Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vlados » 15. Máj 2023 16:26

DrX napísal:... rovnako by mali mat samospravy aj hlas v rozdelovani dialnicnych penazi. Povedzme nie tak, ze kazda samosprava by kreslila svoje dialnice, ale v tom, na ktoru stavbu sa financie vygenerovane v danom kraji umiestnia.

Toto je pekné. Roky plačeš že KSK nemá diaľnice, že sa mu nestavajú diaľnice a dáš takýto kľúč prerozdelenia :shock: Takému BSK si vlastne doprial aby si mohol určiť že konečne sa bude rekonštruovať D2, o 5-10 rokov sa prejde na D1 a potom príde na rad dokončenie D4. Krása :lol:
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 15. Máj 2023 18:13

Ja tam nevidim ziadny kluc.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod DrX » 15. Máj 2023 18:35

devil napísal:nez si zasluzia...

kazda samosprava by kreslila svoje dialnice
to si neviem odkial zobral.


Devil, fakt si az tak mimo? Ty sa pasujes urcovat aku pozornost maju mat nase letiska? Iny pan... Ak by si vedel v akej situacii je slovenske civilne letectvo v porovnani aj tym postkomunistickym okolim, tak by si mozno taku tupost ani nevypustil.

No a toto tu:
devil napísal:
kazda samosprava by kreslila svoje dialnice
to si neviem odkial zobral.

ma byt co? Ja v tej vete predsa hovorim pravy opak a ty si z nej skopiroval len druhu polku.

A Vlados, pre BSK by sa samozrejme muselo kompenzovat, ze sa tam vykazuje aj HDP celostatnych firiem, takze to by sa muselo odratat. Ale este aj ak by sa neodratalo, tak KSK by rozdeloval druhu najvacsiu sumu, a ver tomu, ze dnes by sa od Roznavy po Siravu jazdilo za menej ako hodinu.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 15. Máj 2023 19:56

No daj,v akej situacii je?

Mam pocit ze ides decentralizovat to co cca nikde naokolo nedecentralizuje.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Mawerick81 » 15. Máj 2023 19:59

DrX napísal: KSK by rozdeloval druhu najvacsiu sumu, a ver tomu, ze dnes by sa od Roznavy po Siravu jazdilo za menej ako hodinu.


nejazdilo,, nebolo by na to penazi..
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod 110mat110 » 15. Máj 2023 20:21

Drx a jeho vizie. Z Roznavy na Siravu je to vzdusnou ciarou 110km. Po ceste to bude cez 130. A 2 tunely po trase oba na 80 (mozno dargov na 100) to uplne nevychadza, vsakze?
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 405
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod DrX » 15. Máj 2023 20:53

devil napísal:No daj,v akej situacii je?

Mam pocit ze ides decentralizovat to co cca nikde naokolo nedecentralizuje.


No napr v takej, ze za Q1 2023 odbavilo BTS 212 tis pax https://www.bts.aero/o-letisku/press/tl ... stujucich/
V polsku 7. najhorsie letisko je Poznan, ale aj to odbavilo 400 tis pax https://www.pasazer.com/news/463085/rap ... 023,r.html (taky Krakow 1.9 mil, cize 10x viac nez Bratislava).

A to Bratislavu neporovnavam s okolitymi hlavnymi mestami (VIE, BUD, PRG), aj ked centristicky pupok sveta by rad rapotal, ake je to dolezite hlavne mesto. V porovnani s nimi nie je BTS ani na dvadsatine, cize na urovni dedinskeho letiska pre praskovacie lietadla.

A ze sa naokolo nedecentarlizuje??? V Rakusku je vsetko mimo statnych ruk, este aj Vieden je sukromna. Rovnako BUD. V Cechach vsetko okrem PRG. Len na Slovensku si stat drzi na sebe prisate BTS, TAT, (polovojensky) Sliac..., ktorych vykony su doslova smiesne. No ale suhlasim, ze nie je podstatna decentralizacia - podstatne je, aby tie firmy (zvlast BTS) robili zisk. To ale za statnych trafikantov nerobia.

No a "odbornici" 110 a 81 hned vyrataju, ze kraj, ktory prispieva 2. najvacsie HDP do statneho rozpoctu a ma zdaleka najmenej dialnic, aj ked ma skoro najjednoduchsi teren na SK, tak by mal menej dialnic ak by nemusel liat vsetko na zapad a sever... takzvana ge js lovacka logika.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Mawerick81 » 15. Máj 2023 22:13

dakujem, ze si si ma vsimol :D inak k bratislavskemu letisku,, ano, ma malo odbavenych ale dost doplaca na to, ze je blizko k SChwechatu, ktore je ovela vacsie..
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vlados » 15. Máj 2023 22:15

DrX napísal:A Vlados, pre BSK by sa samozrejme muselo kompenzovat, ze sa tam vykazuje aj HDP celostatnych firiem, takze to by sa muselo odratat. Ale este aj ak by sa neodratalo, tak KSK by rozdeloval druhu najvacsiu sumu, a ver tomu, ze dnes by sa od Roznavy po Siravu jazdilo za menej ako hodinu.

