Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

cez Zilinu
27
17%
po R1 a cez Donovaly
27
17%
po R1 a cez Certovicu
26
16%
po R1 a dalej na LC a RV
33
20%
cez Madarsko
6
4%
na východ cestujem minimálne/sporadicky a tak nebudem skresľovať hlasovanie :)
41
25%
Ina trasa (uviest v diskusii)
1
1%
 
Celkový počet hlasov : 161

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IceFox » 15. Jan 2019 12:23

Na juhu predsa nesneží (inak po xy rokoch , konečne normálne zasnežilo.)
Inak tie tunely sú strašné zlo... Ešteže na R2 žiadne nie sú. Oops...
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod nevo83 » 17. Jan 2019 15:01

Icefox: takto v poslednej dobe nesuhlasim s vela vecami DrX.. ale R2 je a bude pre VYCHOD / KE,TV,MI, HE,/ zaujimavejsia a atraktivnejsia ako cesta po D1 do BA pretoze z 200km useky bude 50km plnoprofil / ZV-LC/ co bude hadam do 4r a ak rozostavaju Soroska + 1/2 Batka- Figa tak uz nie je o com.. Ceresnicka by bola Moldava-KE /Saca/
Inak ja fakt nepoznam cloveka kt chodi KE-BA aby to robil cez ZA.. vsetci to davaju bud na Certovicu alebo Donovaly.

A v tejto chvili je R2 len tych ,,20km,, cize nie je co porovnavat
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod IceFox » 17. Jan 2019 15:08

Však fajn. Ja netvrdím ,že R2 nemá opodstatnenie. Prečo to však nevidieť na intenzitách cez juh resp. tvrdí ,že D1 sťahuje intenzity. Ako si sám povedal - BA - KE idú juhom.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vlados » 17. Jan 2019 15:26

nevo83: z Humenného do Bratislavy po R2 či I/16 určite nie.
nepoznám nikoho kto by to robil cez Čertovicu alebo Donovaly. BA-KE jednoznačne cez Sorošku.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Kvík » 10. Apr 2019 23:03

Chodím BA-KE, kade kedy príde, často čisto s úmyslom vyskúšať niečo nové. 10% rozdiel vo vzdialenosti ma veľmi netrápi, a skoro vždy aspoň raz po ceste zastavím. Zatiaľ mám odskúšané

  • (454 km) Vo veľmi slabých hodinách (nehrozí zápcha v ZA ani RK) chodím aj celý čas po D1. Obzvlášť v noci mám z diaľnice omnoho lepší pocit, ako z okolia RS, aj keď je výrazne dlhšia. V časoch sťahovania národov pravidelne katastrofa, ani o tom neuvažujem.
  • (414 km) Ak to chcem mať rýchlo z krku alebo hrozí sťahovanie národov, juhom D1/R1-LC-RV-KE. Z nejakého dôvodu tu mám často smolu na policajtov. Skúsil som už aj cez Silicu, nič moc. Najkratší čas.
  • (412 km) BA-TT-NR-Kalná nad Hronom-VK-LC-RV-KE. Minimum áut, cesta mizerná, ale pomerne zábavná. Ak by som z nejakého dôvodu nemal diaľničnú známku, chodieval by som tadeto, prípadne ešte cez DS a NZ. Najnižšia celková spotreba.
  • (460 km) D1/R1-Kriváň-Hriňová-Čertovica-D1. Dlhá, ale zaujímavá. Príjemný mix R+D a horských ciest, ale nie v zime. Je tu asi najviac kde zastaviť, keď si chce človek oddýchnuť. Slušné reštaurácie.
  • (451 km) D1/R1-Donovaly-D1. Z KE trochu zbytočne dlhá, ale obsahuje najviac diaľnice (resp. je tu najlepšia priemerná kvalita cesty). Pri ceste do PO by už vyhrávala. Bolo mi odporučené skúsiť obísť RK cez Železné, zatiaľ som sa k tomu nedostal (ide to vôbec?).
  • (458 km) D1-ZA-Terchová-DK-Osádka-LM. Zlá cesta, ale osvedčila sa, keď doprava kolabuje v ZA pri Tescu a v RK. Auto sa nepoďakovalo. Alternatívne sa dá cez RK a Valaskú Dubovú, ale stráca to pointu.
  • (436 km) D1/R1-BR-Vernár-Hranovnica-D1. Nemá to zmysel nikdy, ale na jeseň je to pekná vyhliadková jazda. Išiel som aj popri Hnilci, nemá zmysel.
  • (422 km) D1/R1-Kriváň-Hriňová-Klenovec-Jelšava-RV-KE. Asi najbližšie, ako sa dá dostať k priamej spojnici. Odporúčam si to aspoň raz v lete skúsiť, je to zaujímavé.
  • Cez Turiec som to nikdy nedal, iba čiastkovo. Nemá zmysel asi za žiadnych okolností.

