Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 03. Sep 2018 18:53

keby na R2 dodnes nic nestalo cas prejazdu od ZV po optimu KE by bol asi 2:45
sucasny stav je cca 2:30
ak bude ZV-LC full a soroska, batka polo tak to bude asi 2:15
nerealny plny profil komplet by znamenal asi 1:45, kazde obmedzenie (znizena rychlost, tunel, predlzenie trasy) pri pridalo nejake minuty.

cize len vyriesenie zavad zabezpeci polovicu celkovej moznej uspory.

"sranda", že pýtaš plný profil po LC a pritom z ušetreného polprofilu by sa dalo stavať aj za KE. ak by sme chceli byť korektní tak sa mal stavať len obchvat Mýtnej a všetko presunúť od KE na východ. Z MI to bude cez PP rýchlejšie ako cez RS... a znížili by sa intenzity na I/16.


Vlados, tych 22 km je takom stave ze sa tendruje, za KE sa riesi EIA. to co pojde na kri-tom je nieco navyse by inac by to neskoncilo v doprave. takze znovu ti zopakujem ze kandidati na plny profil budu:

2. etapa SO PO, prip. kapusany-lipniky - silna loby na dokoncenie SO
D1 tur-hub - kvoli propagande "dokoncenia" D1 a tiez silna loby ale aj odporcovia
D3 brodno-KM- osc. - najsilnejsia ZA loby

este prip.
R2 TN-BN, R3 MT, R2 ZV ale kvoli slabsej loby a sporom ako sliac pochybujem

tvoju korektnost pozname. :lol: nevies reagovat na ziadne argumenty. vid naposledy otazka preco polsko a madarsko stavia kadetade full profil....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vlados » 03. Sep 2018 19:19

rád by som bol tvojím synom. mal by som 5 izbový dom s tromi kupeňami, veď čo by sa neminulo do domy by sme prejedli, preštudovali a predovolenkovali.
v lete som týždenne otočil tých 22km. ani raz som tam problém nezažil. plný profil mi tam príde ako zbytočný luxus.
neviem reagovať prečo je nutný plný profil pre 5-6 tisíc vozidiel (zo 6-8 na ceste I. triedy).
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod nevo83 » 03. Sep 2018 19:28

Devil dokonca by som povedal ze ,,fantasmagoricky,, full ZV-Ke by bola cesta ako z BA-ZV cca 1,15h ked vezmes ze ZV je presne 1/2 cesty do BA.
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod nevo83 » 03. Sep 2018 19:36

Vlados konecne pekny priklad si dal :) len s tym rozdielom ze v tejto chvili mas ,,dvoch synov,, jednemu si dal vsetko a druhemu nic a len mu slubujes ze ked dokoncis pre prveho este karibske sidlo tak potom mu mozno pozicias na 1izbak niekde na predmesti ak sa nahodou nieco zvysi :) A nakoniec mu povies ved ked si doteraz nic nemal a nedozadoval sa, tak vlastne ani nic nepotrebujes....
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod fh » 03. Sep 2018 20:14

Zlé prirovnanie. Tých regiónov je viac a najmä hustota osídlenia je veľmi rozdielna.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vlados » 03. Sep 2018 20:36

si zober že máš 5 detí, každý inak veľkú rodinu...
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod nevo83 » 03. Sep 2018 21:08

Fh: prepac na hustotu Ti z vysoka s.... hustota sa vytvara z neakeho presidlovania a hadaj z akeho ?? alebo mi chces povedat ze ZA a zapadne SVK sa pretrkalo ako kraliky a zvysilo populaciu o 30p ?? Ano ludia sa stahuju za pracou ale nie vsetci a ak nemas ludi tak nemas ani robotu ak nemas cesty.. ale ved to poznate..

ale ok: https://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam_kr ... _Slovensku a hadaj ktory kraj ma najviac obyvatelov a co ma z toho..

