Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - 2023)

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod okorec » 03. Nov 2021 17:16

Ale rozumieš. Netvár sa. Ide o dokončenie D3.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod cPalo » 03. Nov 2021 17:51

Ak len D3, tak si vynechal ČR, ktorú rátaš v 5M ;)
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod okorec » 03. Nov 2021 19:45

Myslíš tých 10 metrov R5?
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod devil » 03. Nov 2021 19:56

Aj bez dokoncenia d3 je spojenie nadstandartne. Tych 5 mil. je na druhej strane, na nasej je to kolko , 500 tisic?
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod cPalo » 03. Nov 2021 20:13

okorec napísal:Myslíš tých 10 metrov R5?

10 metrov a k tomu ešte 2000 metrov ;)
Stále platí, že si pozabudol na ČR, ale len v diaľničnom spojení ;)
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod pa3ck » 03. Nov 2021 21:17

R5 sa mala postaviť ako privádzač spolu s Čadca-Svrčinovec. Teraz sa to už nepostaví nikdy.
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 952
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod Vlados » 03. Nov 2021 22:01

R5 bola veľmi drahá sranda a pritom mala byť len v polprofile s megalomanskou križovatkou Svrčinovec. Dobre že sa zrušila. Ak bude treba niekedy rozšíriť I/11, tak najlacnejšie bude vykúpenie tých pár domov čo by tomu bránili.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod okorec » 03. Nov 2021 22:42

devil napísal:Aj bez dokoncenia d3 je spojenie nadstandartne. Tych 5 mil. je na druhej strane, na nasej je to kolko , 500 tisic?

To je úplne jedno koľko je na našej strane. Ale že úplne nepodstatné. Podstatné je koľko grošov a halierov to potenciálne môže priniesť do našej pokladničky.
...a teda.. ehm... asi máme rozdielne predstavy o nadštandarde.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod okorec » 03. Nov 2021 22:44

pa3ck napísal:R5 sa mala postaviť ako privádzač spolu s Čadca-Svrčinovec. Teraz sa to už nepostaví nikdy.

Nevadí. Netreba. Keď bude treba, tak sa postaví.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod aquila » 04. Nov 2021 09:15

ono hlavne R5 nemala byt, malo to byt regulerne pokracovanie D3 a naopak do polska mala ist len jednicka (ak vobec). resp D3 do polska nemala nikdy ist. mala sa urobit R3 rovno na plny profil a nesaskovat tu s D3 do polska ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod devil » 04. Nov 2021 09:27

To je úplne jedno koľko je na našej strane. Ale že úplne nepodstatné. Podstatné je koľko grošov a halierov to potenciálne môže priniesť do našej pokladničky.
...a teda.. ehm... asi máme rozdielne predstavy o nadštandarde.
cize pocet obyvatelov nema vplyv na objem vyprodukovanych tovarov a sluzieb a teda na prijmy do pokladnice ?? to snad nemyslis vazne ....no a ked porovnas ostatne prepojenia na zahranicie okrem tych 4 dialnicnych (z coho 2 su pri BA, jeden pri KE) tak to nadstandart je...
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod okorec » 04. Nov 2021 18:46

aquila napísal:ono hlavne R5 nemala byt, malo to byt regulerne pokracovanie D3 a naopak do polska mala ist len jednicka (ak vobec). resp D3 do polska nemala nikdy ist. mala sa urobit R3 rovno na plny profil a nesaskovat tu s D3 do polska ..

Malo nemalo. Navrhuješ D3 zbúrať, lebo nemala byť alebo to bola len potreba si poplakať, že sa niečo nespravilo tak ako si si vysníval?
Mimochodom D3 Svrčinovec - Skalité je reálne skôr kvalitná jednotka ako plnohodnotná diaľnica :)
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod okorec » 04. Nov 2021 19:06

devil napísal:
To je úplne jedno koľko je na našej strane. Ale že úplne nepodstatné. Podstatné je koľko grošov a halierov to potenciálne môže priniesť do našej pokladničky.
...a teda.. ehm... asi máme rozdielne predstavy o nadštandarde.
cize pocet obyvatelov nema vplyv na objem vyprodukovanych tovarov a sluzieb a teda na prijmy do pokladnice ?? to snad nemyslis vazne ....no a ked porovnas ostatne prepojenia na zahranicie okrem tych 4 dialnicnych (z coho 2 su pri BA, jeden pri KE) tak to nadstandart je...

