Ján Figeľ a jeho práca - minister dopravy (2010 - 2012)

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Akú známku by ste dali Jánovi Figeľovi za činnosť v kresle ministra dopravy ?

Anketa bola ukončená dňa 05. Apr 2012 15:38

1
23
38%
2
27
45%
3
8
13%
4
0
Žiadne hlasy
5
2
3%
 
Celkový počet hlasov : 60

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod slafko1 » 06. Mar 2012 16:32

zrejme po volbach pojde Smer s KDH do koalicie.
Myslite si, ze ostane Figel vo funkcii?
Obrázok používateľa
slafko1
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 356
Obrázky: 378
Založený: 06. Feb 2010 19:22

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod sergej » 06. Mar 2012 16:48

aquila napísal:ja som svoje hodnotenie uz napisal skor.. a stale si za nim stojim ..

aj ked necakane toto je zatial suverenne najlepsi minister dopravy a pre dopravu (nielen dialnice) urobil toho najviac
- nepokracovanie PPP
- transparentne tendre, ktore doteraz usetrili len na stavebnych nakladoch predbezne 1 miliardu euro, sumu predtym nevidanu
- masivny rozbeh rekonstrukcii ciest prvej triedy
- najviac novych stavieb na jednickach
- zmena trasovania R7 ako aj docasne riesenie na rozsireni I/63

- rozbehnutie zastavenych reko zeleznicnych koridorov

- vyrazne pokracovanie v modernizacii vozoveho parku ZSSK
- prva lastovicka so sukromym dopravcom (aj ked dost otazna absencia tendra)

vycitanie:
- necinnost v zlucovani SSC a NDS
- rezignacia na mytny tender, ktory je cisty tunel
- pretlacanie uzinoveho variantu useku turany - hubova
- nevyskrtnutie R8 a R9

V podstate velky suhlas, k minusovym bodom este pridam blabotanie o R1 BB-RK. Plusy ale vysoko prevazuju. Figel je jeden z mala dovodov, preco mi je luto, ze vlada konci...
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod milan_KM » 06. Mar 2012 16:51

slafko1 napísal:zrejme po volbach pojde Smer s KDH do koalicie.
Myslite si, ze ostane Figel vo funkcii?


Určite nie, pre Fica sú diaľnice stredobodom propagandy a tak sa ich nebude chcieť vzdať.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod slafko1 » 06. Mar 2012 16:55

Suhalsim aj ja s aquilom a sergejom, prave preto som bol rozhodnuty ist volit Figela... ale ak budu Smer + KDH v koalicii .... a minister uz nebude Figel ale nejaky Ficov clovek.... tak tym, ze zvolim Figela vlastne nahram do karat Ficovi.... tak teraz som z toho mierne zmateny :?
Obrázok používateľa
slafko1
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 356
Obrázky: 378
Založený: 06. Feb 2010 19:22

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod i15 » 06. Mar 2012 18:19

devil napísal:
ked bude niekto ochotny stavat LL-DS za 75% expertizy, priemerne naklady na 1km D1 budu nizsie, ako na R1 cez PPP - bez prevadzky a udrzby a vratane tzv. "megalomanskych" tunelov a estakad medzi ZA a RK


pekny pokus. porovnat PPP2 s celym balikom D1 :lol: . porovnajme najproblemovejsie useky na severe a juhu - LL-Dubna Skala bude drahsi ako PPP2 zlava-nezlava.


radsej ziaden balik nerozbalujme, lebo sa ukaze, ze 1km severneho obchvat BB cez PPP stoji rovnako, ako moze stat LL-DS :)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod peterle » 07. Mar 2012 14:11

Moje hodnotenie Figeľovej práce je zrejmé z toho, že bola argumentom preto koho mám voliť. Doteraz som volil SDKU, ale to sa už nedá... takže som si musel vybrať niekoho z tej pravicovej biedy. Vybral som si KDH a to len kvôli tomu, že Figeľ bol dobrým ministrom. Lepšie ako vôbec nevoliť.
Škoda že nemôže dokončiť prácu, iba ak by s Ficom... :mrgreen:
peterle
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 592
Obrázky: 231
Založený: 13. Júl 2011 13:31

