Dopravné značenie (DZ)

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod pa3ck » 28. Máj 2022 14:48

sendvo napísal:a este jedna perlicka typu LKW reduce travel time :D

https://www.zilinak.sk/prispevky/20055/ ... -autobusmi

Presne v tejto podobe bola táto značka definovaná v 9/2009 od niektorej novely
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Ike » 31. Máj 2022 21:23

Polícia SR vyplakáva na FB, že zlí zlí vodiči nedodržiavajú rýchlosti pri reko nadjazdu na D2.
V komentároch som sa dočítal, že od Malaciek je tam limit 100 km. Pýtal som sa kamaráta a že áno.

Prepáčte ale toto je rozklad štátu. Totálna neschopnosť. Namiesto efektívneho vymáhania normálne určenej rýchlosti tu nadrbeme v rádiuse 12 km všetky 100ky, 80ky, 60ky a 40ky (vidiné na R1 pred mesiacom), ktoré máme na sklade, polovicu z nich zabudneme po skončení reko dať preč a potom budeme prosíkať vodičov cez FB, aby dodržiavali rýchlosti.

V Rakúsku by tam bola 80ka a nikto by sa ju nepokúsil prekročiť. Potom sa čudujme, že rýchlosti sa nedodržiavajú.

V Břeclavi v mestskej časti Charvátska Nová Ves majú úsekový radar. Išiel som tadiaľ niekoľkokrát, nikto nešiel rýchlejšie ako 47 kmh. To len u nás si žabky vyhliadnú dopravnú pascu a tu sa kriklaví postavia na chodník a majú pocit, že niečo robia.
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 01. Jún 2022 05:10

Na ceste I/18 medzi Kraľovanmi a Ružomberkom sú na niektorých miestach len tak náhodne drbnuté obmedzenia na 50 km/h na pruhovaných červeno-bielych stĺpikoch, samozrejme bez ukončenia (napríklad niekde v týchto miestach: https://goo.gl/maps/ZMYXKGiowntM2chb7 ). Tiež to nikto nedodržuje.

Som zvedavý, ako sa s tým vysporiadajú nové autá, ktoré budú mať povinne obmedzovače rýchlosti.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 01. Jún 2022 05:50

Nedávno som niekde pred rozkopávkou videl obmedzenie na 70 a 50. Za rozkopávkou koniec 50ky. Lenže to celé bolo v obci, kde je zo zákona limit 50.

A takto by sa dalo pokračovať donekonečna.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod rado » 01. Jún 2022 08:42

Presne ako Miro píše, donekonečna... aj na I/70 medzi Párnicou a Kraľovanmi minulý týždeň hneď za Párnicou obmedzenie na 30 km/h a práca na ceste. Pracovníci boli reálne o takmer 2.5 km ďalej (!!!). Samozrejme že to nikto nedodržiaval, a človek bol prekvapený, keď na nich napokon vôbec narazil. Minule sme sa tu bavili o platnosti prenosných značiek po miesto kde riziko pominie, ako to človek môže vyhodnotiť v takomto prípade, keď 2 kilometre nič nie je? Asi jedine tak, že niekto zabudol značku...
Obrázok používateľa
rado
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 27. Feb 2008 20:25
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 01. Jún 2022 14:16

Pre mňa titul najväčšia debilita storočia drží prípad, keď dve partie mali pracoviská vzdialené asi 50 metrov a nezávisle na sebe si každá z nich postavila svoje značky. Jedna partia mala 70-50-30 a druhá 80-60-40. A tak prichádzajúci vodič videl 70-80-50-60-30-40.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod 110mat110 » 01. Jún 2022 14:38

A naopak mne sa asi mesiac dozadu stalo na vyjazde z KE smerom na zeleny dvor. Na urovni bus. Zastavky Monok bolo na pravo na krajnici cestarske auto s X. Akurat som zacal obiehat kamion a zrazu vidim troch typkov ako kosia bez akehokolvek znacenia v stredovom pase. Ani spomalenie ani znacka, jedine oznacenie bolo ceatarske auto na zlej strane cesty
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 399
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Ike » 04. Jún 2022 12:02

20ka na zjazde z diaľnice D2 v Lamači.

