SSÚD - Údržba dálnic a silnic

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 13. Jan 2010 14:04

Ja sa priznám, ja som išiel asi 3-4 týždne dozadu do BA zrovna keď dosť snežilo a bola hmla a po D2 som išiel 110-120 km/h a to som bol ešte ten rýchlejší ... je nechutne arogantné, keď rumunské kamióny predbiehajú v takomto počasí a mal som sto chutí to nahlásiť, ale zas je fakt, že na čele tej kolóny bol džíp (neviem kto šoféroval) a predbiehalo sa rýchlosťou 70 km/h, ... tak sa nečudujem ani tým kamionistom, ... sú tam jasné označenia (ZDZ dočasného charakteru), že sa tam otáčajú vozidlá údržby a je tam aj žlté svetielko ... cudzinec čo nevie po slovensky si to neprečíta, ale je to tam s tým svetielkom jasné aj s tou rýchlosťou, ... ja som mal šťastie/smolu, zrovna bola v protismere nehoda a sa tam sypač točil ... je to krajne nepríjemné z toho pohľad že v tom osobnom aute je zvláštny pocit z takého obra ešte aj s tým pluhom ... ale bolo to v pohode a dalo sa ísť 80 km/h v pravom jazdnom pruhu, ... jak sa radil potom to neviem, ja som odbehol lebo neznášam ísť rovno za posypom ... na D2 nie sú tak často MÚK a je to relatívne prehľadná diaľnica, ale neotáčajú sa ani tu vždy, ozaj keď je zlé počasie tak sa tu neotáčajú, idú na MÚK a otočia sa tam.
Ad stará technika: akože používa sa, ale iba vtedy, keď je kalamita alebo mimoriadne zhoršené počasie, ale stará technika sa neotáča na D/R.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: SSÚD - Údržba dálnic a silnic

Odoslaťod LubosG » 19. Júl 2011 14:51

Pri pozeraní najnovších fotiek z výstavby SSÚR Nitra (Selenec) na R1 :arrow: http://nitralive.sk/vystavba/infrastruk ... 1bina.html a
SSÚD Považská Bystrica (Sverepec) na D1 :arrow: http://dialnicapb.blogspot.com/,
ma napadlo, že tu na fóre asi ani nemáme tému ohľadne údržby diaľnic a rýchlostných ciest, pre prípadné otázky, postrehy, keďže s postupnou výstavbou ďalších nových úsekov RC a najmä D pribúdajú i tieto strediská údržby.....a predsa. Len si myslím, že by sa mal troška editovať/premenovať ten súčasný názov tejto témy, čo na to administrátori :wink: :?:.
D1 NM
Obrázok používateľa
LubosG
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 87
Založený: 13. Jan 2007 18:16
Bydlisko: BpJ/NM

Re: SSÚD - Údržba dálnic a silnic

Odoslaťod duro_z_dediny » 11. Aug 2012 08:49

Obrázok používateľa
duro_z_dediny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 207
Založený: 18. Jún 2009 10:46

Re: SSÚD - Údržba dálnic a silnic

Odoslaťod 110mat110 » 08. Dec 2019 12:06

Vcera som pri levoci stretol v lavom pruhu posypovac ktory siel velmi pomaly (odhadom tak 30-50km/h) nesypal a pluh mal hore. To tak bezne chodia? Nechcem aby to vyznievalo vyryvacne, som len zvedavy.
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 399
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Predchádzajúca

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 27 hostí.