Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

cez Zilinu
27
17%
po R1 a cez Donovaly
27
17%
po R1 a cez Certovicu
26
16%
po R1 a dalej na LC a RV
33
20%
cez Madarsko
6
4%
na východ cestujem minimálne/sporadicky a tak nebudem skresľovať hlasovanie :)
41
25%
Ina trasa (uviest v diskusii)
1
1%
 
Celkový počet hlasov : 161

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod jozin z bazin » 10. Máj 2023 09:08

Este k tej MUK Predajna - podla rozsahu zemnych prac, ktore som v rychlosti postrehol, to vypadalo ako by tam mala byt velka dialnicna krizovatka :wink: . Zdalo sa mi to pomerne velke na to, ze to ma byt krizovatka s cestou "iba" tretej triedy.

metelesku.blesku :
Presne to som nechapal, ked som tade isiel, ze co tam chcu robit. Takmer cela 66 BB-BR je komfortne siroka, takmer po rovine, ziadna zvysena potreba bezpecnostnych prvkov. Kebyze sa to riesilo na kratkych usekoch, tak este chapem, ale toto vypadalo, ako keby sa na etapy mal riesit cely usek BB-BR a to mi uz fakt pride ako vyhadzovanie penazi, ktore by sa dali vyuzit rozumnejsie.
jozin z bazin
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 470
Obrázky: 30
Založený: 14. Dec 2009 14:57

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 10. Máj 2023 14:58

Pacho napísal:drx 1001 x východ slovenska nie su len košice. Všetko severnejšie od Ličartoviec a Vranova n Top. google dava cez čertovicu a rodisko PAcha , alebo žilina. Pritom branisko, neviem prečo sa obchádza cez Krompachy. :-)

ja by som to premenoval, : DRX verzus Pacholand, alebo spravodajstvo o zjazdnosti ciest v pacholande.


Hlavne, ako som tu uz vela krat pisal, uplne by stacilo tuto temu rozdelit na dve:
Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA do KE a
Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA do PO

a vsetko by bolo krasne vyriesene. Ale na to zjavne v pacholande nie je vola :-), lebo potom uz by nemohli dookola trubit, ze "vychod nie su len kosice", pricom to netvrdi nikto iny, len hejjjjjš ľ ó vlady, ktore leju vsetky prachy do pacholandu, lebo tym "stavaju D1 do Kosic" :-)
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 10. Máj 2023 15:12

nic netreba rozdelovat, toto kazdy chape len si obcas nieco pripominame, aj Pacho ma pravdu aj ty mas pravdu. ano vychod nie su len KE a dodam ze ani KE+PO.

uz len tolko ze keby sme dali temu akou trasou do Pacholandu tak by sme tiez mohli argumentovat ze vsak je dialnica aj do ZA aj do BB tak aky je problem ? :wink:
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 10. Máj 2023 15:30

Praveze rozdelit to by vela vyriesilo, lebo proste na zapad sa tradicne chodi inak (z PO kraja po D1 a z KE kraja po R2). Cize ked je zavrete Branisko, tak ti co jazdia PO-BA maju vela co diskutovat, zatialco ti KE-BA nie. Presne tak isto, kedze ZA-BA a BB-BA sa nejazdi tou istou trasou, tak neexistuje ziadna spolocna tema "Akou cestou ist z Pacholandu do BA"
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod metelesku.blesku » 10. Máj 2023 17:55

jozin z bazin napísal:Este k tej MUK Predajna - podla rozsahu zemnych prac, ktore som v rychlosti postrehol, to vypadalo ako by tam mala byt velka dialnicna krizovatka :wink: . Zdalo sa mi to pomerne velke na to, ze to ma byt krizovatka s cestou "iba" tretej triedy.

Najprv musia urobiť obchádzku pre cestu I. triedy, pre ktorú idú postaviť nadjazd. Takže zaberajú aj miesto mimo budúcej križovatky.
+ budú budovať vetvy s pripájacími pruhmi pre napojenie medzi cestami, ktoré samé o sebe rozšíria budúce teleso cesty I. triedy.

jozin z bazin napísal:metelesku.blesku :
Presne to som nechapal, ked som tade isiel, ze co tam chcu robit. Takmer cela 66 BB-BR je komfortne siroka, takmer po rovine, ziadna zvysena potreba bezpecnostnych prvkov. Kebyze sa to riesilo na kratkych usekoch, tak este chapem, ale toto vypadalo, ako keby sa na etapy mal riesit cely usek BB-BR a to mi uz fakt pride ako vyhadzovanie penazi, ktore by sa dali vyuzit rozumnejsie.


