Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

cez Zilinu
27
17%
po R1 a cez Donovaly
27
17%
po R1 a cez Certovicu
26
16%
po R1 a dalej na LC a RV
33
20%
cez Madarsko
6
4%
na východ cestujem minimálne/sporadicky a tak nebudem skresľovať hlasovanie :)
41
25%
Ina trasa (uviest v diskusii)
1
1%
 
Celkový počet hlasov : 161

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 05. Feb 2023 13:19

no neviem ale pozeras asi iny google. od vajnor po dargovskych hrdinov cez certovicu 4:24, cez zilinu 4:26, juhom od vajnor po cerveny rak 4:03 cez hu od viedenskej cesty po vss 4:07
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod vladik67 » 05. Feb 2023 13:35

Pacho napísal:
"ale ako na tej fotke čo to napáral pod kamion do 1/2, tak to hraničí so zdravím rozumom, a za to fakt už dialnica ani počasie nemôže"


Ak nepoznáš príčiny nehody, škoda mudrovať. Ak by takto narazil vodič, tak už to nerozchodí a máme aj mŕtvých pri nehode, čo by bola senzácia pre novinárov. Ale ak ho ubrzdil tesne pred odfoteným kamiónom, vystúpil včas a ešte raz a raz ho zozadu niekto posúva, tak sa môže aj toto stať. Takto môže dopadnúť aj tvoj tátoš a môžeš byť vlastníkom zdravého rozumu.

od 110mat110 » 05. Feb 2023 13:30
O take 3 hodiny pojdem severom, tak dam vediet ako to vyzera


Čo tam dnes chceš pozerať? Iné počasie a správa diaľnic to už sprevádzkovala. Sprevádzkovane to už bolo aj po 16:50 včera kadiaľ išli moji známí cestou z Prahy a podľa našich fajn internetových informácii z príslušného množstva stránok bolo ťažko odhadovať či už je alebo nie je otvorené. Tí známi išli od Popradu už len podľa inštrukcii policajtov, kde ich pustili, lebo na zjazdnosti ciest od 10:47 sa písalo, že uzavreté s predpokladom do 16:00 a nakoniec niekto spätne o 16:20 dal stav prejazdnosti hoci o 16:45 som pozeral a nič tam nebolo, pričom podľa regulujúcich policajtov už po 16:50 bol minimálne jeden pruh v oboch smeroch prejazdný.

A čo sa týka juhu a silného vetra, tak Pacho pre včerajšok bolo počasie rovnaké na severe aj juhu a rovnako prevracalo alebo zafukovalo nevyťažené prázdne kamióny, tak ako pri Hrhove, tak pri Važci a pri Poprade.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 05. Feb 2023 14:21

Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 05. Feb 2023 15:01

Vlados napísal:
devil napísal:
jo, a keby sa rozsirila ta cesta ako by sa to bralo? Ako D1 alebo co?
I/18. tak to maju aj v rumunsku na A1. dialnica hotova ale nie tak celkom :lol:

Môžeš uviesť kde? Teraz otvoril ďalších 15 km na A1 a vo veľkom stavajú ďalej. (Škoda len, že na A1 je neskutočné množstvo výtlkov.)
devil napísal:akoze kde, pozri na mapu. prechod cez karpaty co je najtazsia cast nie je hotova a este zopar rokov urcite nebude. ide o vyse 100 km. dokonca chyba este jeden kusok smerom na zapad.

Sa pýtam kde majú v Rumunsku rozšírenú cestu prvej triedy namiesto diaľnice A1. Si napísal že majú, tak prosím napíš kde.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 05. Feb 2023 16:03

Ja som reagoval na to ze v rum6nsku nie je dokoncena dialnica na najtazsom useku a nic sa nedeje.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 05. Feb 2023 16:57

OK, ale deje - stavajú. Koncom odovzdali 15km.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 05. Feb 2023 18:59