Čo to tu pletieš o HDP? Písal si o
DrX napísal:... rovnako by mali mat samospravy aj hlas v rozdelovani dialnicnych penazi. Povedzme nie tak, ze kazda samosprava by kreslila svoje dialnice, ale v tom, na ktoru stavbu sa financie vygenerovane v danom kraji umiestnia.

Píšeš jasne. Čo by sa v tom ktorom kraji vybralo, to by sa v tom kraji použilo. KSK by ťažko rozdeľovalo druhú najvyššiu sumu... rozdeľovalo by jednoznačne najnižšiu. "Dobre" sa navrhol ten kľúč ;)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vlados » 15. Máj 2023 22:17

Mawerick81 napísal:dakujem, ze si si ma vsimol :D inak k bratislavskemu letisku,, ano, ma malo odbavenych ale dost doplaca na to, ze je blizko k SChwechatu, ktore je ovela vacsie..

"Každý" "bratislavčan" letí do sveta z Viedne. Škoda, že Fico zastavil pripravovanú "privatizáciu", aby mohli kradnúť jeho mecenáši.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod DrX » 15. Máj 2023 22:41

Vlados napísal:Píšeš jasne. Čo by sa v tom ktorom kraji vybralo, to by sa v tom kraji použilo. KSK by ťažko rozdeľovalo druhú najvyššiu sumu... rozdeľovalo by jednoznačne najnižšiu. "Dobre" sa navrhol ten kľúč ;)


No podla sucasnych danovych zakonov sa na urovni krajov nevybera nic. Cize tie zakony by sa museli zmenit, a urcite by sa zmenili tak, ze by sa vyberalo proporcne tomu, kolko sa v ktorom kraji vygeneruje HDP. Cize KSK by bol druhy. Ukaz mi podla akeho KLUCA by mal KSK najnizsi vyber dani? Podla "vlados si vycucal z prsta" kluca?
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vlados » 15. Máj 2023 22:52

Jasne si napísal kľúč... síce diskriminačný pre KSK, no taký si napísal.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod DrX » 15. Máj 2023 22:54

To moze byt JASNE len JASNOVIDCOVI vladosovi
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vlados » 16. Máj 2023 08:23

Nie som jasnovidec a nemusíš len ľudí urážať.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 16. Máj 2023 08:36

A to Bratislavu neporovnavam s okolitymi hlavnymi mestami (VIE, BUD, PRG), aj ked centristicky pupok sveta by rad rapotal, ake je to dolezite hlavne mesto. V porovnani s nimi nie je BTS ani na dvadsatine, cize na urovni dedinskeho letiska pre praskovacie lietadla.
a pritom BA a okolie ma potencial, lenze je VIE a je BUD. preto si myslim ze pripisujes letiskam vacsi vyznam nez si zasluzia. poznan je tak velke mesto ako BA, krakow je este vacsie ale nemaju pri sebe takuto konkurenciu.

A ze sa naokolo nedecentarlizuje??? V Rakusku je vsetko mimo statnych ruk, este aj Vieden je sukromna. Rovnako BUD. V Cechach vsetko okrem PRG. Len na Slovensku si stat drzi na sebe prisate BTS, TAT, (polovojensky) Sliac..., ktorych vykony su doslova smiesne. No ale suhlasim, ze nie je podstatna decentralizacia - podstatne je, aby tie firmy (zvlast BTS) robili zisk. To ale za statnych trafikantov nerobia.
neviem aky je zisk v BA a inac si nemyslim ze letiska by nejak extra zatazovali rozpocet. sliac je viac menej vojenske letisko, take jednoducho musi byt.

mimo statnych ruk mozes dat nieco co prinasa zisk a a moze sa rozvijat za sukromne toto tu riesil holly este pred volbami kym mu nevysvetlili ze v rakusku je tolko dialnic s takym dopytom ze si zarobia na seba, uz teraz aj v madarsku urobili nejaky prenajom, ale predtym sa stat plesol po vrecku a postavil stovky km ciest. na Sk na toto proste nie je vola.