Tak čaute, už k tomu nie je čo dodať. Zaujímalo by ma, koľko z ľudí zapojených do procesu POD verí tomu, že viac ako 0 % vodičov to bude dodržiavať.

Na mojej jednosmernej ulici v centre Bratislavy je 50ka...
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 04. Jún 2022 13:38

To je tam dočasná, alebo trvalá 20ka?
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod metelesku.blesku » 04. Jún 2022 17:08

Dočasná, ako súčasť značenia kvôli oprave mostu na D2 nad železničnou traťou.
Dodržiava ju presne 0,0,00 nikto.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 04. Jún 2022 17:16

Tak to mi pripadá, že cestári dali bez rozmyslu značku akú mali. Aj keď súčasťou povolenia rozkopávky by snáď malo byť aj dopravné značenie s určením, aké značky tam majú byť.

Raz som dokonca videl fotku, kde cestári dali pred miesto práce značku "najnižšia dovolená rýchlosť" s hodnotou 30. Kde ju vyhrabali netuším, veď taká je im nanič. Mimochodom, je známy prípad, že by na Slovensku bola takáto značka niekde použitá?
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod pa3ck » 04. Jún 2022 20:19

metelesku.blesku napísal:Dočasná, ako súčasť značenia kvôli oprave mostu na D2 nad železničnou traťou.
Dodržiava ju presne 0,0,00 nikto.

A na ktorom zjazde presne to je?
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Ike » 05. Jún 2022 07:42

Ideš smer Malacky po D2 a exit Lamač. Predchádza jej 40ka. Prvýkrát vidím takéto riešenie nirlena Slovensku, ale aj európsky. Situácia je tam dosť prehľadná a 20kou sa nikto nepriblizuje ku križovatke nikdy.

Takže zase "inflácia" subjektivneho posudzovania znaciek.

Na pražskej je zase rozkopavka zasahujúca obrubník medzi zastavkovou nikou a chodníkom. Bus pruh a priebežné pruhy bez fyzickej prekážky. A hádajte čo? 30ka.

Včera som cestoval po D1. Na troch miestach značka iné nebezpečenstvo (vrátane elektronickej tabule). V dodatku len vzdialenosť. Nemusí byť pod značkou iné nebezpečenstvo aj vysvetlenie?

Samozrejme 60ky museli byť, pri podturni sa ušlo aj 40ke.
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod 110mat110 » 05. Jún 2022 12:26

Za Olomoucom smerom na Ovu je rozkopavka dialnice, jazdi sa 2+1 (co by sa napr pri Hradku uplne v pohode dalo tiez) 2km pred zuzenim je zakaz obiehania kamionom a asi kilometer pred tym 100km/h. V sikane aj zuzeni cely cas 80.
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 399
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 05. Jún 2022 16:03

Dnes v mieste, kde sa stavia diaľničný privádzač do Kysuckého Nového Mesta, maľovali dočasné značenie. Kvôli tej stavbe je tam 50ka. A oni si tam dali 70, takže vlastne kvôli svojej práci zvýšili povolenú rýchlosť.

V Žiline na Ľavobrežnej smerom do Martina je kvôli práci obmedzenie na 50 a na konci je koniec 50ky. Pred tým obmedzením na 50 je ešte 70. Keďže je to v meste, tak najprv môžem zrýchliť z 50 na 70, potom mám spomaliť opäť na 50 a na konci je tá 50ka ukončená, ale aj naďalej platí 50, pretože sme stále v Žiline.
V opačnom smere je ešte na začiatku Ľavobrežnej 80ka, ktorá bývala v oboch smeroch, potom je zníženie na 70 a na konci pracoviska je koniec tej 70ky. A keďže sme stále v Žiline, treba spomaliť na 50, aj keď nasleduje ešte cca 700 metrov po križovatku s Kysuckou, kde predtým bola 80ka.

