Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

cez Zilinu
27
17%
po R1 a cez Donovaly
27
17%
po R1 a cez Certovicu
26
16%
po R1 a dalej na LC a RV
33
20%
cez Madarsko
6
4%
na východ cestujem minimálne/sporadicky a tak nebudem skresľovať hlasovanie :)
41
25%
Ina trasa (uviest v diskusii)
1
1%
 
Celkový počet hlasov : 161

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 22. Aug 2022 04:46

Driver napísal:Klasické klamstvá z tvojej strany, od miskolca po Budapešť total preplnená diaľnica, samé kamióny a dodávky, priemerka možno 100max, o obchvate Budapešti nehovoriac, Čertovica nekomfortna cesta s množstvom zákrut, úsek po BB úplne hrozný, nedá sa obiehať nikde, proti tomu je cesta severom super luxus a oddych, ale šak treba klamať a bojovať proti D1 vždy


Ja som siel minuly stvrtok KE-BUD letisko, odjazd z KE 18:15, navrat do KE 23:30. V oboch smeroch uplne hladko za 2h10 (na tacho som udrziaval 140-145). Najhustejsia premavka bola zdaleka v KE, kde boli suvislo vrade na vypadovke kamiony.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 22. Aug 2022 06:20

Vcera R4/M30 prazdne zvladnute za 35 min, M3 bola plnsia - dovolenkari z roznych krajin, cez Budapest som siel asi 30 min, M1 bola este plnsia nez M3, znovu dovolenkari, kedze kamiony neboli. Od Gyoru sa to az uvolnilo. Avsak su dovolenky s tym som aj ratal. Kedze na D1 boli zosuvy pody, blesky a havarie, stale bolo rozumnejsie ist cez HU ;) Cas 4:45, vyrazal som z KE okolo 13:30.

Nikdy som neklamal co sa tyka cesty cez HU. Asi si cital zimne prispevky, ked bolo aut menej. Pisal som aj letne trasy rovnako, ak som siel BA-BP. Ochvilku skoncia dovolenky, aj HU bude prazdnejsie na dialnici. Asi si zaciatocnik vodic ak sa bojis Certovice. Ja tu pridavam realne data z jazd a ty svoje pocity. Kolko krat si siel HU alebo Certovicu - a na zaklade toho analyzujes?
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod jozin z bazin » 23. Aug 2022 11:30

Kvík napísal:... voľba nakoniec padla na BA - ZV - Kriváň - BR - Čertovica - PO - Bidovce - MI ...


preco cez Krivan ?

google cez BB ukazuje 57 minut, cez Krivan 1:25 hod.
jozin z bazin
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 470
Obrázky: 30
Založený: 14. Dec 2009 14:57

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Kvík » 23. Aug 2022 21:05

Pretože google nesledujem a moje kritérium nie je najkratší čas ani vzdialenosť :-)

Sihlu a Tlstý Javor mám veľmi rád, nie je tam skoro nikoho a tá cesta je jednoducho pekná, aj keď miestami kus rozbitá, hlavne nad Balogom. Naopak I/66 medzi BB a BR sa mi nepáči, je síce široká, ale podľa mňa nie veľmi prehľadná a mnohých zvádza na vysokú rýchlosť a riskantné predbiehanie. Mám stade viacero zlých zážitkov. Samozrejme, kto chce najkratší čas, určite pôjde radšej tade.
Naposledy upravil Kvík dňa 23. Aug 2022 21:33, celkovo upravené 1 krát.
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 264
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 23. Aug 2022 21:23

On skor asi myslel z BB na BR a tak Certovicu
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod jozin z bazin » 23. Aug 2022 21:29

no ked sa neponahlas, tak samozrejme :-)

Kvík napísal:Naopak I/66 medzi BB a RK sa mi nepáči

asi si myslel 66 medzi BB a BR.
jozin z bazin
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 470
Obrázky: 30
Založený: 14. Dec 2009 14:57

