Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

cez Zilinu
27
17%
po R1 a cez Donovaly
27
17%
po R1 a cez Certovicu
26
16%
po R1 a dalej na LC a RV
33
20%
cez Madarsko
6
4%
na východ cestujem minimálne/sporadicky a tak nebudem skresľovať hlasovanie :)
41
25%
Ina trasa (uviest v diskusii)
1
1%
 
Celkový počet hlasov : 161

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 11. Aug 2022 09:08

IDV, kazdemu podla jeho gusta. R2kou to mas stale o 35km kratsie, a kedze priemerka je vyrazne nizsia, naklady na benzin su dramaticky ine. Cize ti, ktori nechcu zbytocne nabehat viac km a platit vyrazne viac za benzin to maju tiez jasne.

Devil, co take tam idu robit, ze nemozu premavku zuzit do jedneho pruhu na striedacku? Cez Rimavsku sec to bude dost krute...
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 11. Aug 2022 12:12

Tak ano kazdy si zvoli trasu, da sa ist aj mimo R1 90tkou az do BA a naklady na phm budu este lepsie a usetri aj na dialnicnej znamke. Mojho otca nebavi jazdit po dialniciach napriklad on radsej jazdi mimo dialnic na 90% lebo dialnice su nudna jazda a celkovo nuda podla neho..
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 11. Aug 2022 12:15

devil napísal:a to este vraj bude na 3-4 mesiace uzavierka medzi batkou a figou, obchadzka cez rimvsku sec, tak 10-15+


To kedy maju zacat?
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod cPalo » 11. Aug 2022 12:25

IDV napísal:Tak ano kazdy si zvoli trasu, da sa ist aj mimo R1 90tkou az do BA a naklady na phm budu este lepsie a usetri aj na dialnicnej znamke. Mojho otca nebavi jazdit po dialniciach napriklad on radsej jazdi mimo dialnic na 90% lebo dialnice su nudna jazda a celkovo nuda podla neho..

Lenže čas máš porovnateľný, takže aj šetríš "čas" ale benzín (peniaze) šetríš výraznejšie ;)
Ak by bola súvislá diaľnica, tak to by si vyvážil peniaze časom :idea:
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 11. Aug 2022 12:32

Ano ale znizujes bezpecnost kedze ides dlhsie mimo dialnice a od ZV po KE juhom je dost divokej zveri. Cize zalezi ako sa na to pozries. Ak by niekto narazil do srny alebo jelena a mal trvale nasledky ako sofer alebo jeho spolucestujuci alebo dokonca niekto by zomrel tak mozno by si povedal "mohol som ist radsej po dialnici".. na Certovici pokial viem nie je tolko vysokej zveri? Nepocul som o tom ani, a rychlosti su nizsie kedze je tam dost zakrut a stupania a klesania. Co je dolezitejsie usetrit 5€ alebo usetrit 5€ a riskovat stret s vysokou zverou? Lebo rozdiel je v priemere tak 5€ medzi jazdou juzna trasa a Certovica D1. Stoji ten risk za 5€?
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod cPalo » 11. Aug 2022 12:37

Takže na celej diaľničnej sieti na Slovensku predpokladáš plot popri D/R? Ak to tak nie je, je lepšie nabrať diviaka v 90km/h alebo 130km/h?
Takže na Čertovici zver nie je, ale na imaginárnej R2 sa pasú na asfalte?
5€ je len tvoj odhad, mne na D žerie min + 2l/100km + cca 30km. Do 5€ sa ja nezmestím ani náhodou ;)
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 11. Aug 2022 13:04

Tak myslim ze plot je takmer vsade okrem par miest, na D2 chyba a este niekde asi. Diviaky asi nie su taky problem, kedze narazis do neho a nemal by ti preletiet do kabiny, kdezto vysokej zveri zlomis nohy a telo leti do kabiny. Nehovorim ze nie je zver na Certovici, je to les, zver tam bude ale nepocul som nejake vystrahy ze by tam bolo vela zveri. Na R1 castejsie pocut o zveri.

Podla tohto clanku Budca-juzna trasa do novembra bude mat 232km. Budca-Certovica D1 ma 248km. Rozdiel bude 15-16km cize polovica toho co doteraz.. Ked sa neponahlas tak mozes ist nie 140 tacho BA-Budca, D1 ale 110-120 a usetrit mozes este viac na juznej trase

viewtopic.php?f=35&t=26264
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 11. Aug 2022 13:08

este riesia obchadzkove trasy ale asi coskoro. 2 clanky som dal do monitoringu tlace, tam su podrobnosti. inac neviem ci to cele stoji za to, rozsirenie cesty je fajn ale zakruty a kopce ostanu. asi najlepsie bude ist rovno na janovce na cestu druhej triedy a tak dalej az po tornalu. takze do konca roka bude certovica naozaj lepsia. potom sa snad zrusi obchadzka a otvori sa kus R2.

