Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - 2023)

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod IDV » 14. Máj 2022 09:32

To ano jedine MI by ziskalo suhlasim, otazne je kolko MI dochadza do KE za pracou denne
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod cPalo » 14. Máj 2022 13:49

Otázka je, koľko by dochádzalo ak by stála súvislá diaľnica ;)
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod 110mat110 » 15. Máj 2022 07:07

Dnes ich vela nie je. Prave kvoli casu. Naopak je vela vela ludi, co dochadzaju z Presova alebo z dedin za Presovom a s obchvatom presova sa tato vzdialenost este trocha natiahne. Pri aktualnych cenach byvania v KE a PO budu dediny popri D1 a Michalovce velmi lukrativna volba pre nezanedbatelne mnozstvo ludi.
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 399
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod IDV » 15. Máj 2022 17:03

To s cenami nehnutelnosti suhlasim, plus to ze mozes mat dom za cenu bytu (ak to niekto preferuje), resp nizsiu cenu bytu - neviem ako je na tom MI s vystavbou a novostavbami
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod jarino » 16. Máj 2022 09:45

ÚVO vydalo metodické usmernenie, ako postupovať pri zvyšovaní cien zákaziek kvôli prudkému nárastu cien na trhu.
Kto má záujem, môže si to preštudovať:
https://www.uvo.gov.sk/extdoc/3395/VMU%206-2022
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod badger-FB » 16. Máj 2022 19:01

Bolo na čase. Zdražovanie je v stavebníctve vysoké už rok. Dobrý kvartál už viaceré krajiny prijali aspoň vyššie indexácie. Iba tu sa len slovami stále každý oháňa ako sa na tom pracuje. No lepšie ako nikdy.
Ešte aby to aj pomohlo. :) To sa ukáže ďalšie kvartály, či tomu tak bude.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod jarino » 17. Máj 2022 09:15

Tiež som zvedavý.
V zásade odkaz je jasný.
Pri projektoch v realizácií najviac +50%.

cepheus napísal:ale teraz zjavne zda sa ze tento projekt nanovo ozil aj kvoli situacii na ukrajine a kvoli poklonkovaniu sa zelenskemu sa a mozno aj samotna eu zacala tlacit do dobudovania dialnicneho prepojenia s ukrajinou..

Nič neožilo...
Beží VO na vypracovanie CBA.

cepheus napísal:kedze aj pre nich je to potrebny koridor ale zial na oplatku nam zrusili Paludzu LH vo vysokom stadiu pripravy a taktiez Zacharovce Batka Figa zrejme tieto projekty ustupili spominanemu dokonceniu D1 a D3+R4 Via Carpathia kde vyrazne meskame a tlaci nas do toho vsetkeho aj eu ,zeleznice teda padli opat za obet

Palúdza - LH ani R2 nič nemajú spoločné s D1 tobôž D3 alebo R4.
Palúdza - LH zatiaľ nebude pre vysoké náklady. To skrátka neprejde MF SR.
Zacharovce - Figa nemá z hľadiska financovania veľa spoločného s D1 alebo R4.
Okrem toho na R4 sa dokopy nič nerobí, na D3 sa pracuje na CBA a na D1 sa hasia zdedené prúsery od predošlého ministra, ktorý ich viac-menej tiež zdedil...

cepheus napísal:cize zmodernizuje sa zo zeleznic na 160 uz len Poprad -Spisska N.ves z fondu obnovy do 2026 aby bol jeden suvisly usek od SNV po Lucivnu a na dlho dlho nic zial uz potom len obycajna vymena kolajnic vsade.. cize grc

Z Fondu obnovy pôjde iba úsek Poprad - Vydrník.
A aj to vidím prinajlepšom 50:50, či to vôbec stihnú...