Vzdialenosti platia pre moju konkrétnu trasu, na juh KE to už môže spraviť zaujímavý rozdiel. Keby sa zajtra zázrakom otvorilo HP-LL a LL-DS, asi by som väčšinou chodil po D1. A ešte jedna drobná vec: nemám rád R1 (Hronský Beňadik-ZV) za mokra. Aj znížená maximálka 110 sa mi vtedy zdá priveľa. Na D1 tento problém nemám takmer nikde.
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 264
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Yoggy52 » 10. Apr 2019 23:45

Inak ked sme uz pritom, ako vyzera cesta cez Liptovske Revuce? Da sa tam este ist "normalnym" autom? Alebo uz je potrebna Lada Niva? :D Inak je skoda, ze cestna databanka informacie o historii postrada :(

OT: https://myliptov.sme.sk/c/8192250/predc ... turec.html
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod bobris » 11. Apr 2019 06:56

minuly rok v juny este bola, ale samozrejme opatrne hlavne usek od L. Revuc po sedlo.

Co sa tyka cesty cez Zelezno, ide to ale niektore useky su rozbyte, bez asfaltu s velkymi jamami,od P. Lupce to islo velmi pomaly po tom tankodrome, toto ale bolo 2 roky dozadu. Kedze sa tazi aj tam ostosest nepredpokladam zeby to tam bolo v lepsom stave...
bobris
návštevník
 
Príspevky: 26
Obrázky: 13
Založený: 11. Dec 2008 13:18
Bydlisko: PN

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 11. Apr 2019 09:04

bobris napísal:... niektore useky su rozbyte, bez asfaltu s velkymi jamami,od P. Lupce to islo velmi pomaly po tom tankodrome, toto ale bolo 2 roky dozadu. Kedze sa tazi aj tam ostosest nepredpokladam zeby to tam bolo v lepsom stave...

toto by mali vnímať tí to požadujú len nekopromisné riešenia, či už Kysuciach, Gemeri, Šariši...
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 11. Apr 2019 11:37

A co po Horehroni? Napr. takto https://binged.it/2Gg5fIe ? 416km a je vela co vidiet.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Yoggy52 » 11. Apr 2019 11:59

Alebo este cez Hrinovu a Hnustu :wink:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Kvík » 11. Apr 2019 13:45

DrX napísal:A co po Horehroni? Napr. takto https://binged.it/2Gg5fIe ? 416km a je vela co vidiet.

I'm on it. Práve toto plánujem cestou nazad o dva týždne. Akurát ešte cez Ružín a Úhornú, lebo potrebujem čosi zobrať z Kysaku :)

Yoggy52]Alebo este cez Hrinovu a Hnustu :wink:[/quote]
To tam mám, predposledné (naposledy júl 2018). Niekedy to ešte chcem prejsť na bicykli, lebo je to krásne, ale autom fakt iba pre otrlých. Ale zase občas to je príjemná zmena, a často radšej obetujem hodinku, než si celú cestu len odtrpieť.

[quote="bobris napísal:
Co sa tyka cesty cez Zelezno, ide to ale niektore useky su rozbyte, bez asfaltu s velkymi jamami,od P. Lupce to islo velmi pomaly po tom tankodrome, toto ale bolo 2 roky dozadu.

