Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Mawerick81 » 13. Dec 2021 18:58

DrX napísal:Tunel urcite. Obchvat ZA by mohli dotianut cca po jeho zaciatok a potom dobudovat napojenie na I/18.

Noze daj nieco aj dalsie,, co s tym tunelom ked uz je prerazeny, robi sa v nom, a uz sa tam preinvestovalo kopec penazi? SNad nie zasypat?
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod DrX » 13. Dec 2021 19:13

Ake budu rocne naklady na prevadzku/udrzbu toho tunela? A kto a z akych penazi to zaplati? Budu nasobne vacsie nez ak by to slo po povrchu. Aj preto je este aj dnes pre stat vyhodnejsie to zrusit. Preinvestovane naklady mozu na principe "politickej zodpovednosti" vymahat od tych, co to podpisali. A ci to zasypu alebo nezasypu je mi uplne jedno. Ked chcu, mozu tam kludne urobit hydroponicke sklenniky, ked sa budu vediet uzivit. :-)
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod DrX » 13. Dec 2021 19:30

Alebo, este lepsie, mozu to dat dorobit cez standardne PPP, teda, ze koncesionar to dostavia a potom bude prevadzkovat z vybratych poplatkov. Hned by sme videli, aky je ten tunel "potrebny". A usetrene eurofondy mozu pouzit inde.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod devil » 13. Dec 2021 20:09

Noze daj nieco aj dalsie,, co s tym tunelom ked uz je prerazeny, robi sa v nom, a uz sa tam preinvestovalo kopec penazi? SNad nie zasypat?
je to vlastne vydatny pramen vody. okrem toho rekreacne ucely, npr. hotel pod skalou. alebo mozno aj zdravotnicko-rehabilitacne ucely, ako v jaskyniach :)))

Zhotoviteľ úseku diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Dubná skala, spoločnosť Skanska SK, aktuálne ešte nevie vyhodnotiť, koľko opravy budú stáť.
bude to v ramci dohodnutej ceny ?
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod nevo83 » 13. Dec 2021 20:16

Mawerick81 napísal:
DrX napísal:Tunel urcite. Obchvat ZA by mohli dotianut cca po jeho zaciatok a potom dobudovat napojenie na I/18.

Noze daj nieco aj dalsie,, co s tym tunelom ked uz je prerazeny, robi sa v nom, a uz sa tam preinvestovalo kopec penazi? SNad nie zasypat?


Vies ono je to ako s fabrikou ktora je nerentabilna... nebudes do nej len liat a liat peniaze.... a dokonca ani nevies kolko to este zhltne.. Proste das strop kolko maximalne do toho este das... Lebo skanska kludne zaspieva ze chce este 200mil...a co potom + dalsie pridruzene naklady niekde inde... Tipujem ze aj technologia bude oproti povodnym odhadom tak o 30percent drahsia, a jej dodavka moze kludne viaznut

Inak to vobec nie je zly napad nech si to sukromnik dostavia a vybera myto za prejazd, tiez by ma zaujimalo kolkym obcanom by zrazu nevadilo chodit po starej ceste...
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod gandalf » 13. Dec 2021 21:30

Btw ten neschopak lavoruky papagáj tlapa mal byť už dávno odvolaný a vymenený, neviem čo tam ešte stále robí, on sa len príde pretrcat pred kamery keď je nejaká zmena najmä negatívna a pôsobí spod tých veľkých bryli jak nejaký súdruh z bývalej éry čo má funkciu za zásluhy a pritom len od druhých kopíruje a nevie sám pomaly ani do 5 naratat
Funkcia oznamovaci papagáj.. To by mu svedcalo Ala vyhovorkyne zo ŽSR
gandalf
návštevník
 
Príspevky: 13
Založený: 04. Dec 2021 17:33

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Mawerick81 » 13. Dec 2021 21:45

byt tu kratko, uverim, ze DRX, Devil, nevo atd ze vam ide fakt o dobru vec, ze chcete usetrit a chcete druhym dobre,, lenze tu som dost dlho na to, aby som videl, ze za kazdym napadom ktory vymyslite ohladne celeho severneho slovenka nieje nic ine ako vypocitavost, zloba a nevrazivost,, ze jediny ucel toho co tu navrhujete je to, aby sa tu vsetko zastavilo, zacalo nanovo prekreslovat a za ten cas sa peniaze ktore sa tu maju este pouzit pouzili na vasu modlu a tou je prepojenie KE a BA juhom.. teraz neriesim vobec D3, D1, intenzity,, vobec nic,, cisto len vase napady...
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Pacho » 13. Dec 2021 22:00