Podobne ako pri nemocniciach to navrhovali zjavne ľudia, ktorí nemajú skúsenosti so slovenskou realitou, koľko času trvá pripraviť taký projekt a koľko kadejakých úskalí sa za tým skrýva.
Za 4 roky musia ŽSR zabezpečiť výkup pozemkov, stavebné povolenia, VO a realizáciu.
Zaujímalo by ma, či vôbec je jeden jediný takýto projekt za celú existenciu republiky, keď sa to všetko stihlo za 4 roky...
Poprad - Vydrník podľa mňa nie je pripravený projekt. Stále beží výkup pozemkov a ktovie dokedy bude bežať. Popritom sa pripravuje DRS a DVZ. VO možno vyhlásia v lete 2022. Celé je to časovo našponované už teraz.

Je to zarážajúce, keďže Palúdza - LH je na kompletku pripravený projekt a už mohlo dávno bežať VO. Radšej mali porozmýšľať, ako zvýšiť B/C projektu.

nevo83 napísal:Pozor pozor pribudla nam DALSIA nova priorita.. :) D1 vychod - po UA hranicu.
Kraj ktory este nema u seba prioritu nech sa hlasi na MD u ministra Dolezala :) dopise ho a da do tlacovej spravy....

https://kosice.korzar.sme.sk/c/22908866 ... ritou.html

Mediálna bublina z ničoho :lol:

IDV napísal:Holice-Mliecany a Mliecany-Dolny Bar nie su pripravene tak ako Dolny Bar-Zemne a Zemne-NZ?

Je tam asi pár mesačný rozdiel medzi projektmi.
Všetky sú v zásade na úrovni územného konania resp. už vydaného územného rozhodnutia.

Pacho napísal:Pán doležal mohol po dvoch rokoch, aj niečo konkrétne ukázat, neaký výsledok, a nie lan tie jeho ničnehovoriace "livestreame".

Livestream je dobrý nápad.
Zvýšilo to informovanosť.
Čo sa týka výsledkov, problém majú iba tí, čo mali veľké oči a nevidia do sveta financovania.
Od začiatku som písal, že úspech bude dokončenie Višňového a Ružomberka plus pokračovanie v tom čo začal Ersek. Viac financií Doležalovi do 2023 nezostane a viac nedostane...
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod devil » 17. Máj 2022 10:06

Od začiatku som písal, že úspech bude dokončenie Višňového a Ružomberka plus pokračovanie v tom čo začal Ersek. Viac financií Doležalovi do 2023 nezostane a viac nedostane...
velmi zvlastny pohlad na to co je uspech. slova "visnove" a "ruzomberok" su nezlucitelne so slovom "uspech"
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod Pacho » 17. Máj 2022 16:08

Pacho napísal:Pán doležal mohol po dvoch rokoch, aj niečo konkrétne ukázat, neaký výsledok, a nie lan tie jeho ničnehovoriace "livestreame".

Livestream je dobrý nápad.
Zvýšilo to informovanosť.
Čo sa týka výsledkov, problém majú iba tí, čo mali veľké oči a nevidia do sveta financovania.
Od začiatku som písal, že úspech bude dokončenie Višňového a Ružomberka plus pokračovanie v tom čo začal Ersek. Viac financií Doležalovi do 2023 nezostane a viac nedostane...[/quote]

no neviem načo mi je táto informovanosť?? aby som vedel že nič sa neurobí??. Veď aj fico informoval že KE-BA bude 2010, no a čo?? prašť, ako uhoď. Radšej keby neinformoval, ale staval. :D
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod badger-FB » 17. Máj 2022 20:28

Tak nie je to priamo minister, ale spadá to pod ministerstvo:

Pán generálny NDS povedal, teda médium ho citovalo, že: Na Slovensku je podľa Jacka vo výstavbe osem projektov diaľnic a rýchlostných ciest v celkovej dĺžke 89 kilometrov, vrátane troch náročných tunelov Čebrať, Višňové a Bikoš. Mňa by zaujímalo, kde sa všade stavia? Iba na základe tohto fóra sa dá dopátrať po stručný výcuc:

1. projekt D1 s Višňovým meria 13,5 + 2. projekt D1 s Čebraťou meria 15 = D1 28,5 km
D2, D3, D4 sa nestavia nič
R1 sa nestavia nič
3+4. projekt R2 Kriváň - Mýtna a Mýtna - Lovinobaňa sa teda stavia v celej dĺžke to je 22,5 km + 5. projekt R2 JV obchvat Košíc sa stavia 14,3 km = R2 36,8 km
6. projekt R3 sa stavia Tvrdošín - Nižná nad Oravou sa stavia 5,5 km
7. projekt R4 sa stavia časť obchvatu Prešova 4,3 km
R5, R6, R7, R8 sa nestavia nič

Tak spolu to je 7 projektov, kde je ten 8. ? a mne vyšlo 75 km a on hovorí o 89 km, tak 1 projekt so 14 km je čo? Nech sa poteším a rozšírim si obzory. :o

https://www.webnoviny.sk/nasadoprava/vy ... -do-zmluv/
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod metelesku.blesku » 17. Máj 2022 20:56

Ten ôsmy projekt je privádzač do KNM na mieste, kde možno niekedy postavia aj D3. Prečo to počítajú ako projekt "diaľnice a rýchlostnej cesty" nevedno.
Celková dĺžka rozostavaných, vrátane privádzača, je 76,6km. Kde nabral tých 89km tiež nevedno. Papier a tlačovky znesú všetko.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod 110mat110 » 18. Máj 2022 04:44

A 89km asi dosiahli pocitanim celeho obchvatu Kosic, nie len polovicou.
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 399
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod ondrejko_t » 18. Máj 2022 08:04

nerátal ujo aj križovatku D1/D4 aj so všetkými vetvami? to sa síce ešte fyzicky nestavia, ale ak to ráta ako rozostavaný projekt, možno by to vyšlo... :) (len tak hádam).
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod metelesku.blesku » 18. Máj 2022 15:39

110mat110 napísal:A 89km asi dosiahli pocitanim celeho obchvatu Kosic, nie len polovicou.

Aj tak by to nevychádzalo na 89km, lebo prvá časť obchvatu je kratšia ako chýbajúcich 13km. Tá ma necelých 7km.

A nevychádza to ani s projektom rozširovania D1 pri prestavbe križovatky D1D4, kde rozšíria D1 na dĺžku nejakých cca. 3km.

Holt, používajú bulharské konštanty a podľa toho vyzerá aj celá výstavba diaľnic.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod badger-FB » 18. Máj 2022 23:09

Vďaka metelesku.blesku za tú časť k D3. :)
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod asdfr » 21. Máj 2022 07:27

Nadpis článku.

Zásuvka s projektmi je prázdna. Doležal pripravuje diaľnice najslabšie za poslednú dekádu

https://hnonline.sk/finweb/ekonomika/96 ... dnu-dekadu
asdfr
návštevník
 
Príspevky: 38
Obrázky: 3
Založený: 25. Jan 2017 07:12

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod Lorenc » 25. Máj 2022 21:05

Vďaka obchvatu R7 D4 Doležal aspoň nejakú diaľnicu otvoril. No potom aj pripravované PPP na Turany- Hubová kopol do psej. Potom sa objavil termín 2032 :-D
Výstavbu ďalších obmedzil, ešte aj znovu rozpochyboval R3 a R1 a zmietol pripravené projekty :-D Pozastavený Čebrať, ktorý mal dnes byť prerazený o čosi meškajúce bude Višňové. Železnice?
Do dejín výstavby diaľnic vstúpi asi ako jeden z najhorších ministrov. Dúfam, že si to už uvedomuje aby sa polepšil, alebo ho treba odvolať.
Ako mne prišiel človek razantný a rozhľadený, ale to dokefril ako keby nečítal dialnice.info :-)