este k debate, nazvime to optimalne vyuzitie auta. cize ako ked sme riesili madarsko, kilometre navyse ale co za to. cas nie. phm dokonca v minuse. bezpecnost mozno. komfort urcite. toto ale nie tak celkom lebo je rozdiel ist kusok cez BP mimo spicky alebo po dobrej ceste co je vacsina LC-KE a cez certovicu. pozeram ze to mas 75 km mimo dialnice z toho 50 km od podbrezovej po dialnicu v mimoriadne zlych parametroch aj na nase pomery.

zver mas vsade. potom fakt treba oplotit vsetky cesty. a je uplne ine predvidat ked ides 80-90 ako ked ides 130+
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 11. Aug 2022 13:13

Kazdopadne jednu skupinu soferov nepresvedci nic, pre nich je juzna trasa jedina trasa KE-BA a po ziadnej inej nikdy nepojdu, ani ak bude D1 severom nakomplet hotova nepojdu po nej, pre nich je tato diskusia v podstate bezvyznamna kedze ich trasa uz existuje a nikdy sa nezmeni
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 11. Aug 2022 13:18

devil napísal:este riesia obchadzkove trasy ale asi coskoro. 2 clanky som dal do monitoringu tlace, tam su podrobnosti. inac neviem ci to cele stoji za to, rozsirenie cesty je fajn ale zakruty a kopce ostanu. asi najlepsie bude ist rovno na janovce na cestu druhej triedy a tak dalej az po tornalu. takze do konca roka bude certovica naozaj lepsia. potom sa snad zrusi obchadzka a otvori sa kus R2.

este k debate, nazvime to optimalne vyuzitie auta. cize ako ked sme riesili madarsko, kilometre navyse ale co za to. cas nie. phm dokonca v minuse. bezpecnost mozno. komfort urcite. toto ale nie tak celkom lebo je rozdiel ist kusok cez BP mimo spicky alebo po dobrej ceste co je vacsina LC-KE a cez certovicu. pozeram ze to mas 75 km mimo dialnice z toho 50 km od podbrezovej po dialnicu v mimoriadne zlych parametroch aj na nase pomery.

zver mas vsade. potom fakt treba oplotit vsetky cesty. a je uplne ine predvidat ked ides 80-90 ako ked ides 130+


Ale cast vodicov pojde aj tak juznou trasou aj keby mali stat v RS pol hodiny v zapche (ak by tam nejaka vznikla). V com je cesta od Podbrezovej po dialnicu v mimoriadne zlych parametroch? Diery tam skoro vobec nie su, dost dobra cesta podla mna :D od Jarabej po Vysnu Bocu je najviac zakrut inak len tiahle zakruty.

Dialnice nie su oplotene vsetky?
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 11. Aug 2022 14:10

myslim ze to je mala skupina vodicov ktora neprispusta zmeny vo svojom spravani za ziadnych okolnosti. ja som bol naposledy v KE vela rokov dozadu a islo tam viac posadok, niekto vrchom, niekto spodkom. naspat ale isli vsetci spodkom....

V com je cesta od Podbrezovej po dialnicu v mimoriadne zlych parametroch? to sa pytas ze preco je uzka, klukata cesta so stupaniami zla ?? ale teda odpoviem: lebo je uzka a klukata a ma stupania. ked toto je dost dobra cesta ako pises tak neviem ako nazvat siroke, rovne cesty ?
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 11. Aug 2022 14:11

devil napísal:este riesia obchadzkove trasy ale asi coskoro. 2 clanky som dal do monitoringu tlace, tam su podrobnosti. inac neviem ci to cele stoji za to, rozsirenie cesty je fajn ale zakruty a kopce ostanu. asi najlepsie bude ist rovno na janovce na cestu druhej triedy a tak dalej az po tornalu. takze do konca roka bude certovica naozaj lepsia. potom sa snad zrusi obchadzka a otvori sa kus R2. ..


nuz vdaka obchadzke asi bude skutocne lepsie docasne zvolit inu trasu (ale mozno vyskusam aj tu obchadzkovu) .. len sa obavam, aby pocas trvania obchadzky si tam niekto nezmyslel spravit dopravny prieskum o intenzitach ..
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 11. Aug 2022 14:54

to sa robilo aj ked bola rekonstrukcia na ceste na svidnik. ale ono sa to zohladnilo npr. tym ze sa to pocitalo skor/neskor ako bola obchadzka.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 11. Aug 2022 18:00

devil napísal:myslim ze to je mala skupina vodicov ktora neprispusta zmeny vo svojom spravani za ziadnych okolnosti. ja som bol naposledy v KE vela rokov dozadu a islo tam viac posadok, niekto vrchom, niekto spodkom. naspat ale isli vsetci spodkom....

