Kto by mal byť na čele MDPaT?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Kto by mal stáť na čele Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácii?

Jednoznačne človek, ktorý bude predovšetkým politicky spôsobilý a je jedno, čo robil predtým a aké bolo jeho povolanie.
4
13%
Keďze je to rezort dopravy, tak by tam kľudne mohol byť aj skúsený manažér z nejakej stavebnej spoločnosti, ale je tu riziko prideľovania zakázok.
21
70%
Neviem, je mi to jedno. Z týchto možností si neviem vybrať. Nesledujem politiku. ...
5
17%
 
Celkový počet hlasov : 30

Kto by mal byť na čele MDPaT?

Odoslaťod Caesar » 25. Máj 2005 18:39

Kto by mal byť podľa vás na čele Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácii?

Odborník na telekomunikačnú technológiu (nepíšem presné odborné názvy) alebo skúsený manažér v ekonomike alebo človek, ktorý má priame skúsenosti s prácou, ktorá súvisí s výstavbou alebo údržbou ciest?

Dávam vám otázku aj do ankety, ale môžte sa samozrejme vyjadriť aj napísaním príspevku.

Ja osobne prezentujem svoj názor hneď teraz:

Ak aj minister nemá žiadne skúsenosti s riadením výstavby diaľnic či ani nepracoval niekde na železnici či na pošte atď., tak by sa mal obklopiť tímom odborníkov z týchto jednotlivých úsekov, podobne ako napr. riaditeľ STV, ktorý síce bol riaditeľom TV, no napriek tomu sa obklopil odborným tímom a STV nebola v strate, čo bol úspech.

Teda spolu by pracovali 3 komisie. Jedna by mala na starosti celú dopravu od rozvoja cestnej siete cez železnice až po autobusovú, leteckú, ... dopravu. Druhá komisia by sa venovala telekomunikáciám a tretia pošte. Boli by to 3 zodpovední ľudia, prípadne v tej prvej by mohli byť ešte extra 2 zástupcovia pre cestnú sieť a pre železnice. A títo ľudia by každý deň konzultovali s ministrom všetky ich a jeho návrhy, ... 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod aquila » 25. Máj 2005 18:59

pekna no v slovenskych podmienkach, kde temer aj upratovacka je politicky nominant, vcelku utopisticka (bohuzial). ale takto by to malo fungovat.

a rybnicek, klobuk dole co dokazal s byrokratickym zahnivajucim kolosom zvanym STV. prepustil 1500 ludi a kvalita isla napriek alebo prave kvoli tomu rapidne hore, nerobi nove dlhy, snazi sa vyriesit stare spory a postupne vyberat kostlivcov zo skrin po predchodcoch
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Nominacie

Odoslaťod Čavo » 25. Máj 2005 20:20

Každý vie ako to má byť (mal by to byť odborník, alebo sa nimi obklopiť), len každý, kto to môže ovplyvniť si pod slovom odborník predstavuje niečo iné.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod johhan » 25. Máj 2005 23:11

Hlavne by to mal byť špičkový manažér ...

Tým je povedané všetko :-)
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

minister

Odoslaťod mel » 26. Máj 2005 09:48

Ministrom by mal byt spickovy manazer so skusenostami bud v telekomunikaciach alebo doprave ... napada ma ten bradaty vyhybkar, co pred par rokmi kandidoval na prezidenta ... tusim Fogas sa volal ... :)

ale vazne ... jednoznacne manazer so skusenostami v projektovom riadeni ... niekto kto dokazal postavit nieco na nohy
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Na Slovensku je to utópia, v zahraničí bežné

Odoslaťod Caesar » 26. Máj 2005 16:51

Ja viem, že zrejme je to len utópia, aby na takomto poste bol odborník, aspoň z nejakej oblasti dopravy alebo skúsený manažér, pretože to je len na málo rezortoch a tento rezort je predovšetkým o tom, ako tunelovať miliardy a privatizovať a predávať licencie ... a tam odborník sedieť nemusí.

Okrem toho, už tu boli také pokusy, ale zase špičkový manažér alebo aj odborník, nemá záujem kvôli smiešnemu platu, keďže v súkromnej firme má cca. 100 000 SKK mesačne čistého s autom a šoférom a nie je mediálne známy, ... no to už je o inom.