Práveže to myslím vážne. Netreba sa pozerať len na súčasný stav, ale aj na potenciál. Tomu sa hovorí vízia a na to treba mať odvahu. Ale chápem, že na to tu nie sme zvyknutí. Viem, že som sám začal s tými 5 miliónmi (to malo za cieľ naznačiť veľkosť), ale skôr sa treba zamerať na to slovo priemyselné a tam už dnes samotné počty bojaschopných vojakov nie sú zásadným faktorom.

Z hľadiska nadštandardnosti v porovnaní s inými cezhraničnými spojeniami sa môžem vyjadriť len k tým, ktoré pravidelne využívam:
Drietoma - oveľa väčšia pohoda ako ZA-CA
Makov - väčšia pohoda ako ZA-CA
Šahy - väčšia pohoda ako ZA-CA
Trstená - porovnateľné so ZA-CA
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod devil » 05. Nov 2021 09:34

Práveže to myslím vážne. Netreba sa pozerať len na súčasný stav, ale aj na potenciál. Tomu sa hovorí vízia a na to treba mať odvahu. Ale chápem, že na to tu nie sme zvyknutí. Viem, že som sám začal s tými 5 miliónmi (to malo za cieľ naznačiť veľkosť), ale skôr sa treba zamerať na to slovo priemyselné a tam už dnes samotné počty bojaschopných vojakov nie sú zásadným faktorom.
ale to mozu povedat vsade. zatial vieme len tolko ze uz desiatky rokov dostavate nadstandartnu starostlivost od statu. to si netreba mylit s potencialom.

Drietoma - oveľa väčšia pohoda ako ZA-CA
Makov - väčšia pohoda ako ZA-CA
Šahy - väčšia pohoda ako ZA-CA
Trstená - porovnateľné so ZA-CA
ale pokial si pamatam bavime sa o cezhranicnom prepojeni cize nie ZA-CA ale ZA-hranica. mozeme povazovat D3 na hranici za lepsiu cestu I. tr. ale na polskej strane je tiez take nieco (a mozno trochu horsie parametre). tie 4 priklady su bud obycajne cesty a k tomu este caste prejazdy dedinami a mestami. a to plati najma na smer sahy a trstena. a mozeme sa bavit o prepojeni (D1)R1-M1 cez komarno kde to ide cez okresne mesta SA, NZ, KN, (dokopy mozno 10 semaforov) k tomu hurbanovo a par dedin. to na kysuciach mame dialnicu, dialnicu v poloprofile, a este I/11 scasti postavenu v parametroch poloprofilu takze nam ostava kusok pri KM s jednou blbou krizovatkou.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod okorec » 05. Nov 2021 16:13

devil napísal:
Práveže to myslím vážne. Netreba sa pozerať len na súčasný stav, ale aj na potenciál. Tomu sa hovorí vízia a na to treba mať odvahu. Ale chápem, že na to tu nie sme zvyknutí. Viem, že som sám začal s tými 5 miliónmi (to malo za cieľ naznačiť veľkosť), ale skôr sa treba zamerať na to slovo priemyselné a tam už dnes samotné počty bojaschopných vojakov nie sú zásadným faktorom.
ale to mozu povedat vsade. zatial vieme len tolko ze uz desiatky rokov dostavate nadstandartnu starostlivost od statu. to si netreba mylit s potencialom.

Kľud, ja som nenapísal, že bezpodmienečne musí mať D3 vyššiu prioritu ako prepojenie Košíc a Banskej Bystrice. Ja som napísal, že to je na diskusiu. A tým som nemyslel diskusiu medzi nami, ale medzi odborníkmi.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod okorec » 05. Nov 2021 16:22

