Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

cez Zilinu
27
17%
po R1 a cez Donovaly
27
17%
po R1 a cez Certovicu
26
16%
po R1 a dalej na LC a RV
33
20%
cez Madarsko
6
4%
na východ cestujem minimálne/sporadicky a tak nebudem skresľovať hlasovanie :)
41
25%
Ina trasa (uviest v diskusii)
1
1%
 
Celkový počet hlasov : 161

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 06. Feb 2022 09:57

takze 4 tisic NA je vela. len vies ja dost pochybujem ze ZA-PO je tiez 4.000 ND. a este sa pytam ze ked 4.000 ND je vela tak potom 10.000 ND na D2 ako nazvat ?, alebo kolko NA asi chodi na madarskej trase ??
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 06. Feb 2022 10:51

IDV napísal:V noci ked je mala premavka si siel 5 hodin KE-BA severom?


tak teraz neviem, či sa ti to zdá veľa, alebo málo?. Možno, keby som využíval na mx limity, teoreticky by sa to dokázalo skrátiť, a bola tam 10´prestávka. zo ZA do BA som isiel vlažnejším tempom, lebo bolo času na odlet. Keď si dobre pamätám, tak to bolo tempomat na 110, občas neaký NA nebol problém obehnút. Zato v celku fajn spotreba 4,3l. (1,5HDi 96kw + AT8, oklo 1700 min-1)
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 06. Feb 2022 10:53

devil napísal:takze 4 tisic NA je vela. len vies ja dost pochybujem ze ZA-PO je tiez 4.000 ND. a este sa pytam ze ked 4.000 ND je vela tak potom 10.000 ND na D2 ako nazvat ?, alebo kolko NA asi chodi na madarskej trase ??

porovnávaš hrušky s jablkami, keby Tebe prešlo cez záhradu 2ks NA, určite by to bolo veľa.........
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 06. Feb 2022 11:50

Pacho napísal:
IDV napísal:V noci ked je mala premavka si siel 5 hodin KE-BA severom?


tak teraz neviem, či sa ti to zdá veľa, alebo málo?. Možno, keby som využíval na mx limity, teoreticky by sa to dokázalo skrátiť, a bola tam 10´prestávka. zo ZA do BA som isiel vlažnejším tempom, lebo bolo času na odlet. Keď si dobre pamätám, tak to bolo tempomat na 110, občas neaký NA nebol problém obehnút. Zato v celku fajn spotreba 4,3l. (1,5HDi 96kw + AT8, oklo 1700 min-1)


Tak uz teraz chapem, myslel som ze si siel stale tachometrovo MPR+10, tj ak nie su obmedzenia 140/100/60, vtedy sa mi to zdalo dlho. Ano to som zistil aj ja tym ze nemame suvislu dialnicu tak tie casove rozdiely nie su velke kedze aj tak treba stale spomalovat kvoli tunelom, resp tie useky ked nie je dialnica. Ako som pisal siel som raz aj 95 tacho BA KE cez R1 a Donovaly a vyslo to o 1 hod pomalsie ako ked sa ide MPR+10. Vzhladom na to ze treba spomalovat atd ideal spotreba vs cas u nas je asi tych 110-120, ale cast aut jazdi do 159 gps (165 tacho cca) s tym ze riskuju pokutu 50e, co som si vsimol na cestach
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 06. Feb 2022 12:08

drx na to je úplne jednoduchá odpoveď, tranzit nákladných aut. Je veľmi scestné operovať že na juhu žije viac ľudí ako na severe, rozhodujúce sú NA.
toto si napisal, ta som sa opytal ze kolko je vela. napisal si ze na kysuciach. tak teda dobre. akurat kysuce su D3 a nie D1. na D1 cez liptov totiz mate 2-3.000 NA. tak sa pytam ze ci aj 2-3.000 je vela ? a kolko asi moze byt na tej madarskej trase...
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 06. Feb 2022 12:14

Ak to porovnam z pocitoveho hladiska tak najviac je kamionov v Madarsku, potom menej ZA-BA, a potom o dost menej ZA-KE
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 06. Feb 2022 13:53

Na kysuciach, čiže qazi D3, čím som myslel cestu okolo KNM, kde žiadna dialnica nie je, ale cesta I tr, tak je aj tých 4000tis NA veľa. Ale celá pointa je vtom, že pre štát, je zaujímavá prevádzka NA, lebo z toho plynú peniažky do štátnej pokladnice (Resp skytol-u :-) ). Čiže tam kde je potencíál zvyšovania podielu NA, je potrebné stavať kvalitné cesty, aby tú dopravu pritiahli. Neakých 50€ za dialničnú znáku, nie je až také podstatné.