V com je cesta od Podbrezovej po dialnicu v mimoriadne zlych parametroch? to sa pytas ze preco je uzka, klukata cesta so stupaniami zla ?? ale teda odpoviem: lebo je uzka a klukata a ma stupania. ked toto je dost dobra cesta ako pises tak neviem ako nazvat siroke, rovne cesty ?


Tak uvidime ako sa prisposobia, mozno niekto zreferuje ked tam pojde, a aky je cas nam mozno zreferuje Waze.

Nevedel som ake parametre myslis. Uzka nejake nie je, videl som aj uzsie cesty. Klukata a so stupaniami zalezi koho sa opytas, ja taketo cesty mam rad, najma v lete. No a pisal si ze cely usek je takyto a nie je, jedine samotna Certovica Jaraba-Vysna Boca co je 12km.
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod cPalo » 12. Aug 2022 08:44

IDV napísal:Kazdopadne jednu skupinu soferov nepresvedci nic, pre nich je juzna trasa jedina trasa KE-BA a po ziadnej inej nikdy nepojdu, ani ak bude D1 severom nakomplet hotova nepojdu po nej, pre nich je tato diskusia v podstate bezvyznamna kedze ich trasa uz existuje a nikdy sa nezmeni

Neškatuľkuj ;)
Ja som cca 3 roky späť šiel každou trasou.
Na Čertovici sme stretli 3 kamióny s drevom, je pravda, že tú trasu som šiel prvý krát, tak som zbytočne "neriskoval", ale žena vravela, že nikdy viac. Mne sa tiež cesta nepozdávala, ale hlavne som nevidel prínos. Naberieš km (spotreba) len aby si bol možno o trochu skôr.
Donovaly by dávali väčší význam, ak dokončia D pri RK, Tranzit v RK čo zostane, bude len od BB. (km navyše budú, ale komfort stúpne)
ZA som šiel na Štefana, prázdne cesty semafor v RK som prešiel na 1krát, ale pri Strečne 50tka. Ak dokončia "aj" D ZA, tak to bude najkomfort, ak sa nič nezmení na TU-HU (kolóny). Ak sa to tam zaseká, tak Donovaly budú najkomfort.
Jazdím prevažne Pia to KE a Ne to BA, takže vynechávam party ZA a RK, lebo juhom to je hustejšie, ale ak nie sú buračky, tak bez kolón.
Keďže jazdím raz za čas, tak HU vynechávam úplne. Peniaze navyše sú nepomerne vyššie voči prínosu (čas).
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 12. Aug 2022 11:49

asi 20 km od BB po podbrezovu je top cesta porovnatelna s najlepsimi na Sk. zvysok 50 km je parametrami na urovni najhorsich 20 km na juhu. ze inde su este uzsie je irelevantne. uz len sirkovy parameter 7,5m na tranzitnom tahu je neakceptovatelny.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 12. Aug 2022 12:20

Ja idem rad aj cez Pezinsku Babu sviznejsie lebo mam rad takuto jazdu - ak idem sam, ak idem zo spolujazdcom co nemusi rezanie zakrut tak ano vtedy by som nesiel cez Certovicu resp slabsie tempo. siel som cez PKB asi 100x a som tu nehavaroval som, najvacsi problem je ze ludia jazdia na hranici adhezie pneumatik a nevedia odhadnut brzdne body, a idu za hranu fyzikalnych zakonov. Raz som videl Audi A8 v lete na konci PKB smer Pezinok v stromoch zapichnutu.
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod cPalo » 12. Aug 2022 12:24

Myslím, že si zabudol na "faktor" deb1l v protismere. Taký čas zvýšiš riziko. Občas si šantím aj ja, ale určite nie do zákrut kde nevidíš paka v protismere.
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 12. Aug 2022 12:24

cPalo napísal:
IDV napísal:Kazdopadne jednu skupinu soferov nepresvedci nic, pre nich je juzna trasa jedina trasa KE-BA a po ziadnej inej nikdy nepojdu, ani ak bude D1 severom nakomplet hotova nepojdu po nej, pre nich je tato diskusia v podstate bezvyznamna kedze ich trasa uz existuje a nikdy sa nezmeni