devil napísal:
Drietoma - oveľa väčšia pohoda ako ZA-CA
Makov - väčšia pohoda ako ZA-CA
Šahy - väčšia pohoda ako ZA-CA
Trstená - porovnateľné so ZA-CA
ale pokial si pamatam bavime sa o cezhranicnom prepojeni cize nie ZA-CA ale ZA-hranica. mozeme povazovat D3 na hranici za lepsiu cestu I. tr. ale na polskej strane je tiez take nieco (a mozno trochu horsie parametre). tie 4 priklady su bud obycajne cesty a k tomu este caste prejazdy dedinami a mestami. a to plati najma na smer sahy a trstena. a mozeme sa bavit o prepojeni (D1)R1-M1 cez komarno kde to ide cez okresne mesta SA, NZ, KN, (dokopy mozno 10 semaforov) k tomu hurbanovo a par dedin. to na kysuciach mame dialnicu, dialnicu v poloprofile, a este I/11 scasti postavenu v parametroch poloprofilu takze nam ostava kusok pri KM s jednou blbou krizovatkou.

Môžeš si za to ZA-CA doplniť ZA-hranica. Môj pôvodný názor platí rovnako.
Ak sa lepšie pozrieš, tak Trstenú som dal na jednu úroveň so ZA-hranica.
So Šahami nesúhlasím, lebo tam je veľká výhoda v tom, že sú tam dve rovnocenné cesty cez Krupinu a cez Levice. Viem si vždy vybrať kadiaľ pôjdem a nestalo sa mi, že by som tam zostal v nejakej zápche alebo musel sa vliecť dlhé kilometre v kolóne kamiónov.
O Komárne sa môžeš baviť, ale budeš sa musieť baviť s niekým iným. Tam chodím tak raz za rok. A to je málo na to, aby som sa k tomu vyjadroval.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod devil » 06. Nov 2021 13:53

So Šahami nesúhlasím, lebo tam je veľká výhoda v tom, že sú tam dve rovnocenné cesty cez Krupinu a cez Levice.
myslis tie krkahaje cez demandice a nebodaj este aj cez LV po ceste II/564 ? skvela priemerka 60-70 km/h. nemusis mat kolonu ak chytis 1 kamion pri demandiciach tak sa za nim vlecies (bezne 30-50) lebo tam predbiehat je riskovanie zivota. pre mna je nepochopitelne porovnavat siroku rovnu 11,5 a uzku klukatu a cez kopce veducu 7,5, okrem toho kamiony chodia naokolo cez KO sarovce snad okrem tych co idu priamo do LV.

O Komárne sa môžeš baviť, ale budeš sa musieť baviť s niekým iným. Tam chodím tak raz za rok. A to je málo na to, aby som sa k tomu vyjadroval.
ja som tadial nebol uz davno ale mam pamat. a okrem toho vieme ze cez obce je 50 a vieme si najst cez google aj semafory. na kysuciach viem len o tom jednom pri KM.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod okorec » 06. Nov 2021 17:03

Tvoje pamäti z jedného prejazdu raz za uhorský rok v kombinácii s cestovaním prstom na mape sú skutočne relevantné argumenty. A preto s tebou ani nemá zmysel diskutovať. Ale to sme si už povedali neraz že.

A pritom nie si hlúpy. Keby si sa vyjadroval len k tomu, čo reálne poznáš a čomu rozumieš, tak by si mohol mať aj nejaký ten rešpekt medzi ostatnými. Takto sa len zaraďuješ do miestnej skupiny exotov, ktorí vyzerajú, že ich životný cieľ je presviedčať celý svet, že za všetko zlé môže ..... (dosadiť podľa potreby).
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod devil » 06. Nov 2021 17:50

Tvoje pamäti z jedného prejazdu raz za uhorský rok v kombinácii s cestovaním prstom na mape sú skutočne relevantné argumenty. A preto s tebou ani nemá zmysel diskutovať. Ale to sme si už povedali neraz že.
nuz tak sa nezhodneme. ale ty rad obhajujes modernu techniku ale asi len vtedy ked to pride vhod. narazam na google, to je mozno lepsie sledovat ako prejst osobne par krat do roka. parkrat co som sedel v kolone som natukal udaje a vyhodilo mi cas co som spocital ze kedy sa z kolony dostanem...a potom porovnal s realitou. sedelo to prakticky na minutu. o beznych prejazdoch ani nehovoriac. takze ano pre mna su to relevantnejsie argumenty ako ked nejaky nickename tu nieco zacne tvrdit ze osobna skusenost lebo tam bol hoci 10x do roka. rok ma 365 dni v ramci dna mas spicku-sedlo-spicku-sedlo a noc.

