Aktuálne z ciest a diaľníc

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Aktuálne z ciest a diaľníc

Odoslaťod JimieSitu » 14. Máj 2021 20:19

Ma napadlo že by sme tu mohli mať tému kam by sa písali aktuálne veci z ciest a dialníc. Napríklad keď niekto sa niekam chystá tak sem napíše aká je situácia na tej danej ceste a ostatní (ste z celej SR) tak by ste mu odpísali ak tam žijete alebo ste tade šli práve... Alebo dáte nejaké linky-odkazy na stránky kde si pozrie aktuálne info o danom úseku.

Tak začnem ja: Chystám sa z juhozápadu na severovýchod takže najvhodnejšia trasa je bez debaty D1! Ale zaujímal by ma stav na koľko je dokončená. Kde momentálne chýbaju úseky, kde sú uzávierky, kde by mohli nastať problémy v nerušenej jazde?
JimieSitu
nováčik
 
Príspevky: 1
Založený: 14. Máj 2021 20:16

Re: Aktuálne z ciest a diaľníc

Odoslaťod cPalo » 14. Máj 2021 20:29

musíš si vybrať čas, lebo sú určité časy kedy je jedna veľká párty pod Strečnom a druhá after párty v RK (tomu sa hlavne snaž vyhnúť)
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: Aktuálne z ciest a diaľníc

Odoslaťod 110mat110 » 15. Máj 2021 06:56

JimieSitu napísal:Tak začnem ja: Chystám sa z juhozápadu na severovýchod takže najvhodnejšia trasa je bez debaty D1! Ale zaujímal by ma stav na koľko je dokončená. Kde momentálne chýbaju úseky, kde sú uzávierky, kde by mohli nastať problémy v nerušenej jazde?


Mam overene, ze Zilina-Presov je jednoznacne najlepsie v noci. Zvycajne som okolo 3 rano v Ziline, bez cakania, bez problemov za 2,5h do Presova. Cez strecno max chytnes polsky "rozrazac vetra" co si to beztak sinie 100 km/h a na dialnici das tempomat na kolko sa citis. V presove si tesne pred rannou spickou. Jediny moj problem je, ze potom chytim rannu spicku v Kosiciach, ale to teba uz netrapi.

Ako bolo pisane nadomnou, ak ides v poobednajsej spicke, nebodaj stvrtok/piatok tak si kup v Ziline vela vody a jedla. Zide sa ti.

A teda k otazke, co kde a ako. Po D1 aktualne dojdes juzne od Ziliny. Od Hricovskeho podhradia je prakticky jedno, ci pojdes po D3 na Zilina zapad alebo D1 Zilina juh. Aj tak sa stretnete vsetci na krizovatke pri Tescu. Potom kratky usek dialnice okolo Martina a opat okreska az za Ruzomberok. Nasledne este opravuju D1 pri Liptovskom Mikulasi, ale tam sa nezdrzis. A aktualne este prebieha dostavanie obchvalu Presova a teda obcas (si nepamatam presny harmonogram) sa zchadza z D1 uz pri Svinnej. Opat, len kratka obchadzka max par minut navyse.
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 399
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: Aktuálne z ciest a diaľníc

Odoslaťod bzzi » 30. Máj 2021 13:09

... a ja mám overené, že každá cesta na svete je najlepšia v noci ,-)
bzzi
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 549
Obrázky: 30
Založený: 13. Máj 2010 16:35

Re: Aktuálne z ciest a diaľníc

Odoslaťod cPalo » 30. Máj 2021 13:18

Ešte k tomu "bez debaty" po D1, tak R2 môžeš vylúčiť, ale
R1 RK, alebo R1 Čertovica sú lepšie alternatívy ako 2x párty na severe ;)
čiže debata začína v akom čase chceš ísť :idea:
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: Aktuálne z ciest a diaľníc

Odoslaťod lostrail » 01. Jún 2021 10:45

A tak nam vznikla dalsia tema, kde budu povacsinou prebiehat len OT flamewary na temu severom, ci juhom, vychod vs, zapad a podobne.
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42


Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.