Vlados: Cize ked mas 5 deti znamena ze 4 das vsetko a poslednemu nedas nic ci ako ??? Ty musis byt super rodic, chudak deti ak neake mas.. :)

https://www.ndsas.sk/stavby/dialnicna-siet

Cize ktore deti su na tom NAJHORSIE panstvo ??
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod fh » 03. Sep 2018 21:47

Nevo83 odpovedáš primitívne a vulgárne, ignoruješ fakty ktoré ti nehrajú do kariet, takže nemá zmysel sa s tebou ďalej o tom baviť. Ideš do ignore listu, nech tie tvoje "príspevky" s hodnotou krčmového bliakania pri borovička a pive nevidím.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vlados » 03. Sep 2018 21:55

a žena má ešte tri. spolu sú: jedno na Kysuciach, jedno na Orave, jedno na Šariši, jedno na Zemplíne, jedno v Novohrade, jedno na Dolnej Nitre a dve sa ešte túlajú. neviem koho skôr a viac podporiť. každé mám rovnako rád, aj tie priženené. babo raď.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Yoggy52 » 03. Sep 2018 22:05

https://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%BDilina
https://sk.wikipedia.org/wiki/Rimavsk%C3%A1_Sobota

1900 Rovnaky pocet obyvatel, cim to asi bude? Preco by sa malo nieco stavat niekde kde nic nie je? Co akoze moze taka Rimavska Sobota ponuknut co Zilina nema? Let me guess,,, nic? Tak sa uz s tym konecne zmierte.
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod nevo83 » 03. Sep 2018 22:36

Vlados :) ale urcite davas co mozes, ale netosis dookola z 8 len 6 a tym 2 len slubujes a slubujes :)
Yoggy podla tejto logiky: co mi moze viac ponuknut cigan od bieleho ?? to je asi taka otazka , aj tak ci tak platim dane :) alebo
preco nemoze byt Narodny stadion napr v Banskej Bystrici co nema BB od BA...
Mozno to ze tam postavis normalnu cestu tak dotiahnes investora, vratis spat ludi, a zacnes rozvoj regionu
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Yoggy52 » 03. Sep 2018 23:47

Ak si si nevsimol, tak je rok 2018 :lol: Socializmus uz davno neni. Zlate rusko co.

Mna tu nebavi stale vysvetlovat tie iste fakty dookola, pisem tu uz pravidelne 5 rokov.(predtym som nebol zaregistrovany) A mam pocit, ze dost vela ludi tu zije vo vlastnej bubline alebo je uplne sprostych.

Kua, vsak sa logicky zamysli, ked mas cestu na ktorej prejde 120tisic vozidiel a su tam zapchy jak svina kazdy den a na druhej strane mas cestu na ktorej prejde 8 tisic vozidiel a ziadne problemy, ale udajne nejaky regionalny rozvoj, tak co bude normalny stat riesit prednostne?

Pokial si odpovedal tu druhu moznost, tak sorry, ze ti to musim takto oznamit ale si sprosty. Vobec sa nedivim, ze slovensko je na tom tak ako je.

Zobudte sa konecne a konecne uz oddelte emocie. Co si pamatam forum este niekedy 2011, tak to forum bolo este tak na urovni, momentalne tu uz len kazdy postuje svoje emotivne sracky... A ked niekto napise fakty, tak to prekryju svojimi emotivnymi vylevmi ako stale. A neviem ci je to nahoda, ale stale len R2, R2, R2, vsetky dopravne problemy sa daju poriesit len touto cestou a vybudovanim rychlovlaku "po rovine" Bratislava - Kosice cez LC a RS :roll:

A znova, je rok 2018, ludia uz davno nechcu makat za pasom cely zivot. Vies preco je Slovensko na tom zle? Pozri si zlozenie HDP podla sektorov a porovnaj s inymi krajinami, mozno na to prides :wink:

A znova, je rok 2018, mlady ludia uz vobec nechcu zit na dedine alebo v mestach, kde su moznosti skratka nulove. Nie len pracovne, ale aj co sa tyka volneho casu. Tak preco by sa mal niekto stahovat naspat?