Ale ďakujem vám všetkým za prejavené názory. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Re: Nominacie

Odoslaťod bystrik » 26. Máj 2005 23:26

čavo napísal:Každý vie ako to má byť (mal by to byť odborník, alebo sa nimi obklopiť), len každý, kto to môže ovplyvniť si pod slovom odborník predstavuje niečo iné.


neviem, ci ste postrehli, ale z hovorcu babky cukrarky sa uz stal jeho poradca :!:

kuk napr. tuto:



http://www.bleskovky.sk/?cid=69147&sid=7
Obrázok používateľa
bystrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 582
Obrázky: 38
Založený: 03. Feb 2005 21:40

Re: Nominacie

Odoslaťod Caesar » 27. Máj 2005 20:59

bystrik napísal:
čavo napísal:Každý vie ako to má byť (mal by to byť odborník, alebo sa nimi obklopiť), len každý, kto to môže ovplyvniť si pod slovom odborník predstavuje niečo iné.


neviem, ci ste postrehli, ale z hovorcu babky cukrarky sa uz stal jeho poradca :!:

kuk napr. tuto:



http://www.bleskovky.sk/?cid=69147&sid=7


Vôbec, to je dnes taká móda mať hovorcov. Prezident, premiér, ministri, všetci významní ľudia na KÚ, VÚC, Polícia, ...

Ja to poviem takto, niektorí sú skutočne kvalifikovaní a môžu aj radiť, ale sú miesta, kde "blbec radí idiotovi". 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod bystrik » 27. Máj 2005 21:42

V CR na ministerstve spravodlivosti riadil hovorca 26-rocny P. D. chod celeho ministerstva...
Obrázok používateľa
bystrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 582
Obrázky: 38
Založený: 03. Feb 2005 21:40

Tazka volba

Odoslaťod B; » 30. Máj 2005 10:18

Ja som musel hlasovat 3, druha veta aj ked s prvou a tretou vetou sa nestotoznujem.

1. je aj prakticky dokazane, ze byt politicky sposobily ja na ministra malo
2. ministerstvo ma v agende aj posty co mi pripada menej zlozite a viac menej stabilizovane a tazsiu problematiku telekomunikacie, kde je co robit.
Najotvorenejsia a pod najvacsou kontrolou je doprava, ale to je omnoho sirsie ako vystavba ciest a preto sa mi zda malo byt povodom zo stavebnej firmy, bez ohladu na mozne tlaky.

Minister je uradnicka a manazerska funkcia s velkou zodpovednostou a malym platom. Mal by mat par odbornikov -"namestnikov" na jednotlive temy a ti by mali mat timy zlozene aj zo zastupcov verejnosti a/alebo stavebnych firiem resp. obrazne nejakych pilotov, vypravcov (toto nie je pokus o vtip :D ) cize ludi z praxe v danej oblasti.

Su pripady, ked topmanageri maju aj podiel na zisku spolocnosti....

Na Slovensku je vacsinou najlepsi minister ten, co nic nerobi - nic nepokazi, len su rezorty ako napr. DPaT, kde by bolo najlepsie urobit vsetko.
Vo verbalnej rovine je uz Slovensko motoristicky raj.

P.S. Takto to budem robit ja, ked tam budem :shock: :lol: :lol: :lol:
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

to All

Odoslaťod Tomas » 09. Jún 2005 12:10

jednoznacne spickovy manager z 300.000 tisicovym platom, aby mu zaplatili tu nechcenu "popularitu" mozno az potom by ho to netahalo do stavebnej spolocnosti

ked sa pozrete na platy ministrov samozrejme "oficialne" tak to je uplne jasne ze tam moze ist len uplny *** ktory sa nevie inde uplatnit iba cez politiku, a potom dostane do ruky miliardy a nevie co zo sebou
Obrázok používateľa
Tomas
diskutujúci
 
Príspevky: 52
Obrázky: 3
Založený: 30. Mar 2005 14:33

Re: to All

Odoslaťod Caesar » 09. Jún 2005 20:47

Tomas napísal:jednoznacne spickovy manager z 300.000 tisicovym platom, aby mu zaplatili tu nechcenu "popularitu" mozno az potom by ho to netahalo do stavebnej spolocnosti

ked sa pozrete na platy ministrov samozrejme "oficialne" tak to je uplne jasne ze tam moze ist len uplny *** ktory sa nevie inde uplatnit iba cez politiku, a potom dostane do ruky miliardy a nevie co zo sebou


Tak, zase, nemusel by ten plat byť 300 000, stačilo by aj 100 000 SKK mesačne čistého s autom a šoférom a výhodami ako telefonovanie zadarmo a podobne. Samozrejme, prípadne aj byt zdarma, ak by to bol človek, ktorý nie je z BA. Toto všetko by mali zahŕňať výhody.

