Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

cez Zilinu
27
17%
po R1 a cez Donovaly
27
17%
po R1 a cez Certovicu
26
16%
po R1 a dalej na LC a RV
33
20%
cez Madarsko
6
4%
na východ cestujem minimálne/sporadicky a tak nebudem skresľovať hlasovanie :)
41
25%
Ina trasa (uviest v diskusii)
1
1%
 
Celkový počet hlasov : 161

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Yoggy52 » 12. Jún 2017 20:53

Donovaly v smere od bb, sú ako tak v pohode ale od Rk, je to strašne ísť celu cestu dole za kamiónom 40-kou...
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod fh » 13. Jún 2017 08:33

Yoggy52 napísal:V sobotu som spravil svoj osobný rekord :oops: 19.39 som ešte tankoval v Petržalke a 23.01 som už objednával v mcdrive v Prešove, cez Donovaly :lol: takze za cca 3 hodinky




To je obľúbená téma cp z východu v Bratislave, okrem nadávania na Bratislavu :D : za koľko to dal cez víkend cpčkár na rodný valal a aký má nový rekord, samozrejme že ON jazdí bezpečne a maximálku si určuje sám. Len prečo máme tie nehody najmä v piatok a v pondelok :twisted:
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod compotronix » 13. Jún 2017 08:37

Yoggy52: keď porušuješ zákon, tak sa tým aspoň nechváľ a neinšpiruj k tomu ostatných.
compotronix
návštevník
 
Príspevky: 25
Obrázky: 3
Založený: 08. Mar 2016 21:56

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod blizzard » 13. Jún 2017 09:43

Spravil niekomu nieco? Ohrozil, obmedzil? Nie. Tak co? Ordnung muss sein?
blizzard
nováčik
 
Príspevky: 6
Založený: 15. Sep 2014 09:15

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pohodak » 13. Jún 2017 09:53

blizzard napísal:Ohrozil, obmedzil? Nie.


heej? a na toto si ako prisiel, sedel si vedla neho?
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 13. Jún 2017 10:08

ja neviem ale pred casom sa obhajovala 160-ka na dialnici...
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod michaelse » 17. Jún 2017 15:59

blizzard napísal:Spravil niekomu nieco? Ohrozil, obmedzil? Nie. Tak co? Ordnung muss sein?

nepodstatne,
mozes ist 100 krat takto nadoraz na riziko a nic sa nestane a po 101 krat ti v zakrute niekde vybehne cyklista,kamion na donovaloch to mierne nezvladne v zakrute a na jeden meter vojde do protismeru a kazdy si vieme predstavit ked v neprehladnej zakrute ked ides z kopca a sa ti takto objavi kamion a ty ides nadoraz rychlo ako sa da,opity chodec sa moze najst,proste cokolvek,taka nehoda je velmi castokrat o momente ktory tazko predvidat a stane v jednej sekunde a ked rezes zakruty nadoraz tak je minimum priestoru ten moment riesit

je to o inteligencii vodica,o schopnosti krotit pretekarsku vasen,sam ju mam v sebe,potom treba odolat adrenalinu z rychlej jazdy,to byva najtazsie lebo je to droga ktorej sa tazko odolovana a v neposlednom rade o zodpovednosti voci svojmi zivotu a zdraviu a potom aj zodpovednosti za tych ktorych stretnes na ceste
nikoho nesudim,odtoho tu niesom ale jazdite tak aby bolo vsetko v pohode nech dojdeme domou v poriadku,niekto na nas tam caka
michaelse
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 348
Založený: 23. Dec 2010 19:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod okorec » 17. Jún 2017 19:49

Yoggy52 napísal:Wtf, aká diagnoza.. nikdy som nikoho nehrozoval, keďže premávka bola mala, išiel som svojim tempom a keď som sa už približoval k nejakému autu/ zhluku, tak som samozrejme spomalil a bezpečne ich predbehol... ja nemôžem za to, že vy ste vystrašený aj z 90-ký mimo mesta... btw. Mne sa osobne lepšie jazdi, keď nepozerám veľmi na tachometer a plne sa koncentrujem, na zážitok a to nejazdím nejak moc nad limit, tých 150 tachometrových je úplne ideálnych (zlate Poľsko), zatiaľ čo už pri 160 si hovorím, že už by som to nemal preháňať ... a aby ste si nemysleli , že som pretekar, snažím sa byt čo najviac opatrný, dodržiavať rýchlosť v obciach, keďže viem, že tam môžem ohroziť kohokoľvek, zatiaľ čo na prázdnej diaľnici maximálne seba a svoju peňaženku...


