Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Nove hlasovanie od 14.12.2010 (Po pade PPP1+PPP3)

2016
2
1%
2017-2018
29
15%
2019-2020
41
21%
po r. 2020
128
64%
 
Celkový počet hlasov : 200

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod pa3ck » 04. Nov 2021 22:16

richie napísal:a z mojej skusenosti som na cestach (a to dost casto) stretaval vela aut z ECV: KE, HE, TV, VT, MI, SO

Len je otázka, či do postavenia R4 okolo Košíc má pre obyvateľov Zemplína M30 význam v porovnaní s trasou cez Slovenské Nové Mesto. Úspora času je nejakých 10 minút, čo sa ale v pracovné dni dá ľahko stratiť na moste VSS.
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod IceFox » 06. Nov 2021 20:26

Orbán a ľudia, ktorí sú ešte stále urazení kvôli Trianonu, môžu oslavovať. Teraz už len čakať, či je to fakt také Terno ako sa hovorí alebo to ľudia odignorujú.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod 4lien » 07. Nov 2021 12:00

Nie je to take terno, ja to skor vnimam ako vtipnu kuriozitu nez nieco co by realne ludia vyuzivali. Vynimky sa samozrejme najdu
4lien
diskutujúci
 
Príspevky: 91
Založený: 13. Máj 2019 19:09
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod richie » 08. Nov 2021 16:19

pa3ck napísal:
richie napísal:a z mojej skusenosti som na cestach (a to dost casto) stretaval vela aut z ECV: KE, HE, TV, VT, MI, SO

Len je otázka, či do postavenia R4 okolo Košíc má pre obyvateľov Zemplína M30 význam v porovnaní s trasou cez Slovenské Nové Mesto. Úspora času je nejakých 10 minút, čo sa ale v pracovné dni dá ľahko stratiť na moste VSS.


pre tych co jazdia (jazdili) cez SNM asi M30 vela vyhod nepriniesla, to uz skutocne zalezi na individualnych detailoch a mozno aktualnej premavke na jednotlivych trasach, ale taktiez nema pre nich ani velmi vyznam menit svoje zvyklosti a ostanu na madarskej dialnici (ci uz s alebo bez M30, R4) .. naviac zvacsa nemaju problem s madarcinou..

ale pre drvivu vacsinu (co si tuto trasu vyskusali viac ako raz) ma najvacsi prinos v zimnych mesiacoch - v podsate ziadne obmedzenia/prekvapenia co sa tyka neprejazdnosti a podobne .. a vlastne, ked si uz kupi znamku na par mesiacov, mozno priplatok za celorocnu uz nie je velky ..
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod richie » 08. Nov 2021 16:21

nevo83 napísal:Prijemnych 175e...


tak to kupujes velmi draho .. na madarskej benzinke ta to vyjde ~130e (resp. zalezi podla kurzu) .. samozrejme najdrahsie je to na hranici od agenturnych predajcov
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod richie » 08. Nov 2021 16:54

michaelse napísal:
nevo83 napísal:Prijemnych 175e...

no tak na 4 auta ktore nam pendluju BA- presov sa to neoplati platit,

premnmaje dolezite aka premavka je na tej trase ked sa vyrazi z BA v piatok o 12nastej? to video na markize je prenas nepouzitelne lebo testovali trasu case kedy je kazdy este v praci a cesty prazdne

inak ale tie kamiony na madarskych cestach to je iny hardcore, vodici co mi jazdia na autach vacsinou nechcu ani pocut o trase cez madarsko,


v piatok o 12-tej je uz tak na hrane .. to uz hrozi, ze v BP stihnes predvikendovu spicku .. v takom case by som to osobne dal cez ZV, RS .. teda este zalezi od rocnej doby a poveternostnych podmienok, lebo v zime aj to zdrzanie v BP moze byt vyrazne kratsie ako zdrzanie na slovenskych cestach ..
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod nevo83 » 08. Nov 2021 16:55

nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod IDV » 08. Nov 2021 17:19

https://ematrica.nemzetiutdij.hu/

125e cca na oficialnej stranke, stale tu kupujem, najlacnejsie a najrychlejsie
Naposledy upravil IDV dňa 08. Nov 2021 17:22, celkovo upravené 1 krát.
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod IDV » 08. Nov 2021 17:21

richie napísal:
pa3ck napísal:
richie napísal:a z mojej skusenosti som na cestach (a to dost casto) stretaval vela aut z ECV: KE, HE, TV, VT, MI, SO

Len je otázka, či do postavenia R4 okolo Košíc má pre obyvateľov Zemplína M30 význam v porovnaní s trasou cez Slovenské Nové Mesto. Úspora času je nejakých 10 minút, čo sa ale v pracovné dni dá ľahko stratiť na moste VSS.


