslanecké a úradnícke platy.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod fh » 01. Mar 2007 15:40

Devil dobre napísal, že nie je v Slotovom návrhu spomenuté, ako si to predstavuje . Ja som sa schuti zabavil na tomto diskusnom príspevku na SME: "Slota chce zmeniť počet VÚC. Slováci k veci. Tak poďme tipovať, je to veselšie. Tak teda základný typ :
3 kraje :
Východoslovenský - sídlo Košice
Stredoslovenský - sídlo Žilina (samozrejme)
Západoslovenský - sídlo Trenčín alebo Nitra (nech si aj bratislavčania zacestujú ako celé Slovensko do Bratislavy). Zvýši sa cestovný ruch o solventných bratislavčanov.
5 krajov :
Východoslovenský - sídlo Košice
Stredoslovenský - sídlo Banská Bystrica
Severoslovenský - sídlo Žilina
Západoslovenský - sídlo Trenčín alebo Nitra
Bratislavský - sídlo Bratislava (je treba, hlavné mesto) Ešte možnosti: na strednom Slovensku len jeden kraj -Stredoslovenský so sídlom v Žiline (Bystrica z kola von Slota je zo Žiliny) - veď každý máme 300 koňového tátoša a z Lučenca po našich cestách sme v Žiline ancvaj, trochu viac sa nás bude hlušiť ale s nejakými stratami treba počítať). Na západe Slovenska 3 kraje, nezáleží aké, hlavne že ich bude najviac (je tam veľa poslancov v parlamente, inak to neprejde ani koalícii ani slotovi)."
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod mikeBoss » 01. Mar 2007 23:35

Pekny plan len preco sidlo ZS je Trencin alebo Nitra? o tom hadam ani netreba uvazovat- Nitra je 2. najvacsie mesto na Zapade po BA...
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Dialniciar » 02. Mar 2007 00:16

Ľudkovia, ja vám hovorím, že toto neprejde ... :twisted: :twisted:

3+1:

BA je jasná.

TT vs. NR = kto povolí (prípadne do tohoto TN) - západný kraj

ZA vs. BB = kto povolí (prípadne do tohoto TN) - stredoslovenský kraj

PO vs. KE = asi KE a nikto by nemal námietky - východoslovenský kraj

Problémy: TT vs. NR, ZA vs. BB - dnes možno žiadny problém, ale spravil by sa z toho politický boj.

Neprejde a ak - tak ale ako kraj = štátna moc, VÚC ako doteraz samospráva.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mikeBoss » 02. Mar 2007 00:52

Neviem preco ale zda sa mi cudne pisat o boji na Zapadnom Slovensku. Neni o com Nitra je ovela vacsia ako TT takze toto sa mi nepaci. ZA a BB to je o inom zasa. Ani jedno mesto by nebolo vhodne riesenie kedze by vznikali z toho nepokoje. Takze podelit to na Sever a Stred.
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod sezbrzni » 02. Mar 2007 08:12

toto je asi najirrelevantnejsia diskusia na tomto fore...:) Slotova perlicka co nema nadej na uspech. je dobra akurat tak na zahmlievanie ...
sezbrzni
sezbrzni
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1
Založený: 23. Feb 2006 18:54
Bydlisko: BA, KE

Odoslaťod Dialniciar » 02. Mar 2007 17:12

mikeBoss napísal:Neviem preco ale zda sa mi cudne pisat o boji na Zapadnom Slovensku. Neni o com Nitra je ovela vacsia ako TT takze toto sa mi nepaci. ZA a BB to je o inom zasa. Ani jedno mesto by nebolo vhodne riesenie kedze by vznikali z toho nepokoje. Takze podelit to na Sever a Stred.


To sa ti páčiť nemusí. Mne sa zase nepáči, že by celé Záhorie malo pre všetko cestovať až do NR. :!:

TT je hospodársky na tom lepšie ako NR. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mikeBoss » 02. Mar 2007 17:17

Dialniciar napísal:
mikeBoss napísal:Neviem preco ale zda sa mi cudne pisat o boji na Zapadnom Slovensku. Neni o com Nitra je ovela vacsia ako TT takze toto sa mi nepaci. ZA a BB to je o inom zasa. Ani jedno mesto by nebolo vhodne riesenie kedze by vznikali z toho nepokoje. Takze podelit to na Sever a Stred.


To sa ti páčiť nemusí. Mne sa zase nepáči, že by celé Záhorie malo pre všetko cestovať až do NR. :!:

TT je hospodársky na tom lepšie ako NR. :wink:


Hospodarsky moze byt ale je mensie o dost a Nitra mala kedysi podstatne vacsie uzemie ako teraz ked bola zupa. Trnave umelo pribudlo uzemie a ako krajske mesto pre cele zapadne Slovensko je urcite nevhodne. To sa mozeme rovno bavit o tom ci bude krajske mesto Zilina alebo Ruzomberok.
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Dialniciar » 02. Mar 2007 17:50

mikeBoss napísal:Hospodarsky moze byt ale je mensie o dost a Nitra mala kedysi podstatne vacsie uzemie ako teraz ked bola zupa. Trnave umelo pribudlo uzemie a ako krajske mesto pre cele zapadne Slovensko je urcite nevhodne. To sa mozeme rovno bavit o tom ci bude krajske mesto Zilina alebo Ruzomberok.