DrX napísal:Ake budu rocne naklady na prevadzku/udrzbu toho tunela? A kto a z akych penazi to zaplati? Budu nasobne vacsie nez ak by to slo po povrchu. Aj preto je este aj dnes pre stat vyhodnejsie to zrusit. Preinvestovane naklady mozu na principe "politickej zodpovednosti" vymahat od tych, co to podpisali. A ci to zasypu alebo nezasypu je mi uplne jedno. Ked chcu, mozu tam kludne urobit hydroponicke sklenniky, ked sa budu vediet uzivit. :-)


no skús aj niečo konkrétne , nie len tak strielať od pása. Na druhej strane Pribina je tiež sice nie meglomanska ale veľmi kruto predražená dialnica. Keď to je predražené tak aspoň to mohlo mať slušné parametre za tie prachy. Pri soroške by boli ešte väčšie problémi ako pri višňovom, a o prevádzkových nákladoch decentne mlčíš, ale určite by boli porovnateľné s višnovim. . Kriváň, tiež nieje najlacnejší úsek.A ešte mi prosím Ťa vysvetli, ako by si chcel všetkú dopravu od žiliny presmerovať na juh??? aj keby tam bola komplet dialnica? či dáme zakaz vjazdu do Pacholandu?? :-) Fakt nechápem, a to sa už opakujem, prečo sa nenájde koncesionár čo by postavil sorosku a vyberal by mýto. ??? skús i na to sám odpovedať, ale odpoveď je jasná.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod DrX » 13. Dec 2021 22:02

Mawerick81 napísal:byt tu kratko, uverim, ze DRX, Devil, nevo atd ze vam ide fakt o dobru vec, ze chcete usetrit a chcete druhym dobre,, lenze tu som dost dlho na to, aby som videl, ze za kazdym napadom ktory vymyslite ohladne celeho severneho slovenka nieje nic ine ako vypocitavost, zloba a nevrazivost,, ze jediny ucel toho co tu navrhujete je to, aby sa tu vsetko zastavilo, zacalo nanovo prekreslovat a za ten cas sa peniaze ktore sa tu maju este pouzit pouzili na vasu modlu a tou je prepojenie KE a BA juhom.. teraz neriesim vobec D3, D1, intenzity,, vobec nic,, cisto len vase napady...


Vzorovy priklad prislovia "Podla seba sudim teba". Vsak vlastne cele *** vymyslelo D1 na prepojenie BA-KE, vsakze? Vobec nejde o to, aby mali v Trencine, Ziline, Poprade, Presove, Ruzobmerku a Mikulasi megalomansku dialnicu z BA rovno do svojej garaze, vsakze. Ciste Matky Terezy, na cele s Meciarom a Slotom (a dnes Dolezalom, ktoremu sa na Kysuciach velmi paci) :-)
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod DrX » 13. Dec 2021 22:08

Pacho napísal:no skús aj niečo konkrétne , nie len tak strielať od pása. Na druhej strane Pribina je tiež sice nie meglomanska ale veľmi kruto predražená dialnica. Keď to je predražené tak aspoň to mohlo mať slušné parametre za tie prachy. Pri soroške by boli ešte väčšie problémi ako pri višňovom, a o prevádzkových nákladoch decentne mlčíš, ale určite by boli porovnateľné s višnovim. . Kriváň, tiež nieje najlacnejší úsek.A ešte mi prosím Ťa vysvetli, ako by si chcel všetkú dopravu od žiliny presmerovať na juh??? aj keby tam bola komplet dialnica? či dáme zakaz vjazdu do Pacholandu?? :-) Fakt nechápem, a to sa už opakujem, prečo sa nenájde koncesionár čo by postavil sorosku a vyberal by mýto. ??? skús i na to sám odpovedať, ale odpoveď je jasná.