Píšeš jasne. Čo by sa v tom ktorom kraji vybralo, to by sa v tom kraji použilo. KSK by ťažko rozdeľovalo druhú najvyššiu sumu... rozdeľovalo by jednoznačne najnižšiu. "Dobre" sa navrhol ten kľúč ;)
zdroj zase agentura Vlados ? podla hdp je KE niekde v strede
https://datacube.statistics.sk/#!/view/ ... 0_00_00_sk

Drx a jeho vizie. Z Roznavy na Siravu je to vzdusnou ciarou 110km. Po ceste to bude cez 130. A 2 tunely po trase oba na 80 (mozno dargov na 100) to uplne nevychadza, vsakze?
od RV do MI je asi 130 km a trva to 1:45. to iste ako od cca. konca PB po Hybe. a vsetci tu nariekate a chodite cez certovicu ale ten isty cas v KE kraji vas uz netrapi.

s dokoncenym obchvatom KE min. minus 10 minut, dargov-pozdisovce minus 10-15 min. ziadny tunel a hned sme na 1:15-:1:30. so soroskou kludne 1:15.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 16. Máj 2023 08:38

Nie som jasnovidec a nemusíš len ľudí urážať.
mozes sa chovat akokolvek slusne, neopravnuje ta to klamat a prekrucat. a to robis sustavne.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Sentilj » 16. Máj 2023 09:58

od RV do MI je asi 130 km a trva to 1:45. to iste ako od cca. konca PB po Hybe. a vsetci tu nariekate a chodite cez certovicu ale ten isty cas v KE kraji vas uz netrapi.

s dokoncenym obchvatom KE min. minus 10 minut, dargov-pozdisovce minus 10-15 min. ziadny tunel a hned sme na 1:15-:1:30. so soroskou kludne 1:15.


Toto je naozaj biedna demagogia, medzi RV a MI pravidelne a denne kolabuje doprava? Aj napr. Roznavcania, ktori cestuju do MI alebo dalej, musia volit rozne alternativne trasy, napr. cez PO, Strazske aby sa dostali do MI?
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vlados » 16. Máj 2023 10:08

devil napísal:
Píšeš jasne. Čo by sa v tom ktorom kraji vybralo, to by sa v tom kraji použilo. KSK by ťažko rozdeľovalo druhú najvyššiu sumu... rozdeľovalo by jednoznačne najnižšiu. "Dobre" sa navrhol ten kľúč ;)
zdroj zase agentura Vlados ? podla hdp je KE niekde v strede
https://datacube.statistics.sk/#!/view/ ... 0_00_00_sk

DrX napísal:A vela nie je. No a rovnako by mali mat samospravy aj hlas v rozdelovani dialnicnych penazi. Povedzme nie tak, ze kazda samosprava by kreslila svoje dialnice, ale v tom, na ktoru stavbu sa financie vygenerovane v danom kraji umiestnia.

diaľničné peniaze sú príjmy z používania diaľnic. tam kde je menej km diaľníc tam bude zákonito nižší príjem z diaľníc.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod pa3ck » 16. Máj 2023 10:21

Sliač už podľa všetkého ostane ako čisto vojenské letisko, F-16 potrebujú čistú dráhu
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 16. Máj 2023 10:23

Toto je naozaj biedna demagogia, medzi RV a MI pravidelne a denne kolabuje doprava? Aj napr. Roznavcania, ktori cestuju do MI alebo dalej, musia volit rozne alternativne trasy, napr. cez PO, Strazske aby sa dostali do MI?
toto je demagogia. kde kolabuje pravidelne a denne doprava ? pod strecnom mi chces tvrdit ze je kolaps denne ?

diaľničné peniaze sú príjmy z používania diaľnic. tam kde je menej km diaľníc tam bude zákonito nižší príjem z diaľníc.
alebo dialnicne peniaze su peniaze vyclenene na dialnice. btw. logika zase ostala za dverami...kolkoze dialnic by si postavil z prijmov z postavenych dialnic. a hlavne kolko tunelov :lol:
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod DrX » 16. Máj 2023 11:50

Devil, viacmenej suhlas, ale v niektorych veciach ta musim opravit:

devil napísal:a pritom BA a okolie ma potencial, lenze je VIE a je BUD. preto si myslim ze pripisujes letiskam vacsi vyznam nez si zasluzia. poznan je tak velke mesto ako BA, krakow je este vacsie ale nemaju pri sebe takuto konkurenciu.


Samozrejme, ze ma potencial - ale taky, ze sa bude nazyvat Vieden-vychod alebo tak nejak. Lebo proste je v spadovej oblasit Viedne. Podobne ako druhotne varsavske letisko Modlin (ktore odbavilo 700 this ludi) a je lowcostovy terminal, co je de facto aj Blava - akurat ta miesto toho aby bola lowcostovou tesco-skatulou vysava statne peniaze ako "narodne striebro".

devil napísal:neviem aky je zisk v BA a inac si nemyslim ze letiska by nejak extra zatazovali rozpocet.