čo sa týka kamionov, všeobecne tu sa zhodnem s názorom IDV, čo sa týka pocitov.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 07. Feb 2022 00:03

pri KM ziadna dialnica nie je ale dialnica je mozno 5km odtial. tak to asi nie je to iste ako tam kde najblizsia dialnica je 50 km. a znovu sa pytam, aj 2-3.000 je vela. lebo potom aj 1500 moze byt vela ?

a mozno pre niekoho vela je presne tolko NA vdaka ktorym by tu dialnicu mohol postavit sukromnik a vyberat myto. to sa obavam ze 4.000 NA je by nestacilo.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 07. Feb 2022 11:29

takže ešte raz. Písal som qazi dialnica D3 a tuším ešte v v uvodzvkach, neviem čo je na tom nepochopiteľné, že sa jedná o cestu I triedy????. Druhá vec je čo som už písal, keď ti prejde cez záhradu 2 nákladné autá denne, tak je to veľa, ale keď po D prejde 5000NA tak je to primerané, keď prejde po ceste I trieda so semaformi 5000NA tak to je tiež veľa. Tiež nechápem čo sa na tom nedá pochopiť?.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 07. Feb 2022 12:52

cez zahrady nie su cesty....ale ked prejde 1.000 NA cez centrum mesta tak to je vela a ked prejde na ceste okolo mesta na sirokej rovnej ceste 5.000 NA tak to moze byt v pohode. keby bolo 10.000 ako na D2 alebo mozno cez Hu potom je to nieco ine. ale ja nevidim podstatny rozdiel npr. 2000 plus minus NA.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod 110mat110 » 07. Feb 2022 18:28

Rozdiel 3000NA/den (125/h) su skoro 2km potencionalnej kolony na tam posahanom semafore v Radoli.
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 404
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 07. Feb 2022 18:42

len medzi liptovom a juhom taky rozdiel nie je ani nahodou.....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Mawerick81 » 07. Feb 2022 19:45

devil napísal:pri KM ziadna dialnica nie je ale dialnica je mozno 5km odtial. tak to asi nie je to iste ako tam kde najblizsia dialnica je 50 km. a znovu sa pytam, aj 2-3.000 je vela. lebo potom aj 1500 moze byt vela ?

a mozno pre niekoho vela je presne tolko NA vdaka ktorym by tu dialnicu mohol postavit sukromnik a vyberat myto. to sa obavam ze 4.000 NA je by nestacilo.


a sme pri starej pesnicke,, to ze dialnica je 5km daleko od miesta kde byvaju zapchy znamena co? Zeby tie zapchy boli smerom hlavne od dialnice? Takze nechapem zmysel tejto starej narazky
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 07. Feb 2022 21:12

znamena presne to ze ak by tam nebola blizka dialnica, 5.000 kamionov by tam nebolo. nic ine som tym nechcel povedat. KM spomenul Pacho aby "poukazal" ze ne severe je viac kamionov ako na juhu a to je "rozhodujuce". KM akoze reprezentuje cely sever od ZA az po PO. hm... len tato teoria ma trhlinu ze smerom na vychod pocet kamionov klesa. porovnat treba porovnatelne, co tu nie je zvykom.

preto som napisal ze inde maju aj 10.000 NA...ak to este stale niekto nechape tak napisem polopatisticky....ked niekde maju 10.000 kamionov (aj u nas) tak potom este aj 7.000 kamionov je vela. ked zatvorime obe oci tak aj 5.000 NA je vela, co stale je ale pripustne na kvalitnej ceste I. tr. ale dalej uz nevidim nic "rozhodujuce" ci je o 1000 alebo 2000 viac alebo menej. cez centra aj 1000 je vela, okolo miest urcite nie.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 08. Feb 2022 13:31

IDV napísal:Druha vec je ze od KE po Hubovu bude minimalna premavka, cize lahka jazda, aj ked viac tocit volantom bude treba :D To ale plati len vtedy ak budu vsetky tunely prejazdne a nebude vysoka uroven lad/sneh

k ladu/snehu este pripocitaj aj dazd, na mnozstve usekov D1 (medzi PP a ZA) totiz pocas dazda nie je zdrave ist cez 100kmh ..
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 08. Feb 2022 13:53

Pacho napísal:Ono je fajn, že máme dialnične prepojenie cez BP, napriek úskaliam, ako je wc ... :D . Ale myslím si, že sa neak húfne nebude využívať motoristami zo Sk na prepojenie BA - východ. Neviem, či je reálne zistiť, koľko ľudí to reálne využíva, ale myslím si všetko severne a východna od Ťahanoviec, bude radšej využívať sever, so svojími alternatívami , čertovica- donovaly. Po dobudovaní RK a vyšnové, to bude zasa o niečom inom.