Asi tak. Ľudia čo nemajú schopnosti, aby išli aspoň MPR (reflexy, vycibrený zrak, cit na preťaženie, svoje auto v rukách...) namiesto toho, aby sa nad sebou zamysleli, že keď nevedia šoférovať, tak by radšej mali ísť vlakom a neohrozovat ostatných svojou pomalou a nebezpečnou jazdou, tak ti budú nadávať, že si pirat, lebo oni sú za volantom dosrani. Z toho si nič nerob.... Ja dávam za 3:50 Martin - Praha (z centra do centra) a to jazdím opatrne, rešpektujem zákony.. fyzikálne zákony
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod peterle » 17. Jún 2017 21:31

Na toto som čakal, kým niekto spomenie, že to má v rukách :-)
Šoférovať vie ten, kto jazdí defenzívne. To neznamená pomaly, ale s bezpečnostnou rezervou. Obšírnejšie to popísal michaelse. Ale komu nie je dané, nepochopí. Svinstvo na tom je, že väčšinou za chyby hlupáka, ktorý robí A-B za H:MM, zaplatia životmi nevinní.

Tento určite tiež machroval, že to má v rukách. Tisíc krát mu to vyšlo... http://video.idnes.cz/?c=A170614_133022 ... _plzen_jda
peterle
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 592
Obrázky: 231
Založený: 13. Júl 2011 13:31

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Yoggy52 » 18. Jún 2017 06:00

michaelse napísal:
blizzard napísal:Spravil niekomu nieco? Ohrozil, obmedzil? Nie. Tak co? Ordnung muss sein?

nepodstatne,
mozes ist 100 krat takto nadoraz na riziko a nic sa nestane a po 101 krat ti v zakrute niekde vybehne cyklista,kamion na donovaloch to mierne nezvladne v zakrute a na jeden meter vojde do protismeru a kazdy si vieme predstavit ked v neprehladnej zakrute ked ides z kopca a sa ti takto objavi kamion a ty ides nadoraz rychlo ako sa da,opity chodec sa moze najst,proste cokolvek,taka nehoda je velmi castokrat o momente ktory tazko predvidat a stane v jednej sekunde a ked rezes zakruty nadoraz tak je minimum priestoru ten moment riesit

je to o inteligencii vodica,o schopnosti krotit pretekarsku vasen,sam ju mam v sebe,potom treba odolat adrenalinu z rychlej jazdy,to byva najtazsie lebo je to droga ktorej sa tazko odolovana a v neposlednom rade o zodpovednosti voci svojmi zivotu a zdraviu a potom aj zodpovednosti za tych ktorych stretnes na ceste
nikoho nesudim,odtoho tu niesom ale jazdite tak aby bolo vsetko v pohode nech dojdeme domou v poriadku,niekto na nas tam caka


pozri, nikde som nenapisal, ze 150 idem na donovaloch, ale na dialniciach a tam chodci moc nie su, ani cyklisti, ani sa ti nestane to, ze ti zo zakruty vybehne kamion :roll: takze neviem o com tocis... aj ked je pravda, ze na ruzomberskej strane donoval, idem stale nad limit, ale tie useky su mega prehladne... a da sa tam aj v pohode predbiehat.... a btw. donovaly maju len 60 km (ak to pocitam po ivachnovu), zo 400, takze ako tak velky rozdiel to nespravi...

v stredu som isiel naspat a spravil som to za cca 3:15, kedze dole donovalmi som sa viezol za kamionom, obmedzenia pri LM a blatne a vlckovce...

asi si kupim dash kameru a nahram to na youtube, v plnej dlzke... :roll:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Milos » 18. Jún 2017 10:08

Predpokladám, že si mal na mysli 4:15 :) Inak súhlas s argumentmi.
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Yoggy52 » 18. Jún 2017 12:33

nie, mal som na mysli 3:15 PO - BA, konkretne s akymi argumentami?
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 18. Jún 2017 13:15

za časy a rýchlosti aké tu uvádzaš to nie je možné ani s majákom. buď si len táraj alebo zabiják ktorý zatiaľ nemal "štastie". ak sa raz oproti stretnú dvaja nebude škoda ani jedného, lebo rýchlosti chodíš len vďaka ľudom čo majú pud sebazáchrany a uhnú sa.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Yoggy52 » 18. Jún 2017 13:32

:roll: oh god,na google mapach to ukazuje pri idelanej premavke 3 hodiny a 38 minut a ked ides trochu nad limitom, tak automaticky to das rychlejsie... ja som to nepocital od centra do centra, ale od znacky po znacku :wink: priemernu rychlost som mal cca 130km/h, kedze som isiel v kuse cca 150-160 okrem BB a donoval, tak ta priemerka, je celkov adekvatna...

a ako sa mozeme stretnut oproti sebe, ked je to plnoprofilova dialnica? :lol: haloooo prebudte sa, je rok 2017, nie 1999.... zo 400 km chyba len 65 plnoprofilovej dialnice :wink:

teraz na to pozeram, ze keby bola R1 BB-RK a komplet R4, tak vo svidniku by som bol za cca 3 hodiny 10 minut :o :shock:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 18. Jún 2017 14:06