pre tych co jazdia (jazdili) cez SNM asi M30 vela vyhod nepriniesla, to uz skutocne zalezi na individualnych detailoch a mozno aktualnej premavke na jednotlivych trasach, ale taktiez nema pre nich ani velmi vyznam menit svoje zvyklosti a ostanu na madarskej dialnici (ci uz s alebo bez M30, R4) .. naviac zvacsa nemaju problem s madarcinou..

ale pre drvivu vacsinu (co si tuto trasu vyskusali viac ako raz) ma najvacsi prinos v zimnych mesiacoch - v podsate ziadne obmedzenia/prekvapenia co sa tyka neprejazdnosti a podobne .. a vlastne, ked si uz kupi znamku na par mesiacov, mozno priplatok za celorocnu uz nie je velky ..


Ja viem madarsky 10 slov, a bez problemov, skoro vsetci madari v obchodoch, pumpach vedia po anglicky, a ak natankujes v SK ani na H pumpe nemusis tankovat
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod richie » 08. Nov 2021 17:22

nevo83 napísal:https://onlinevignette.com/e-vignette-ungarn/
https://e-autopalyamatrica.hu/en

165-175


hovorim o kupovani znamky na madarskej benzinke, kde rocna znamka stoji (na osobak) 44660HUF(coje podla aktualne kurzu ~130e)
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod IDV » 08. Nov 2021 17:24

Naco na benzinke ked sa da online a este lacnejsie
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod IDV » 08. Nov 2021 18:03

https://youtu.be/zEWGHLSNJkY

1.11.2021 cas 4:32 KE-BA cez H (z centra Mlynska/do sirsieho centra v BA na Tovarenskej), ale v tom je zapocitane aj tankovanie ked cakal na 15-20 ludi ktori si kupovali hotdogy (cca 15-20 min) ale to neodpocital z casu cesty, cize realne 4:10 a vyzera ze siel cez obchvat BP
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod metelesku.blesku » 10. Nov 2021 12:58

nevo83 napísal:https://onlinevignette.com/e-vignette-ungarn/
https://e-autopalyamatrica.hu/en

165-175

Tak isto, ako nekupuješ hrnce od šmejdov na autobusových zájazdoch, tak isto nekupuj svinstvo váľajúce sa v bahne internetu od rovnako naladených šmejdov.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod lostrail » 19. Nov 2021 12:01

IDV: Tak to si asi stretol inych Madarov ako ja. Ja mam naopak skusenost, ze su to nacionalisti ako repa, ziaden iny jazyk ako madarcina. Nanajvys, ked vidia, ze sa velmi trapis, nic im nerozumies a ani oni tebe, zacnu sa pokusat o nemcinu, a to teda velmi neobratne. Dokonca taky Aggtelek, co je vlastne Domica z druhej strany (teda asi 2-3 km za hranicou), nic ine. Ziadne ako u nas, ze dvojjazycne nazvy, akceptacia mensin. Nevies - nevybavis. Este tak ta teta za okienkom, co predava listky do jaskyne dajme tomu, ale ti, co tam predavaju vetes, su blonkovi. Detto Balaton a okolie, Budapest, este som sa s pomerne zlou anglictinou stretol na Budapestianskom letisku a tym to skoncilo. Dost mi to pripomina Aziu z tohto hladiska.
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 06. Dec 2021 22:00

Tak skutocne spojenie BA-KE (nie ***) sa zas priblizi realite. Uvidime, ci fakt do 2024... viewtopic.php?f=35&t=25889
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod richie » 08. Dec 2021 10:02

super .. este Ozdany-Figa a bude to vyrazne vylepsenie (rychlost aj bezpecnost) na tejto trase ..
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Vceliak » 08. Dec 2021 10:30

Otázka na adminov: Má ešte zmysel uvádzať výsledky dotazovania, kedy bude prepojenie BA-KE na tomto vlákne, keď de fakto už je? ;-)
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 487
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod aquila » 08. Dec 2021 11:33

dobry point. ale je to dost mrazive, ze 11 rokov sa toho moc nezmenilo..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod okorec » 08. Dec 2021 13:27

Vceliak napísal:Otázka na adminov: Má ešte zmysel uvádzať výsledky dotazovania, kedy bude prepojenie BA-KE na tomto vlákne, keď de fakto už je? ;-)

Nie som admin, ale nemá.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Kvík » 08. Dec 2021 14:33

Vceliak napísal:Otázka na adminov: Má ešte zmysel uvádzať výsledky dotazovania, kedy bude prepojenie BA-KE na tomto vlákne, keď de fakto už je? ;-)


Zmysel to nemá hlavne preto, že už od začiatku roka (resp. od možno 2017) bolo jasné, ktorá možnosť je správna. Navyše z praktického hľadiska je mne ako častému záujemcovi o prejazd BA-KE trasa cez Budapest platná ako mŕtvemu zimník -- kým nevybuchne Poľana a na Žilinu nepadne asteroid, cez Maďarsko jazdiť nebudem.