Slovák sa rozumie všetkému ako hus do piva, ale strategicky plánovať tu nevie nik. Už som to tu písal dva roky dozadu. Chválil sa tu excelovou tabuľkou harmonogramu, keď zadarmistické ineko malo na kolene ušuntenú riadnu mapu aj termíny. https://doprava.ineko.sk/mapa/cesty

Povedal mu to niekto? Povedal mu niekto, že sa už robila štúdia R3 a R1?
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod metelesku.blesku » 26. Máj 2022 07:39

To, že PPP na Turany - Hubová poslal materej do psej je jedna z jeho svetlejších chvíľ. Dokým budeme cálovať 130 mega ročne za Pribinu, žiadne ďalšie PPP neprichádza do úvahy. Už teraz platíme pri 800mil ročnom rozpočte 1/4 z toho len na PPP projekty.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod devil » 26. Máj 2022 08:30

rozpocet nie je 800 mil. ale vyse 20 mld. lebo to cele aj tak ide zo statneho rozpoctu, pritom " Objem záväzkov štátu na splátky istín štátneho dlhu v roku 2022 je 6 788 231 252 eur". kazdorocne sa beru dalsie uvery aj od EBRD ci EIB co idu na financovanie a spolufinancovanie roznych projektov, aj dialnic aj eurofondovych. len toto verklikovanie ako nie su peniaze sveci o jednak o momoriadne nizkej urovne rozmyslania istych jedincov s uplnou neschopnostou davat si veci do suvislosti a nekriticke preberanie nazorov velkej casti medii ci politikov.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod metelesku.blesku » 26. Máj 2022 09:24

Úžasné. Ministerstvo dopravy má 20 mld. ročný rozpočet. Tu niet nad čím váhať a môžme rovno začať s nápadmi frostbite-a (cepheus) a z rozpočtu zadávať zákazky napriamo, nech tá výstavba fičí jedna radosť. A dodržiavanie blbých EU pravidiel kvôli nejakým mizerným 1,3mld. z EU fondov na dopravu nás potom nemusí trápiť. Veď oproti 20 mld. je to prd vo vetre...
Ibažeby ne.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod devil » 26. Máj 2022 10:12

tento tvoj prispevok je ukazkovym prikladom toho co som napisal vyssie.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod metelesku.blesku » 26. Máj 2022 10:41

Lenže si toho veľa nenapísal. Môžeš sa kľudne rozpísať. Rád si to prečítam a iste nebudem jediný.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod Lorenc » 26. Máj 2022 12:16

metelesku.blesku napísal:To, že PPP na Turany - Hubová poslal materej do psej je jedna z jeho svetlejších chvíľ. Dokým budeme cálovať 130 mega ročne za Pribinu, žiadne ďalšie PPP neprichádza do úvahy. Už teraz platíme pri 800mil ročnom rozpočte 1/4 z toho len na PPP projekty.


Poznas pojem znalost? Ak spravili pribinu za 160 mil rocne tak dlhsiu dialnicu o 5 rokov stiahli na 50 mil. rocne.
Ak sa chces od priboru vracať k jedeniu rukami no problem. Znalosti sa vrstvia a inteligent vie v case vyhodnocovat.

Takze sutaz PPP na Turany Hubova na koncesionara by prebehnut mohla. Ak by to prvy uchadzac urobili za to co pribinu za 160 mil rocne tak jasne, ze by sa to nepodpisalo.
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod metelesku.blesku » 26. Máj 2022 12:41

Dobre :D
A teraz skús aj niečo k veci.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Andrej Doležal - minister dopravy - (2020 - ?)

Odoslaťod devil » 26. Máj 2022 13:10

napisal som to podstatne a to ze kvoli 100 mega rocne sa netreba vyhovarat ze nie su peniaze len preto ze tato "skvela" garnitura nechce na nic minat.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 25 hostí.