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod Andrej » 08. Mar 2012 20:19

Mno, skusim aj ja par bodov k ministrovi, ku ktoremu sme za ten vyse 1,5 roka napisali vyse 1700 prispevkov :-)

+ Obmedzenie korupcie
Ako jeden z najväcsich plusov hodnotim, ze figel odmietal korupciu na akejkolvek urovni - myslim, ze to bol jeden z hlavnych dôvodov nizkych cien tendrov. Ak teda nepocitam iste podivne tendre NDS, kedy si ludia dosadeni SDKU chceli urobit z NDS ryzovisko. Doteraz bolo mindop za kazdej vlady urcene najmä pre nabalenie vreciek politikov cez spriaznene firmy, od meciara cez dzurindu az po fica. Ci uz formou predrazenych cien vystavby, dopredu vybranych vitazov tendra, PPP, dodatkami atd. - myslim, ze figelovi sa to podarilo do znacnej miery obmedzit a prave tym usetrit obrovske mnozstvo financii.

+ Zrusenie ficovych PPP
Toto snad pripominat nemusim - kritici uz uplne stichli, kedze okrem usetrenia vyse 10 mld. € sa v blizkej dobe zrejme nebudu stavat len 2 useky medzi ZA a PO. Aj ked ficov marketing spôsobil, ze väcsina ludi si stale mysli, ze figel dialnice zastavil, kym fico ich v obrovskom rozsahu rozbehol...

+ Realny program vystavby D a RC
Rozumny, nie predvolebny a aj ked sme tomu spociatku neverili, aj realne financovatelny program. A zatial aj do znacnej miery plneny. Vo vystavbe je 56 km D a RC, ktore rozbehol figel, vystavba dalsich 24 km je "na spadnutie" + konca roka je mozne rozbehnut vyse 50 km na najpotrebnejsich usekoch D1, R2, R3, D3.

+ Cesty I. triedy
Rekordna vystavba, rekordna obnova a taktiez nove projekty na zvysenie bezpecnosti ci parametrov celych cestnych tahov. Skoda, ze s tym zacal az po takmer roku na ministerstve.

+ Rekordna vystavba tunelov
Dalsia vec, ktoru si maloktori uvedomuju - Figel prakticky zacal vystavbu a pripravu tunelov ako nikto pred nim (hoci ziadna zmluva stale nebola podpisana) - "na spadnutie" su tunely Cebrat, Sibenik, (takmer) vsetci dufame, ze v lete sa rozbehne po nekonecne dlhom natahovani tunel Visnove a netreba zabudat ani na zeleznicny tunel v BA. V blizkom obdobi je mozna vystavby dalsich tunelov - Svrcinovec, Polana. Pricom doteraz bol v historii SR vo vystavbe max. 1 tunel.

+ Vyuzitie eurofondov
Prakticky do 1,5 roka sa podarilo zazmluvnit väcsinu volnych prostriedkov, aj ked bude potrebne este velmi zapracovat, aby sme minuli vsetko. Oproti situacii po nastupe ale obrovsky skok.

+ Novy dopravca na zelezniciach
Napriek trosku zavadzajucim cislam o Regiojete hodnotim velmi pozitivne snahu o zlepsenie kultury cestovania a hlavne ukazkovo spraveny cestovny poriadok spolu s vybudovanymi parkoviskami P&R na naklady dopravcu. Reko zeleznice v useku BA-DS bola zase ukazkou, ako sa da expresne a relativne lacno podstatne zlepsit stav a rychlost regionalnej trate.

- Neodbornost
Nebyt tolkej neodbornosti ministrovych poradcov a tradicne dosadzovanych ludi na dôlezite pozicie (zial, casto bez akejkolvek odbornej spôsobilosti - vid. pôvodna investicna riaditelka NDS), mohli sme byt v mnohych projektoch podstatne dalej. Hubova-Ivachnova, Visnove, mnohe cestne stavby - to vsetko sa uz mohlo stavat, nebyt tolkeho vahania. Detto pomalost pri priprave stavieb, keby sa Figel rozhybal hned po nastupe do kresla, mohli sme byt v mnohych pripadoch s pripravou ovela dalej.

