Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

cez Zilinu
27
17%
po R1 a cez Donovaly
27
17%
po R1 a cez Certovicu
26
16%
po R1 a dalej na LC a RV
33
20%
cez Madarsko
6
4%
na východ cestujem minimálne/sporadicky a tak nebudem skresľovať hlasovanie :)
41
25%
Ina trasa (uviest v diskusii)
1
1%
 
Celkový počet hlasov : 161

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pa3ck » 18. Aug 2021 13:46

lamiska napísal:Po dostavani M30 o par mesiacov predpokladam ze trasu Praha-Vieden/BA-KE cez ZA alebo ZV resp. severom alebo juhom SK dalsich 20 rokov nepojdem.

Úprimne, naozaj sa oplatí jazdiť Praha-Košice cez Maďarsko? A kadiaľ presne? Google ponúka Viedeň-Praha cez Mikulov, kde diaľnica tiež tak skoro nehrozí.

lamiska napísal:Mimochodom uz predtym nez zacali stavat madari M30 z Miskolca po SK hranicu bolo hned za Miskolcom na povodnej ceste tak 50% aut s SK SPZ. Po dastavani M30 cakam ze to este narastie.

Zaujímavé zistenie, len nám nehovorí nič o tom, kam majú tieto autá namierené. Nemusí to byť len tranzit smerom na západ, ale aj na nákupy do Miškovca či na letisko v Budapešti.
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 948
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod lamiska » 18. Aug 2021 15:32

pa3ck napísal:Úprimne, naozaj sa oplatí jazdiť Praha-Košice cez Maďarsko? A kadiaľ presne? Google ponúka Viedeň-Praha cez Mikulov, kde diaľnica tiež tak skoro nehrozí.


Praha - Vieden - KE sa oplati. Samozrejme nehoda/stavba moze situaciu zmenit ale za normalnych podmienok radsej pojdem cez Madarsko.
Praha - Bratislava - KE je na zvazenie, ale pokial uz mas kupenu madarsku dialnicnu tak sa oplati podla mna tiez.

Priamo Praha - KE je km vyrazne kratsie samozrejme cez Drietomu, Zilinu a severom. Po dostavani M30 to ale bude casovo priblizne rovnako.

Ale inac pokial nenesies naklad tak najlepsi je Ryanair z KE do Prahy za 1hod, letenka niekedy aj za 20 eur. Teraz zacnu lietat aj z KE do Viedne.

pa3ck napísal:Zaujímavé zistenie, len nám nehovorí nič o tom, kam majú tieto autá namierené. Nemusí to byť len tranzit smerom na západ, ale aj na nákupy do Miškovca či na letisko v Budapešti.


Samozrejme, ich cielova destinacia nemusi byt v BA, to vsak nemeni nic na tom, ze nakup v Miskolci alebo letisko v Budapesti bude casovo blizsie a vyhodnejsie.
lamiska
návštevník
 
Príspevky: 28
Založený: 13. Apr 2015 16:39
Bydlisko: KE -> BA -> Praha, EÚ

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 18. Aug 2021 17:29

daj trasu po ktorej chodíš Pha W Bp Ke??. len tak namatkovo som to hodil do googla tak vychádza 9,5h PHA w... a 7,5h cez žilinu. Podľa mňa je to hlúposť.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod lamiska » 18. Aug 2021 17:37

Pockat, asi sa nechapeme, ja v tej Viedni alebo v BA musim zastavit a vylozit/nalozit.
lamiska
návštevník
 
Príspevky: 28
Založený: 13. Apr 2015 16:39
Bydlisko: KE -> BA -> Praha, EÚ

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pa3ck » 18. Aug 2021 18:00

Aj sa priznávam, že na prvýkrát som to takto nepochopil, až po Tvojej odpovedi
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 948
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 18. Aug 2021 18:10

lamiska, napis proste, ze ides Kosice - Vieden. to, kam ides dalej z Viedne je totalne nepodstatne. Podstatne ale je, ze pre Kosice-Vieden su len dve konkurencne trasy: M1+M3 a R1+R2 - ***..e megalomanske naokoloblizsie to nikdy neobsluzi. A kvoli nemu teraz bude M1+M3 v tazkej prevahe aj oproti R1+R2.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod 110mat110 » 18. Aug 2021 18:17

