TEN-T

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: TEN-T

Odoslaťod badger-FB » 28. Dec 2021 19:05

DrX napísal:Pokial niekto bude hladat TEN-T mapy, tak trocha sa popresuvali. Ja som ich teraz nasiel tu: https://ec.europa.eu/transport/themes/i ... es/maps_en (a je tam aj R2 ako comprehenive TEN-T cestna siet)
A platilo to aj potom. :D ( https://www.dialnice.info/viewtopic.php ... 59#p214759 december 2018 ako si uviedol nový odkaz a pod tebou ďalšie nové odkazy)
Ale chápem, takže čo píšeš v 2013 neplatí v 2021. Na D3 som si nevšimol vo výstavbe nič a keďže tam zahajujú EIA odznova ako aj v prípade Zvolena, tak D3 by som do toho nesplietal. Tá sa bude stavať ešte 10 rokov. Ale inak súhlas, tak to dopadne.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: TEN-T

Odoslaťod DrX » 28. Dec 2021 20:18

Na D3 sa jednak prave podpisala zmluva na vystavbu privadzaca z Kysuckeho NM, a jednak Dolezal chcel vsetku novu pripravu financovat z aktualnych eurofondov. Len tento tyzden sa ale ukazalo, ze nic z toho nestihnu, takze to vyradili.

A k tomuto
badger-FB napísal:takže čo píšeš v 2013 neplatí v 2021
zas len tradicny novackovsky balast: prisudit mi nieco, co som nenapisal, a potom to vyvraciat. Alebo napisal som ja niekde, ze "čo píšeš v 2013 neplatí v 2021"? Ukazes mi? Praveze som tu na forum dal minuly tyzden aktualizaciu TEN-T z 2021 a este stale to plati a bohuzial, plati aj to, ze za tych 8 rokov sa to pohlo velmi malo - zvlast kedze Dolezal zabrzdil 2 zo 4 Ersekovych projektov.

Ale uz sa tesim, ze si precitas este tych dalsich 1000+ mojich prispevkov za tych 15 ci kolko rokov co som tu, a zacnes na nich po jednom reagovat. Inak pohoda...
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: TEN-T

Odoslaťod badger-FB » 09. Júl 2022 13:07

Pohľad na minulosť. Vyčíslenie rokov dozadu od 2000 po vstup do EU. Priority, financovanie, kilometre na začiatku vzniku vo výstavbe etc.

https://ec.europa.eu/regional_policy/so ... ovakia.pdf

Niektoré strany a ich obsah prakticky kopírujú zadelenie 21-27, iba sa to "oprášilo". Čo tam po tom, že nemáme dokončenie ani nič vlastne a to už ideme do 3. obdobia.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: TEN-T

Odoslaťod DrX » 24. Dec 2023 07:14

Aktualizacia TEN-T z decembra 2023: https://transport.ec.europa.eu/system/f ... nnex-1.pdf
Pre nas su relevantne hlavne strany 29 (zeleznice) a 30 (cesty).
Pre cesty je nasa R4 v Extended Core. Rovnako pre osobne zeleznice Miskolc-Kosice-Presov-Krakow je Extended Core. Uvidime, kedy na to zacnu reflektovat blavo-zilinski planovaci.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: TEN-T

Odoslaťod IceFox » 24. Dec 2023 10:15

A železnica do poľských lúk, lesov a hájov je core. To musí bolieť :D
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: TEN-T

Odoslaťod DrX » 25. Dec 2023 20:00

Ano, boli to - kedze je to symbol *** tuposti od Meciara a Slotu az po Fica a Danka. "Core" vetva b, c, d... ktoru europa nema ani v pazi.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: TEN-T

Odoslaťod IceFox » 25. Dec 2023 20:36

Najviac ma dojalo "freight trains". Keď si predstavím tie stúpania čo sú na trati do Zwardoňa... :D Tú trať videli tak maximálne na mape.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: TEN-T

Odoslaťod budamar » 26. Dec 2023 11:13

ina hanba.. teda kysak presov plavec akukolvek prerabku mozme akurat snivat.. resp podla tohto my sa toho uz nedozijeme..to iste zrejme prevazne rovinata juzna trasa idealna na 200, kde bol obrovsky potrencial takisto rovinaty usek od Ba po Puchov na 200.. prip na 160 na michalovce humenne.. kde by bola akutne potrebna ako sol.. hlavne ze nakupene mame nove supravy vagony a rusne vsetko na 160.. brutalna hanba a blamaz vsetkych tych neschopnych a promafianskych vlad u nas.. mozme si zagratulovat co za luzu a haved tu volime generacie..
budamar
diskutujúci
 
Príspevky: 67
Založený: 17. Nov 2023 01:06

Re: TEN-T

Odoslaťod devil » 27. Dec 2023 18:52

na plavec to ma zmysel pretoze spaja pomerne vyznamne centra. zeleznica do polskych lesov a luk je presne taka hanba ako dialnica. na trati chodi par osobakov a na ceste 2500 aut. prast jak uhod. a trat 130 s taktovymi EC vlakmi a hromadou R/Rex je comprehensive. VRT nas az na maly kusok obide. tolko k strategickej polohe povazia.

na cestach zrusena ceska dialnica smer puchov je stale core. drietoma so zapadnou R2, R3 a R1 tak blizko k sebe ako prakticky nikde naokolo. core ide podla moznosti vsade do stredu krajiny u nas blizsie naokolo. aka krajina take koridory.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Predchádzajúca

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 21 hostí.