Na nájazde na diaľnicu D1 pri Dubnej skale, tam, kde sa už nabieha na diaľnicu, pracujú cestári a na tabuli majú rozsvietené 100 a zníženie počtu jazdných pruhov v mieste, kde je len jeden pruh a vodiči sa ešte len rozbiehajú zo 40ky.

A to bola len jedna dnešná cesta z KNM do Šútova a späť.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod metelesku.blesku » 05. Jún 2022 19:03

Ike napísal:Samozrejme 60ky museli byť, pri podturni sa ušlo aj 40ke.


Á, žilinské KDI opäť nesklamalo. Po svetielku nádeje minulého roku, keď 40 nepoužili a v obmedzeniach im stačili 60-tky, ju vrátili opäť na cesty, aby ju mohli vodiči opäť plnohodnotne ignorovať a rovnako následne pristupovať ku všetkému ostatnému značeniu, aj tomu osadenému opodstatnene.

Nik nerobí pre anarchiu na cestách viac, ako naši policajti. Viď. aj 100vka už od Malaciek smerom na BA. Úprimne gratulujem a posielam našim cajtom zabudnutým v časoch VB veľkú kyticu červených karafiátov. A láskavo nech nás neotravujú so svojimi pripečenými videjkami, ako "lapajú pirátov" idúcich 130 po prázdnej D2.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod pa3ck » 05. Jún 2022 20:59

Ešte by som pochopil, že keby tú stovku na D2 ospravedlňovali plynulosťou (žiaľ, nemáme tam PDZ s líniovkou, tak musíme dopravný prúd spomaľovať celodennou značkou). Ale argument bezpečnosťou som veľmi nepochopil (pri pomalšej jazde sa predsa len do mobilu pozerá ľahšie...)
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Ike » 08. Jún 2022 09:33

metelesku.blesku napísal:
Ike napísal:Samozrejme 60ky museli byť, pri podturni sa ušlo aj 40ke.


Á, žilinské KDI opäť nesklamalo. Po svetielku nádeje minulého roku, keď 40 nepoužili a v obmedzeniach im stačili 60-tky, ju vrátili opäť na cesty, aby ju mohli vodiči opäť plnohodnotne ignorovať a rovnako následne pristupovať ku všetkému ostatnému značeniu, aj tomu osadenému opodstatnene.

Nik nerobí pre anarchiu na cestách viac, ako naši policajti. Viď. aj 100vka už od Malaciek smerom na BA. Úprimne gratulujem a posielam našim cajtom zabudnutým v časoch VB veľkú kyticu červených karafiátov. A láskavo nech nás neotravujú so svojimi pripečenými videjkami, ako "lapajú pirátov" idúcich 130 po prázdnej D2.


Ja som jazdieval cez Žilinu niekoľkokrát ročne, ale tie 40ky si fakt nepamätám. Ale teraz ich bolo ako húb po daždi. Cestou späť som narátal niekoľko.
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod ondrejko_t » 08. Jún 2022 14:42

Miro napísal:Tak to mi pripadá, že cestári dali bez rozmyslu značku akú mali. Aj keď súčasťou povolenia rozkopávky by snáď malo byť aj dopravné značenie s určením, aké značky tam majú byť.

podľa hesla "aké mali, také dali" dnes vytiahli cestári značku práca na ceste v PP-matejovciach - prepojka medzi obchvatom 66tky a whirlpoolkou (v dĺžke cesty asi 150m). dodatková tabuľa pod značkou bola "5km" :)
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod metelesku.blesku » 09. Jún 2022 07:41

Ike napísal:Ja som jazdieval cez Žilinu niekoľkokrát ročne, ale tie 40ky si fakt nepamätám. Ale teraz ich bolo ako húb po daždi. Cestou späť som narátal niekoľko.


