Nový obchvat R3 dedinu Sedliacku Dubovú len ohrozuje

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Nový obchvat R3 dedinu Sedliacku Dubovú len ohrozuje

Odoslaťod Dialniciar » 30. Nov 2007 16:44

http://www.mynoviny.sk/c/3607193/Obchva ... hrozi.html


starosta sa obáva o bezpečnosť Ľudí

Obchvat dedinu ohrozí

V pondelok 26.novembra Národná diaľničná spoločnosť a združenie Skanska- Váhostav SK – Max Bogl slávnostne sprejazdnili stavbu R3 Oravský Podzámok – Horná Lehota.

Ako tento významný krok vníma Ladislav Tomáň, starosta Sedliackej Dubovej, do ktorej obchvat takmer bezprostredne ústi?

„Očakávam ešte kritickejšiu situáciu a zvýšené nebezpečenstvo pre obyvateľov našej obce. Autá sa na novom kvalitnom úseku komunikácie rozbehnú, predpokladám, že ich spomalenie v našej obci bude minimálne. Toto stanovisko som prezentoval i na minulotýždňovom kolaudačnom rokovaní. Niekoľkokrát som sa snažil, aby bola v dedine obmedzená stanovená rýchlosť. Neúspešne. Po obidvoch stranách cesty sú chodníky, tie by údajne mali byť pre bezpečnosť postačujúce. Ja osobne si to nemyslím, takisto ani občania tejto obce. Naše obavy sa opierajú o fakty - nehody a nešťastia. Naliehavú potrebu pokračovania v stavbe R3 pravidelne medializujem v televízii, tlači či v rozhlase. Vytrvalo sa snažím na problém sústrediť pozornosť kompetentných. Odovzdal som im už množstvo petícií, podrobných štatistických pozorovaní týkajúcich sa počtu motorových vozidiel, ktoré prechádzajú obcou, o ich hlučnosti či rýchlosti. V júni 2007 som spolu s poslancom NR SR Ivanom Šaškom inicioval stretnutie na Ministerstve dopravy SR. Tam som sa však dozvedel len známe fakty. Projektovo je stavba pripravená, ale chýbajú finančné prostriedky. Z tohoto dôvodu môžeme s realizáciou výstavby obchvatu počítať zrejme až niekedy v rokoch 2012 -2013. Na jednej strane chápem, že treba prioritne dokončiť diaľnicu do Košíc. Na druhej strane je však pre mňa prvoradá bezpečnosť občanov obce. Práve preto budem aj naďalej “mediálnou hviezdou”, ktorá mediálnymi protestmi snáď posunie momentálne rozhodnutie smerom dopredu. Netúžim byť na televíznej obrazovke, no zároveň chcem, aby si kompetenní uvedomili, že problémy tu naozaj sú. Zostáva len dúfať, že vodiči si komunikáciu cez našu obec nebudú mýliť s R3.”


af
© 2007 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

[30. 11. 2007]
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Naspäť na 2007

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.