tu dost zavazia aj osobne navyky, aj ja som dlho vzdoroval trase cez BP (mal som nacvicenu trasu stredom - Soroska-Zvolen), ale kolega ma prehovoril a skusil som to par krat - a potom som roky jazdil takmer vylucne cez BP (mozno zavazil uz aj vek, nechybal mi uz ten adrenalin na nedokoncenej R1/R2 so strelcami v protismere cez horizont, vela zveriny, rozbite cesty ... a viac som ocenil komfort a bezpecnost, oto viac ze to bolo casovo porovnatelne) .. nie ze by sa nedali ist po R1/R2 vcelku rychlo, ale chce to poznat trasu a jazdit s respektom a halvne rozumom (zial ten sa z ciest straca asi najviac)

preto si myslim, ze vela sucasnych soferov vyuziva svoju trasu hlavne zo zvyku, uz su na nu nauceny a tak si skor najdu dovody/ospravedlnenia preco ostat - ak ich vyslovene nieco neodradi, alebo nahodov nevyskusaju nieco ine spozitivnou skusenostou (napr. ta cesta na dovolenku a podobne)

uz pred cca 10-timi rokmi som stretaval na M1/M3 dost slovenskych aut .. pri sucasnych podmienkach (a cenach paliva v HU) uz cca 2-3 prejazdy zaplatia rocnu dialnicnu znamku a par dalsich mesiacov (tazko dohadnut, ako dlho bude taky rozdiel v cenach) moze este prispiet na kavu (alebo to wc) a po vyskusani mozno dalsi zistia, ze to pohodlie a hlavne bezpecnost za to stoji (a to nie len co sa tyka soferov a zvery, ale aj poveternostnych vplyvov) ..

a co sa tyka firemnych soferov, neviem ako je to v inych firmach no ja som tak jazdil pracovne sluzobakom - vo firme akceptovali moje vysvetlenie a odsuhalsili (poistka z lizingovky platila pre celu EU - ved aj na dovolenku som isiel sluzobakom ) zaplatili aj dialnicnu a ja som akceptoval, ze si nebudem vykazovat zahranicnu cestu/diety .. akurat tankovat som musel na slovensku ..

teda este raz, to aku trasu si niekto zvoli, bude podla mna viac zavisle na uz zauzivanych zvyklostiach (ritualoch - napr. aj ta spravna zastavka/benzinka/krcma,...) ako rozumnych dovodoch..
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod 110mat110 » 08. Feb 2022 13:57

richie napísal:
IDV napísal:Druha vec je ze od KE po Hubovu bude minimalna premavka, cize lahka jazda, aj ked viac tocit volantom bude treba :D To ale plati len vtedy ak budu vsetky tunely prejazdne a nebude vysoka uroven lad/sneh

k ladu/snehu este pripocitaj aj dazd, na mnozstve usekov D1 (medzi PP a ZA) totiz pocas dazda nie je zdrave ist cez 100kmh ..


A to mas co za auto? Siel som v nedelu sneh/dazd a nie uplne upravene cesty. Nesiel som na plny plyn, ale dalo sa ist kludne okolo 110-130. Pruser bola I/11 v CR, uplne neodhruta, tam som musel vyraznejsie spomalit. Kosice-Ostrava 4,5h v podvecernom "hlavnom case"
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 404
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 08. Feb 2022 14:08

standardnu oktaviu, na nie najpremiovejsich gumach (ale snad ani najhorsich) .. ano mozno sa da za dazda ist aj 110~130, ale na par usekoch ledva 90 ( a to nemusi byt ten dazd ani velmi silny .. najhorsie odvodnenie na D1 ma takmer cely usek od Hybe po Ruzomberok ) .. na madarskej dialnici ak mi stihaju stierace nemusim spomalit pod 140..
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod 110mat110 » 08. Feb 2022 14:22

Jediny usek, kde som musel spomalit pod 100 bolo pri Martine. Prsal tam taky mrznuci sajrajt a v lavom pruhu bola fakt hruba vrstva tazkeho snehu, takze opatrnost bola na mieste. Urcite som nesiel "nasilu". Medzi Hybe a RK uplne v pohode tempomat na 125 a v zakrutach bez plynu.
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 404
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 08. Feb 2022 15:47

richie napísal:
IDV napísal:Druha vec je ze od KE po Hubovu bude minimalna premavka, cize lahka jazda, aj ked viac tocit volantom bude treba :D To ale plati len vtedy ak budu vsetky tunely prejazdne a nebude vysoka uroven lad/sneh

k ladu/snehu este pripocitaj aj dazd, na mnozstve usekov D1 (medzi PP a ZA) totiz pocas dazda nie je zdrave ist cez 100kmh ..


