MDPT minie v r. 2008 takmer 31 mld. SKK

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

MDPT minie v r. 2008 takmer 31 mld. SKK

Odoslaťod Dialniciar » 14. Okt 2007 23:09

http://www.idoprava.sk/Appl/WebObjects/ ... WpLptWtQPM


Rezort dopravy bude mať v roku 2008 k dispozícii na výdavky 30,9 mld Sk

Kategória: Cestná
Publikované : 11.10.07 20:36:24

Bratislava- Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií (MDPT) SR bude mať v roku 2008 k dispozícii na výdavky 30,9 miliardy Sk, čo je oproti pôvodnému návrhu rozpočtu viac takmer o 5 miliárd Sk.

"Spokojný som. Samozrejme, ako každý rezortný minister aj ja by som si vedel predstaviť viac a väčší komfort, ale v rámci tých daností, ktoré sú na stole, som veľmi rád, že sa nám podarilo navýšiť našu kapitolu," konštatoval dnes po zasadnutí vládneho kabinetu minister dopravy, pôšt a telekomunikácií Ľubomír Vážny.

Na výdavky súvisiace s cestnou infraštruktúrou je určených zo štátneho rozpočtu SR takmer 15 miliárd Sk. Slovenská správa ciest (SSC) na správu a údržbu ciest získa takmer 1,2 miliardy Sk a Národná diaľničná spoločnosť (NDS), a. s., na opravy komunikácií dostane 900 miliónov Sk. Na výstavbu cestnej infraštruktúry sa v roku 2008 predpokladá vynaložiť 12,9 miliardy Sk zo zdrojov štátneho rozpočtu.

Na výstavbu diaľnic a rýchlostných ciest sa predpokladá čerpať celkove 10,3 miliardy Sk, z toho vlastné zdroje štátneho rozpočtu predstavujú 9,8 miliardy Sk (793 miliónov Sk na spolufinancovanie projektov EÚ, 9,0 miliardy Sk na národné projekty vrátane projektov súkromno-verejného partnerstva a zdroje EÚ vo výške takmer 545 miliónov Sk).

Na železničnú dopravu je v roku 2008 rozpočtovaných 11,1 miliardy Sk. Na program letecká infraštruktúra, vrátane zdrojov štrukturálnych fondov, je rozpočtovaných 101 miliónov Sk.

ŠR SR by mal v roku 2008 hospodáriť s príjmami 348,252 miliardy Sk a výdavkami 380,233 miliardy Sk, deficit by mal teda dosiahnuť 31,981 miliardy Sk.

TASR
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Naspäť na 2007

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.