Nitra: Prerazil si cestu násilím!

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Nitra: Prerazil si cestu násilím!

Odoslaťod Dialniciar » 01. Mar 2007 10:41

http://www.mynoviny.sk/c/3167023/Preraz ... silim.html


Prerazil si cestu násilím!

Vodič autodomiešavača, ktoré sa nezmestilo do podchodu v smere na nitrianske Župné námestie, si so situáciou poradil. Prerazil klenbu, aby mohol vstúpiť do podchodu!

Podchod s klenbou je jedinou vstupnou bránou do mestskej pamiatkovej rezervácie Horné mesto pod hradom. Je umiestnený pod župným domom, v ktorom sídli Nitrianska galéria. Výška podchodu je obmedzená, na čo upozorňuje aj dopravné značenie. Vodič stavebnej firmy, ktorá pravdepodobne robila obnovu niektorého z objektov pod hradom, ho nerešpektoval a poškodil tak objekt Nitrianskej galérie, ktorý je kultúrnou pamiatkou.

V objekte sídli galéria (ktorá je aj správcom objektu), ale svoju kanceláriu tam má aj predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica. Fotografia, ktorá zachytáva poškodenie nosnej klenby, ho pobúrila. „O incidente som nevedel a ihneď som o ňom informoval riaditeľku galérie. Požiadal som ju, aby túto záležitosť riešila aj podaním na príslušné orgány.“

Predseda zároveň vyjadril nádej, že aj keď na aute nie je ešpézetka, bude možné vypátrať vinníka a žiadať od neho náhradu škody.


- r -

[26. 2. 2007]
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Naspäť na 2007

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.