Neškatuľkuj ;)
Ja som cca 3 roky späť šiel každou trasou.
Na Čertovici sme stretli 3 kamióny s drevom, je pravda, že tú trasu som šiel prvý krát, tak som zbytočne "neriskoval", ale žena vravela, že nikdy viac. Mne sa tiež cesta nepozdávala, ale hlavne som nevidel prínos. Naberieš km (spotreba) len aby si bol možno o trochu skôr.
Donovaly by dávali väčší význam, ak dokončia D pri RK, Tranzit v RK čo zostane, bude len od BB. (km navyše budú, ale komfort stúpne)
ZA som šiel na Štefana, prázdne cesty semafor v RK som prešiel na 1krát, ale pri Strečne 50tka. Ak dokončia "aj" D ZA, tak to bude najkomfort, ak sa nič nezmení na TU-HU (kolóny). Ak sa to tam zaseká, tak Donovaly budú najkomfort.
Jazdím prevažne Pia to KE a Ne to BA, takže vynechávam party ZA a RK, lebo juhom to je hustejšie, ale ak nie sú buračky, tak bez kolón.
Keďže jazdím raz za čas, tak HU vynechávam úplne. Peniaze navyše sú nepomerne vyššie voči prínosu (čas).


Neskatulkujem, len mam aj kamosov, jeden pojde KE BA po D1 cez ZA stale, jedine ak by tam bol velka buracka pojde inak a dalsi pojde stale juhom aj keby sa neviem co dialo. Je lepsie byt flexibilny ako ty a vyskusat si rozne trasy a podla toho sa zariadit. A zena ma ktoru trasu najradsej?

Tak Donovaly su tiez dobre, casovo vyjdu ako Certovica narovnako (ak je RK v pohode), avsak viac km. Tiez som jazdil Donovaly jeden cas casto.
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod cPalo » 12. Aug 2022 12:29

Momentálne to je R1-R2, keďže ako som písal chodím relatívne v špičkách PIA resp NE späť (snažím sa to o pár hodín posunúť). Ak dokončia RK a ZA, tak si myslím, že to bude D1 resp Donovaly. Uvidíme, čo spraví dokončenie po LC (mimo ZV), ale škoda, že nedotiahli Batku a pohnojili Sorošku. Taký čas by som možno zostal dole.
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 12. Aug 2022 12:30

cPalo napísal:Myslím, že si zabudol na "faktor" deb1l v protismere. Taký čas zvýšiš riziko. Občas si šantím aj ja, ale určite nie do zákrut kde nevidíš paka v protismere.


Ano urcite, su useky kde vidis 2-3 zakruty dopredu. Na PKB ked chytis pomalsie auto tak koniec, tam bezpecne obehovat je takmer nemozne
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 18. Aug 2022 09:51

Takze aktualne po uzavierke v Batke:

1) Madarsko 4:30 (mimo spicku 3:40)
2) Certovica 4:35
3) Donovaly 4:42
4) D1 4:47
5) Juzna trasa R2 5:03
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IDV » 21. Aug 2022 19:19

Dnes som siel cez Madarsko, ked som videl aka burka ide na sever siel som radsej HU. D1 uzavreta kvoli blatu na ceste. Pri Strbe na D1 nehoda viacerych aut.

https://www.dnes24.sk/silne-burky-uz-ur ... ice-421003
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Driver » 21. Aug 2022 21:21

Klasické klamstvá z tvojej strany, od miskolca po Budapešť total preplnená diaľnica, samé kamióny a dodávky, priemerka možno 100max, o obchvate Budapešti nehovoriac, Čertovica nekomfortna cesta s množstvom zákrut, úsek po BB úplne hrozný, nedá sa obiehať nikde, proti tomu je cesta severom super luxus a oddych, ale šak treba klamať a bojovať proti D1 vždy
Obrázok používateľa
Driver
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 497
Obrázky: 1287
Založený: 22. Dec 2009 21:01
Bydlisko: Desolate valley

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Kvík » 21. Aug 2022 21:42

Hmm... nesúhlasím, Čertovica je celkom fajn. Šiel som v piatok okolo 14:00, voľba nakoniec padla na BA - ZV - Kriváň - BR - Čertovica - PO - Bidovce - MI. Juhom sa mi nechcelo hlavne kvôli prejazdu cez KE a kvôli obchádzke pri Bátke; severom zase kvôli tomu, že Ružomberok hlásili upchatý a Žiline sa v piatky celkovo radšej vyhýbam.

Nakoniec čistý čas cesty 5h53m, z toho asi 7 minút som si postál v BA (netuším prečo) a 12 minút pred Budčou (nehoda, ľavý pruh uzavretý). Zato Čertovica sa mi od poslednej rekonštrukcie celkom páči, povrch slušný a áut pomerne málo, kamióny žiadne... akurát som nečakal, že tesne pod vrcholom stretnem v protismere kombajn prečnievajúci asi štvrť metra do môjho pruhu. Hybe-Bidovce potom 148 km za 01:12 minút, teda 123 km/h a až nezvykle pohodová jazda, aj napriek niekoľkým nevycválaným motorkárom so 170 km/h a viac.
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 270
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.

cron