S Pachom sa fakt rozumne ani neda - logika hybskeho zbojnika :-). Kde som ja napisal, ze treba presmerovat "vsetku dopravu zo ziliny na juh"? Rovnaku Rku stacilo cez hej-naokolo-blizsie ako treba cez juh. Akurat rozdiel je, ze este aj ak by to bola rovnaka Rka, tak na juhu by bola aspon o polovicu lacnejsia. Ale v Pacholande su zvyknuti na inu uroven zlodejstva, takze preco nie rovno spotrebovat vsetky peniaze zo SR aj z Eurofondov na megalomanske tunely, vsakze.
A tie nezmysly co tu pustas o Soroske: hladal sa na to niekedy koncesionar? Tak co trieskas, ze "sa nenajde". To je velky rozdiel s VYYYYsnovym, ktore je uz 30 rokov najvyssou vladnou prioritou a ide sa cez akekolvek mrtvoly, len aby bolo. A vysledok je stale to iste h...
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Mawerick81 » 13. Dec 2021 22:12

mas dokaz, ze sme to tu vymysleli my? Ze D1 bol napad hociktoreho obyvatela severneho slovenska? kto kedy hovoril o dialnici do garaze? Jo a este nieco,, prestan nazyvat tym vyrazom hej nieco,, nikto si tu nerobi srandu z inych ludi,, len ty,, hovori to o urovni IQ atd
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod DrX » 13. Dec 2021 22:22

Mam dokaz: Meciar - hrdy obyvatel trencianskych teplic, ktory vtedy vladol so zilino-slotom - pri planovani dialnic po rozbiti federacie Bugarovi jasne povedal, ze dialnicu juhom v ziadnom pripade nepovoli. Bugar to vela krat nahlas povedal, a Meciar to nikdy nepoprel.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Mawerick81 » 13. Dec 2021 22:27

ja som v case ked vladol Meciar chodil na zakladnu skolu,, a to ze v jeho hlave sa nieco zrodilo tak usvedcuje vsetkych obyvatelov ze to bolo spravne a suhlasili s tym?
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Vlados » 13. Dec 2021 23:09

Mawerick81 napísal:mas dokaz, ze sme to tu vymysleli my? Ze D1 bol napad hociktoreho obyvatela severneho slovenska? kto kedy hovoril o dialnici do garaze? Jo a este nieco,, prestan nazyvat tym vyrazom hej nieco,, nikto si tu nerobi srandu z inych ludi,, len ty,, hovori to o urovni IQ atd

že s tým sedlákom mienite diskutovať. slovník má ako z V. cenovej... (VI. bola pritom dno)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Eltwarg » 14. Dec 2021 01:28

To tu ale riadne klesla úroveň za tých pár týždňov, čo som tu bol naposledy...
Hádam to bude len dočasné, spôsobené tými najnovšími depresívnymi správami ohľadne tunela.

Mimochodom, keď som sa dozvedel ten pôvodný najnovší (koľký už?) termín dostavby (myslím ešte koniec roku 2023),
hneď som si pomyslel svoje a aj som sem napísal, že mu samozrejme neverím.
A ani ma neprekvapilo, že mi tentoraz konečne nik nevynadal za neodôvodnený pesimizmus,
keďže 20-ročná skúsenosť s naťahovaním termínov dostavby tohoto diela sa nedá neakceptovať ako argument.

Na druhej strane vnímam tie reči o megalomastve v súvislosti s D1 ako čisté blúznenie.
Hocikde inde v EU by bola takáto stavba dnes už dávno postavená ako celkom prirodzená dopravná tepna.
To len na zakomplexovanom Slovensku sa štandardne dimenzovaná infraštruktúra môže považovať za nejaký hriech nadmernej pýchy, či čo sa tu snažia niektorí diskutéri (?) naznačiť.
Podobne hlúpe je nechcieť rýchlostné cesty aj na juhu - niečo medzi D1 a M1-M3 by sa tiež hodilo.