- "Korbelka"
...ale to by som chcel uz asi moc, ci ? :-)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod LubosG » 09. Mar 2012 17:49

Do bodky s tebou Andrej súhlasím, pekne si prácu pána Figeľa zosumarizoval a ohodnotil, aj preto mi vychádza pre neho celková známka 2, možno ak by mal možnosť pracovať takto celé 4 roky, urobil by určite ešte oveľa viac dobrej práce a dostal by odo mňa aj jednotku :wink: .
D1 NM
Obrázok používateľa
LubosG
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 87
Založený: 13. Jan 2007 18:16
Bydlisko: BpJ/NM

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod DrX » 09. Mar 2012 19:33

Andrej, super sumár. Ja ešte doplním, že ma Fígeľ dosť naštval, keď odsunul Sorošku a miesto toho dal prioritu R4 sev.obchvat Prešova. Ale ospravedlňuje ho, že aj keď v tomto aspekne neprekročil tieň provinčného slovenského politika (ktorý sa stará len o svoju dedinu) v ostatných slovenský štandard vysoko prekonal. Takže u mňa má jednotku.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod Andrej » 10. Mar 2012 02:52

Co sa tyka snahy, resp. slusnosti - prave Figel ukazal, ze aj uplny laik vie byt lepsi minister ako odbornik, ktory sa viac venuje kseftom ako skutocnemu riadeniu ministerstva... To ale vôbec neznamena, ze Figel bol dobry minister a osobne som mal problem hlasovat aj za dvojku :-)

Uvidime, kto bude novy minister dopravy, pravdepodobne/predbezne by to mal byt byvaly riaditel SSC, samozrejme pokial bude vo vlade Smer ;-)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod Driver » 10. Mar 2012 03:16

DrX napísal: Ja ešte doplním, že ma Fígeľ dosť naštval, keď odsunul Sorošku a miesto toho dal prioritu R4 sev.obchvat Prešova. Ale ospravedlňuje ho, že aj keď v tomto aspekne neprekročil tieň provinčného slovenského politika (ktorý sa stará len o svoju dedinu) v ostatných slovenský štandard vysoko prekonal



Zaujimavé, keď sa stavia R4 pri KE tak si z toho nadšený, keď pri PO tak si naštvaný, takú hovadinu napíše len ťažký schizofrenik, zrejme by si mal zájsť za psychiatrom, a nech ti dá nejaké lieky aj na ukľudnenie, aby si tu nenapádal iných prispievateľov.Hlavne ,že neustále vypisuješ o znižovaní regionálnych rozdielov.
A neviem akú dedinu si mal na mysli, keďže za Figeľa sa reálne začalo stavať práve pri KE a LE, takže aj v tom si úplne mimo.


Aby som nebol úplne OT napíšem svoj názor na ministra, v podstate súhlas s hodnotením, ktoré napísal Andrej, aj keď rozbeh bol pomalý, potom sa to ako tak rozbehlo, škoda že ostalo veľa rozbehnutých vecí visieť.
Obrázok používateľa
Driver
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 497
Obrázky: 1287
Založený: 22. Dec 2009 21:01
Bydlisko: Desolate valley

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod DrX » 10. Mar 2012 13:57

Sklerotikom pripomeniem par faktov:
R4 KE-HU je prva a jedina dialnica/RC, ktora sa v KE kraji stavia od vzniku tejto po... republiky. A vseho vsudy je to 180mil EUR, z ktorych este 85% hradi EU, cize Slovenska republika prespela na rozvoj cestnej infrastruktury kosickeho kraja za CELU svoju existenciu asi tak 20mil EUR. Porovnaj si to s ktorymkolvek krajom Slovenska, zvlast s pazravou Blavou alebo ***. Je to mozno 1000x menej, tak neviem, aky musi byt niekto obmedzeny, ked este aj na to nadava.

A ked uz to porovnavas s PO krajom, tak si to porovnaj s tym, kolko sa uz od Braniska nalialo do nekonecne nakladnych dialnic v tom kraji. A potom mozno pochopis, preco je velky rozdiel, ci sa dava na R4 KE-HU alebo na sev.obchvat PO, ked v PO kraji sa v sucasnosti uz tak dava na dialnice hrozne vela.

