Most Moravský Svätý Ján - Hohenau

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Caesar » 29. Jún 2005 19:19

MH napísal:Realne to sice bude, ale v horizonte 10-tich rokov je napojenie do A v tejto lokalite podla mna zbytocne. Mozno to urychly budovany priemyselny park Lozorno - Malacky, ale pokial Rakusko nezacne s adekvatnou pripojkou na svojej strane tak je to plytvanie penazi. Osobne by som radsej postavil pevne mosty v Zahorskej Vsi - Angerne a Moravskom Sv. Jane. V Jane sa vlastne uz buduje, ale trva to nejak dlho :(


V Moravskom sv. Jáne sa už o niekoľko mesiacov (1-3) otvorí tento most. Trvá to dlho, ale nie kvôli nám. Rakúsko ešte stále nedobudovalo svoju prípojnú cestu k tomuto mostu. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 30. Jún 2005 15:04

Ano, Caesar,

máš pravdu, tuto to brzdia Rakúšania. Ako vždy. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Most Moravský Svätý Ján - Hohenau

Odoslaťod Caesar » 12. Júl 2005 17:38

Informácie o moste, o jeho výstavbe, o jeho otvorení, ... 8)

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=6397#6397
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Caesar » 12. Júl 2005 17:39

Tento most je nepochybne veľmi dôležitý pre celý región. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Dialniciar » 12. Júl 2005 18:06

No konečne je tu aj samostatná téma, keďže ide o tak významnú stavbu. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Branco » 12. Júl 2005 18:10

Mňa potešila táto informácia: "Súčasťou oceľovej rozoberateľnej mostnej konštrukcie je aj zdvíhacie zariadenie, ktoré ho umožní v prípade potreby zdvihnúť až o 1,6 metra, takže miestom budú môcť preplávať aj väčšie lode. "

Znamená to tiež, že v prípade väčšej vody v Morave je most "bezpečný"?
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Dialniciar » 12. Júl 2005 18:42

Branco napísal:Mňa potešila táto informácia: "Súčasťou oceľovej rozoberateľnej mostnej konštrukcie je aj zdvíhacie zariadenie, ktoré ho umožní v prípade potreby zdvihnúť až o 1,6 metra, takže miestom budú môcť preplávať aj väčšie lode. "

Znamená to tiež, že v prípade väčšej vody v Morave je most "bezpečný"?


A prečo by nemal byť bezpečný? Veď preto sa staval. Inak by tam zostal pontónový most aj naďalej. :)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Alexander Velky » 13. Júl 2005 21:24

Tento most je podľa mňa nedostatočný, mal byť väčší, širší. Je to lepšie než nič, než len ten pontónový, ale je to malá investícia vzhľadom na to potenciál a význam tejto oblasti. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Caesar » 14. Júl 2005 18:52

Tento text dáva za pravdu Brancovi v tom, že ani tento most nebude riešiť situáciu so zvýšenou hladinou vody (ja som ten odsek, kde sa o tom píše, podčiarkol)

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=6674#6674

Avšak treba dodať, že pravdu mám aj ja s Dy, pretože na vine nie je most, ale prístupová cesta k nemu, ktorá býva zatopená. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 14. Júl 2005 18:57

Caesar napísal:Tento text dáva za pravdu Brancovi v tom, že ani tento most nebude riešiť situáciu so zvýšenou hladinou vody (ja som ten odsek, kde sa o tom píše, podčiarkol)

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=6674#6674

Avšak treba dodať, že pravdu mám aj ja s Dy, pretože na vine nie je most, ale prístupová cesta k nemu, ktorá býva zatopená. 8)


No konečne, toto je zaujímavá diskusia, pravdu majú všetci.

Ja si myslím, že chybou je aj to, že ten most je len jednosmerný. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Dialniciar » 14. Júl 2005 19:36

Alexander Velky napísal:Ja si myslím, že chybou je aj to, že ten most je len jednosmerný. :lol:


Aj tak je to ale lepší variant ako to, čo bolo pred tým, pontónový most.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Caesar » 14. Júl 2005 23:30

Alexander Velky napísal:Ja si myslím, že chybou je aj to, že ten most je len jednosmerný. :lol:


To, že je jednosmerný by nemalo prekážať, tam nie je až taká premávka a ani výhľadovo nevyzerá, že by mala byť. Okrem toho budú tam aj semafory, takže to bude bezpečné.

Zase nemôže byť na tom Záhorí všetko. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod aquila » 15. Júl 2005 02:30

Caesar napísal:Zase nemôže byť na tom Záhorí všetko. 8)


a preco nie ? :roll: :lol: 8)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Alexander Velky » 16. Júl 2005 21:25

Caesar napísal:Zase nemôže byť na tom Záhorí všetko. 8)


Ale nie, práve naopak, čím viac splnených projektov, tým lepšie a môžu pribúdať nové, ako štúdia pre cestný tunel Biela Hora.

Prečo by sa mali rozvíjať len oblasti BA a okolie, ZA a okolie, presnejšie os BA-ZA a potom len KE a okolie, ZV a okolie. Aj Záhorie SE-SI-MA má svoj význam, aj hospodársky, aj sociálny a teda aj by sa malo investovať do infraštruktúry a aj sa investuje aj sa investovať bude. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Alexander Velky » 19. Júl 2005 21:59

Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod aquila » 20. Júl 2005 08:47

pekne pekne ;) inak ja som bol aj pri slavnostnom otvarani kompy ;)
teda ono sa to najprv otvorilo, potom sa este upravovala aspon ako tak prijazdova cesta ;)

ani pas vtedy nekontrolovali :lol:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 20. Júl 2005 12:16

aquila napísal:pekne pekne ;) inak ja som bol aj pri slavnostnom otvarani kompy ;)
teda ono sa to najprv otvorilo, potom sa este upravovala aspon ako tak prijazdova cesta ;)

ani pas vtedy nekontrolovali :lol:


Kde tam je kompa? Kde tam bola kompa?