Každopádne, ak existuje diaľnica PO-RK a ZA-BA + kúsok cez Turiec, asi sa nebudeme prihlúplo tváriť, že sa to nemá prepojiť a to čím skôr.
A špeciálne Žilina a Martin - dva okresy, kde žije 250 000 ľudí...
Pod Strečnom nie je doprava hustejšia len preto, že sa tam ľudia zdráhajú vliezť autom, lebo bicyklom sa tých 20km dá prejsť často rýchlejšie (samozrejme, nie teraz, počas logdanu).
Viem o viacerých ľuďoch, čo prestali dochádzať za prácou z Turca do Žiliny, lebo nezvládali čakanie v kolónach tam aj späť.
Takže paradoxne ten nedostavaný tunel asi mierne znížil nezamestnanosť v Turci ;)

OK, buďme optimisti - verím, že do roku 2027 to bude prejazdné.
- súkromné hnutie za dostavanie D1 -
Obrázok používateľa
Eltwarg
diskutujúci
 
Príspevky: 59
Obrázky: 8
Založený: 23. Júl 2009 10:02
Bydlisko: Slovakia

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Eltwarg » 14. Dec 2021 01:56

DrX napísal:Tunel urcite. Obchvat ZA by mohli dotianut cca po jeho zaciatok a potom dobudovat napojenie na I/18.

Pri takomto trasovaní diaľnice-obchvatu ZA by nebolo odveci rovno dobudovať mesto s pomocou inžinierov z Číny až po úpätie Malej Fatry, aby ten obchvat lezúci do 600m.n.m. a padajúci späť k Váhu dával aj nejaký zmysel.
Normálne riešenie bez tunela by bolo trasovať to cca v pôvodne plánovanom koridore tzv. IV. okružnej (max 400m.n.m.), ktorá by sa na I/18 napojila niekda na Šibeniciach, 6km pred Strečnom.
Natlačiť diaľnicu popod hrady a cez meander Váhu Malou Fatrou by sa asi dalo (pravdepodobne by tam bol tunel vedľa železničného),
ale tunel Višňové (dostavaný) mi príde ako environmentálne oveľa menej vulgárne riešenie...
Tiež trasovanie od LL po tunel Višňové mi príde ako celkom vydarené.
- súkromné hnutie za dostavanie D1 -
Obrázok používateľa
Eltwarg
diskutujúci
 
Príspevky: 59
Obrázky: 8
Založený: 23. Júl 2009 10:02
Bydlisko: Slovakia

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod luboslavko » 14. Dec 2021 07:49

Nechcem byť veľký optimista, ale ostáva mi dúfať, že ten časový posun spôsobí len to, že sa stavba neodovzdá v polprofile po dvoch rokoch, ale až naraz v plnom profile v roku 2023... Lebo vraveli, že problém je len v tuneli a ten mal byť po dvoch rokoch v prevádzke, takže možno sa zdržia len tam... či?
A fakt, sem tam sa to zvrháva v diskusii... :-(
luboslavko
diskutujúci
 
Príspevky: 92
Obrázky: 1
Založený: 25. Okt 2013 06:56

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod ferguson » 14. Dec 2021 08:02

EmBe napísal:
ferguson napísal:Nad Visnovym sa "nieco" chysta
47655


Pohli tam s tým? Medzitým nebolo najpriaznivejšie počasie, tak či ich to nezdržalo. Položili nejaké polia?

Nie som si isty,asi nie. Nechodim tak casto okolo. Ale niekde zmizol ten zeleny zeriav.
ferguson
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 344
Obrázky: 14
Založený: 18. Nov 2015 21:05

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod ondrejko_t » 14. Dec 2021 08:40

Mawerick81 napísal:byt tu kratko, uverim, ze DRX, Devil, nevo atd ze vam ide fakt o dobru vec, ze chcete usetrit a chcete druhym dobre,, lenze tu som dost dlho na to, aby som videl, ze za kazdym napadom ktory vymyslite ohladne celeho severneho slovenka nieje nic ine ako vypocitavost, zloba a nevrazivost,, ze jediny ucel toho co tu navrhujete je to, aby sa tu vsetko zastavilo, zacalo nanovo prekreslovat a za ten cas sa peniaze ktore sa tu maju este pouzit pouzili na vasu modlu a tou je prepojenie KE a BA juhom.. teraz neriesim vobec D3, D1, intenzity,, vobec nic,, cisto len vase napady...