A ked sa na niektoru cestu poslednych rokov uplne zabudalo, tak to bola R2 KE-ZV. Hadam to najdvolezitejsie, co nejakym zazrakom prezilo aj vo Fico/Vazny planoch, bol tunel Soroska. A to Figel jendnym smahom zrusil a presunul peniaze na R4 SO PO, aj ked ak by dal tie peniaze coilen do pripravy celeho useku ZV-KE, urcite by nic neprepadlo.

PS: Dedinou som mal na mysli tu dedinu pri Vranove, z ktorej Figel je, a pre dostanie sa do ktorej potrebuje obchvat PO.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod pohodak » 10. Mar 2012 17:41

Andrej napísal:To ale vôbec neznamena, ze Figel bol dobry minister a osobne som mal problem hlasovat aj za dvojku :-)


odo mna to ma za jedna, sice v podstate suhlasim s tym co si napisal, ale ked si zoberiem aki nimandi tam boli pred nim inak som naozaj hlasovat nemohol
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod Pacho » 10. Mar 2012 18:29

DrX napísal:Sklerotikom pripomeniem par faktov:
R4 KE-HU je prva a jedina dialnica/RC, ktora sa v KE kraji stavia od vzniku tejto po... republiky. A vseho vsudy je to 180mil EUR, z ktorych este 85% hradi EU, cize Slovenska republika prespela na rozvoj cestnej infrastruktury kosickeho kraja za CELU svoju existenciu asi tak 20mil EUR. Porovnaj si to s ktorymkolvek krajom Slovenska, zvlast s pazravou Blavou alebo ***. Je to mozno 1000x menej, tak neviem, aky musi byt niekto obmedzeny, ked este aj na to nadava.

A ked uz to porovnavas s PO krajom, tak si to porovnaj s tym, kolko sa uz od Braniska nalialo do nekonecne nakladnych dialnic v tom kraji. A potom mozno pochopis, preco je velky rozdiel, ci sa dava na R4 KE-HU alebo na sev.obchvat PO, ked v PO kraji sa v sucasnosti uz tak dava na dialnice hrozne vela.

A ked sa na niektoru cestu poslednych rokov uplne zabudalo, tak to bola R2 KE-ZV. Hadam to najdvolezitejsie, co nejakym zazrakom prezilo aj vo Fico/Vazny planoch, bol tunel Soroska. A to Figel jendnym smahom zrusil a presunul peniaze na R4 SO PO, aj ked ak by dal tie peniaze coilen do pripravy celeho useku ZV-KE, urcite by nic neprepadlo.

PS: Dedinou som mal na mysli tu dedinu pri Vranove, z ktorej Figel je, a pre dostanie sa do ktorej potrebuje obchvat PO.


Poviem pravdu, moc sa mi nepáči štýl písania DRX, a väčšinou sa nezhodnem s jeho názormi, ale čo tu napísal, na to nie je proti argument. Podľa mňa juh nikdy nenahradí severnú D1, ale fakt ten Figeľ mohol, aspoň tu Sorošku rozbehnúť. Minule som si prešiel ZV-KE, a tam by stačilo len niekoľko obchvatov, dokonca niekde len trocha rozumnejšie označiť cesty, čiže pomerne malé investície s vysokým efektom. A tuna Figeľ spravil veľkú chybu, že eurofondy použil na opravu ciest 1. Triedy a nie na jej výstavbu a skvalitnenie.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod pohodak » 10. Mar 2012 18:46

tak v tomto prudky nesuhlas, zober si ze do ciest 1. triedy sa tu neinvestovalo 20 rokov, lebo sme mali modlu v podobe dialnic...konecne sa nasiel niekto kto pochopil ze cesty 1. triedy su minimalne rovnako dolezite a nalial do nich peniaze...a podla mna je urcite spravne najprv opravit to co je rozbite a potom stavat nove, tiez si ku zanedbanemu domu najprv nepostavis novu dvojgaraz...
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod DrX » 10. Mar 2012 18:59