Ak nie je spicka v HU tak najlahsie a najrychlejsie sa ide cez HU. Ale to je vacsinou len vecer, cez den maju hustejsiu premavku od Gyoru M1 po BP a dalej M3 smer Miskolc cca od polovice M3 uz to je volnejsie, Gyor-BA a Miskolc-KE volnejsie cesty. SK najrusnejsie BA-TT potom viacmenej vsetko volne plus minus. Najmenej aut zazivam RK-KE. Uplna pohoda tam jazdit
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 05. Feb 2023 22:31

hu je fajn, ale problém je, že tam je raz tak drahá DZ. No neviem koľko jedincov je ochotných si ju kúpiť aby mohli ísť cez HU. Druhá vec, je že to využijú jedine KE a okolie sever/myslím PO/ a severovýchod je úplne mimo hru.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 06. Feb 2023 08:36

OK, ale deje - stavajú. Koncom odovzdali 15km.
tak som si to pozrel. je to tak ale nie celkom. je 5 usekov z coho prvy ktory spominas je nieco ako mytna-tomasovce cize berieme z kola von. posledny vyzera tiez podobne. cize ostavaju 2, 3 a 4 v dlzke asi 80 km ktore su drahe s kopou tunelov najma na druhom useku od 250 metrov po 1590 metrov a najdlhsi ma 1,7 km na tretom useku a trochu kratsi na 4 useku. cize ziadne visnove nemaju a ani len 2kilometrove takze to nie je celkom to iste. vyzera to na preferenciu povrchovych variantov co sme my neurobili ani cez velku ani malu fatru.

okrem toho vsetko ide cez zlty fidic a tie nemusia dopadnut dobre (vid lahsie useky na A3). rok otvorenia vraj 2027.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 06. Feb 2023 10:58

Pacho napísal:hu je fajn, ale problém je, že tam je raz tak drahá DZ. No neviem koľko jedincov je ochotných si ju kúpiť aby mohli ísť cez HU. Druhá vec, je že to využijú jedine KE a okolie sever/myslím PO/ a severovýchod je úplne mimo hru.


To ano nebude to vela aut, ja som myslel ze to budem vyuzivat castejsie ale skor to budem vyuzivat vtedy ak si budem chciet urobit prestavku na par hodinovy "vylet" v centre BP. Ako cisto transfer mi vyhovuje ked je menej aut a viem ist na tempomat vacsiu cast cesty.

S tym ze len KE to suhlasim. Maju vlastne inu alternativu severovychod nez D1? Asi nie. Takze aj to vlakno by sa mohlo volat nie na vychod ale napr na KE a okolie.
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 06. Feb 2023 11:32

Pacho napísal:hu je fajn, ale problém je, že tam je raz tak drahá DZ. No neviem koľko jedincov je ochotných si ju kúpiť aby mohli ísť cez HU. Druhá vec, je že to využijú jedine KE a okolie sever/myslím PO/ a severovýchod je úplne mimo hru.


ano, to co pises ma svoje racio - len par pripomienok:
- co sa tyka dialnicnej, ano je drahsia, ale pre niekoho, kto jazdi castejsie sa cena moze "vratit" v kludnejsej a bezpecnejsej jazde (mensie riziko), mozno aj na spotrebe (tu je to velmi individualne) - celkovo pri castom jazdeni celorocne sa tak cena dialnicnej "strati", naviac bonus pre tych co jadia na dovolenky na juh (chorvatsko/bulharsko/..) - uz nemusia kupovat dialnicnu na dovolenku (teda dalsia "zlava")
- co sa tyka "zaujmoveho uzemia" tak mas pravdu, ze je to zaujimave hlavne pre KE a okolie + dolny Zemplin (nezriedka som tam stretaval aj znacky z HE), ked sa dokonci obchvat kosic, tak bude to mozno aj alternativa uz aj pre cast Presova - ale asi len v case zleho pocasia (co ale zas "zneprijemni" dialnicna, kedze ta je zaujimava pre castejsie vyuzitie)
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 06. Feb 2023 11:34

IDV napísal:To ano nebude to vela aut, ja som myslel ze to budem vyuzivat castejsie ale skor to budem vyuzivat vtedy ak si budem chciet urobit prestavku na par hodinovy "vylet" v centre BP. Ako cisto transfer mi vyhovuje ked je menej aut a viem ist na tempomat vacsiu cast cesty.