A pritom nie si hlúpy. Keby si sa vyjadroval len k tomu, čo reálne poznáš a čomu rozumieš, tak by si mohol mať aj nejaký ten rešpekt medzi ostatnými. Takto sa len zaraďuješ do miestnej skupiny exotov, ktorí vyzerajú, že ich životný cieľ je presviedčať celý svet, že za všetko zlé môže ..... (dosadiť podľa potreby).
si dobry diskuter ale strasne ide z teba egoizmus. este aj Pacho je x-krat prajnensi. ked som ti naznacil ze kde su cezhranicne dialnice a ze 500tisic ludi nie je 5 milionov tak si evidentne nepochopil este jednu vec tak to vysvetlim polopatisticky. dialnica vedie do prahy lebo to bolo federalne spojenie a je to spojenie BA-PR a este brno do toho. dialnica z BA je do W a do BP, vsetko uplne zakladne veci, na SK stacilo par km na rovine. dialnica z hu do KE uz len kvoli napojeniu vychodu, tiez stacilo par km R4 na rovine. teraz nechcem pocitat po okresoch a urcite netvrdim ze cely vychod to vyuzije alebo im to prinesie investicie ale urcite sa bavime o viac ako 500k obyv. bez ohladu ci sa tadial budu osobne vozit alebo nie. a teraz do tejto kategorie chces akoze priradit svojich 500k lebo vraj potencial. D3 mas hotovu na 2/3, ale vytiahnes ze na hranici je len 1+1 hoci na polskej strane je tiez 1+1. ten zvysok je siroka rovna cesta aj v parametroch poloprofilu. do toho jeden blby semafor inac slovensky nadstandart. ked budeme mat cesty na hranicu v kvalite ako je I/11 siroke, rovne, mimo miest tak potom mozeme hovorit ze je to vcelku porovnatelne.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod Pacho » 06. Nov 2021 18:53

devil dakujem, ja osobne by som sa rád vozil po dialniciach všade. Aby som nebol mimo tému. AD som vkladal posledné nádeje v zdravý rozum pri výstavbe, ale bohu žial tiež padol do šedého podpriemeru. S trocha nadsázky môžme povedať, že za skoro dva roky "vypotil" jednú bezvýznamnú exel tabuľku. :D , podobne ako jeho stranický šéf s 25tis bytmi / rok.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod okorec » 06. Nov 2021 19:56

Devil, k tomu prvému, len toľko, že OK nezhodneme sa a môžeme to uzavrieť.

K tomu druhému, myslím, že s mojou prajnosťou mi krivdíš. Teším sa osobne aj z dokončenia úsekov, ktoré ja takmer nevyužijem (R7, D1 okolo Prešova a Košíc). K našej diskusii o D3 sa zbytočne vraciaš, lebo som ti už napísal, že ja tu nechcem vynášať súdy, čo je dôležitejšie. Iba som napísal, že dôležitosť D3 vs. R2 nie je jednoznačná a je na odbornú diskusiu.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod cPalo » 06. Nov 2021 20:11

Podľa mňa má D3 väčšie opodstatnenie, ale zástancovia R2 píšu o 3-4 úsekoch a okrem Sorošky sú to lacné a dôležité úseky (v rámci bodových závad). Takže zbytočne zbrojíme proti sebe ;)
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod devil » 06. Nov 2021 21:00

presne tak, co je to za debatu porovnavat dokoncenie 20 km s dokoncenim 150 ci kolko km ? ale napisem este tolko ze tie 3-4 useky R2 povazujem za dolezitejsie ako D3 lieskovec-oscadnica. ale to sa asi tiez nezhodneme.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod okorec » 06. Nov 2021 22:56

Za mňa napríklad úseky ako obchvat ZV a úseky medzi Ožďanmi a Figou sú tie, kde ich dôležitosť v porovnaní s úsekom Lieskovec - Oščadnica je na diskusiu, nejednoznačná. A keby dostali prednosť, tak isto nebudem robiť slzy.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod devil » 07. Nov 2021 10:09

zda sa ze su aj veci co suhlasime....akurat by som pridal obchvat KE obe etapy.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 48 hostí.