Lenže čo bolo bolo, už nie je. VÚC zmenené nebudú.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 02. Mar 2007 17:56

Ja to vidím takto:

1. variant

BA+TT = sídlo v BA
ZA+TN = sídlo v ZA
BB+NR = sídlo v v BB
PO+KE = sídlo v KE

2. variant

BA+TT+NR = sídlo v BA
ZA+TN = sídlo v TN
BB = sídlo v BB
PO+KE = sídlo v KE

3. variant

BA+Záhorie = sídlo v BA
TT+NR = sídlo v NR
TN+ZA = sídlo v ZA
PO+KE = sídlo v KE
BB = sídlo v BB

Ale ja to stále vidím max. tak, že bude 3+1 kraj = štátna správa (dnes 8 krajov) a 8 VÚC (samospráva ako aj dnes)

Ale pán Slota zase raz prestrelil ... pointa je zrušiť kraje úplne a ich kompetencie presunúť na štátnu správu - obvodné úrady a VÚC zostanú a tiež preberú kompetencie.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod wazari » 02. Mar 2007 19:00

mikeBoss napísal:
Hospodarsky moze byt ale je mensie o dost a Nitra mala kedysi podstatne vacsie uzemie ako teraz ked bola zupa. Trnave umelo pribudlo uzemie


s tym uzemim to nechapem - Nitra kedysi ako mesto, okres alebo co?

a Trnave teraz ako mestu, okresu ci VUC pribudlo uzemie?
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod mikeBoss » 03. Mar 2007 00:02

wazari napísal:
mikeBoss napísal:
Hospodarsky moze byt ale je mensie o dost a Nitra mala kedysi podstatne vacsie uzemie ako teraz ked bola zupa. Trnave umelo pribudlo uzemie


s tym uzemim to nechapem - Nitra kedysi ako mesto, okres alebo co?

a Trnave teraz ako mestu, okresu ci VUC pribudlo uzemie?


Tak som to myslel ze Nitre kedysi patrilo uzemie az po Prievidzu a zobrali nam to. Potom sa spravili kraje a dali nam madarov a ostatne odkrojili. Trnava dostala svoj kraj ktory ma dost smiesny tvar hlavne ze je :wink:
A dostali sme sa az tam ze tu niektori pisu ze by sa rozhodovalo medzi Trnavou a Nitrou keby ma byt ZS kraj- tomu sa povie zostihlovanie :roll:

Ako neberte to v zlom to je len moj nazor sa tu nexem hadat s nikym :?
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod wazari » 03. Mar 2007 01:36

mikeBoss napísal:
Tak som to myslel ze Nitre kedysi patrilo uzemie az po Prievidzu a zobrali nam to. Potom sa spravili kraje a dali nam madarov a ostatne odkrojili. Trnava dostala svoj kraj ktory ma dost smiesny tvar hlavne ze je :wink:
A dostali sme sa az tam ze tu niektori pisu ze by sa rozhodovalo medzi Trnavou a Nitrou keby ma byt ZS kraj- tomu sa povie zostihlovanie :roll:

Ako neberte to v zlom to je len moj nazor sa tu nexem hadat s nikym :?


aha, myslel si ako povodne zupy, ak som dobre pochopil
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Dialniciar » 04. Mar 2007 01:11

mikeBoss napísal:Tak som to myslel ze Nitre kedysi patrilo uzemie az po Prievidzu a zobrali nam to. Potom sa spravili kraje a dali nam madarov a ostatne odkrojili. Trnava dostala svoj kraj ktory ma dost smiesny tvar hlavne ze je :wink:
A dostali sme sa az tam ze tu niektori pisu ze by sa rozhodovalo medzi Trnavou a Nitrou keby ma byt ZS kraj- tomu sa povie zostihlovanie :roll:

Ako neberte to v zlom to je len moj nazor sa tu nexem hadat s nikym :?


Ale vždy niekto niekomu zobral a ver tomu, že ja budem prvý, čo budem proti tomu, aby SI+SE spadala pod NR. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mikeBoss » 04. Mar 2007 02:11

Dialniciar napísal:
mikeBoss napísal:Tak som to myslel ze Nitre kedysi patrilo uzemie az po Prievidzu a zobrali nam to. Potom sa spravili kraje a dali nam madarov a ostatne odkrojili. Trnava dostala svoj kraj ktory ma dost smiesny tvar hlavne ze je :wink:
A dostali sme sa az tam ze tu niektori pisu ze by sa rozhodovalo medzi Trnavou a Nitrou keby ma byt ZS kraj- tomu sa povie zostihlovanie :roll:

Ako neberte to v zlom to je len moj nazor sa tu nexem hadat s nikym :?


Ale vždy niekto niekomu zobral a ver tomu, že ja budem prvý, čo budem proti tomu, aby SI+SE spadala pod NR. :wink:


Super tak nech to spada pod BA ale urcite sa to nebude nikomu pacit aby Trnava vladla nad Nitrou to je nonsens, zly sen.
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Dialniciar » 04. Mar 2007 12:51

mikeBoss napísal:Super tak nech to spada pod BA ale urcite sa to nebude nikomu pacit aby Trnava vladla nad Nitrou to je nonsens, zly sen.


No vidíš a prečo by to malo byť naopak ?
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod johhan » 04. Mar 2007 13:34

Bože vy máte starosti :-)

Celé územnosprávne zriadenie je na figu :-)

Aj štátna aj samostrávna administratíva by mala mať maximálne po 2 stupne

teda mestá, obce + niečo ( okresy alebo župy ) a ministrestvá, úrady + niečo ( podriadené regionálne pracoviská )
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Ďalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.