Pretože, politika, to je služba verejnosti, nie každý manažér má záujem o riadenie ministerstva či iného úradu, pretože často musia ísť odborné znalosti "nabok" a "prichádza" politika. Musel by ten manažér byť predsedom nejakej politickej strany, ktorá by bola vo vláde a mohol by si skutočne robiť všetko, čo by chcel a nikto by ho de facto nemohol odvolať.

A na záver, aj ľudia pod "manažérom-ministrom" by mali mať slušné platové ohodnotenie, aspoň 50 000 SKK čistého mesačne s minimálnymi výhodami. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 28. Jún 2005 19:38

Na tomto mieste by mal byť jednoznačne manažér-ekonóm alebo právnik, proste niekto, kto vie viesť pod sebou tím ľudí a vie, čo je to zodpovednosť a vplyv.

Takýto človek zatiaľ na tomto poste zrejme nebol.

Ľudia ako "Diaľničiar" či "Rybníček" tam mali sedieť ... :)
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Caesar » 29. Jún 2005 09:40

Alexander Velky napísal:Na tomto mieste by mal byť jednoznačne manažér-ekonóm alebo právnik, proste niekto, kto vie viesť pod sebou tím ľudí a vie, čo je to zodpovednosť a vplyv.

Takýto človek zatiaľ na tomto poste zrejme nebol.

Ľudia ako "Diaľničiar" či "Rybníček" tam mali sedieť ... :)


Diaľničiar túto ponuku aj viackrát dostal, ale nemal záujem z dvoch dôvodov a jedným z nich bola politika a druhým plat. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 29. Jún 2005 13:58

Caesar napísal:
Alexander Velky napísal:Na tomto mieste by mal byť jednoznačne manažér-ekonóm alebo právnik, proste niekto, kto vie viesť pod sebou tím ľudí a vie, čo je to zodpovednosť a vplyv.

Takýto človek zatiaľ na tomto poste zrejme nebol.

Ľudia ako "Diaľničiar" či "Rybníček" tam mali sedieť ... :)


Diaľničiar túto ponuku aj viackrát dostal, ale nemal záujem z dvoch dôvodov a jedným z nich bola politika a druhým plat. 8)


Ano, o tom viem a dôvody boli 3. Tým tretím dôvodom bola "oddanosť firme". :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Antimander » 23. Sep 2005 14:33

Tak keďže som kto som, tak možnosť č. 2, ale s tým, že by mal byť takýto človek skúsený na to, že si prizná, že nevie o všetkom, t.j. telekomunikácie či aj cestná/železničná/letecká/... doprava a pošta, že tam nemá prehľad a obklopil by sa poradným tímom - najlepšie manažérmi z daných oblastí, z vhej sféry riadenia, aby mali prehľad aj oni.

A mal by byť aj politicky spôsobilý, t.j. môže byť nezávislý (prípad súčasného min. zdravotníctva, kt. nebol v strane ANO), ale mal by mať plnú podporu strany, kt. ho nominovala, aby "vydržal" aspoň tie 4 roky. :wink:

MDPT je rezort, ktorý disponuje s veľkou sumou peňazí, spolupracuje s EÚ, je významným zamestnávateľom a prideľuje aj rôzne licencie. Je to "zaujímavý rezort" všade vo svete. :wink:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod Adaios » 20. Okt 2005 19:23

Ja som hlasoval za moznost c.2, kludne tam moze byt aj manazer zo stavebnej firmy.

Totiz je velmi dolezite, aby tento clovek mal prehlad ohladom riadenia ludi a v ekonomike. Nic viac. Takyto clovek si potom spravi poriadok aj na ministerstve a takyto clovek je ochotny spravit aj vyznamne reformy.

Je uplne jedno, ci to bude niekto zo zeleznic, z posty (pripad SR), stavebnej firmy, ... IT pracovnik.

Len by mal byt takyto clovek aj politicky kryty, mal by byt podporovany nejakou vladnou stranou - moze byt aj nezavisly. Na Slovensku je tym spravnym prikladom minister zdravotnictva. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod B; » 27. Okt 2005 13:21

Adoas napísal:Ja som hlasoval za moznost c.2, kludne tam moze byt aj manazer zo stavebnej firmy.

