Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

cez Zilinu
27
17%
po R1 a cez Donovaly
27
17%
po R1 a cez Certovicu
26
16%
po R1 a dalej na LC a RV
33
20%
cez Madarsko
6
4%
na východ cestujem minimálne/sporadicky a tak nebudem skresľovať hlasovanie :)
41
25%
Ina trasa (uviest v diskusii)
1
1%
 
Celkový počet hlasov : 161

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod okorec » 07. Nov 2021 18:45

Ešte trochu pogágajte a isto sa zajtra ráno všetci zobudíme a povieme si, že veď oni mali celý čas pravdu! ... Alebo aj nie :D
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod cPalo » 07. Nov 2021 19:15

Takže priznávaš, že zajtra ráno zistíš, že si nemal pravdu? :D
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod okorec » 07. Nov 2021 19:52

Dám ti vedieť. Pri východe slnka pozeraj na západ a hľadaj dymové signály.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 07. Nov 2021 22:00

Co sa tyka zaujimavosti (ak vychadza par hodin navyse volnych) tak najzaujimavejsie mne pride ist cez Budapest, tam si dat kratsiu prestavku, najest sa/prechadzka a pokracovat dalej.. idealna verzia s mini vyletom, tak som to neraz aj urobil ked ani nebola M30 po hranice, teraz je to parada

Pripadne ist vrchom a zastavit sa na Strbskom Plese, prejst sa a nadychat sa cerstveho vzduchu. Spodnou cestou tam je zaujimave asi ist do Betliaru ale tam som bol viackrat v detstve takze az tak ma to nelaka uz..
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod ondrej100 » 08. Nov 2021 09:44

Tak ako ked robis Geocaching ako ja, tak mas moznosti na zastavky neobmedzene :-) Tych skrys je po kazdej trase pozehnane :-)
ondrej100
diskutujúci
 
Príspevky: 76
Založený: 14. Okt 2015 21:10

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 08. Nov 2021 17:03

nevo83 napísal:Ak si sukromna osoba resp. Sam sebe panom.
Tak tych 150e mozno das...

Ale ak si zamestnanec tak pre zamestnavatela to terno nie je
- vykazujes zahranicnu sluz.cestu
- diety
- poistenie
- znamky
- nedajboze porucha alebo ina vec a naklady stupaju...


zalezi od pripadu - ja som mal dohodu so zamestnavavtelom (ustnu) - preplatili znamku (cena na madarskej benzinke ~130e - podla aktualneho kurzu), ale cestu/diety som vykazoval slovenske (aj tak "pobyt" v HU bol do 4h, teda menej ako SR, takze aj formalne to je asi ok), poistenie mam aj tak na celu EU a porucha - asistencna sluzba tiez cela EU, tak to nevidim tak negativne ..
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod ondrejko_t » 16. Nov 2021 12:36

nemyslim si, ze miestni si na tie kratke trasy kupia dialnicu.
a skor si myslim, ze sice intenzity na D pojdu hore, ale nie kvoli tym miestnym, ale kvoli ludom, co z KE nepojdu na zapad spodkom cez RV ale cez PO a dalej severnou trasou.
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod richie » 16. Nov 2021 13:21

nemyslim, ze by tych co doteraz jazdili juznou trasou (alebo este juznejsou) presvedzi obchvat PO na zmenu trasy ..
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod ondrejko_t » 16. Nov 2021 15:16

už teraz to podľa google máp vychádza tuším 4min rýchlejšie (trasa KE - NR). je to juhom trasa kratšia. ale myslím, že v časoch hlavne zimných bude severná D1 populárnejšia, ako sa trepať cez Sorošku, kde všetci chcú tunel, lebo sa tam poriadne "nedá jazdiť". Tým nechcel rozprúdiť diskusiu o tuneli Soroška, resp. celej tejto rýchlostnej tepne. ale myslím, že ak nebude Branisko uzavreté, vyjsť na D1, prejsť plynulo až do Hýb a čertovicou dole by mohlo a podľa mňa aj bude pre dosť šoférov alternatívnou a zaujímavou voľbou. hlavne tým, ktorí šetria "každú minútu" a po diaľnici si idú ďaleko nad stovečkou, čo by mali na trase spodkom.
ale mohli by sa tu nejakí košičania (a okolité obce) vyjadriť, bolo by to zaujímavé zistenie. možno námet na hlasovanie? :)
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod vladik67 » 16. Nov 2021 17:14

ondrejko_t » 16. Nov 2021 16:16

už teraz to podľa google máp vychádza tuším 4min rýchlejšie (trasa KE - NR). je to juhom trasa kratšia. ale myslím, že v časoch hlavne zimných bude severná D1 populárnejšia, ako sa trepať cez Sorošku, kde všetci chcú tunel, lebo sa tam poriadne "nedá jazdiť". Tým nechcel rozprúdiť diskusiu o tuneli Soroška, resp. celej tejto rýchlostnej tepne. ale myslím, že ak nebude Branisko uzavreté, vyjsť na D1, prejsť plynulo až do Hýb a čertovicou dole by mohlo a podľa mňa aj bude pre dosť šoférov alternatívnou a zaujímavou voľbou. hlavne tým, ktorí šetria "každú minútu" a po diaľnici si idú ďaleko nad stovečkou, čo by mali na trase spodkom.
ale mohli by sa tu nejakí košičania (a okolité obce) vyjadriť, bolo by to zaujímavé zistenie. možno námet na hlasovanie?


