Odpočívadlá

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Alexander Velky » 14. Júl 2005 12:54

V rámci odpočívadiel by sa mali začať budovať celé komplexy, teda ČSPH, väčšie parkovisko pre kamióny a ostatné autá, busy, ... posedenie, menšie ihrisko pre deti, motel, menší obchod/reštaurácia, bufet, ...

Toto je štandardné odpočívadlo všade vo svete popri hlavných diaľničných ťahoch.

Dokonca je to bežné aj na trase D1 v ČR Praha-Brno. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod eucitizen » 17. Júl 2005 23:46

Vcera som isiel na severnej D1 a spri odpocivadle Podturen (dufam ze sa tak vola,nevsimol som si meno) je tam znacenie ze nieco sa opravuje. Teraz neviem ci idu opravovat asfalt alebo ci idu zmodernizovat pristup k odpocivadle, dufam ze niekto o tom nieco vie!
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod aquila » 18. Júl 2005 09:03

nebude to ta spominana modernizacia/uprava pripajacich pruhov ?
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Caesar » 18. Júl 2005 11:33

Na diaľnici D1 sa budú opravovať pripájacie pruhy, pretože mnohé nespĺňajú už dnešné parametre šírky a dĺžky, takže okrem iného sa budú opravovať aj pripájacie pruhy pri odpočívadle Dechtáre, kde by sa mala následne aj upraviť, zvýšiť, max. povolená rýchlosť na 130 km/h. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 18. Júl 2005 17:25

Caesar napísal:Na diaľnici D1 sa budú opravovať pripájacie pruhy, pretože mnohé nespĺňajú už dnešné parametre šírky a dĺžky, takže okrem iného sa budú opravovať aj pripájacie pruhy pri odpočívadle Dechtáre, kde by sa mala následne aj upraviť, zvýšiť, max. povolená rýchlosť na 130 km/h. 8)


Správne a podobne sa bude diať aj na českej diaľnici D1. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod wazari » 18. Júl 2005 20:36

Alexander Velky napísal:
Správne a podobne sa bude diať aj na českej diaľnici D1. :lol:


Hm, to bola aj pricina tej nedavnej velkej havarie slovenskeho autobusu pri Brne, uz tam nesplnali parametre, tusim bol iba 2 metre siroky pripajaci pruh.
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Alexander Velky » 18. Júl 2005 22:01

wazari napísal:
Alexander Velky napísal:
Správne a podobne sa bude diať aj na českej diaľnici D1. :lol:


Hm, to bola aj pricina tej nedavnej velkej havarie slovenskeho autobusu pri Brne, uz tam nesplnali parametre, tusim bol iba 2 metre siroky pripajaci pruh.


Ano ten pruh bol užší než šírka autobusu a kratší než, akú potrebuje autobus na "rozbeh" a okrem iného tu je diaľnica v zákrute. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Adaios » 20. Okt 2005 22:41

Faktom je ze na Slovensku chybaju odpocivadla, ktore by boli vybavene nejakym motorestom, CSPH, ... pravidelne kazdych 40 km.

Je to len na dialniciach D1 a D2. Pri RK uz to je problem a to ani nehovorim o vytazenych cestach I. triedy. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod expwy » 04. Nov 2005 08:44

Rekonštrukcia pripájacích pruhov odpočívadla Dechtáre na diaľnici D1 sa bude vykonávať na jar 2006. Tieto stavebné úpravy nebolo možné vykonať ešte v tomto roku, z dôvodu nepriaznivého počasia na pokládku asfaltových vrstiev vozovky. Proces verejného obstarávania bol dokončený len nedávno.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Adaios » 05. Nov 2005 17:33

MH napísal:Rekonštrukcia pripájacích pruhov odpočívadla Dechtáre na diaľnici D1 sa bude vykonávať na jar 2006. Tieto stavebné úpravy nebolo možné vykonať ešte v tomto roku, z dôvodu nepriaznivého počasia na pokládku asfaltových vrstiev vozovky. Proces verejného obstarávania bol dokončený len nedávno.