Nevedia pripravovať nové stavby, tak doslova a do písmena roz.eb.vajú peniaze, len aby minuli aspoň niečo. Keď to nie sú zbytočné PHS-ky, tak poobaľujú cesty aspoň do zvodidiel. Veď je to koniec koncov super nápad, ňi? Vyše 3000km ciest I. triedy. To bude zvodidiel! nazveme to modernizácia a minieme všetky fondy na záchranu.... čoho vlastne?
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

*Akou trasou*

Odoslaťod KN.SK » 11. Máj 2023 10:29

Slovensko nie sú len Bratislava a Košice. A okolo nich iba luft. 1877
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3841
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod badger-FB » 11. Máj 2023 19:10

Nie sú. Tiež mi to občas prekáža.. tá otázka sa dá ale preklopiť a kto viac cestuje z pracovných dôvodov, tak sa dočíta vlastne čo sa všade robí alebo je nejaká brzda etc. Aj keď to nie je tak prezentované.

Faktom totiž je, že koncepcia toho čo stojí a sa stavia v rámci diaľnic a rýchlociest, tomu prakticky odpovedá. "živé" sú práve D1, R1, R2. To málo iné sa na túto kostru napája. Snáď je to dané tvarom Slovenska. :) Pre samotné BA a KE to nič moc neznamená, pre ne znamenajú skôr obchvatové záležitosti a lepšia MHD. :wink: Samotné diaľnice, ktoré ich pretínajú im len pridávajú tranzit a hluk.

sever nie je len Žilina, práve ako východ nie je len Prešov s Košicami a BB tiež nie je samotný stred, ani Nitra nie je juh ... v skutočnosti sme možno jedno priemerné mesto v ľudnatejšej krajine s významom skoro 0 ale rozdeliť na drobné sa my vieme dokonalo :)

trend pre cestovanie vyplýva z bývania (teda atraktivita životnej úrovne) - na čo nadväzuje koncept urbanistiky a služieb, u nás spotvorené developermi, ktorí sa posledné roky spamätali, ale na to je vlastne trochu neskoro! kto kázal do námestí zabudovať veľké nákupné centrá (veľké myslím aj lidle v rámci menších miest), ubrať pôvodnú občiansku vybavenosť a dnes ju zase stavať ale na okrajoch? etc.

Ja dlhšiu dobu preferujem južnú trasu, ALE keď teraz robia tie horské priechody cez NT, asi pôjdem severnou, keď najbližšie vyrazím smer Východné Tatry a jedna VO, aspoň zrovnám pokrok za rok. :) Potom zase napíšem.. minule som zistil behom 3 mesiacov, že je jedno či severom alebo juhom ... tak uvidíme.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: *Akou trasou*

Odoslaťod IDV » 12. Máj 2023 18:58

KN.SK napísal:Slovensko nie sú len Bratislava a Košice. A okolo nich iba luft. 1877


Tak treba potom zalozit vlakno s inymi dvoma cielmi. Za poslednych X stran sa tu riesilo len KE-BA, kedze tak mozno este Humenne moze zvazovat trasy. Michalovce pojdu ako KE, VnT cez PO zvykne, a zvysok ide bud ako KE alebo PO (D1). Takze nevidim velky priestor na manevrovanie. Najroznejsie to maju KE, preto by bolo presnejsie to premenovat.
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 13. Sep 2023 12:45

pozeram mapu, po celej D1 ukazuje prace na ceste, cas po KE 4:45 (!) dokonca belusa/sverepec aj uzavierky, pritom strecno a RK prejazdne, ll-dubna skala 26 min a hub-iva 18 min. aj keby boli hotove tak cas je okolo 4:15, juhom 4:09 (prace stale pri batke a ten mur na soroske), a 4:13 certovica.

takato je perspektiva ked budu vacsie opravy a uzavierky na D1.

gallery/image_page.php?album_id=67&image_id=49131
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Jonathan » 13. Sep 2023 12:59