Na jednej strane, ked chcel Figel riesit, ze sa 20 rokov liali peniaze len do extremne drahych dialnic a nic do ciest 1.tr., mal skor utekat na EU, a ziadat aby sa prachy povodne urcene na D-cka mohli pouzit na cesty 1.tr. Nie brat peniaze z relativne efektivnych (pomer cena-uzitok) RCciek na cesty 1.tr. On ale prave naopak chcel na EU pritlacit, aby dala este viac na D-cka, miesto toho, aby sa snazil povedzme peniaze z informatiky presunut na RCcka, ked uz ich kvoli cestam 1tr porusil (a ked chcel stavat SO PO). On ale, najprv poskrtal hromadu usekov R2 ZV-KE, aby mal na cesty 1.tr. A potom este zobral peniaze zo Sorosky a presunul ich na tunely na SO PO....
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod michael89 » 10. Mar 2012 20:09

Hm, a ja si zas myslím, že je treba stavať cesty tam, kde sú potrebné.
Kto jazdil nejaký čas po BA a okolí, musí súhlasiť, že sú potrebné tam, a kto jazdil po Prešove vie tiež, že aj severný aj južný obchvat toto mesto potrebuje.

Kto jazdí po Košiciach vie, že tam nie je takmer žiaden dopravný problém, a kto jazdí I/68 KE - HU, tak vie tiež, že by tá cesta v pohode vydržala ešte 5 rokov bez paralelnej rýchlocesty.

Cez Sorošku som za svoj život šiel asi len 100 krát, a vždy som sa tam zdržal oveľa menej než na podobných úsekoch, kde sú ale oveľa väčšie problémy.
michael89
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 380
Založený: 08. Jan 2009 13:44

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod Pacho » 10. Mar 2012 20:13

Ja neviem ako vy, ale ja si myslím, že oprava ciest vo všeobecnosti je vec štátneho rozpočtu a SSC, ani eurofondov. Tak fakt už neviem o čom to je, keď bežná údržba je problém. Vo štvrtok som zablúdil do okolia TT na vedlalšie cesty, no zostal som prekvapený, aké sú kvalitné, a tam sú na to peniaze. Inde nie .
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod DrX » 10. Mar 2012 20:24

michael89 napísal:Hm, a ja si zas myslím, že je treba stavať cesty tam, kde sú potrebné.
Kto jazdil nejaký čas po BA a okolí, musí súhlasiť, že sú potrebné tam, a kto jazdil po Prešove vie tiež, že aj severný aj južný obchvat toto mesto potrebuje.

Kto jazdí po Košiciach vie, že tam nie je takmer žiaden dopravný problém, a kto jazdí I/68 KE - HU, tak vie tiež, že by tá cesta v pohode vydržala ešte 5 rokov bez paralelnej rýchlocesty.

Cez Sorošku som za svoj život šiel asi len 100 krát, a vždy som sa tam zdržal oveľa menej než na podobných úsekoch, kde sú ale oveľa väčšie problémy.


Počul si už o európskom koncepte "kohézie", z ktorého je odvodený názov "kohézny fond", t.j., fond ktorý má slúžiť na zmenšovanie regionálnych rozdielov (a tie sú na Slovensku jedné z najväčších v Európe). Tak o peniazoch z tohoto kohézneho fondu sa teraz bavíme. A ty ich chceš dávať presne tam, kam nepatria. Čo dodať?

Vieš ako sa vyrovnávali rozdiely medzi východom a západom nemecka? Viešo čo bol solidaritatzuschlag? Vieš, že napr. v nemecku sa od zjednotenia nemohli otvárať žiadne nové štátne výskumné ústavy v starých spolkových zemiach, len v tých nových? Porovnajme si to s blavocentristickým Slovenskom: peniaze vždy najviac potrebuje Bratislava, potom Žilina, a potom sa už na nič nezvýši. A tešme sa...
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod michael89 » 11. Mar 2012 08:11

Čo majú spoločné regionálne rozdiely s intenzitou dopravy ? To akože východ Rakúska je najchudobnejší, lebo za Viedňou smerom na SK intenzity klesajú ?
michael89
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 380
Založený: 08. Jan 2009 13:44