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Kvík » 23. Aug 2022 21:35

Jasné, opravil som. BB-RK je celkom v pohode, iba na bicykli je to riadna morda...
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 264
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Driver » 24. Aug 2022 20:54

To IDV : neviem príde mi tá Čertovica ako strašne zdĺhavá cesta, nie ani tak ten horský prechod ako tá cesta br-bb, ako obchádzka keď je upchatý RK beriem, to môže byť najrýchlejšia alternatíva, čo sa týka Maďarska mimo sezónu asi hej, skôr som myslel že teraz v lete je to prepchate a pocitovo sa jazdí dosť blbo keď furt musíš brzdiť na 100 v druhom pruhu, ináč diaľnice vo veľmi dobrom stave keď porovnám s našimi
Obrázok používateľa
Driver
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 497
Obrázky: 1287
Založený: 22. Dec 2009 21:01
Bydlisko: Desolate valley

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 27. Aug 2022 13:10

z SSC od hraby: "ak sa niekto chystate z BA smerom na KE, resp. v opacnom garde spodnou trasou, zvazte si to predom a sledujte, ci nieje nejaky problem na severe. obchadzka Batky v pracovny den vyjde cca. 1hod.+ a zaroven clovek zazije kulturny sok s niekolkych dedin, kde sa razom clovek citi ako v rumunsko-madarskom pohranici, len degesi a pobehujuce psy a citi myslim doslovne, kedze vzduchom sa nesie tazky zapach vsetkeho co hori.."
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 08. Sep 2022 10:03

Vodiči, pozor! V diaľničných tuneloch vás čakajú obmedzenia
https://kosicednes.sk/ekonomika/doprava ... bmedzenia/
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 08. Sep 2022 16:47

drx, a v zome nám nezabudni podávať pravidelne zimné spravodajstvo zo severnej D1, ďakujem,
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 14. Sep 2022 15:38

pred kvazi predlzenym vikendom ked pozeram mapu tak vidim same problemy na severe aj juhu, okrem zdrzania v BA a pri senci, pri R1 zvolene, lovinobani, uzavreta batka, na D1 zdrzanie pri ladcoch, strecne s upchatym ruzomberkom a dokonca aj zdrzanie vjazd a vyjazd v BB. vsetky zname trasy 4:45 az 5 hod. okrem madarskej. to su vysledky skoro 30 rokov prepojovania zapadu s vychodom.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 15. Sep 2022 09:14

Vcera som siel cez Madarsko krasne za cca 3,5 hod :) Nadherna trasa, vidim to tak ze zimu budem jazdit cez Hu. Cez obchvat BP sa mi nechce trepat, lepsi prejazd cez BP mimo spicky. Najviac sa mi osvedcilo vyrazit z KE/BA okolo 18tej a prejazd BP okolo 20tej a potom pokracovat dalej, prijazd do 22.
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod badger-FB » 14. Okt 2022 18:08

Tak, dnes som musel ísť klasika, Trnava - Poprad. Vybral som si južnú trasu tam aj naspäť (lebo RK)

Ráno sú zvyčajne cesty prázdne alebo poloprázdne, keď vyrážam o 5:00, ale dnes tomu tak nebolo. Až za NR tomu tak bolo po približne ZH, tam to znova zhustlo a poľavilo až za Podbrezovou. Celá cesta bola plynulá, bez zdržania, bez nehôd, bez dočasných prác na ceste. Niečo čo robili asi 3 mesiace dozadu je aj hotové. Zostala hlavne estakáda v BB, ale je to tam plynulé. Zastávka č.1 odpočívadlo R1 Tekovské Nemce, zastávka č.2 odpočívadlo D1 Štrba. Na tom prvom sa pracovalo.. mám z toho fotky, ale kvalita nič moc, tak len jedna pre ukážku: gallery/image_page.php?album_id=28&image_id=48389 . Čo ma na tom zaujalo, že 1 pracovník si to tam privezie, zvezie dole kosačku, pokosí a odíde. Možno tam bol aj iný, ale nevidel som nikoho. Hodil by sa taký stroj do sadu :D Na mieste sa otočí, jemu sa aj zadné kolesá otáčajú. Na to, že bolo 7:00.. celá cesta prebehla okrem horského priechodu Čertovica dobre, tam niektorí by si zaslúžili.. porušenie MPR, predchádzanie cez plnú čiaru. Mimo mojej kompetencie :D