ja som tadial jazdil pravidelne roky (je pravda ze hlavne v menej exponovany cas - vecerny/nocny prelet), od kovidu sa frekvencia znizila, tak som sa vratil na juznu trasu (RV/ZV), ale po tom ako mi pred vianocami chcela nastupit do auta lan, tak zvazujem o obnoveni trasy cez HU
blbe je ze vdaka ekonomickej situacii, asi tak skoro M1 nebudu rozsirovat :(
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 07. Feb 2023 00:18

devil napísal:
OK, ale deje - stavajú. Koncom odovzdali 15km.
tak som si to pozrel. je to tak ale nie celkom. je 5 usekov z coho prvy ktory spominas je nieco ako mytna-tomasovce cize berieme z kola von. posledny vyzera tiez podobne. cize ostavaju 2, 3 a 4 v dlzke asi 80 km ktore su drahe s kopou tunelov najma na druhom useku od 250 metrov po 1590 metrov a najdlhsi ma 1,7 km na tretom useku a trochu kratsi na 4 useku. cize ziadne visnove nemaju a ani len 2kilometrove takze to nie je celkom to iste. vyzera to na preferenciu povrchovych variantov co sme my neurobili ani cez velku ani malu fatru.

okrem toho vsetko ide cez zlty fidic a tie nemusia dopadnut dobre (vid lahsie useky na A3). rok otvorenia vraj 2027.

nepriznáš že stavajú... ani to že len rok pred otvorením posledného otvoreného úseku A1 rozšírili paralelnú jednotku na 2+2 https://www.google.com/maps/@45.6504577 ... 384!8i8192
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 07. Feb 2023 09:33

aka paralelna jednotka zase... ?? naco mi tu ukazujes lahke stavby ked sa bavime o odsuvani tunelov ? toto je to co sa otvorilo koncom 2022 https://www.youtube.com/watch?v=RSF2wtS0A74 toto je podla teba narocny usek ??

https://www.130km.ro/a1_en.html
este nestavaju. tu mas zoznam 2. 3. a 4. usek sa este len projektuje. minimalne na visnove a na turany-hubova sa to nechyta.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vceliak » 07. Feb 2023 10:07

Vlados napísal:rok pred otvorením posledného otvoreného úseku A1 rozšírili paralelnú jednotku na 2+2

To nie je stavby paraelnej jednotky, ale budúci "privádzač". Je to riešenie bodovej závady, kým nebude postavená diaľnica na A13 na Fagaraš. Inak, to rozšírenie mešká 8 rokov. Vtedy sa dalo ešte hovoriť, ako paraélnej cesty 1. triedy k budúcej A1. Pozri si štúdie, napojenia okolitých ciest po dobudovaní uzla A1 s A13.
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 487
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 07. Feb 2023 12:10

Ich A13 Sibiu-Brasov je rovnako vzdialená ako naša južná R3. Po presune tranzitu na A1 rozšírenie nemá bez A13 zmysel. Možno raz bude mať...
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod bnm » 09. Feb 2023 09:00

richie napísal:ja som tadial jazdil pravidelne roky (je pravda ze hlavne v menej exponovany cas - vecerny/nocny prelet), od kovidu sa frekvencia znizila, tak som sa vratil na juznu trasu (RV/ZV), ale po tom ako mi pred vianocami chcela nastupit do auta lan, tak zvazujem o obnoveni trasy cez HU
blbe je ze vdaka ekonomickej situacii, asi tak skoro M1 nebudu rozsirovat :(


tiez som takto uvazoval, az kym mi minuly rok na novej dialnici v noci pred Miskolcom nevybehol niekde spoza zvodidiel obrovsky psisko a sposobil niekolko tisicovu skodu na aute :( na ceste RV/ZV s tym aspon ratam, ze je vsade na okolo zver, neletim teda a som v strehu. Avsak v noci na prazdnej dialnici kde to clovek necaka a ide si 130 na tempomate...odvtedy v noci po dialnici uz 130 nejdem, nie je sanca ubrzdit v takej rychlosti. Samozrejme to ale nic nemeni na tom, ze je stale vacsia pravdepodobnost stretu so zverou mimo dialnice
bnm
nováčik
 
