Odpočívadlá

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Caesar » 23. Máj 2005 11:47

wazari napísal:
Caesar napísal:To snáď ani nie je možné, čokoľvek, čo poviem na adresu EÚ, je z tvojej strany okamžite napadnuté. :?
8)


No, iba uvedene na pravu mieru :wink: , kedze je to oblast, kde sa trosku :wink: dost vyznam. Samozrejme, sledujem si iba legislativu, nie technicke normy, cize v nejakej norme sa to mohlo objavit. Ale zda sa mi, ze niekto z Uradu pre normalizaciu, metrologiu a skusobnictvo mi vravel, ze normy uz nie su zavazne, ale dobrovolne.
Nie je to osobne napadnutie, iba fakticke :wink:


Ale, ok. Máš prehľad, lebo ja mám na toto špeciálny tím ľudí, nedá sa všetko sledovať a ja sa ich nestíham ani na všetko spýtať, takže ti verím.

Normy sú normy, zatiaľ nikto neudeľuje pokuty, pretože je prechodné obdobie takmer na všetko. Ak by sa niečo stalo napr. vo Francúzsku a nebolo by niečo postavené podľa normy (okrem tunelov, ...), tak by ten dotyčný mohol vysúdiť obrovské peniaze. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Majkl » 23. Máj 2005 15:11

Je pravdou, že na nových úsekoch sa už na niektorých odpočívadlách asi dopredu počíta aj s ČSPH, lebo je tam na ne plánované miesto a hovoria o tom aj informačné tabule. Otázne je, či tam nakoniec aj budú postavené, lebo roky sa stav stále nemení a informácia o ČSPH je zatiaľ len na tých informačných tabuliach (príkladom môze byť Hrádok), ale možno tam tú ČSPH nakoniec niektorá z firiem bude mať (ako je to teraz už jasné na Zlatých pieskoch v smere na Trnavu).
Mimochodom, aká je minimálna vzdialenosť na D a RC medzi dvoma ČSPH u nás?
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

osud odpocivadla senec na d1?

Odoslaťod romanca » 28. Máj 2005 21:37

neviete niekto aky osud caka odpocivadlo na 33 kilometri pred pred odbockou na senec na D1? je uz dlhsie uzatvorene a znacenie toho uzavtvorenia je dost chabe, niekto by to mohol urobit poriadne.
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod Alexander Velky » 01. Júl 2005 14:13

Inak, čo ma veľmi hnevá je nedostatok odpočívadiel popri cestách I. tried ako aj nedostatočný odvoz odpadu, presnejšie ani len tú smetnú nádobu nenájdete ... a potom, že chráňme ŽP. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Re: osud odpocivadla senec na d1?

Odoslaťod expwy » 01. Júl 2005 14:32

romanca napísal:neviete niekto aky osud caka odpocivadlo na 33 kilometri pred pred odbockou na senec na D1? je uz dlhsie uzatvorene a znacenie toho uzavtvorenia je dost chabe, niekto by to mohol urobit poriadne.


Toto odpocivadlo bude definitivne uzatvorene a zlikvidovane. Je to preto lebo ludia si z neho robili skladku komunalneho odpadu a bolo neunosne to dalej cistit. Vseobecne sa prijala koncepcia odpocivadiel, kde veacsina malych sa pouzije ako miesto pre meranie napravovych tlakov vozidiel, niektore ostanu a zriadia a opravia sa tam socialne zariadenia (som zvedavy ako dlho to tam zostane nerozkradnute a neponicene) alebo docasne daju prenosne zachody a niektore sa zlikviduju. Lebo je tendencia budovat odpocivadla na zapadnom standarde a to:

Male - len zakladne hygienicke vybevanie
Velke - vsetko: CSPH, restiky, pripadne motel, odstavne plochy pre kamiony, atd.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Re: osud odpocivadla senec na d1?

Odoslaťod Alexander Velky » 01. Júl 2005 15:04

MH napísal:Male - len zakladne hygienicke vybevanie
Velke - vsetko: CSPH, restiky, pripadne motel, odstavne plochy pre kamiony, atd.


Už aby to tu bolo, aj s tými váhami, lebo tie vyjazdené koľaje, to je hrôza ako rýchlo vznikajú aj po výmene povrchu ciest. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod expwy » 01. Júl 2005 15:09

Tento rok by mali byt viditelne uz prve zmeny :D, hlavne co sa tyka vazenia vozidiel a likvidaciou a opravou zachodov.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Alexander Velky » 01. Júl 2005 15:14

MH napísal:Tento rok by mali byt viditelne uz prve zmeny :D, hlavne co sa tyka vazenia vozidiel a likvidaciou a opravou zachodov.