Cesta naspäť bola zložitejšia. Práve kvôli tej Čertovici. Bol obed a na tej I/72 sa stali keď ja som išiel 2 nehody. Jedna bola na križovatke I/72 a I/18, škoda červenej farby skončila v čiastočne vytrhnutých zvodidlách (hasiči, sanitka, polícia), ale prejazdné to bolo a pre tvar križovatky všetky smery. A len asi 1 km druhá nehoda, tam len hasiči, ktorí riadili premávku (nebola nablízku ďalšia hliadka), jeden dobrzdil a druhý do nedobrzdil. Keďže ja mám maják a hasič to videl, tak ma požiadal o krátku spoluprácu, takže také prvé zdržanie, hoci iba taká asistencia, lebo kompetenčne povedzme čiastočne. Potom až po vlastne Podbrezovú nikto neporušoval pravidlá mojim smerom. Podbrezová kolóny, ktoré ale zapríčinil traktor, ktorý kosil trávu (piatok poobede). Plynulé až za BB. Na R1 z nejakého dôvodu piatok poobede na dvoch miestach zúženie: najprv oprava zvodidiel, potom Porr opravoval betónový žľab. Zbytočné zúženie v špičke, manažment NDS. Protismer pred Nitrou, klasika, kolóna až po Báb (bez nehody, vstup do NR), tam NDS svoj vozík neposunula ako býva zvykom u kolón v zahraničí. Všetky boli asi inde. A keď som bol pri TT, tak v rádiu hlásili 3. nehodu na Čertovici: Mýto pod Ďumbierom, zdržanie polhodina. Takže 3 nehody na Čertovici, lebo určite tam stúpla premávka lebo kto môže tak sa vyhne RK. A čoskoro sa bude treba vyhýbať Donovalom ( https://www.dialnice.info/viewtopic.php ... 96#p251396 ).

A nejak národ spomalil, málokto ide 130. Ani kamióny si nedovolia porušovať predpisy, takže to bolo v pohode. Faktom je, že tie "hronské meandre" nútia ísť pomalšie. Všade kde je 100-110 za mokrej vozovky to neprimerane vynáša, kto na to nie je zvyknutý tak nič moc.. zastávky naspäť bola v Čertovici (u vleku vychytená horská hospoda) a v Pohraniciach na R1.

Takže dnes taká pohoda, na to že bol piatok tak tá južná trasa sa dala. Je čo zlepšovať, tá vozovka miestami, ale aj tá organizácia práce, určite by s tým išlo niečo urobiť, keby sa niekomu chcelo premýšľať. Od Vlčkoviec po križovatku s D1 bola poobede okolo 15:00 súvislá kolóna kamiónov v PJP. Tam to zhustlo a tým sa v ĽJP nedalo ísť 130 a niektorí z toho boli na nervy.

Až dokončia opravu cesty v RK, tak zvolím len severnú trasu. :)
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 17. Okt 2022 12:22

Ak nahodou niekto nezachytil, toto plati uz od 14.10. na nasom megadolezitom naokolo-blizsie: :-) :-) :-)
Tunel Branisko bude od polnoci do stredy večera pre údržbu uzavretý

Čítajte viac: https://www.sme.sk/minuta/23034152/tune ... ty?ref=mnt
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 22. Dec 2022 22:28

Zda sa, ze uz po vianociach zas otvoria I/16 cez Batku https://www.dialnice.info/viewtopic.php ... 53bd8f9a0a
Kedze Mytna-Lovinobana uz fici, tak od noveho roka by zas malo byt najrychlejsie spojenie KE-BA to najkratsie a najlogickejsie!!! (cize ani cez hej .... vacko ani cez hejmadarsko ;-) )
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 23. Dec 2022 13:03