To snad za cele leto nebolo vhodne pocasie - ani na jar/jesen? :P

Proces VO - to uz je ine, takze skor to bolo kvoli casovemu sklzu uradnych postupov. Nevadi - policia ma "zlatu tehlicku" na tomto mieste aj nadalej - ja si ten usek pamatam prave kvoli tomuto. Aj ked raz som tam jedol. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Branco » 02. Mar 2006 17:19

V Rakúsku sa mi velmi páčila firma Rasenberger - má vybudované štýlové reštaurácie s hotelmi a motelmi na hlavných dianičných tahoch. U nás je množstvo prevádzkovatelov takýchto zariadení.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Adaios » 02. Mar 2006 17:52

Branco napísal:V Rakúsku sa mi velmi páčila firma Rasenberger - má vybudované štýlové reštaurácie s hotelmi a motelmi na hlavných dianičných tahoch. U nás je množstvo prevádzkovatelov takýchto zariadení.


Zase je to monopol. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod johhan » 02. Mar 2006 20:14

Adoas napísal: Zase je to monopol. :wink:


Nie je pravda .. v Rakúsku sú veľké spoločnosti - Landzeit, Rosenberger, Sudrast, Oldtimer, ServusEuropa a niekoľko malých a sú určené podmienky ako môžu byť rozmiestnený .. napr maximálne 2 rovnaké za sebou - takže jediné čo tam nehrozí je monopol.
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Adaios » 02. Mar 2006 20:18

johhan napísal:
Adoas napísal: Zase je to monopol. :wink:


Nie je pravda .. v Rakúsku sú veľké spoločnosti - Landzeit, Rosenberger, Sudrast, Oldtimer, ServusEuropa a niekoľko malých a sú určené podmienky ako môžu byť rozmiestnený .. napr maximálne 2 rovnaké za sebou - takže jediné čo tam nehrozí je monopol.


Hrozi monopol ktory sa vola "ovladnutie nejakeho useku" - ja som nebol presny vo svojom vyjadreni. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod johhan » 02. Mar 2006 20:32

Adoas napísal: Hrozi monopol ktory sa vola "ovladnutie nejakeho useku" - ja som nebol presny vo svojom vyjadreni. :wink:


Toho by som sa nebál rakušáci majú súbor pravidiel pre prideľovanie flekov na dialnici aby nedošlo k ovládnutiu
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Adaios » 02. Mar 2006 20:37

johhan napísal:
Adoas napísal: Hrozi monopol ktory sa vola "ovladnutie nejakeho useku" - ja som nebol presny vo svojom vyjadreni. :wink:


Toho by som sa nebál rakušáci majú súbor pravidiel pre prideľovanie flekov na dialnici aby nedošlo k ovládnutiu


Ja sa nebojim, ja to konstatujem. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Branco » 02. Mar 2006 22:19

branco napísal:V Rakúsku sa mi velmi páčila firma Rasenberger - má vybudované štýlové reštaurácie s hotelmi a motelmi na hlavných dianičných tahoch. U nás je množstvo prevádzkovatelov takýchto zariadení.



Adoas napísal:Zase je to monopol. :wink:


johhan napísal:
Nie je pravda .. v Rakúsku sú veľké spoločnosti - Landzeit, Rosenberger, Sudrast, Oldtimer, ServusEuropa a niekoľko malých a sú určené podmienky ako môžu byť rozmiestnený .. napr maximálne 2 rovnaké za sebou - takže jediné čo tam nehrozí je monopol.


OK, ide práve o to, aby Poliaci, Nemci, Rakušáci, Holanďania, a, samozrejme, našinci a susedia Česi a iní sa mali kde ubytovať,. aby boli obslúžení v reštaurácii, aby nemuseli schádzať z diaľnice pri hľadaní turistických informácií atď.... A, povedyme si, OMVky majú aké-také reštaurácie, kde sa dá najesť, pri ostatných pumpách si môžeme kúpiť akurát rýchle občerstvenie - bagety, hranolky, colu, apod... Sieť zariadení, podobných ako napr. Rosenberger / napísal som Rasenberger - sorry za preklep/ tu chýba.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Dialniciar » 18. Jan 2007 10:54

Branco napísal:OK, ide práve o to, aby Poliaci, Nemci, Rakušáci, Holanďania, a, samozrejme, našinci a susedia Česi a iní sa mali kde ubytovať,. aby boli obslúžení v reštaurácii, aby nemuseli schádzať z diaľnice pri hľadaní turistických informácií atď.... A, povedyme si, OMVky majú aké-také reštaurácie, kde sa dá najesť, pri ostatných pumpách si môžeme kúpiť akurát rýchle občerstvenie - bagety, hranolky, colu, apod... Sieť zariadení, podobných ako napr. Rosenberger / napísal som Rasenberger - sorry za preklep/ tu chýba.