Len pre objektívnosť pri Beluši dnes ráno horela cisterna. Aj keď píšu, že úsek sprejazdnili, mohli ho znovu uzavrieť.
https://domov.sme.sk/c/23215409/dialnic ... ernou.html
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 626
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 01. Apr 2024 17:43

Nech mi toto niekto rozumne vysvetlí, prečo sa celý východ, ženie cez žilinu, keď každí dobre vie, že RAK, Strečno, ako aj ZA, je vždy beznádejne zataresená. Prečo týto ľudia, radšej nejdú , cez četrovaicu, alebo juhom?. Žeby všetci boli, tak pribrzdení, a nevedeli o možnosti cestovať, aj inými trasami?: Alebo, žeby nebolo dôležité prepojiť KE s BA, ale dôležité je prepojiť východ so západom??. Nechcem vidieť, čo sa bude diať na úseku TU-HU po odovzdanívišnového a obchvatu RK. A potom sa ešte nájdu jedinci, čo budú tvrdiť, že sever a D3 netreba dokončiť.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 01. Apr 2024 19:56

dnes neviem ale na zeleny stvrtok vyzeral byt upchaty ruzomberok. ziadna tragedia strecno, zvolen a vyjazd z BB na brezno. RK je semafor a iste vela aut odbacalo na BB. to je cela zahada. takze cely vychod sa urcite nezenie cez ZA:

a co sa bude diat na useku cez zvolen ked dokoncia kri-myt a estakada pod pustym hradom bude fungovat v jednom jazdnom pruhu so semaforom... este ma zaujima ako suvisi D3 s presuvanim na vychod...samozrejme je to recnicka otazka lebo vieme ze nijako. D3 suvisi s presuvanim lokalky po sichte domov a vacsinou strecno je to iste.

pamatame si ked opravovali most pri hronskej breznici....R1 zuzena na 2+1 v piatok poobede kolabovala a potom na prud delil smer BB a LC.... a strecno prejazdne, tak preco teda isli vsetci po R1 ??
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod 110mat110 » 01. Apr 2024 21:11

Pretoze nie cely vychod jazdi do BA. Dnes som siel RK, ZA, CA, Ostrava. Od Svrcinovca po Trinec suvisly hadik alovenskych aut. Dalsia kopa aut ide smer Brno. Ci uz cez Puchov a Zlin alebo Trencin a Uh. Hradiste
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 405
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 01. Apr 2024 21:19

viewtopic.php?f=35&t=26830 zrejme ani v za to nebolo ružovo. Čo sa týka spomenutéj D3, je myslená asi to, že nie všetký autá, ktoré idú na ZA, smerujú do BA, ale časť ide na D3, hlavne smerom na ČR. porovnávať strečno s estakádou pri kriváni, je úplne scestné. Koľko si myslíš, že sa navýšia intenzitý?. Za rok mýtna, lovinobana, bola okolo 8600 aut. Keby aj stúpli o polovicu, čo si myslím, je nerálne, tak je to stále neakých 12-13 tisíc, proste ťažká pohoda. No a napísať, že strečno, nie je žiadná tragédia, tak k to je veľmi "objektívne" hodnotenie. Padajúce skaly, zúžené pruhy, pravidelné kolízie, reálne hrozí uzavretie úseku, bez reálnej obchádzky, tak to fakt nie je žiadna tragédia. Ale ajtak som sa nedozvedel, že prečo sa vôbec jazdí, cez za, keď máme iné možnosti.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 01. Apr 2024 21:53

A co znamena ze to nebolo ruzovo? Ze sa islo pomaly? Strecno sa neda porovnat s ruzomberkom so semaformi. Tvoja teória ze vsetci tadial idu je nie je nicim podlozena.

ano co idu do ciech z vychodu idu cez ZA ala zase co idu do rakuska idu stiez smerom na BA. V rakusku uz robi viac ludi ako v cesku.
https://www.noviny.sk/ekonomika/164216- ... -a-nemecka

Zapad nie len BA, je to TT, PK, GA SA, MA a Samozrejme NR. Verte tomu ze BA, mesta okolo BA a rakusko prekryju povazie a cesko, mozno nasobne.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 01. Apr 2024 21:59