A inak toto nie je hra Cities Skylines(pre pamtnikov Sim City), kde oznacis uzemie a ludia si tam postavia domceky... Takto ale nefunguje.

Ja uprimne niekedy lutujem, ze nieco pisem na toto forum a stracam svoj cas. A kludne mi dajte ban, i dont care anymore. :idea:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod nevo83 » 04. Sep 2018 06:02

Ja by som len chcel vediet kedze je to vlakno REGIONALNE ROZDIELY ako tie rozdiely chcete znizovat na urovni JUHU a Juhovychodneho SVK ??
ak uplne vyludnis a nechas vymriet urcite oblasti lebo tam nic nie je a ani v naznaku pre lepsiu buducnost... ??
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vceliak » 04. Sep 2018 07:56

nevo83 napísal:ako tie rozdiely chcete znizovat na urovni JUHU a Juhovychodneho SVK ??


Veľmi jednoducho:
1) Na juhu použijeme prostriedky na to určené, z rozpočtu, z dane z palív a najlepšie z Eurofondov
2) Tam, kde majú "120 tisícové" intenzity nechám súkromníkovi nech im tam postaví hoci aj desať pruhovú diaľnicu, a nech si vyberá mýto, veď každý si za pohodlie rád zaplatí!
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod PK » 04. Sep 2018 08:29

Peniaze treba davat aj do tej cesty kde je 120.000 aj do tej kde je 6.000.
Pred casom som tu navrhoval delenie penazi na cesty, kde 50% by islo na vylepsenie rozvinutych oblasti, kde jedinym kriteriom by bolo pretazenie ciest premavkou a 50% by islo na rozvoj zaostalych oblasti, kde jedinym kriteriom by bola vzdialenost od najblizsej nadradenej infrastruktury, pricom krajske mesta by sa povazovali za body nadradenej infrastruktury.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod pohodak » 04. Sep 2018 08:52

toto nie je vobec zla myslienka, akurat si viem predstavit ten bordel ako by sa urcilo co je a co nie je rozvinuta oblast :) aj ked ja by som mozno tie prostriedky delil este viac v prospech menej rozvinutych oblasti, napr 2/3 prostriedkov by islo tam

inak ten vceliakov navrh je ozaj skvost, v kazdej jednej krajine na zemeguli rozvinute centra roznymi sposobmi priamo ci nepriamo dotuju vzdialene oblasti a podla teda tam kde je vela aut podojim ludi este viac a kde ich je malo tam nalejem vsetky prachy zo spolocneho mesca :roll:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vceliak » 04. Sep 2018 09:36

pohodak napísal:kde je vela aut podojim ludi este viac

Problém nie je či sa to deje, ale do akej miery!
Dnes je taký paradox, že ľudia žijúci mimo diaľnic, ktorí si kupujú pohonné hmoty (napríklad roľník na východe si kupuje naftu) sponzoruje výstavbu D1+D7, cez daň z uhľovodíkových palív. Nehovorím že je to apriori zlé, ide len o nastavenie mieri. Ak budeme donekonečna "pchať" peniaze na diaľnice okolo Bratislavy, lebo však sú stále preťažené, tak tomu roľníkovi na Východe ostane celoživotne používať traktom namiesto auta, lebo cesty sa tam úplne rozpadnú!
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod fh » 04. Sep 2018 09:48