Totiz je velmi dolezite, aby tento clovek mal prehlad ohladom riadenia ludi a v ekonomike. Nic viac. Takyto clovek si potom spravi poriadok aj na ministerstve a takyto clovek je ochotny spravit aj vyznamne reformy.

Je uplne jedno, ci to bude niekto zo zeleznic, z posty (pripad SR), stavebnej firmy, ... IT pracovnik.

Len by mal byt takyto clovek aj politicky kryty, mal by byt podporovany nejakou vladnou stranou - moze byt aj nezavisly. Na Slovensku je tym spravnym prikladom minister zdravotnictva. :wink:


Yes, IT pracovnik!!
Viem o jednom .....
8) :lol:
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Adaios » 27. Okt 2005 18:01

B; napísal:Yes, IT pracovnik!!
Viem o jednom .....
8) :lol:


Avsak mas aj odvahu a chut byt politikom?

A to podstatne - podporuje ta nejaka strana, ... ? :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod B; » 28. Okt 2005 08:59

Adoas napísal:
B; napísal:Yes, IT pracovnik!!
Viem o jednom .....
8) :lol:


Avsak mas aj odvahu a chut byt politikom?

:shock:
Adoas napísal:A to podstatne - podporuje ta nejaka strana, ... ? :wink:

:cry:
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Adaios » 28. Okt 2005 10:19

B,

ked uz si zacal tuto diskusiu, tak dobre chces byt minister DPT, to je OK, to nechce byt kazdy. Realne.

Aku strategiu by si mal? Na co by si sa zameral? Strucne - aby ti to niekto neukradol tuto tvoju myslienku.

Mozno si to tu vsimne niekto kto by ta mohol posunut vysie. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod B; » 28. Okt 2005 10:51

Globalne:
1. team 4-5 ludi odbornikov, ktori poznaju teoriu + 8-10 ludi z praxe nie z veducich pozicii, ktory poznaju drobne denne problemy konkrektnych projektov + jeden pravnik

2. zoznam beziacich projektov + ich financne stavy a plany krytia
3. zoznam nabiehajucich projektov
4. odbornu literaturu pre mna, na doplnenie vedomosti z oblasti

Ak sa zameriam iba na dopravu specialne D+RK:
1. zrusit problemy na usekoch, kde sa nestavia a malo by sa (PB+ZH+Meng) aby sa to rozbehlo
2. doplatit stare zavazky
3. silnu projektovu pripravu - veci ktore stoja malo $ a vela casu treba hned odstartovat
4. jasny plan co kedy stavat a vyraznim zlepsenim kvality pripravneho konania zabezpecit realizovatelnost
5. tenis s MF :lol:
6. web www.ndsas.sk

to je strucne a narychlo vsetko, co mi napadlo, je to skor vseobecne ale viac teraz nie. (IS?)
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Adaios » 28. Okt 2005 11:36

B; napísal:5. tenis s MF :lol:


Nechal by si ho vyhrat? :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod B; » 28. Okt 2005 11:57

Adoas napísal:
B; napísal:5. tenis s MF :lol:


Nechal by si ho vyhrat? :wink:

Nie umyselne. Ale vraj je dost dobry - este som s nim sice nehral ale povedali mi.
Ale na pozapasovej regeneracii by som ho umyselne nechal vypit viac piv 8)
Dalej mozme do Off topic, OK?
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Caesar » 28. Okt 2005 12:03

B,

1. team 4-5 ludi odbornikov, ktori poznaju teoriu + 8-10 ludi z praxe nie z veducich pozicii, ktory poznaju drobne denne problemy konkrektnych projektov + jeden pravnik


To by bolo v rámci všetkých oblastí - železnice, letiská, telekomunikácie, pošta, diaľnice, cesty, ... ?

Ak sa zameriam iba na dopravu specialne D+RK:
1. zrusit problemy na usekoch, kde sa nestavia a malo by sa (PB+ZH+Meng) aby sa to rozbehlo
2. doplatit stare zavazky
3. silnu projektovu pripravu - veci ktore stoja malo $ a vela casu treba hned odstartovat
4. jasny plan co kedy stavat a vyraznim zlepsenim kvality pripravneho konania zabezpecit realizovatelnost
5. tenis s MF :lol:
6. web www.ndsas.sk


K tomuto asi takto:

Keby si chcel riešiť body 1., 2., 3. tak by ti neostalo na nič iné, ... potom by teda snáď pomohol ten tenis ale keby náhodou nie, tak by si skončil ako "babka", ktorej už neostáva nič iné, iba sľubovať. :?
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Ďalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 20 hostí.