Yoggy52 napísal:19.39 som ešte tankoval v Petržalke a 23.01 som už objednával v mcdrive v Prešove, cez Donovaly :lol: takze za cca 3 hodinky

Yoggy52 napísal:plne sa koncentrujem, na zážitok a to nejazdím nejak moc nad limit, tých 150 tachometrových je úplne ideálnych (zlate Poľsko), zatiaľ čo už pri 160 si hovorím, že už by som to nemal preháňať ...

nevedel som, že na Donovaloch sú oddelené smery
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 18. Jún 2017 14:39

ale on nikde nepise ze cez donovaly isiel 150-160....Vlados, ze si odcitoval 2 vyroky a urobil medzi nimi priamy suvis je klasicka novinarska finta. nie si nahodou novinar ?
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 18. Jún 2017 19:05

podľa waze napr. zo Shell Einsteinova - McDrive Vihorlatská PO v čase od 19:30 cez Donovaly priemerne trvá 3:50. jasné tá jazda bola úplne bezpečná.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Yoggy52 » 18. Jún 2017 19:38

:roll: neviem comu nechapes, napisal som, ze 19.39 som tankoval (konkretne OMV na Panonskej), (to je cas z blocku) a o 23.01 som bol uz v mcdrive, to mas 3 hodiny a 22 minut, ked to chces pocitat takto z bodu do bodu, ale za 3 hodiny som dal od znacky koniec bratislavy po znacku zaciatok presova, chapes? uz to tu pisem asi po treti krat..., takze som bol rychlejsi len o nejakych 28 minut oproti tvojmu waze a to cez donovaly som mohol ist uplne v pohode, kludne a na dialnici dat vacsiu rychlost... a celkom to sedi
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod compotronix » 18. Jún 2017 21:41

Pekne si vyjadril podstatu: "Len nejakých 28 minút". Kvôli tomu sa určite neoplatí riskovať špitál ani kriminál. A na zážitok zo športovej jazdy odporúčam pretekársky okruh.
compotronix
návštevník
 
Príspevky: 25
Obrázky: 3
Založený: 08. Mar 2016 21:56

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pohodak » 18. Jún 2017 22:18

na jednej strane je 28 minut nieco kvoli comu sa podla mna neoplati riskovat, na druhej strane to znamena jazdit 150 po dialnici co je imho stupidita
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Milos » 19. Jún 2017 00:55

Yoggy52 napísal:nie, mal som na mysli 3:15 PO - BA, konkretne s akymi argumentami?

Nerozumel som, prečo si mal kratší čas (3:22 vs. 3:15), keď si sa viezol dole Donovalmi za kamiónom, plus obmedzenia pri LM, Blatnom, Vlčkovciach. Ale medzitým si písal, že ten druhý čas je od tabule po tabuľu
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod blizzard » 20. Jún 2017 06:59

pohodak: aha, takze ti, co chodia po Nemecku 180, su uplne sprosti. Jediny rozdiel medzi tymi dialnicami je v stanovenej rychlosti. Kvalita podobna, niekde horsia, niekde lepsia, 2 pruhy/smer. Uplne to iste, tu je to nebezpecne, tam je to bezpecne. To da rozum.

(OK, tam su dialnice horsie v tom, ze su casto betonove a huci to jak lietadlo.)
blizzard
nováčik
 
Príspevky: 6
Založený: 15. Sep 2014 09:15

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Maxx787 » 20. Jún 2017 09:14

v nemecku je rychlost odporucena na 130 km/h, ked ides rychlejsie tak nesies vyssiu mieru zodpovednosti.
u nas je to obmedzene na 130 km/h da sa ist rychlejsie, ale z vlastnej skusenosti viem, ze nie na celej trase. a tiez ked vidim ako jazdia slovaci egoisticky a divne niektori tak by som to neriskoval a pokutu za rychlost asi este nikto z vas nedostal...
Geography is not a career, is post apocalyptic survival skill
Maxx787
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 727
Obrázky: 77
Založený: 03. Okt 2014 17:33
Bydlisko: NO

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod blizzard » 20. Jún 2017 10:31

aha, len slovaci jazdia uplne inak ako vsade na svete... ked uz chces diskutovat, tak pouzi aspon "americki vedci zistili"...
blizzard
nováčik
 
Príspevky: 6
Založený: 15. Sep 2014 09:15

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pohodak » 20. Jún 2017 21:55

Teraz si este daj dokopy kolko tych dialnic v de ma neobmedzenu MPR, asi budes vcelku prekvapeny tymi %...a ako bonus mozes najst v DE podobne pokrutenu cestu ako je nasa R1 s neobmedzenou MPR

A dalsia vec, v nemecku je doslova radovo menej ludi jazdiacich stylom "ja si idem svojich 110 a je mi jedno ze v lavom pruhu blokujem 10 aut co ide 130"
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 20 hostí.