Ja Ti dám svoj názor, že aj v zime zo západnej časti Košíc sa mi oplatí ísť juhom. lebo v prvom rade treba docestovať do Košíc, prejsť cez nich a až potom som na slávnej D1. Za ten čas som pred Soroškou, ktorá sa dá porovnávať s Čertovicou alebo Donovalmi, takže žiadna výhra ani v lete, ani v zime a ani žiadna vhodná alternatívna voľba. A čo mám známych od Michaloviec a Humenného, Sniny, tak rozmýšľajú obdobne, najmä v zime, lebo cez Vranov a husto posiate obce v úzkych dolinách po Prešov to tiež nie je výhra. Tiež záleží, či máš auto, ktoré je na podnikanie s platením cestnej dane a tým s odpismi a znižovaním nákladov, alebo všetko platíš len z výplaty, sociálnej dávky alebo dôchodku.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod Kvík » 16. Nov 2021 19:08

ondrejko_t napísal:ale mohli by sa tu nejakí košičania (a okolité obce) vyjadriť, bolo by to zaujímavé zistenie. možno námet na hlasovanie? :)


Ak chcem ísť rýchlo a pohodlne a idem KE-BA (pre mňa to znamená z Ťahanoviec), doteraz to bolo celkom vyrovnané. Za obvyklých podmienok som preferoval D1+R1 cez Donovaly, a ak idem v noci, pokojne aj cez ZA. Odkedy otvorili JZ PO, pre mňa najhorší problém na trase cez Donovaly zmizol (ale dôsledne sa vyhýbam časom, keď je upchatý aj RK, a už som tam dlho nestál >5 minút).

V zime som si predtým zvykol jazdiť radšej po R2+R1, ale teraz sa mi už zrejme nebude chcieť, aspoň kým nebude komplet Kriváň-Tomášovce. Zato keby som začínal niekde na KVP alebo v Barci, ešte by to stále vyhrávalo.

No a keď jazdím priamo MI-BA, už odkedy je otvorený úsek Budimír-Bidovce sa mi z D1 do KE nechce schádzať a vždy som radšej pokračoval po D1. S JZ PO už vôbec nemám o čom rozmýšľať.
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 264
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod svaco » 16. Nov 2021 19:12

Pre Ťahanovce nie je o čom, jednoznačne D1 a jej alternatívy (ZA, Donovaly, Čertovica)
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod nevo83 » 16. Nov 2021 19:46

jezis maria, netvarme sa ze Kosice su megamesto, kde prejst z jednej strany na druhu trva 2h... a preto riesime ci na PO ci na RV. Po prietahu mestom to nerobi viac ako 10min... a ak dojde na havariu na moste VSS tak stoji cele mesto na obe strany...

Co mam nachodene tak PO je jedine o letnom pohodli a akceptovanej ,,rychlosti,,, lebo to co ziskam po RK stratim na Donovaloch....
Smer RV je rychlesji a ,,lacnejsi,, a po dobudovani LC-Krivan to bude zaujimavejsie 2x... A co sa tyka Sorosky, neviem ale za 15r chodenia som tam ,,stal,, mozno 2x, a strata za kamionom nic moc... Cize ak si mam vybrat ci stavat Sorosku alebo ine useky v jej hodnote tak volim ine useky R2 od Zvolena smer KE..
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod Pacho » 16. Nov 2021 22:05

bude to veľmi zaujímvé, cca 2023, sa dokončí v postate naraz višnové, ružombero a snáď aj kriváň LC, že čo to spraví so smerovaním dopravy?: sever/juh?: ak má niekto tipy názory,sem s tým , ale poprosím do sekcie spojenie BA KE
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 17. Nov 2021 12:50