"žilinské KDI" nerovná sa len Žilina. Pod Žilinský kraj spadá aj toto: https://goo.gl/maps/Qh1uTnbW9mfJAZCR9
A takéto 40tky na diaľnici sú tam prakticky pri každej práci na ceste.
Protismer nemá žiadny kolízny bod, úplne rovná cesta, vetvám ostal zachovaný samostaný odpájací aj pripájací pruh. Rýchlosť? 60 na hlavnom ťahu, 40 v pripájacom pruhu: https://goo.gl/maps/a66rjNqftm5MNAmz6 Ťažko sa v tom hľadá logika, ale niekto niekde pre to určite má nejaké svojské vysvetlenie.
Každopádne inde ako na Slovensku som takéto bulšity na diaľniciach nevidel.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod garip » 09. Jún 2022 07:55

v tom druhom odkaze co si dal uz je aj v hlavnom smere rychlost 40km/h
garip
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 669
Obrázky: 210
Založený: 05. Nov 2012 10:44

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod metelesku.blesku » 09. Jún 2022 08:08

Tu sa nedá povedať už nič, len: "Ešte väčší blbci, než sme dúfali." :roll:
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Ike » 09. Jún 2022 09:25

metelesku.blesku napísal:
Ike napísal:Ja som jazdieval cez Žilinu niekoľkokrát ročne, ale tie 40ky si fakt nepamätám. Ale teraz ich bolo ako húb po daždi. Cestou späť som narátal niekoľko.


"žilinské KDI" nerovná sa len Žilina. Pod Žilinský kraj spadá aj toto: https://goo.gl/maps/Qh1uTnbW9mfJAZCR9
A takéto 40tky na diaľnici sú tam prakticky pri každej práci na ceste.
Protismer nemá žiadny kolízny bod, úplne rovná cesta, vetvám ostal zachovaný samostaný odpájací aj pripájací pruh. Rýchlosť? 60 na hlavnom ťahu, 40 v pripájacom pruhu: https://goo.gl/maps/a66rjNqftm5MNAmz6 Ťažko sa v tom hľadá logika, ale niekto niekde pre to určite má nejaké svojské vysvetlenie.
Každopádne inde ako na Slovensku som takéto bulšity na diaľniciach nevidel.


V skutku by ma zaujímalo, v čom je tento stav iný oproti bežnému prevádzkovému stavu. Akože istému obmedzeniu rozumiem, ani pracovníkom na stavbe nie je príjemné, keď sa pár metrov od nich jazdí 130 km/h, ale tuto je už koniec a ten pripájací pruh nemá vôbec žiadny dôvod na spomalenie.
Ike
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 815
Obrázky: 66
Založený: 15. Mar 2006 22:01
Bydlisko: Bratislava

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod metelesku.blesku » 09. Jún 2022 10:49

V ničom nie je iný oproti bežnému stavu. V ničom. A potom čumia s otvorenou hubou, prečo sa na Slovensku vo veľkom ignoruje dočasné dopravné značenie. Na cestách nižších tried horšej kvality sú úrovňové križovania bez pripájacích pruhov s vyššou MPR, ako je na tejto diaľnici pripájanie so štandardným pripájacím pruhom v miestach, kde žiadny pracovníci nie sú.

Pracovníkom na stavbe isto nie je žiadna 130km/h príjemná, no aký je dôvod na MPR nižšiu ako 80km/h, ak sú tí robotníci schovaní za "full size" betónovou bariérou v oddelenom pruhu?
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 09. Jún 2022 12:07

Ignoruje sa nielen dočasné, ale aj trvalé značenie, napr. tu:
https://goo.gl/maps/89AKxKBte1GUUKhM7
Aj v opačnom smere:
https://goo.gl/maps/7DFMKt6wYh7Atb7t8
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 34 hostí.

cron