Tam bol pontónový most, nie? :roll:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 20. Júl 2005 12:31

kua sorry, zle som sa vyjadril, jasne ze pontonoveho mostu, som cital aj druhy prispevok ohladne kompy a prisla mi pod klavesnicu kompa no :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 20. Júl 2005 12:36

aquila napísal:kua sorry, zle som sa vyjadril, jasne ze pontonoveho mostu, som cital aj druhy prispevok ohladne kompy a prisla mi pod klavesnicu kompa no :)


Inak v rámci prístupovej cesty, problém zostáva, pretože až bude vyššia hladina vody, tak most bude síce ok, ale prístupová cesta bude zaplavená. :roll:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 09. Okt 2005 13:01

vcera som mal tu cest ist cez tento novy most cez tuto trasu.

je to kazdopadne pokrok oproti pontonovemu mostu, ale inak znacenie na rakuskej strane smerom k prechodu aspon ake take. pristupove cesty aj na rakuskej strane uzke. most pekny, ale jednosmerny so semaforom. robia sa tam este nejake zemne prace pri moste (asi protipovodnove).

na sloenskej strane super uzke pristupove cesty, kde sa ani dve auta nevyhnu. a znacenie v moravskom jane take ze veskere zadne ...

a ked mam hovorit za seba, neviem co na tom moste stalo 100 milionov ...

p.s. bohuzial fotak som si zabudol a mobilom som to nechcel fotit :roll:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Caesar » 09. Okt 2005 22:12

aquila,

tento most a celý úsek ešte nie je úplne dokončený, ešte sa tam preinvestuje menšia suma, postupne. Na tomto úseku nie je taká vysoká intenzita dopravy, aby sa tam budoval väčší most. Je to oveľa väčší posun než keď tam bol pontónový most. Stavbu financovala hlavne EÚ, čo je tiež výhodou a prístupová cesta problémom je, ale nedá sa všetko hneď naraz. Veď vláda teraz intenzívne opravuje cesty I. triedy, opravuje mosty cez rieky, stavia obchvaty aj nové mosty - je toho dosť v cestnej sieti, relatívne dosť.

A keďže stavba bola financovaná z EÚ peňazí, tak môžeš veriť tomu, že financie boli sledované. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Dialniciar » 14. Okt 2005 19:21

aquila,

ja ti verím, že si prekvapený z výsledku až v negatívnom zmýšľaní - vieš ale toto je len miestny malý regionálny most, ktorý sa postavil na 90% len pre miestnych obyvateľov a pre tých, ktorí to tam poznajú. Je to malý hraničný priechod a aj v budúcnosti, až tam žiadny nebude, tak je to len malá oblasť.

Je to stav o 200% lepší než ten predtým, pretože sa tým mostom dá jazdiť stále, len s výnimkou keby boli povodne, tak zaleje prístupové cesty, ale to je výnimočný stav.

A že čo tam stálo 100 mil. SKK? Nuž je to síce malý most, ale predsa len, kde bol stavaný v akom prostredí - to je rieka Morava, takže ten most sa nesmel odfláknuť, má veľmi pevné základy aj piliere sú iné než v pokojných vodách nejakého potoka atď. Potom úprava okolia, zelene, ... to všetko tam spadá a ako správne poznamenal Caesar, tak túto stavbu financovala EÚ, takže tam by som problém nevidel. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Adaios » 16. Okt 2005 17:41

Alexander Velky napísal:Ano, Caesar,

máš pravdu, tuto to brzdia Rakúšania. Ako vždy. :lol:


Rakusania stavali pripojnu cestu dlhsie, ale SR zase vobec nezlepsila stav na svojej pristupovej ceste a bol tu aj dalsi skandal:

Minister Prokopovic most otvoril, ale pre motoristov sa most otvoril az o 1 mesiac - dovtedy bol iba pre "pesiakov". :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod aquila » 16. Okt 2005 20:03

myslim, ze ani na rakuskej strane to nie je ziadna vyhra, dokonca si dovolim tvrdit, ze je tam horsi stav ako u nas .. skoda ze som nemal vtedy zo sebou fotak :roll: by som to mohol vsetko zdokumentovat ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 17. Okt 2005 20:23

aquila napísal:myslim, ze ani na rakuskej strane to nie je ziadna vyhra, dokonca si dovolim tvrdit, ze je tam horsi stav ako u nas .. skoda ze som nemal vtedy zo sebou fotak :roll: by som to mohol vsetko zdokumentovat ;)


aquila,

predtým bol most prakticky 50/50 zatvorený, pretože bol pontónový, provizórium na rieke Morava, vždy keď sa zdvihla hladina, tak ho museli zatvoriť.

Toto je teraz menší regionálny cestný most. Smerujú k nemu regionálne cesty. Rakúsko na neho nemalo dosť peňazí, SR už vôbec nie, EU áno. Je malý, jednosmerný, riadený semafórom. Stačí na regionálne pomery.

Oveľa dôležitejšie cestné spojenie bude v Záhorskej Vsi - Angerne, ak referendum v Rakúsku dobre dopadne, alebo keď aj nedopadne, raz tam ten most bude. A najdôležitejšie je aj tak spojenie BA-Viedeň.

Je tu celkovo 40 ročný stavebno-dopravný dlh. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Ďalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.