Nezeby si bol rad... Kamiony pojdu prec, nebudu nam nicit cesty a smradit doliny. Tranzit kludne moze ist madarskom
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 404
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 18. Aug 2021 18:22

Tak zrusme vsetky dialnice, a nechajme z kazdeho mesta len po najblizsi hranicny prechod aj ZA-BA sa moze predsa jazdit cez CR ;-)
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 19. Aug 2021 06:17

DrX napísal:lamiska, napis proste, ze ides Kosice - Vieden. to, kam ides dalej z Viedne je totalne nepodstatne. Podstatne ale je, ze pre Kosice-Vieden su len dve konkurencne trasy: M1+M3 a R1+R2 - ***..e megalomanske naokoloblizsie to nikdy neobsluzi. A kvoli nemu teraz bude M1+M3 v tazkej prevahe aj oproti R1+R2.

zasa píšeš, len to čo ti vyhovuje, a teraz pôjdeme KE -krakov čo teraz, či zasa pôjdeme cez Wiedeň, lebo tam niečo potrebujem vyložiť :-) , tým nechcem zhadzovať veľký prínos pre východ výstavbou Milhost-miškovec. Treba si uvedomiť, čo tu všetci píšu , každí má ine dopravne požiadavky, nemôžme napísať že každý čo ide na miškovec ide do viedňe, to je hlboký omyl, alebo bohapusté zavádzanie, ako lam, čo bude cestovať do KE cez Wiedeň.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod metelesku.blesku » 19. Aug 2021 10:25

DrX napísal:Tak zrusme vsetky dialnice, a nechajme z kazdeho mesta len po najblizsi hranicny prechod aj ZA-BA sa moze predsa jazdit cez CR ;-)

Lenže to by znamenalo postaviť tebou nenávidenú D3. Uvedomuješ si to vôbec? :D
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pa3ck » 19. Aug 2021 10:27

Makov nie je bližšie?
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 948
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod metelesku.blesku » 19. Aug 2021 12:01

Chceš stavať diaľnicu na Makov?
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod rado » 19. Aug 2021 15:20

110mat110 napísal:Tiez ma navi poslala na Kubin a Zazrivu. Sli sme kopa aut v suvislom vlaciku.

Potreboval som prebehnúť v piatok okolo 13h z DK do Zázrivej a späť. Do Zázrivej som z DK vybočil len vďaka tomu, že ma v súvislej kolóne niekto pustil, následne cesta vo vláčiku 40 km/h po Veličnú, potom 50-60 km/h po Zázrivú. Naspäť trochu rýchlejšie, ale v DK zdržanie 20 minút.
Obrázok používateľa
rado
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 27. Feb 2008 20:25
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 19. Aug 2021 15:56

Takmer ako na Soroške ;)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 19. Aug 2021 16:18

metelesku.blesku napísal:Chceš stavať diaľnicu na Makov?


Nie, ja chcem stavat dialnicu pre 20tis+ aut, ktore smeruju do Sace, a ktora sa da postavit za 5-10milEUR/km, ale podla UHP "nevychadza", pretoze tych 20tis+ aut zaratali, ze bude jazdit na 1.useku Saca-Haniska, co samozrejme nebude. Ale stavat sa ide Saca-Haniska...
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod metelesku.blesku » 19. Aug 2021 16:49

Bože kriste na nebi! Čítate toto fórum jeden príspevok za druhým, alebo preskakujete príspevky ako koza plot?

To, čo ma cituješ, som písal užívateľovi menom pa3ck, lebo on si takisto poriadne neprečítal na čo reaguje.

Tebe patrilo toto:
Lenže to by znamenalo postaviť tebou nenávidenú D3. Uvedomuješ si to vôbec?