Príspevky: 2
Založený: 15. Jún 2022 14:56

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Sentilj » 09. Feb 2023 09:16

Toto o dialnici v noci mi pripade ako velmi podivny argument - sirka cesta=potencialne miesto na uhybny a brzdny manever, navyse min. 80% siete je oplotenej, dialkove ti osvetluju ovela vzdialenejsi a sirsi priestor ako na jednotke, takze mas vysoku pravdepodobnost ze ak aj to zviera vynimocne na dialnicu vbehne tak vies reagovat. Na jednotke aj ked ides v noci 70-80 kvoli zvery, ti moze vybehnut z krikov, ktore su priamo v dotyku cesty a mas bezne 2-3,m aby si reagoval a ak zareagujes nespravne alebo mas smolu a ide oproti auto, tak naraz moze byt fatalny. Pri naraze na dialnici je sice horsi faktor rychlost ale mas dost priestoru na predidenie tomu najhorsiemu a nehrozi celna zrazka s protismerom.
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 10. Feb 2023 07:21

Pamatam ze nie tak davno vybehla srna alebo jelen na R1 v tej lesnej oblasti blizsie k ZV.. kvoli psovi mas skodu na aute ale skus zrazit jelena a cely ti moze vletiet do kabiny.. kazdopadne ano percentualna sanca zrazky je nizsia na dialnici. Tusim ani BA-TT D1 nie je oplotena a ani D2? Na tychto usekoch tiez hlasia srny casto
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Sentilj » 10. Feb 2023 09:11

Iste samotna zrazka napr. s jelenom je nebezpecnejsia pri dialnicnej rychlosti avsak prave na dialnici mas moznost zbadat zver vcas resp. ak nestihnes postrehnut tak tie posledne "zachranne" moznosti pred mas stale zrazkou lepsie. Uz len ked to strhnes na dialnici vpravo alebo vlavo, tak sice auto zrusis, ale pravdepodobnost tazsich zraneni je prave na jednotkach, ked trafis priepust, strom, plot alebo cokolvek co sa nachadza priamo pri ceste, na dialnici mas premavku len v tvojom smere, co tiez znizuje nasledky v pripade kontaktu. Ano D1 BA-TT nie je oplotena, tam je to v noci nebezpecnejsie, D2 ma oplotenie v celej dlzke, ale kedze velka cast ide lesom, tak sa zver dostava aj cez vetvy krizovatiek, alebo cez poskodene oplotenie.
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pa3ck » 11. Mar 2023 11:17

Momentálne je kvôli počasiu nepoužiteľná trasa cez Maďarsko https://domov.sme.sk/c/23145455/dialnic ... po-d4.html
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Mawerick81 » 11. Mar 2023 12:24

DRX,, ako je mozne, ze fuka na juznom slovensku? Ty stale tvrdis, ze len na severe sa to deje :D
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 11. Mar 2023 12:49

To si rad pozriem, kde som kedy napisal, ze "na juznom slovensku nikdy nefuka" :-) :-) :-)
Pokial ale ja dobre vidim, zasnezene su zas iba cesty na severe: https://www.zjazdnost.sk/map/view.html . I/16-R2 KE-ZV skoro cela sucha.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Mawerick81 » 11. Mar 2023 13:08

Ale nie D1,, keby si si klikol na tu vlocku, tak najdes toto:

II/537 km 0–18, Liptovský Hrádok (I/18) – Podbanské
miestami utlačený sneh, 2 cm, nutné zimné pneumatiky
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 11. Mar 2023 18:44

ja by som sa drx, radšej spýtal čo je horšie 1 dňova metelica v pacholande, v čase obvyklom, čiže v zime, alebo púštny piesok nečakane. alebo keď odfukuje z cesty kamiony, bez presnejšieho termínu.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.