Bol som síce zatiaľ iba na Magurke, ale potiaľ mi to neprišlo nejaké hrozné. Najhoršia cesta bola asi cez Silicu, ale ani tam ešte nešlo podvozku o život.
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 264
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 12. Apr 2019 10:13

Kvík napísal:Chodím BA-KE, kade kedy príde, často čisto s úmyslom vyskúšať niečo nové. 10% rozdiel vo vzdialenosti ma veľmi netrápi, a skoro vždy aspoň raz po ceste zastavím. Zatiaľ mám odskúšané
...
Vzdialenosti platia pre moju konkrétnu trasu, na juh KE to už môže spraviť zaujímavý rozdiel. Keby sa zajtra zázrakom otvorilo HP-LL a LL-DS, asi by som väčšinou chodil po D1. A ešte jedna drobná vec: nemám rád R1 (Hronský Beňadik-ZV) za mokra. Aj znížená maximálka 110 sa mi vtedy zdá priveľa. Na D1 tento problém nemám takmer nikde.


Kvik - vdaka za velmi pekne zhrnutie
moje postrehy:
- ja zial stale chodim v rezime co najskor v cieli (teda podla moznosti najrychlejsia trasa za aktualnych podmienok) - preto mi momentalne najviac vyhovuje BA-ZV-LC-KE (v zime ak napada vela snehu, alebo na jesen ak su velke dazde a hmly, pripadne je nejaky problem na ceste tak cez Madarsko) - naposledy som po ceste mal planovanu zastavku, ked sa este v ZV jazdilo cez mesto a fungovala restika Gurman (mal to nejaky juhos), teraz to len co najskor prefrcim (prevazne v noci)

- s R1 nezvyknem mat problem za mokra (teda uz po dazdi) - nezvykne tam zostavat voda, pri trosilinku silnejsom dazdi su horsie useky R1 medzi Nitrou a Volkovcami, kde voda nestiha odtekat (skor mam pocit, ze sa na ceste zbiera)
- ale velmi podobnu skusenost (ostavajuca voda pri dazdi) mam aj s D1 (tusim hlavne v okoli LM) a naviac je tam vyrazne vacsie riziko hmiel a v zimnom obdobi aj namrazy a viac snehu (ale je pravda, ze som trasu po D1 uz davno neskusil)

snad sa aj ja niekedy dostanem k tomu, ze si dam vyhliadkovu cestu - potom asi skusim to Horehronie ;)
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 12. Apr 2019 15:44

Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 12. Apr 2019 19:51

Mozno este dolezitejsie pre D1, zimne pneu!!! :-) https://www.facebook.com/pomoc.na.dialn ... 29/?type=3
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IceFox » 12. Apr 2019 21:58

Ešteže na R2 žiadny tunel nie je.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod lostrail » 15. Apr 2019 14:14

V roku 2012 som absolvoval cestu BB-KE v trase BB - BR - Horehronie - Mlynky/Dedinky - Hnilcik - Mnisek nad Hnilcom - GL - Kosicka Bela - KE.

Tato trasa mala vtedy jedno velke minus - konkretne rozmlatenu cestu II/546. Ale to sa ani nedalo nazvat rozmlatenou cestou. Mal som pocit, ze tu cestu stavali tak, ze chytili roztopenu hrudu asfaltu a hodili. Toto opakovali, kym nevzniklo nieco, co vzdialene pripomina karikaturu cesty.
Udajne Fico uz zrekonstruoval, ale nesiel som tadial ever since (z pochopitelnych dovodov).

Trasa pochopitelne nevynika cestovnym casom (skoro 4 hodiny z BB), ani kratkou vzdialenostou (asi 220km z BB). Ide vyslovene o vyletnu cestu. Cesty v okoli Mlyniek su na tom tiez dost zle. Ale ak ma niekto dobrodruzneho ducha, moze skusit a poreferovat, ci je to uz lepsie z hladiska kvality. Odporucam pre istotu offroad (absolvoval som to na Honde HR-V, takze aspon nehrozili ziadne chytene spodky a podobne).

Tu som ju naklikal: https://tinyurl.com/y2zs65e8
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Kvík » 16. Apr 2019 09:18

Tade som šiel viackrát aj autom (jednotková Octavia), aj na bicykli, nemal som žiadny výrazný problém. Dokonca sa mi zdá, že v okolí Dediniek dávali v 2016 komplet nový povrch, ale možno si to teraz s niečím pletiem. Akurát cez Grajnár to bolo trochu divoké, a tiež úsek zo Stratenej na Dobšinský kopec.
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 264
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod lostrail » 16. Apr 2019 13:22

To ma tesi, ze aj v tychto koncinach sa do niecoho vrazilo, lebo vtedy to bola hruza.

