Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Nove hlasovanie od 14.12.2010 (Po pade PPP1+PPP3)

2016
2
1%
2017-2018
29
15%
2019-2020
41
21%
po r. 2020
128
64%
 
Celkový počet hlasov : 200

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 26. Jan 2021 11:14

bola to mantra pretoze M3x sa dostala na madarsky vychod okolo roku 2005 cize v case co sluboval unosca meciar (otec koncepcie D1/D3) pre dialnicu na slovensky vychod. toto je len dovrsenie debakla D1/D3 ze pre nich druho ci tretorady usek stihaju skor ako bude D1. uspora pol hodiny je ale vyznamna. a k tomu dialnica na rumunskej hranici ked my koncime hned za KE a nemame ani tych 20 km okolo secoviec s 200 metrovym mostom cez ondavu. k tomu rumunsku este nieco napisem v prislusnej teme.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod metelesku.blesku » 26. Jan 2021 13:23

Otca koncepcie :D Ty si teda polohumorista. D3 namiesto kapacitnej "jednotky" áno, ale D1?
Koncepcia D1 je to už od prvej republiky. Tej spred II. svetovej vojny. Odvtedy sa pomenilo všeličo, iba tá D1 na severe ostávala nejako priklincovaná pod Tatrami aj dávno pred Močiarom.

To, že sa u nás ešte nestrihajú pásky pri Sobranciach je vecou tuposti a nenažratosti oligarchických vrstiev v našej spoločnosti. Preto je úplne jedno, či by sa stavalo severom, alebo juhom, dopadlo by to rovnako.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 26. Jan 2021 14:03

CS republika skoncila v 1993 a teda sa zasadne zmenili okolnosti.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod HWY » 26. Jan 2021 23:08

Spojenie bude, keď sa nebude meniť neustále koncepcia a nájdu sa na výstavbu aj normálne štátne zdroje. A keďže je to v takom stave v akom to je - tak už nikto nedáva ani termíny, Už sa len modlia. :D Čítajte profil, thanks za pozornosť. :wink:
HWY
návštevník
 
Príspevky: 35
Založený: 25. Jan 2021 16:37

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Pajdoom » 05. Feb 2021 08:41

Chcelo by to v tomto hlasovaní pridať ďalšie položky ... s dostatočnou rezervou ...
Pajdoom
diskutujúci
 
Príspevky: 117
Obrázky: 28
Založený: 06. Mar 2020 07:36

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 12. Feb 2021 14:38

Trocha objektivity by nezaškodilo. V prípade D3 sa stavia paralelne k I/11 pre násobne väčšiu intenzitu, tak vykrikuješ ake je to megalomanstvo. Tu je toto iste len pre nizsiu intenzitu a lacnejšie. To s tou dvojkou si ako myslel? Vies sa pozriet na mapu? Tento usek je jeden z najmenej potrebnych usekov. Skor treba D1 Dargov-Pozdišovce-Michalovce a R2 Šaca-Moldava-Včeláre, Tomášovce-RS-Figa, ktore viac pomozu RR, vyriesia bodove zavady a su tam vacsie intenzity, kym cena je porovnatelna.
v tretej vete si poprel tvrdenie druhej vety :wink: .

skor je to myslene tak ze toto je typicky usek R2 s cenou okolo 10 mil za km este aj dnes nieto pred 10 rokmi. cize 300 km (100 km NR-ZH a 200 km ZV-KE) sme mohli mat za 3 mld. + pol mld. navyse kvoli soroske, krivanskym estakadam a pripadnym vymyslenym tunelom pri zvolene ci plesivci, nemuselo byt PPP. intenzity by uz boli tiez niekde uplne inde. oproti tomu D1 bude stat v konecnom dosledku min. 5 mld. co uz dnes nabeton vieme

k tomu D3 za 1,5 mld. eur ktora mohla byt lacnejsia min. o 500 mega len tym ze by neviedla do polska a scasti by sa vyuzila sucasna cesta.

ja viem ze sa opakujem ale opakovanie je matka mudrosti a tato tema je tu preto. :wink:
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod metelesku.blesku » 12. Feb 2021 17:17

cize 300 km (100 km NR-ZH a 200 km ZV-KE) sme mohli mat za 3 mld.