Nevies, ale pises. Blava je permanentne v strate. Link z HN https://i.prcdn.co/img?regionKey=d0X3Nz ... Qzjg%3d%3d ). Pritom pri normalnom managemente vytvaraju take letiska v pohode zisk. Napr Flughafen Wien AG, ktoreho sucastou su Kosice, zarobil minuly rok 128mil EUR v cistom:
https://www.viennaairport.com/en/compan ... 7140036919
Takze pri normalnom spravcovi by to slo aj na BTS - keby to nebola blavocentristicka politicka trafika, a to ako pre Fica tak aj pre Matovica. No a Kosice praveze rozpocet nezatazuju, ale produkuju mu ZISK!!!, ako kazde normalne letisko.

devil napísal:podla hdp je KE niekde v strede
https://datacube.statistics.sk/#!/view/ ... 0_00_00_sk

Zas si netrafil statistiku. Podla HDP je KSK druhy https://datacube.statistics.sk/#!/view/ ... 0_00_00_sk (ty si zobral statistiku PPP, co je upravene na hlavu - to ale nie je spravna statistika, ked hovoris "o HDP krajov". Proste KOSICKY KRAJ VYTVORIL DRUHY NAJVACSI HDP V R 2021 (konkretne 12042 mil EUR).

devil napísal:s dokoncenym obchvatom KE min. minus 10 minut, dargov-pozdisovce minus 10-15 min. ziadny tunel a hned sme na 1:15-:1:30. so soroskou kludne 1:15.

Asi tak.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod DrX » 16. Máj 2023 14:31

PS k tomu poslednemu: hlavny rozdiel by bol, ze vsetci od Roznavy po Sobrance by sa vedli dostat do 1/2 hod do Kosic a neboli by ziadne hladove doliny. Kazdy kto by si nevedel najst pracu doma, by mohol v pohode dochadzat do KE. Bez zbytocnych socialnych programov.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Ehm...

Odoslaťod KN.SK » 17. Máj 2023 13:31

DrX napísal:... PS: Len mala faktograficka pripomienka pre blavo-centristov, ktori snivaju, ze tu bude niekedy Svajciarsko. Fakt je, ze Svajciarsko ani nema hlavne mesto! Co vy na to?
Švajčiarsko:
Hlavné mesto: žiadne (de iure) ~ Bern (de facto), :wink:;
no aj ináč pre istotu viac zdrojov:
• Fővárosa: nincs (de jure) ~ Bern (de facto)/Capital: none (de jure) ~ Bern (de facto);
• Capitale: aucune (de jure) ~ Berne (de facto)/Capitale: nessuna (de iure) ~ Berna (de facto)/Chapitala: nagina (de jure) ~ Berna (de facto, sedia da la regenza).
Len Nemci: Hauptstadt: Bern (Bundessitz). :D 1879
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3841
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod metelesku.blesku » 17. Máj 2023 18:32

Najkrajšie na tejto debate je, že za blavocentristu je tu označovaný žochár fico :D
To nevymyslíš, to dokáže iba tunajší Dr.Dre.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod badger-FB » 18. Máj 2023 18:53

Tak on nakoniec Fico bol myslím 1. kto zaviedol pravidelné cestné podpory pre mesto BA. Najprv všetko proti, ale neskôr porozumel tomu, že mesto má reprezentovať, žije tam aj kopa "jeho" vrátane neho a tak tie výtlky látať nestačilo a potrebovalo to pravidelné injekcie. Ale potom to rozšírili o pôžičky pre VÚC a aj jednorazový dar na výtlky po zlej zime po celom Slovensku. No a v poradí 2. úspešné PPP sa zariadilo pre Bratislavu s okolím s asistenciou Ficovho človeka Stromčeka, kde Maďar prizeral a dokončil podľa návodu. Ostatne úžitok bol pre DS a tam je tá správna vtedajšia maďarská strana, čiže to sedelo takisto. Aj koza celá aj vlk sýty. :D
Čiže aj keď je to na možno prvý pohľad absurdné (viz DrX), tak keď sa na to pozrieme čisto "vecne", tak to nie je ďaleko od pravdy. Po ficovsky samozrejme ... po ficovsky si polepšili. Tu si ide len polepšiť v zmysle, ja si polepším a pritom doprajem na všetky strany a tí čo si nepolepšia sa na to musia zložiť. To už nie je ďaleko od pravidla hazardu.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 21 hostí.