Ta cesta predtym vyzerala takto:
https://tinyurl.com/y2sfdzy4
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Sentilj » 16. Apr 2019 15:06

Pridám moje obľúbené vlčie chodníčky v KE/PO regióne, všetky v pohode prejazdné bežným autom:
Pekná vyhliadková trasa je aj cez Štós, v Mníšku odbočiť vpravo na Smolník odtiaľ po Štós pekné serpentíny s výhľadmi a malou premávkou. Potom už len Medzev, Jasov, Malá Ida a si v KE.
Cez Úhornú sa dá dostať mimo zimy v pohode, ale užšia cesta tak na 40-50 km/h a povrch ešte znesiteľný.
Pekná trasa z KE je aj cez Ľubovec - Sedlice - Klenov, nad Klenovom je odbočka na lesnú spevnenú treťotriedku na Hrabkov https://goo.gl/maps/bryPYHoJcJF2, ale tam už miestami krokom https://goo.gl/maps/w5TqBg4x3qj GoogleStreetview to vzdal v polovici :lol:

Od Hrabkova cez Víťaz až po Široké (D1) nádherné výhľady na celé údolie, striedanie hore-dole ako na hojdačke, zátačky, dobrý povrch a malá premávka, pre mňa jedna z naj ciest v SR.

Severne od D1 v tom istom regíóne ďalšie pekné trasy: Bijacovce - Nižný Slavkov (prevažne v lese), nádherné výhľady sú obojsmerne Uloža - Brutovce - Torysa a severne odtiaľ ešte Torysa - Bajerovce - Šambron - Plavnica
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 16. Apr 2019 16:28

DrX napísal:A co po Horehroni? Napr. takto https://binged.it/2Gg5fIe ? 416km a je vela co vidiet.


Mimochodom, cast tejto cesty II. triedy od Liciniec po Muran a Tisovec bude tento rok opravena a preklasifikovana na I. triedu
posting.php?mode=post&f=35
Cize, je predpoklad, ze ak by sa R1 dotiahla az po Brezno a dorobila sa R2 KE-Plesivec, tak sa to stane aj rozumnou alternativou pre cestovanie vsade na juznej strane Nizkych Tatier.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE


Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod lostrail » 21. Apr 2019 13:14

Ale sa nam pekne vrece roztrhlo s fajn trasami... Este dodam, ze vyssie som popisoval trasu z BB do KE, ale aby to bolo komplet, tak tuto Driver mi vnukol myslienku, kedze medzi PD a BB som zvykol chodievat prave cez Sturec a medzi PD a BA mam dlhodobo "kultovu" trasu cez Hlohovec, Urmince, Chrabrany, Obchvat TO, Praznovce, Bosany, Partizanske, Navojovce a Hradiste (najlepsia cast trasy je medzi Dolnym Thovistom a Merasicami, kde cestu velmi nenarovnavali a tak si tam clovek moze uzit celkom slusnu seriu skokov, ktora v smere do TO zacina tu: https://tinyurl.com/yxo9ss3l).

Ked to dam vsetko dohromady, spolu to vytvori takuto trasu ;-P:
https://tinyurl.com/y3xxlftd
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod okorec » 21. Apr 2019 17:57

"cez Hlohovec" je kultová trasa aj pre MT - BA
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pa3ck » 22. Apr 2019 15:50

Prehľad dnešného dňa (najvyššie zdržanie v priebehu dňa podľa Zelenej vlny):

I/18 Ivachnová - Ružomberok: 2 hodiny
I/18 Vrútky - Strečno - Žilina: 25 minút
I/66 Podbrezová - Banská Bystrica: 30 minút
R1 Kováčová: 15 minút
R1 Hronská Breznica - Žarnovica: 40 minút

A teraz si vyber, ktorou trasou ísť...
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod lostrail » 23. Apr 2019 13:48

No ved to je jasne. Pekne Margecany - Gelnica - Mnisek - Mlynky - Brezno - BB - Sturec - PD - Hlohovec - BA ;-PPPP
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.