Namiesto toho máme 47 km NR-ZH za 4 mld.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 12. Feb 2021 17:46

ten usek uz mal stat ked prisiel fico....hold maly fuzaty biciklista a falsovatel zmeniek riesili to co riesili.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod MuelMI » 12. Feb 2021 18:56

v tretej vete si poprel tvrdenie druhej vety :wink: .
Mozes mi vysvetlit ako konkretne? :wink:
skor je to myslene tak ze toto je typicky usek R2 s cenou okolo 10 mil za km este aj dnes nieto pred 10 rokmi. cize 300 km (100 km NR-ZH a 200 km ZV-KE) sme mohli mat za 3 mld. + pol mld. navyse kvoli soroske, krivanskym estakadam a pripadnym vymyslenym tunelom pri zvolene ci plesivci, nemuselo byt PPP. intenzity by uz boli tiez niekde uplne inde. oproti tomu D1 bude stat v konecnom dosledku min. 5 mld. co uz dnes nabeton vieme

k tomu D3 za 1,5 mld. eur ktora mohla byt lacnejsia min. o 500 mega len tym ze by neviedla do polska a scasti by sa vyuzila sucasna cesta.

ja viem ze sa opakujem ale opakovanie je matka mudrosti a tato tema je tu preto. :wink:

Toto som ja nepoprel, ja píšem len, že sú podobne lacné úseky, ktoré sú omnoho potrebnejšie. Nedá sa argumentovať, že "je to lacné,tak to treba stavať".
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 12. Feb 2021 19:08

no mozno som sa zle vyjadril, ale napisal si "Tu je toto iste len pre nizsiu intenzitu a lacnejšie.". no tak ked je nizsia cena (vyrazne) a ked....I/11 ma paralelku a tu vidim len nejaku miestnu komunikaciu pre terenaky a traktory, tak to to iste nie je. btw. skromne sa pytam ked je nizsia intenzita tak netreba ziadna paralelka ?

Toto som ja nepoprel, ja píšem len, že sú podobne lacné úseky, ktoré sú omnoho potrebnejšie. Nedá sa argumentovať, že "je to lacné,tak to treba stavať".
ja viem. som len naznacil sirsie suvislosti.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod MuelMI » 12. Feb 2021 21:43

no mozno som sa zle vyjadril, ale napisal si "Tu je toto iste len pre nizsiu intenzitu a lacnejšie.". no tak ked je nizsia cena (vyrazne) a ked....I/11 ma paralelku a tu vidim len nejaku miestnu komunikaciu pre terenaky a traktory, tak to to iste nie je. btw. skromne sa pytam ked je nizsia intenzita tak netreba ziadna paralelka ?
DrX má striktny nazor, ze D3 sa ma stavat ako druhy profil I/11, mysli si, ze D3 je megalomanska. Potom k danemu useku napisal, ze je velmi lacny a mal by sa stavat. Ja som napisal, ze bolo by dobre mat rovnaky meter a ked pre Kysuce netreba D3 lebo I/11 ide mimo dedin, takisto netreba ani dany usek R2, lebo I/16 ide mimo obci. To, ze D3 je nasobne drahsie, je priblizne vyvazene nasobne vyssimi intenzitami na D3 (okrem toho D3 riesi bodovu zavadu). Ked je intenzita 7.000 mimo obci, tak urcite netreba stavat R-ku. Tento usek je fakt asi najmenej potrebny z juznej R2. (To sa uz opakujem, ale predsa opakovanie je matka mudrosti :wink: )
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 12. Feb 2021 22:18

MuelMI, pre neho intenzity nie su argument. vsak to uz napisal x-krat.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod MuelMI » 12. Feb 2021 22:39

DrX napísal:
MuelMI napísal:DrX má striktny nazor, ze D3 sa ma stavat ako druhy profil I/11, mysli si, ze D3 je megalomanska.


Najradsej mam dristalov, ktori mne vkladaju do ust co som nikdy nenapisal, a potom s tym "bojuju" a "vyvracaju moje tvrdenia", ktore su ale vyplodmi len ich chorych hlaviciek. Taki sa tu vyskytuju opakovane, a tento MuelMI je exemplarny priklad. Ukaz mi, kde som ja napisal, ze "D3 sa ma stavat ako druhy profil I/11". A potom prestan plieskat sprostosti.