To je individualne kde aka rychlost podla teploty pneu a intenzity dazda, ale osobne mi najlepsie vychadza zijst pri Hybe dole cez Certovicu na R1 nez ist cez RK a ZA a riskovat tam zapchy, ale ked to povieme celkovo tak ano na severe v dazdi bude nizsia rychlost ako v Madarsku na dialnici
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 08. Feb 2022 15:48

richie napísal:
Pacho napísal:Ono je fajn, že máme dialnične prepojenie cez BP, napriek úskaliam, ako je wc ... :D . Ale myslím si, že sa neak húfne nebude využívať motoristami zo Sk na prepojenie BA - východ. Neviem, či je reálne zistiť, koľko ľudí to reálne využíva, ale myslím si všetko severne a východna od Ťahanoviec, bude radšej využívať sever, so svojími alternatívami , čertovica- donovaly. Po dobudovaní RK a vyšnové, to bude zasa o niečom inom.


tu dost zavazia aj osobne navyky, aj ja som dlho vzdoroval trase cez BP (mal som nacvicenu trasu stredom - Soroska-Zvolen), ale kolega ma prehovoril a skusil som to par krat - a potom som roky jazdil takmer vylucne cez BP (mozno zavazil uz aj vek, nechybal mi uz ten adrenalin na nedokoncenej R1/R2 so strelcami v protismere cez horizont, vela zveriny, rozbite cesty ... a viac som ocenil komfort a bezpecnost, oto viac ze to bolo casovo porovnatelne) .. nie ze by sa nedali ist po R1/R2 vcelku rychlo, ale chce to poznat trasu a jazdit s respektom a halvne rozumom (zial ten sa z ciest straca asi najviac)

preto si myslim, ze vela sucasnych soferov vyuziva svoju trasu hlavne zo zvyku, uz su na nu nauceny a tak si skor najdu dovody/ospravedlnenia preco ostat - ak ich vyslovene nieco neodradi, alebo nahodov nevyskusaju nieco ine spozitivnou skusenostou (napr. ta cesta na dovolenku a podobne)

uz pred cca 10-timi rokmi som stretaval na M1/M3 dost slovenskych aut .. pri sucasnych podmienkach (a cenach paliva v HU) uz cca 2-3 prejazdy zaplatia rocnu dialnicnu znamku a par dalsich mesiacov (tazko dohadnut, ako dlho bude taky rozdiel v cenach) moze este prispiet na kavu (alebo to wc) a po vyskusani mozno dalsi zistia, ze to pohodlie a hlavne bezpecnost za to stoji (a to nie len co sa tyka soferov a zvery, ale aj poveternostnych vplyvov) ..

a co sa tyka firemnych soferov, neviem ako je to v inych firmach no ja som tak jazdil pracovne sluzobakom - vo firme akceptovali moje vysvetlenie a odsuhalsili (poistka z lizingovky platila pre celu EU - ved aj na dovolenku som isiel sluzobakom ) zaplatili aj dialnicnu a ja som akceptoval, ze si nebudem vykazovat zahranicnu cestu/diety .. akurat tankovat som musel na slovensku ..

teda este raz, to aku trasu si niekto zvoli, bude podla mna viac zavisle na uz zauzivanych zvyklostiach (ritualoch - napr. aj ta spravna zastavka/benzinka/krcma,...) ako rozumnych dovodoch..


2-3 prejazdy asi nebudu stacit na rozdiel na rocnej dialnicnej znamke, skor by som povedal okolo 8-9 (tam aj spat) v zavislosti od auta
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 08. Feb 2022 16:35

asi tak. Určite budapest, sa bude využívať aj pre cestovanie BA-KE-BA, ale v podstate, záleží od konkrétnej situácie. Je viac menej pravdepodobné, že firemné autá túto trasu nebudú využívať, hlavne kôly legislatíve. Pomerne zložitý je proces pre firmu odpočítať dph z phm, a dávať si ju do nákladov, potreba ďalšej DZ a v neposlednej časti, ak ide zamestnanec v zahraničí tak ma nárok na podstatne vyššie stravné , ako v sk. Netuším, ako je to s pendlermi, ktorí pravidelne brázdia KE-BA, ale predpokladám, že značná časť budú firemné autá. Na druhej strane, ak zamestnanec využíva služobne auto na súkromné účely, tak vtedy si uhrádza napr benzín zo svojho a platí firme časť DPH a odpisovú časť auta, ale pochybujem, či to vôbec dakde tak funguje.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 08. Feb 2022 18:37

Premávku na slovenských cestách komplikuje sneh, vietor i poľadovica. Z Čertovice je klzisko. V Tatrách hrozí orkán.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... ove_spravy
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Mawerick81 » 08. Feb 2022 18:45

cim to asi tak je,, zeby bol Februar?
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Miro » 08. Feb 2022 18:55

Takže cez Maďarsko. Ale aj tam býva snehová kalamita.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 32 hostí.