MH,

kde, konkrétne, vieš? :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod expwy » 01. Júl 2005 15:20

Zachody:

D1 - Odpočívadlo Triblavina
Ľavá strana – navrhujeme jestvujúce zariadenie vydezinfikovať, uzatvoriť a zbúrať. Do doby otvorenia čerpacej stanice Slovnaft na odpočívadle Zlaté piesky navrhujeme osadiť 3 ks prenosných WC.

D1 - Odpočívadlo Čataj
Ľavá strana – navrhujeme jestvujúce zariadenie zrekonštruovať.

D1 - Odpočívadlá Piešťany
Ľavá strana – navrhujeme jestvujúce zariadenie vydezinfikovať, uzatvoriť a zbúrať. Do doby ukončenia prevádzkovania motorestu Devana navrhujeme osadiť 3 ks prenosných WC.

Pravá strana – navrhujeme jestvujúce zariadenie vydezinfikovať, uzatvoriť a zbúrať.

D1 - Odpočívadlo Velínok
Pravá strana – navrhujeme jestvujúce zariadenie zrekonštruovať.

D1 - Odpočívadlá Petrovany
Pravá, ľavá strana – navrhujeme jestvujúce zariadenia vydezinfikovať, uzatvoriť a zbúrať.

R1 - Odpočívadlo Veľké Zálužie
Navrhujeme počas letnej turistickej sezóny na obe strany osadiť po 3 ks prenosných WC.

Vahy pridam neskor asi tak za tyzden, lebo od buduceho pondelka do stvrtku som na ZPC :D
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Alexander Velky » 01. Júl 2005 15:25

A popri ciest I. triedy nebude nič, že? :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod expwy » 01. Júl 2005 15:34

O tom dost pochybujem, ze by sa aj na cestach robili podobne opatrenia. O cestach ale bohuzial taketo info nemam.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Alexander Velky » 01. Júl 2005 15:36

MH napísal:O tom dost pochybujem, ze by sa aj na cestach robili podobne opatrenia. O cestach ale bohuzial taketo info nemam.


Ale aj tak ďakujem za info. Ja ani o odpočívadlách moc neviem, všetko pomaly aby som si zisťoval, ale ešteže si tu ty. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod expwy » 01. Júl 2005 15:44

Este davam doplnujuce info k CSPH na odpocivadlach:

Odpocivadlo Zlate Piesky - smer ZA - OMV otvorena od 30.06.2004
Zlate Piesky - smer BA - Slovnaft vydane stavebne povolenie, stavba prebieha

Odpocivadlo Hradok - smer ZA - Conoco JET je vydane uzemne rozhodnutie aj stavebne povolenie - do dnes nie je podpisana zmluva o prenajme zo strany JET
Hradok - smer BA - pripravuje sa verejna sutaz na prevadzkovatela CSPH

Jarovce - smer A, H - caka sa na dostavbu dianlnice A6
Naposledy upravil expwy dňa 02. Júl 2005 00:55, celkovo upravené 1 krát.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Majkl » 01. Júl 2005 19:36

MH navrhujem nikde nedávať prenosné WC, ani nakrátku dobu. Tie WC sa nečistili jak je rok dlhý. Ak niekto chce vidieť na vlastné oči ako to dopadne, nech sa zastaví na opočívadle Hrádok na D1 resp. stačí pohľad z auta. Je to len pre silné žalúdky. Upozorňujem: LEN NA VLASTNÉ RIZIKO.

Horšie to nie je ani na megakoncerte, kde je 100 000 ľudí.
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Odoslaťod Caesar » 01. Júl 2005 20:21

Majkl napísal:MH navrhujem nikde nedávať prenosné WC, ani nakrátku dobu. Tie WC sa nečistili jak je rok dlhý. Ak niekto chce vidieť na vlastné oči ako to dopadne, nech sa zastaví na opočívadle Hrádok na D1 resp. stačí pohľad z auta. Je to len pre silné žalúdky. Upozorňujem: LEN NA VLASTNÉ RIZIKO.

Horšie to nie je ani na megakoncerte, kde je 100 000 ľudí.


No toto je vážny problém. Tie prenosné WC v mnohých štátoch sú len vizuálne a väčšinou sa "potreba" aj uskutočňuje z dôvodov, ktoré uvádza Majkl niekde inde. :roll:
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod expwy » 02. Júl 2005 01:00

O prenosnych WC mate bohuzial pravdu, ale do tej doby ako sa predmetne odpocivadla bud zrekonstruuju alebo zburaju je povinnost tam mat aspon nejaku formu socialnych zariadeni. Je to len docasny stav, ale ako iste chapete je to nevyhnutnost.