nie že by som ich obhajoval, ale aspoň majú svoju mantru v podobe juhu a sú aspoň konzistentní vo svojich vyjadreniach. Existujú mena ako gandalf, frostbite (a asi 15 ďalších)... ktorých majiteľ bude všetko hejtovať, nadávať, raz bude za najlepšieho kamoša ministra ktorý ma info priamo od neho a ak nie od neho tak aspoň od MDSR, následne na neho nadáva, jediná mantra je, že to musí byť na milión percent do konca roka 2023 lebo EU fondy...

inak čo sa týka chlapcov a R2, a ich argument, že "juh je predsa rovina", vždy sa bavím potom na vetách typu "Oficiálne môžeme spolu s našimi partnermi v združení začať pracovať na novom úseku R2 Kriváň – Mýtna. Bude dlhý takmer 10 kilometrov a povedie veľmi náročným a členitým terénom,“ napísala Eurovia." resp. "vyše 9-kilometrový úsek Kriváň – Mýtna. Jeho súčasťou má byť aj približne päťkilometrová estakáda vysoká 15 až 45 metrov, ktorá bude najdlhšia na Slovensku a zrejme aj v strednej Európe." a na 10km má byť 10 mostov.
tým nespochybňujem a nikdy som nespochybňoval potrebu AJ južného prepojenia. ale povedať že keby to bolo hotové, nikde na SVK nebude okres s nezamestnanosťou nad 20% je dosť trúfalé a hlavne nezmyselné.
Uznávam "vedenie" RS a PT, ale hneď za nimi sú KK (od diaľnice 10km) a SB (od diaľnice 16km).
(zdroj: https://www.podporavnezamestnanosti.sk/ ... nanost.php)
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 783
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod jarino » 14. Dec 2021 09:15

Podľa projektu má byť hrúbka sekundáru 30 cm.
Iba tretina sekundáru z čias bývalého zhotoviteľa je hrubá aspoň 30 cm.
22% percent dĺžky sekundáru má hrúbku menej ako 25 cm.
K tomu sú tam trhliny, pretŕča armatúra, dutiny atď.

Kde v prdeli boli zodpovední?
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod jolu » 14. Dec 2021 09:20

Však s prepáčením to sú , choré, vyplody drx. a devil
a že R 2 ide po rovine
jolu
diskutujúci
 
Príspevky: 130
Obrázky: 106
Založený: 21. Sep 2014 19:29

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod jolu » 14. Dec 2021 09:22

Boli v prdeli hranola aj s ersekom a dankom a stromček on i so smerom .
jolu
diskutujúci
 
Príspevky: 130
Obrázky: 106
Založený: 21. Sep 2014 19:29

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod aquila » 14. Dec 2021 10:19

jarino: to je inak dost desive, lebo tych 30+cm bolo vyfakturovanych a aj realne zaplatenych. toto je odrb jak brno. neskutocne, co robil stavebny dozor ? toto nie je nieco co sa da tak lahko prehliadnut...

seriozne, Smeraci nielenze vsekto rozkradli, ale vlastne uz druhy rok sa nic nestava. tolko k uspesnemu predsednictvu. nic nie je pripravene a to mali 12 rokov ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod devil » 14. Dec 2021 11:15

"vyše 9-kilometrový úsek Kriváň – Mýtna. Jeho súčasťou má byť aj približne päťkilometrová estakáda vysoká 15 až 45 metrov, ktorá bude najdlhšia na Slovensku a zrejme aj v strednej Európe." a na 10km má byť 10 mostov.[/quote:2389f9hejediny usek na juhu s cenou prevysujucou 20 mil/km. a to napriek tomu ze tam tiez boli predrazene stavby. nad 20 mega na severe bolo kolko stavieb ? 15 ?

tým nespochybňujem a nikdy som nespochybňoval potrebu AJ južného prepojenia. ale povedať že keby to bolo hotové, nikde na SVK nebude okres s nezamestnanosťou nad 20% je dosť trúfalé a hlavne nezmyselné.
ale len preto lebo na vychod od KE tiez nevedie dialnica....

Eltwarg, mozeme mat rozdielne nazory ale fakty by sme mali respektovat. D1 na severe megalomania je, toto nemaju ani v polsku, cesku ani madarsku atd. ked predsa tak sa za to plati mastne myto ako v chorvatsku. v rumunsku na A1 chyba akurat prechod cez karpaty....takze hocikde v EU to nie je takto a s rakuskom a pod. sa porovnavat nemozeme.