Už je to clear?
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 19. Aug 2021 16:57

Clear je, ze to co si tam napisal je taka sprostost, ze nie je hodne na nu ani reagovat. Ale pravda je, ze reagovat nie je vhodne ani na tvoje tuposti, ze v zilinastane mame davat 60mil/km na predrazene dialnice, len aby sa tam pritiahla dalsia doprava, ale na R2 nemame investovat, a mame byt radi, ze doprava aj rozvoj odchadzaju do madarska (BMW).
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod 110mat110 » 19. Aug 2021 18:34

rado napísal:
110mat110 napísal:Tiez ma navi poslala na Kubin a Zazrivu. Sli sme kopa aut v suvislom vlaciku.

Potreboval som prebehnúť v piatok okolo 13h z DK do Zázrivej a späť. Do Zázrivej som z DK vybočil len vďaka tomu, že ma v súvislej kolóne niekto pustil, následne cesta vo vláčiku 40 km/h po Veličnú, potom 50-60 km/h po Zázrivú. Naspäť trochu rýchlejšie, ale v DK zdržanie 20 minút.


Dnes isiel brat, tiez ho waze poslalo na DK a Staru Bystricu. Podla casu prichodu tamad musel ist tak 50-60km/h. Ziadna slava. Nazad snad on aj ja pojdeme v noci cez Strecno a Kralovany. Cez den je to fakt na nic
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 404
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod metelesku.blesku » 19. Aug 2021 23:26

yXo napíše sprostosť:
DrX napísal:Tak zrusme vsetky dialnice, a nechajme z kazdeho mesta len po najblizsi hranicny prechod aj ZA-BA sa moze predsa jazdit cez CR


Normálne ho niekto upozorní, že vlastne chce to, proti čomu stále bojuje:
metelesku.blesku napísal:Lenže to by znamenalo postaviť tebou nenávidenú D3. Uvedomuješ si to vôbec?


...potom nasleduje malá pauza, lebo nejakému "yXovi" z Rožňavy nedošlo akú sprostosť pôvodne napísal a nasleduje jeho tupá "obhajoba" plná osobných invektív:
DrX napísal:Clear je, ze to co si tam napisal je taka sprostost, ze nie je hodne na nu ani reagovat. Ale pravda je, ze reagovat nie je vhodne ani na tvoje tuposti, ze v zilinastane mame davat 60mil/km na predrazene dialnice, len aby sa tam pritiahla dalsia doprava


Gratulujem ti, yXo, zabudol si už len napísať niečo čo začína na hej alebo tie žvásty o Echolande :)
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pa3ck » 19. Aug 2021 23:42

metelesku.blesku napísal:To, čo ma cituješ, som písal užívateľovi menom pa3ck, lebo on si takisto poriadne neprečítal na čo reaguje.

Mne po prečítaní vlákna vyplynulo, že DrX chce stavať diaľnice iba z miest po hranice. A ak je to na Makov zo Žiliny bližšie ako na Svrčinovec, tak prečo zbytočne stavať dlhšiu trasu (dnešnú D3)? :wink: :D
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 948
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod metelesku.blesku » 20. Aug 2021 08:22

Áno, každý, okrem jeho samotného, to tak pochopil. Preto som mu pripomenul D3.

Nie, na Makov to nie je bližšie.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Mawerick81 » 20. Aug 2021 08:56

vsetci dobre vieme, ze doktora nezaujima nic ine len aby sa rychlejsie dostal z domu do BA,, v podstate v jeho ponimani je slovensko len cast juhu od BA po KE...
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pa3ck » 20. Aug 2021 18:03

metelesku.blesku napísal:Nie, na Makov to nie je bližšie.

OK, tak potom stavajme D3 :wink:
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 948
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 20. Aug 2021 18:06

tento piatok vyzera pokojnejsi kolona na R1 mala "len" asi 6 km. aj pri kralovnanoch to bolo "lepsie". strecno opat bez problemov.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pa3ck » 20. Aug 2021 19:43

Zrejme časť spravilo aj počasie, keďže je chladnejšie ako minulý víkend a to mohlo odradiť časť potenciálnych cestujúcich - víkendových dovolenkárov
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 948
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 26 hostí.