Preco su prenosne hajzliky v takom stave ako su (Hradok), pokusim sa zistit buduci tyzden a aj presnejsie info o najomnych zmluvach.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod johhan » 02. Júl 2005 01:25

Napríklad v Rakúsku je aj možnosť že keď prevádzkujete socialne zariadenia na D ale RC zdrarma tak dostaneš úľavu na dani alebo nájomnom
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod expwy » 02. Júl 2005 01:35

johhan napísal:Napríklad v Rakúsku je aj možnosť že keď prevádzkujete socialne zariadenia na D ale RC zdrarma tak dostaneš úľavu na dani alebo nájomnom


Tak o tomto neviem. Ja mam taku skusenost, ze v A kazdy hajzlik na A alebo S funguje na dobrovolnom prispevku. Nesedi tam ziadna hajzlbaba, ale su tam misticky, do ktorych kazdy normalny clovek priespeje aspon par centov :)
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod johhan » 02. Júl 2005 02:16

MH napísal:Tak o tomto neviem. Ja mam taku skusenost, ze v A kazdy hajzlik na A alebo S funguje na dobrovolnom prispevku. Nesedi tam ziadna hajzlbaba, ale su tam misticky, do ktorych kazdy normalny clovek priespeje aspon par centov :)


Ano to je dobrovolný príspevok ... ale ako prevádzkovateľ to máš z úľavou ak poskytuješ " verejnú službu " :-) .. začalo sa to uplatňovať v 70 rokoch a približne za 5 rokov dokázali prebudovať celé rakúsko na slušný hygienický štandard.
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Alexander Velky » 02. Júl 2005 20:56

MH napísal:Tak o tomto neviem. Ja mam taku skusenost, ze v A kazdy hajzlik na A alebo S funguje na dobrovolnom prispevku. Nesedi tam ziadna hajzlbaba, ale su tam misticky, do ktorych kazdy normalny clovek priespeje aspon par centov :)


Ako poznám Slovákov, tak ešte by vzali aj to málo, čo by v tej mištičke bolo. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod aquila » 03. Júl 2005 01:46

AV: bohuzial, je to sice smutne ale bol som raz takeho niecoho svedkom. resp blbe resp asi aj dobre :) pre toho slovaka bola ze tam bol aj policajt a vies si asi predstavit co z toho bolo => persona non grata. ale tak mu treba
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Alexander Velky » 13. Júl 2005 15:11

aquila napísal:AV: bohuzial, je to sice smutne ale bol som raz takeho niecoho svedkom. resp blbe resp asi aj dobre :) pre toho slovaka bola ze tam bol aj policajt a vies si asi predstavit co z toho bolo => persona non grata. ale tak mu treba


Je to tak, ja som bol svedkom už viacerých krádeží, ktorých sa dopustili Slováci a boli pristihnutý, ... krádeže na parkoviskách, ale aj v obchodoch, samozrejme, že ich nikto nenáhaňal ani nepodzrieval dopredu, ale na "západe" sú všade kamery a polícia a teda aj poriadok, ... ale hold Slovák je nepoučiteľný tvor a všade sa správa ako aj doma, na Slovensku a najväčšiu chybu potom robia tí, ktorí sa ešte snažia daného policajta uplatiť, ... zase sa správajú ako doma, lenže vo "svete" to funguje inak a ešte si priťažia. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod aquila » 13. Júl 2005 16:22

jo to si pekne napisal s tym uplacanim fizlov :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Alexander Velky » 13. Júl 2005 16:48

aquila napísal:jo to si pekne napisal s tym uplacanim fizlov :)


Ale zase aby som "nekydal" len na Slovákov, tak kradnú aj Česi, Poliaci, aj domáci.

A s tým uplácaním, často aj domáci, ak je to buď veľmi malý priestupok a občan sa s policajtom pozná (dedinky) alebo je to vážny priestupok a ide o občan/vplyvný človek a policajt často potom aj ustúpi, ak ide o rýchlosť na diaľnici, nie za jazdu v meste. Ale zase v A, D, F, NL, sa vie jazdiť v rámci slušnosti. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod aquila » 13. Júl 2005 16:58

vsak hej, nie je to take hrozne ako to bolo kedysi. teraz si uz aj nasi davaju viac bacha.

inak rakuskeho policajta skorej clovek ukeca, ale bez uplatku. to ich skor nastve. samozrejme ak sa jedna o male drobnosti.

a o slusnosti v inych dimenziach mas pravdu. tunak ti da kazdy napriklad prednost na prechode ako chodcovi, co u nas je temer nemyslitelne aj ked mame na to zakon ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 26 hostí.