Kým nebude v SR min. 700 km diaľničnej siete, podľa možností súvislé prepojenia, tak tu každá takáto sieť skrachuje.

Dnes v SR nie je kúpna sila na takéto niečo, aby sa to aj uživilo a SR nie je cieľová krajina, ale tranzitná krajina, malé územie a naozaj nikto necestuje pravítkom po D1.

Takáto sieť zostane snom pre SR ešte min. 10 rokov. A to hovorím o úspešnej sieti, lebo napríklad na D2 už skrachovala nejedna sieť (obojstranné odpočívadlá). Podobne aj na D1 sa niektorí reštauratóri menia pričasto.

Slovák, ktorý by mal byť ťažiskom (kým tu nebudú výborné služby v rozvinutom cestovnom ruchu alebo high-tech v priemysle), ale nebude lebo Slovák to je vždy radšej: chlebíčky, čaj, coca cola, keksíky. Je to finančne 100% výhodné oproti reštaurácii a to je pre Slováka základ.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jurislav » 13. Feb 2007 16:29

Mne sa veľmi páčila jedna benzínka v Nemecku (tuším pri diaľnici 12), pri nej bola krásna reštaurácia a smerom ku hajzlom bol turniket na 50centov. Som tam hodil 1euro a namiesto aby mi to vydalo 50centov tak mi to vydalo 2 50centovky a ešte ma aj pustilo. Zarobil som 20 Sk :-)
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Nevedko » 13. Feb 2007 16:41

Zaujimalo by ma, ako je to u nas s prevadzkovanim odpocivadiel. Kto je majitelom pozemkov na odpocivadlach a stavieb tam stojacich? NDS alebo prevadzkovatelia?
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Dialniciar » 18. Feb 2007 15:46

Nevedko napísal:Zaujimalo by ma, ako je to u nas s prevadzkovanim odpocivadiel. Kto je majitelom pozemkov na odpocivadlach a stavieb tam stojacich? NDS alebo prevadzkovatelia?


NDS by mala prenajímať pozemky. Možno v konkrétnych príkladoch je to inak, ale odpočívadlo je súčasťou diaľnice. Samotné budovy sú majetkom toho, kto ich postavil, v Chorvátsku na A1 sú budovy majetkom tých, čo ich vybudovali, ale pozemky sú štátne a je tam prenájom.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jurislav » 01. Apr 2007 13:57

Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Dialniciar » 08. Apr 2007 13:53

Jurislav napísal:http://www.ndsas.sk/index/index.php?ids=48


Inak toto je dosť nepresný odkaz, pretože sa vôbec neaktualizuje a z vlastných skúseností viem, že nie vždy sú všetky služby na všetkých odpočívadlách aj aktívne/funkčné.

Toto je len odkaz na to, že ako by to malo byť ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod kvalitná dialnica » 10. Apr 2007 09:48

Vie mi niekto povedať čo sa "deje" na odpočívaadlách v oboch smeroch na D1 medzi KE a PO.Je už rozostavaná 1 rok....
_________________
Obrázok používateľa
kvalitná dialnica
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Založený: 28. Feb 2007 17:18
Bydlisko: KE,BJ

Odoslaťod Tomas PO » 20. Máj 2007 10:20

kvalitná dialnica napísal:Vie mi niekto povedať čo sa "deje" na odpočívaadlách v oboch smeroch na D1 medzi KE a PO.Je už rozostavaná 1 rok....

Stavebny ruch je v poslednych tyzdnoch velmi culy, uz sa naplno rozbehli prace, ktore su okom viditelne. Prebieha komplexna rekonstruckia celeho odpocivadla, stare bolo uplne zrovnane zo zemou. Urobila sa nova kanalizacia, tolalety, elektricke rozvody, podlozie... V sucasnosti uz stavba nabera fazonu, montuju sa svetla, obrubniky. Ked stavba bude pokracovat takymto tempom, v lete by to mohlo byt hotove.
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.