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod devil » 11. Mar 2012 10:26

intenzita dopravy sa predsa neriesi len cestami. BA je upchata lebo je tam prilis vela aut, prilis vela aut je preto lebo nie je vhodna alternativa.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod devil » 11. Mar 2012 10:48

tak napisem par bodov

pozitiva:

- zrusenie PPP
- tendre, ktore vytvorili take konkurencne prostredie ake tu nebolo
- myslienka oprav ciest I. tr. aj ked sa mala fin. zo statneho a nie fondov
- revitalizacia zeleznice
- sukromny dopravca na zeleznici

negativa:

- ciastocne nerealny program vystavby s nekrytymi megalomanskymi usekmi
- slaba priprava (SP, DP) na RC zamerana len useky ktore sa maju stavat a do buducna priprava iba SO PO blizko jeho rodiska
- ignoracia juhu pri reko na zeleznici najma kor. IV.

podotykam ak bude nejaky problem ci uz s preplacanim s eurofondov ale iny financny problem, tak jednoznacne by sa mali dotiahnut opravy ciest a nie visnove, nakolko vysutazeny je len zapadny tender a prave stred a vychod by sa tych oprav nedockal.

za cesty je to znamka "2" a za zeleznicu "3"
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod mirkobb » 11. Mar 2012 11:21

Je po voľbách, zvyknite si, tak hovoril politik ktorý sa so svojou stranou a hlasmi "až" vo výške 1 % dostal na smetisko politických dejín. :D Takže aj my si budeme asi musieť zvyknúť, že tu už takýto minister akým bol Figeľ na štyri roky určite nebude a už môžme pomaličky vymyšlať nové vlákno s názvom kto bude novým ministrom dopravy..? Ja tipujem Vážneho, alebo Chomu. Taktiež môžme v sekcii rýchlostných ciest znovu "oprášiť" prípravu výstavby R 8-mičku. A na druhej strane zas zabudnúť na "politicky-účelovú" R 9. Btw.: R 8 je ale taktiež "politicky-účelová"! Váhostav už môže začať vytvárať dodatky k už existujúcim zmluvám, pretože podľa vyjadrení nastupujúcej garnitúry sa "za takéto ceny stavať nedá" za aké ich vysúťažil, tak mu určite "bude treba pridať". :mrgreen: Podobne aj DPS. Znovu sa "zreálnia" ceny na budúce tendre aby zodpovedali cenám "za aké sa má stavať" a teda na úroveň spred roka a pol alebo dokonca vyššie. Ďalej sa môžme pripraviť na oprášenie PPP projektov a ďaľšie podobné "novinky" v starom hábe.
No čo už, taký je život. :(
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod DrX » 11. Mar 2012 16:43

^^^^ Suhlas.

Mimochodom, este jeden dovod, preco mam s Figelom problem: nechcel staviat sirokorozchodnu od Kosic do Viedne. Podla mna, ak sa to spravi rozumne, aby sa v ramci toho postavil aj koridor Kosice-Lucenec-Levice/NZ-BA pre osobnu dopravu, bude to velmi prospesna vec. Smer je vraj za, tak som zvedavy... vid http://spravy.pravda.sk/sirokorozchodna ... nomika_p01
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Minister dopravy SR Ján Figeľ a jeho práca

Odoslaťod Andrej » 11. Mar 2012 16:49

Horuci kandidat na noveho ministra je udajne byvaly riaditel SSC Žembera. Na rozdiel od Vazneho nema za sebou ziadne kauzy, je väcsi odbornik a hlavne nestrannik v pripade, keby sa ho chcel Smer zbavit. Uvidime, pre koho sa nakoniec Smer rozhodne, snaha je dat do kresla cloveka, ktoreho bude opozicia aj verejnost len tazko kritizovat a ktory dokaze rozbehnut dialnice skutocne nevidanym tempom, nie ako babrak Vazny. PPP by uz tiez nemalo byt rozbehnute v takom rozsahu. Pravdepodobne sa rozbehne cez PPP D4+R7 a mala cast D1.
Dodatky su inac uz pripravene - prave VHS nedostal na useku DS-Turany stavebne povolenie na niektore objekty, ktore si naprojektoval. To je vsak dôsledok tendrovania cez zlty FIDIC, cize cena by sa zvysovala tak ci tak.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 37 hostí.