A kolko myslis ze bude intenzita okolo RK ked bude dialnica.... Aby si sa necudoval... Dubna skala turany su ake intenzity?
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod fh » 02. Apr 2024 09:17

viewtopic.php?f=35&p=259558#p259558
Prehľad intenzít dopravy začiatkom Veľkonočných sviatkov.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 02. Apr 2024 11:27

V r. 2018 bili intenzity DS TU niečo cez 12tis. V súčasnosti to bude viac. Po spustení RK, intenzity budú podobne, koniec koncov, sa tam delia toky na ďalšie dva smery /PL a BB/. Zaujímave čítanie sú intenzity cez sviatky čo dal FH. Mňe z toho vychádza,že na ZA ide doprava len tá čo "musí", a je výrazne vyššia ako juh. Tiež si treba všimnúť intenzity cez Terchovú a dať si to do súvisu so strečnom. No keby ťa náhodou zaujimalo , čo to znamená, že na "strečne nie je to ružové". stačí sa pozrieť napr.: https://akojenatomstrecno.sk/, alebo kamery....poprípade si prečítať čiernu kroniku. ....
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 02. Apr 2024 11:42

neviem preco spominas 2018 uz par mesiacov mame cisla z 2022, tie intenzity cez sviatky su prakticky to iste.

momentalne RK-BB 50 km za 2 hod a RK-ZA 67 km za 1:45....

aby nam nebolo luto na dialnici budapest-vieden sa cervena obchvat gyoru, asi tam nieco robia. kazdopadne to uz musia byt intenzity asi tak cez 100.000 aut....

edit, medzitym donovaly nieco cez hodinu, zato certovica je uz hodina a pol, ZA-RK do 1:30...takze sam vidis ze cez ZA nechodia vsetci....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 02. Apr 2024 11:55

Nechcem vidieť, čo sa bude diať na úseku TU-HU po odovzdanívišnového a obchvatu RK.
dnes su vysoke intenzity a na turany-hubova sa nic nedeje, usek plne prejazdny....pritom strecno je cervene....ak si lepsie pozrieme mapku vidime ze cervena je aj I/18 od vrutok a MT. takze velka cast aut pod strecnom pochadza nie z vychodu ale turca.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Jonathan » 02. Apr 2024 12:13

Strečno je problém, už len smerom na západ, ako napr. dnes. kolóna na D1 3km a potom pomalá jazda cez celú úžinu. Priemerná rýchlosť cca 20km/hod (13km 36min).
V opačnom smere to preselektuje Žilina a na konci úžiny je priepustnosť vyššia ako v úžine, lebo sa doprava rozdelí na D1 a I/18. To pred otvorením D1 býval iný masaker.

Ružomberok od západu teraz triedi semafor pri Tescu. Od kedy zakázali prejazd cez mestské časti, tak tie kolóny bývajú v piatky až po Krajinku. Zdržanie tiež cca 30min
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 626
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 02. Apr 2024 12:17

a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 02. Apr 2024 12:17

ajjaj, takže najnovšie, je cesta MT- ZA upchtá doprava prakticky stojí, a to je podľa teba v pohode, ružové ?... a to akože lokálna doprava MT-ZA nemá chodiť, taka zvláštna filozofia. No a napísať, že TU HU sú "vysoké intenzita a nič sa nedej" ? jasné pohoda, To že v hubovej sa fakticka nedá dostať normálne cez cestu, a aká je situácia v Stankovanoch, radšej ani nejdem Písať, ale hlavná vec, pohoda , nič sa nedeje. Tak podľa tejto filozofie, na juhu netreba nič stavať aspoň 20rkov, veď pohoda nič sa nedeje, zvláštna to filozofia.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 02. Apr 2024 12:32

mozno po prechlastanej velkej noci je tazke dostat sa na cestu ale tur-hub je v pohode to vidis aj sam na mapke. ale teda koniec ironie.

no kedze si napisal ako vsetci chodia cez ZA tak sa jasne preukazalo ze to nie je pravda. upchate donovaly a neskor aj upchata certovica. do ceska sa cez donovaly nechodi....

len pre zopakovanie dialnica je prioritne pre dialkovu dopravu az potom pre lokalnu. preto sa vola dialnica a nevola sa blizica.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 02. Apr 2024 13:41

veď to je pekné čo píšeš, ale čo na sk znamená dialková doprava?, veˇd slovensko prejdeš za týždeň aj na bicykli. :-)
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 34 hostí.