Každopádne, ak existuje diaľnica PO-RK a ZA-BA + kúsok cez Turiec, asi sa nebudeme prihlúplo tváriť, že sa to nemá prepojiť a to čím skôr.
A špeciálne Žilina a Martin - dva okresy, kde žije 250 000 ľudí...
na Sk je 250.000 niekedy viac ako 350.000 alebo 550.000. KE, KS+PO ktore mohli mat dialnicu juhom skor sa obetovali v prospech 250.000 ludi.

Viem o viacerých ľuďoch, čo prestali dochádzať za prácou z Turca do Žiliny, lebo nezvládali čakanie v kolónach tam aj späť.
usmevny argument. zato do BA chodili aj ked kolony su tam o kus vacsie.

Natlačiť diaľnicu popod hrady a cez meander Váhu Malou Fatrou by sa asi dalo (pravdepodobne by tam bol tunel vedľa železničného),
ale tunel Višňové (dostavaný) mi príde ako environmentálne oveľa menej vulgárne riešenie...
ak nie tak sa mohla len rozsirit cesta a npr. v 2040 postavit tunel.

Tiež trasovanie od LL po tunel Višňové mi príde ako celkom vydarené.
od CA na MT sa bude chodit nadalej pod strecnom, alebo cez ZA a cez visnove alebo cez h. podhradie a cez visnove. cize je to komplikovane, je to draheje to neskoro a este k tomu pre istu cast aut to bude aj nepouzitelne resp. naokolo. tomu hovoris vydarene. :lol: :lol:

Na druhej strane Pribina je tiež sice nie meglomanska ale veľmi kruto predražená dialnica.
ano, velmi presne a dobre pises. predrazena stavba namiesto +/- 10 mil je to 17-18 mil/km. mala byt postavena bud za meciara alebo dzurindu a toto by sa nestalo. lenze NR a ZV nie je TN ani trencianske teplice.... ked bola hotova pred 10 rokmi prakticky zo dna na den sa tam presunulo kopec aut a nezamestnanost klesala nadpriemerne. uz sme to tu preberali.

Fakt nechápem, a to sa už opakujem, prečo sa nenájde koncesionár čo by postavil sorosku a vyberal by mýto.
pre to iste ako visnove, neoplatilo by sa mu to. to iste sa opytam preco nebol vybrany koncesionar na visnove alebo komplet hp-iva aj s D3 ? lebo je to tak drahe a megalomanske ze sa mu to tiez neoplati. mozno keby bol zakaz na I/18 a kazdy by musel povinne ist po D1 a platit. ale to sa mozno da niekde v diktature a mozno ani tam.

Pri soroške by boli ešte väčšie problémi ako pri višňovom, a o prevádzkových nákladoch decentne mlčíš, ale určite by boli porovnateľné s višnovim.
to je fabulacia, soroska bola zrusena. okrem toho soroska 4,2 km jedna rura a visnove 7,5 km a dve rury. okrem toho obchvat KE sa vlecie ako sopel, o batke ani muk. zato v ZA kraji do kazdej doliny (doslova: vah D1, orava R3, kysuce D3 aj turiec R3) ma viest dialnica. okrem tusim namestova kazde okresne mesto ma mat dialnicu a niektore az dve a okrem toho ma byt ponechana cesta I. tr. aj keby sa mohla pouzit.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod devil » 14. Dec 2021 11:21

mas dokaz, ze sme to tu vymysleli my? Ze D1 bol napad hociktoreho obyvatela severneho slovenska? kto kedy hovoril o dialnici do garaze? Jo a este nieco,, prestan nazyvat tym vyrazom hej nieco,, nikto si tu nerobi srandu z inych ludi,, len ty,, hovori to o urovni IQ atd
napad nanapad ale stotoznuju sa s tym. a to bez hanby. na kysuciach tiez bez hanby ziadaju zachovat I/11 a k tomu D3. ono ked bezne sa do dialnice v nejakom kraji naleje za 25-30 rokov miliarda tak to je dost. ale ked 3 miliardy tak to uz musi byt nejako splatene. platite 3x viac na daniach ? asi nie. potom necudo niekde kde sa nalialo mozno 0,5 mld. sa citia ukrivdene.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 41 hostí.