Roľník berie dotácie a ešte kvičí.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod pohodak » 04. Sep 2018 09:50

samozrejme otazna je miera, ale nemozes "vyriesit" problem tym, ze tomuto nedas nic a tomuto das vsetko...ta tvoja matematika nie je az tak jednoducha ako si nacrtol, z tych dani z paliv sa riesi aj udrzba ciest 1. triedy, cestnu dan zas pouzivaju VUC na cesty 2/3 triedy a tie su ozaj dostupne aj rolnikovi na vychode, ktory napriklad zas dostava dotacie z rozpoctu atd

btw za 25 rokov sa tych dialnic v BA kraji zas az tolko nepostavilo s ohladom na pocet aut a na to ze ide o hlavne mesto
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vlados » 04. Sep 2018 09:57

fh, krivdíš mu. berie lebo musí, inak by nič nepredal. cez dotácie sa znižuje cena, ktorú platia ľudia v obchode. ono je to už celé pritiahnuté za vlasy, nakoľko na celkom reťazci parazituje toľko článkov. možno by bolo správne tie dodácie celkom zrušiť, zvýšiť základ dane pre pacujúcich, zvýšiť dôchodky a zaviesť dovozné clá zo sveta nakoľko sú krajiny kde sú náklady na produkciu ďaleko nižšie, detto aj požiadavky na ekológiu a pod. takto by si "každý" vážil skutočnú hodnotu tovaru a menej by sa vyhadzovalo.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vceliak » 04. Sep 2018 10:50

pohodak napísal:nemozes "vyriesit" problem tym, ze tomuto nedas nic a tomuto das vsetko

S týmto úplne súhlasím. Tu nie je o čom polemizovať. Otázka znie: Kedy dostane Východniar aspoň také diaľnice/cesty/opravy ciest, aké už dnes má obyvateľ okolia Bratislavy?
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Yoggy52 » 04. Sep 2018 10:59

Sa zobud, videl si cesty v Bratislave? Otazka znie: Kedy dostane Bratislava take cesty ako Kosice?

Ake take? Vymenuj nech sa mam na com smiat v praci.
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vlados » 04. Sep 2018 11:07

ak sa nepýtaš na okolie KE a PO, tak s diaľnicami a RCto tam nevyzerá ružovo, nie je príprava. v prípade jednotiek je to lepšie, lebo nejaké projekty sú len nie je voľný rozpočet, čítaj nie je záujem riešiť preložky ciest I. triedy. ďalšie projekty by sa dali robiť, len ak stoja pripravené tak je to skôr zbytočné. s rekonštrukciami jednotiek je to tiež jednoduché, postačuje navýšiť rozpočet, opäť nie je záujem. dvojky a trojky rieši VÚC, pre neho to tiež nie je priorita aj keď s financiami majú hlbšie do vrecka ako štát. náklady sú vyššie ako príjmy.
náš najväčší problém je že dokážeme prezentovať termíny ktoré sú nedosiahnuteľné. viem to ešte pre tým ako ich povieme verejne... až raz NDSka ukázala reálne termíny na R2 a bolo z toho také haló, že namiesto priznania farby že to nebude inak sa vrátili potemkinove termíny. chýba nielen koncepcia ale aj reálne termíny. termíny by mali vplyv na koncepciu, napr. že nemôžeme si dovoliť toľko plných profilov, ale nemôžeme toľko RC... tu a tu bude len obchvat a o XX rokov prehodnotíme.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vceliak » 04. Sep 2018 11:09

napríklad: Trojprúdovú diaľnicu do centra
,alebo: Napojenie na diaľničnú sieť Rakúska
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod fh » 04. Sep 2018 11:35

Vceliak napísal:napríklad: Trojprúdovú diaľnicu do centra
,alebo: Napojenie na diaľničnú sieť Rakúska


Ja žiadnu trojprudovú diaľnicu do centra nechcem a ani sa nestavia. Ak máš na mysli trojprudovú diaľnicu z TT do BA tak tá sa nestavia pre Bratislavčaniv ale pre dochádzajúcich z celého Slovenska, ti je tak ťažké pochopiť?
Keď máš Rakúsko na hranici mesta tak asi máš aj to napojenie keď si z Včelár tak chceš to isté???
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.