Bude to za 3:40? Novy usek pomoze tak 5 minutami
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 10. Jan 2023 14:10

Aktualne Waze KE-BA

Certovica 4:12
Donovaly 4:14
Juh 4:21

To uz je po otvoreni R2 aj Batky, a stale je juh pomalsi
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 10. Jan 2023 15:36

waze neviem ale google ukazuje novu R2 13 km za 11 minut co je 70-ka. batka-figa stale male zdrzanie - 5 km za 8 minut. rekonstrukcia pri batke skonci ale v BB a na donovaloch zacne a smerom na certovicu sa bude stavat kusok R1...

juh (piesky- cerveny rak 383 km) 4:14 cize o cca 5 minut menej
certovica (piesky-dargovskych hrdinov 418 km) 4:12
sever (piesky-dargovskych hrdinov 432 km) 4:17
madarsko (viedenska-vss 477 km) 4:32

Bude to za 3:40? Novy usek pomoze tak 5 minutami
3:40 mas pri priemerke 130 na dialnici. pri priemerke 120 mas 4 hod. sever ma perspektivu ista na cca. 3:45 mozno v 2025, juh na cca 4 hod ked bude aj kri-myt. ak by bola aj batka tak tiez pod 4 hod. a stale o 100 km menej ako cez hu a asi o 40 km menej ako severom.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 10. Jan 2023 18:26

Ja som daval cca od auparku k SNP casy. Ked chces od konca mesta po zaciatok tak musis ratat po hranicu jarovce kedze uz patri pod BA a to ti takych cca 7 min stiahne. Google maps nepresne pocita takze to sa velmi neda brat za vypovednu hodnotu. Co bude v 2025 si mozme potom napisat :D Kazdopadne ja som si nebral rocnu HU znamku, budem to striedat tak ako doteraz, predsa len je v HU viac aut a nie stale mam na to naladu.. SK trasy (Certovica, Donovaly) su volnejsie. Kedy zacne reko na Donovaloch?
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 10. Jan 2023 19:44

Aktualne od Hiltonu po Brtislavu:
R1+R2 4.34 https://www.google.com/maps/dir/DoubleT ... 485965!3e0
Certovica 4.35
D1 4.44
HU 4.47
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 11. Jan 2023 09:15

este KE centrum je ako-tak OK ale stare mesto BA a potom teda aupark je na skok od vyjazdu na rajku cize to je vychodiskova pozicia vyhodna pre madarsku trasu. z centra na zlate piesky cez cely ruzinov alebo nove mesto je niekedy o drzku. a to su aj caste cielove destinacie.

tych oprav je viac, od obycajneho asfaltovania viewtopic.php?p=248485#p248485, potom reko od BB po odbocku na sturec viewtopic.php?p=252391#p252391 a tiez reko l. osada - korytnica viewtopic.php?p=251396#p251396
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 19. Jan 2023 16:26

ziadne snehove hlasenie nemame : D ??
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 22. Jan 2023 11:35

Tak tak, cusia jak vos pod chrastou :-)
Poslednych par dni bolo presne perfektnou ilustraciou, aka pakaren je tahat dialnice do hor, ked sa nemusi.
Ja som absolvoval stvrtok/piatok KE-Vieden, a aj za dazda sa to dalo spravit za cca 4:40. Cestou spat potom snezilo cca od Gyoru az po Kosice, ale az po Miskolc sa dalo ist 130, lebo dialnica plna aut. Od Miskolca uz ale snezna burka zhustla a s vynimkou dvoch kolaji bol sneh aj na ceste, takze pekne 60kou za kamionom az domov. Neviem ako bolo na Soroske, ale radsej som neriskoval.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 22. Jan 2023 20:14

Soroška je voči M3 na severe, dobre že si to neriskoval ;)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.