Stačilo by to aktualizovať (pridať +12 rokov ku každej možnosti), alebo rovno môžeme začať uzatvárať stávky, kto najbližšie trafí deň sprejazdnenia (v troch kategóriách "bez Braniska", "s Braniskom" a "R2").
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 264
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod zvR7 » 08. Dec 2021 19:04

stačí upraviť názov - Spojenie Bratislava-Košice cez SR .. kedy bude ? ...a bude to aktuálne vlákno ešte 20 rokov
zvR7
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 321
Obrázky: 0
Založený: 05. Máj 2013 15:13

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 17. Dec 2021 12:56

Celkom dobry prieskum :-)
Z Košíc do Bratislavy cez Budapešť? Starostka to stihla za tri hodiny 45 minút
viewtopic.php?f=35&t=25907&p=245335#p245335
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod lostrail » 17. Dec 2021 14:58

No neviem, ked si tu trasu nahodim na Googli, pise 4 hodiny 41 minut. Ako sa mohlo stat, ze to starostka zvladla za 3:45, ak neporusila predpisy? Google inak defaultnu trasu teraz kresli cez Certovicu. Je o celych 48 km kratsia (a aj to povazujem za zachadzku, ked sa mam trepat niekde na sever a potom naspat do stredu a na juh) a o 12 minut rychlejsia. Ten, kto napisal takyto clanok, by sa mal radsej vzdat pisania cohokolvek verejne. Potom sa divime, ze tu mame blaznov na cestach, ked ludia, co pisu taketo "senzacie" nedomyslia dosledky. Mozno sa da ist tych 130 celu trasu, ale ono je to poriadna okluka. Naproti tomu, ak by sa podarilo dokoncit juzne spojenie hoci aj v roznych polprofiloch, pod 4 hodiny by bol uplny standard, bez nahanania sa a aj s rezervou pre kamiony na Soroske.
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 17. Dec 2021 15:45

Lostrail, nie je to vobec ziadna zahada - a uz sa to tu rozoberalo. Google odhaduje na novootvorenom useku ovela pomalsiu priemerku, nez je normalna. Napr. aktualne
https://www.google.com/maps/dir/48.5268 ... m2!4m1!3e0 rata na 55.4 km 32 min, cize 104kmh. Ja tipujem, ze je to kvoli tomu, ze lokalni madari tam jazdia medzi dedinami stale 90kou. Ale ta cesta je prazdna a uplne v pohode tam mozes ist vzdy 135kmh. Napr. Bing Maps navrhne tuto trasu ako jednu z alternativ vzdy.
Inak s tebou plne suhlasim: dokoncit juzne spojenie je jedine rozumne riesenie tejto situacie.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod lostrail » 17. Dec 2021 16:06

Mam taku skusenost, ze odhadovany cas na Googli "predbehnem" o 10-15 minut na cca. 230km vtedy, ked idem priemerne o 20km/h viac ako MPR. Ergo, Google na zaklade mojich skusenosti pocita priemerku na urovni MPR podla GPS, cize napr. na dialnici tachometrovych 145 km/h.
Nie prave predpisovo som zvladol juznu trasu z magnezitky v Bociari na Trnavske Myto s asi 5 minutovou zastavkou vo Zvolene (ratam len dobu statia, nie zdrzania pri vjazde a vyjazde, ktore by som nemal pokracujuc stale priamo) presne za 4 hodiny. Ta trasa jednoznacne zmysel ma (hodne dlhe rovne useky po rovine, na ktorych pekne vidno a nemusia mat 4 pruhy, lebo sa da pekne predbiehat, pricom doprava najma pri Turni a na Soroske (tu by stacilo od Kosic trochu rozsirit, lebo ta cesta v stupani je tam dost nebezpecna) sa dost preriedila po dokonceni usekov D1 na vychode), aj ked svoje opodstatnenie ma aj suvisla dialnica severom (hlavne kvoli vyznamnym centram). Mala by existovat podobne kvalitna moznost vyuzit alternativnu trasu, ked na jednej z nich bude zle pocasie, ci nehody. Zeleznice tomuto terminu hovoria transverzala a prave juzny tah takou transverzalou je, aj ked na dlhych usekoch jednokolajny (analogia: polovicny profil), ci bez elektrifikacie.
Od Lucenca dalej fakt staci vyriesit par blbych klukatych usekov, zrusit ten nezmysel s obmedzenim 100 km/h pri polovicnych profiloch (hoci ho zvysit aj na 120 km/h, spravidla ti, ktori to obmedzenie dodrziavaju, ostatnych len brzdia) a luxus vybaveny.
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 39 hostí.