Madari zmrazili ceny PHM na 480 HUF, tym padom pri 50-55L nadrzi pri tankovani v H je mozne usetrit 10-12€, poplatok za dialnicnu je tiez 10€, cize trasa KE BA cez H dostava plusove body
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 17. Nov 2021 17:13

tak toto nie je žiadna výhra: Keď si spočítam pre dizel, tak je to len 8-8,5€, ďalej pokiaľ ideš služobným autom, je dosť veľký problém odpočet dph, pokiaľ neobchoduješ s maďarmi, takže v konečnom dôsledku je to 0 k 0.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod tomenmen » 18. Nov 2021 08:33

celý problém južnej trasy sa pre mňa osobne sa ukázal naposledy keď som tadiaľ išiel v lete .. chlapík na dodávke s prívesným vozíkom na bazény, stretol som ho niekde za tornaľou a išiel som za ním až za lučenec .. problém bol že v komplikovaných úsekoch s tým vozíkom nebol schopný ísť viac ako 70, ale na rovinkách keď by som ho konečne mohol obehnúť išiel 100kou a nemal som možnosť ho obehnúť .. takže ma išlo poraziť z neho .. vtedy som si povedal že nemá to veľmi zmysel juhom hlavne keď mám adaptívny tempomat a udržiavanie v jazdnom pruhu .. pri dodržiavaní povolených rýchlostí je to časovo rovnako dlho juh aj sever ale sever je dnes už komfortnejší .. akurát škoda tých obmedzení na severnej D1
tomenmen
diskutujúci
 
Príspevky: 96
Založený: 26. Apr 2016 14:51

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod devil » 18. Nov 2021 09:26

stretol si ho zrovna tam je najviav plnych ciar. keby bola vyriesena batka toto by sa nestalo.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod vladik67 » 18. Nov 2021 10:08

Bohužiaľ ta Batka resp. RS-Figa je ako Soroška už asi pasé.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 18. Nov 2021 10:27

IDV napísal:Madari zmrazili ceny PHM na 480 HUF, tym padom pri 50-55L nadrzi pri tankovani v H je mozne usetrit 10-12€, poplatok za dialnicnu je tiez 10€, cize trasa KE BA cez H dostava plusove body

odkaz/blizsie info ?
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

O. T.: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod KN.SK » 18. Nov 2021 10:29

tomenmen napísal:...chlapík na dodávke s prívesným vozíkom na bazény, stretol som ho niekde za tornaľou a išiel som za ním až za lučenec .. problém bol že v komplikovaných úsekoch s tým vozíkom nebol schopný ísť viac ako 70, ale na rovinkách keď by som ho konečne mohol obehnúť išiel 100kou a nemal som možnosť ho obehnúť .. takže ma išlo poraziť z neho...
Takmer podobný prípad som i ja minulý týždeň zažil, osobák s DS ťahal väčší príves a s veľkou nádržou na ňom, cez ktorú pred ňu nebolo veľmi vidieť (až keď sa mi ho konečne podarilo predísť, som zistil, že je to osobák a nie žiadna dodávka alebo malý nákladiak, ako som si sprvoti myslel). Bola to asi laminátová "žumpa". 1693
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod richie » 18. Nov 2021 10:43

z mojich osobnych skusenosti (jazdim hlavne vecer):
- stale som na juznej trase rychlejsi (a ak uz riesime rychlosti mimo MPR, tak na juznej trase mam vyraznejsi rozdiel MPR/realne pouzitelna rychlost)
- co sa tyka zimy, ak je problem na Soroske tak na 90% bude problem (a casto vacsi) aj na severnej trase
- juznej trase by teraz (po dokonceni Krivan-Tomasovce) najviac pomohol usek Ozdany-Figa, ten zvysok sa uz da nejak "pretrpiet"
- jedina skutocna nevyhoda juznej trasy oproti severnej D1 (mimo spominaneho useku Ozdany-Figa) je vacsi vyskyt zvery ...

- tu ziskava "body" trasa cez HU - vyrazne bezpecnejsia pri zhorsenom pocasi (hmla, dazd, sneh,..), dramaticke mensie riziko stretu so zverinou (aj oproti D1), bez vyskytu polnohospodarskej techniky, v podstate neexistuje strelec v protismere (teda snad tu novu M30 vyladia)..
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 18. Nov 2021 11:00

uz som nasiel..
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

O. T.: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod KN.SK » 18. Nov 2021 11:05

Richie, napríklad tu.:
November 15-től 480 forintban maximálják a benzin és a dízel árát – jelentette be Gulyás Gergely a csütörtöki kormányinfón.
Vo štvrtok 11.11.2021 o tom rozhodla vláda. • 480 HUF = 1,32 EUR [kurz NBS=ECB; 17.11.2021]

Ďalej sa v tomto článku spomína i Chorvátsko:
Hasonló árbefagyasztással Horvátország élt, ott 550 forintnak megfelelő árban húzták meg az üzemanyagok felső határát októberben.
Voľnejší preklad: Podobné zmrazenie cien použili i v Chorvátsku, tam zaviedli hornú hranicu cien PH v októbri, tá zodpovedá 550 Ft (1,51 EUR = 11,34 HRK = 550 HUF [kurz NBS=ECB; 17.11.2021]). 1693
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 18. Nov 2021 11:22

vdaka, uz som to nasiel, ale pekne si to spracoval .. uz hladam len tu info o dialnicnych znamkach
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 27 hostí.