Je to na fóre dost rozsireny nazor, ty pises o Kysucanoch, ze su nenazranci, tak som si to domyslel. Nasiel som napr. toto:
viewtopic.php?f=44&t=1961&p=196601#p196601
viewtopic.php?f=44&t=26&p=192997#p192997
Tak sa spytam, ako by sa mala stavat D3 podla teba?
devil napísal:MuelMI, pre neho intenzity nie su argument. vsak to uz napisal x-krat.

To bola reakcia na tvoju otázku. A ja nemozem za to, ked si niekto zakryva oci pred realitou.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod IceFox » 13. Feb 2021 17:39

DrX-a nemá zmysel nejako riešiť.
Len nerozumiem, prečo tu stále jačí, keď jeho mantra BA - KE už je zrealizovaná cez Maďarsko :lol: . Alebo žeby DC/RC neboli o najkratšom spojení dvoch najväčších miest?
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod cPalo » 13. Feb 2021 18:40

Nechcem ti do toho zasahovať, ale cez Maďarsko to nie je najkratšia cesta ;)
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod metelesku.blesku » 13. Feb 2021 19:45

Dokonca aj bližšienaokolo je oproti tomu bližšie ako naokolo :)
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 13. Feb 2021 21:37

juzne blizsienaokolo bude tiez menej blizsienaokolo ako teraz ked bude SO BP.

ale ako to je s evergreen argumentom o obsluhe uzemia ? lebo ked strelim od brucha tak juzne blizsienakolo moze mat tak 2x tolko obyvatelov ako severne blizienaokolo. a ked 2x tolko obyvatelov (alebo aj 1,8x a pod.) nie je argument tak ocakavam ze nejakych smiesnych par percent viac ludi na severnom blizsienaokolo oproti BA-ZV-KE je uplne irelevantne.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 13. Feb 2021 22:17

este k tym cislam vyssie. pred 20 rokmi by nikto neakceptoval D1 a ani D3 do 2020 ani 2018 (a uz vobec nie bez tur-hub a brodno-cadca ...staci si precitat prispevky tohto fora hoci pred 15 rokov :lol: ) cize ci sa zbabralo visnove je irelevantne. z tych cisiel jednozacne vychadza ze bez fondov 2014-2020 sa dialnice D1/D3 (D1 po KE) dali dokoncit jedine cez uver ci ppp. v tomto mali smeraci pravdu.

juhom sa to dokoncit dalo uz na konci druheho obdobia (2007-2013) sa predpokladu ze za meciara a dzurindu by tam isla polovica a (a nieze nejakych 20 percent) a to by bolo CORE cize kohezny fond by isiel na juh a skromnejsi ERDF na sever. mozno niekde poloprofil, soroska jedna rura ale bola by. sever by mal bez problemov dialnicu okolo TN uz za meciara a po ZA asi v takom case ako aj bola, dalej uz ale len niektore jednoduchsie useky z ERDF a z fondov od 2014 by sa uz riesili aj tazsie useky. na D3 mohla byt CA a neboli by tie 2 zbytocne useky.

som zvedavy ci si niekto mysli ze sucasny stav je lepsi.....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 13. Feb 2021 22:18

Vidim, ze *** ceznori su nejaki nedosledni: prispevok mi vymazali, ale nejakym omylom ho nechali ocitovany v reakcii usvedceneho klamara MuelMI. Treba ich poslat na doucovanie k Putinovi, u Slotu s Kotlebom nemaju dost dobrych cisticov :-).

A pre tych, co chcu dalej opakovat a reagovat to, co ja tvrdim, to rad este raz zopakujem: DIALNICE NA SK SA MALI STAVAT PODLA PRAVIDLA 60:40 (D1 VS R1+R2) AKO SA DOHODLO ZA DZURINDU A VYCHOD-ZAPAD SK BY BOLI UZ 10 ROKOV SPOJENE, NA R2 BY NIKDE NEBOLI INTENZITY 7000AUT/DEN A SLOVENSKO BY NEBOLO BANANOVOU REPULIKOU S JEDNYMI Z NAJVACSICH REGIONALNYCH ROZDIELOV V EU, KTOREHO DOPRAVNU OBSLUZNOST MUSIA ZABEZPECOVAT SUSEDNE KRAJINY. D3 A INE SPOJENIA DO ZAHRANICIA (D4, D2) V NORMALNEJ KRAJINE NEMOZU BYT PRIORITOU PRED PREPOJENIM REGIONOV VNUTRI KRAJINY.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 13. Feb 2021 22:32

DrX, tazko povedat, to co pises stoji na tom ze by sa rozsirovali rovnejsie useky I/16, scasti by neboli paralelne cesty mozno by sa setrilo este viac na parametroch, krizovatkach a davali by sa vynimky z noriem. mozno by to vyslo ale to uz by sme asi dialnicou nevolali. ale aj to by bol sposob, aj ked dost extremny.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod jolu » 13. Feb 2021 22:34

DrX keď už navádzať na trasu KE -BA cez Budapešť tak povedz aj cenu HU-znamky 129 € oproti nasim50 €.Ale ty to máš volalo všetko prekrútené.K určitým veciam je zbytočné sa vyjadrovať.
jolu
diskutujúci
 
Príspevky: 130
Obrázky: 106
Založený: 21. Sep 2014 19:29

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod IceFox » 13. Feb 2021 22:38

Tieto príspevky "keby bolo keby" sú skvelé.
Vidím, že DrX už "ide na Blahu" - čím viac caps-locku, tým viac "pravdy".
---
Mimochodom: Skús sa zamyslieť, prečo ten tvoj príspevok skončil v koši :)
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod MuelMI » 13. Feb 2021 22:43

Vidim, ze *** ceznori su nejaki nedosledni: prispevok mi vymazali, ale nejakym omylom ho nechali ocitovany v reakcii usvedceneho klamara MuelMI. Treba ich poslat na doucovanie k Putinovi, u Slotu s Kotlebom nemaju dost dobrych cisticov :-).

A pre tych, co chcu dalej opakovat a reagovat to, co ja tvrdim, to rad este raz zopakujem: DIALNICE NA SK SA MALI STAVAT PODLA PRAVIDLA 60:40 (D1 VS R1+R2) AKO SA DOHODLO ZA DZURINDU A VYCHOD-ZAPAD SK BY BOLI UZ 10 ROKOV SPOJENE, NA R2 BY NIKDE NEBOLI INTENZITY 7000AUT/DEN A SLOVENSKO BY NEBOLO BANANOVOU REPULIKOU S JEDNYMI Z NAJVACSICH REGIONALNYCH ROZDIELOV V EU, KTOREHO DOPRAVNU OBSLUZNOST MUSIA ZABEZPECOVAT SUSEDNE KRAJINY. D3 A INE SPOJENIA DO ZAHRANICIA (D4, D2) V NORMALNEJ KRAJINE NEMOZU BYT PRIORITOU PRED PREPOJENIM REGIONOV VNUTRI KRAJINY.
Ak by mi niekto zmazal príspevok, tak by som sa aspoň ospravedlnil, alebo by som aspoň bol ticho. Určite by som sa k nemu nehlásil verejne. Ale čo už. Ja som rád, že príspevok ostal citovaný, aspoň si ľudia urobia na teba (lepšie) názor. Nazval si ma usvedcenym klamárom. A potom si si išiel svoje, úplne od veci. Ja som nikde nepoprel tieto veci.
V druhom linku v mojom príspevku si napísal,že Kysuce mala poriešiť dávno SSC jednotkou. Možno som to zle pochopil, preto som sa ťa to ešte raz spýtal. Z tvojho posledného príspevku vyplýva, že by si nestaval spojenia s inými štátmi (čiže aj D3), dokedy nebude R2. Takže som to asi pochopil správne. Pre pripomenutie: moj argument stojí na tom, že nechceš stavať D3 (resp. chceš ju stavať v koridore I/11), zlý by bol môj argument, ak by si chcel stavať plnohodnotnú D3. Nemám pocit, že by som tým usvedcenym klamárom bol ja :wink: .
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 13. Feb 2021 22:52

:-) len sa dalej krut a prekrucaj. Kolko a v akej forme by dnes bolo z D3, ak by sa delili peniaze 60:40, si mozes akurat vycucat z prsta. Nemas ani paru. Takze len dalej mozes "dedukovat" a svojimi dedukciami "dokazovat, ze mas pravdu". Uz si ukazal, ze to je jedine co vies. Ale mozes pokracovat.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod IceFox » 13. Feb 2021 22:55

Lebo narozdiel od tvojho fantazírovania "mohlo by, bolo by" je to extrémny rozdiel :roll:
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.