Trstená: Obchvat už na budúci rok?

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Trstená: Obchvat už na budúci rok?

Odoslaťod sergej » 09. Nov 2006 13:04

Obchvat už na budúci rok?

http://www.mynoviny.sk/c/2987668/Obchva ... i-rok.html

Trstená - Pred niekoľkými dňami rokoval Juraj Bernaťák, primátor mesta Trstená, s generálnym riaditeľom Národnej diaľničnej spoločnosti Igorom Chomom. Hlavným bodom tohto rokovania bola realizácia už pripravovaného diaľničného obchvatu Trstenej. „Naše stretnutie bolo však pre nového generálneho riaditeľa z mojej strany skôr informatívne. Povedal som mu hlavne to, čo všetko je k dnešnému dňu zrealizované. Je pravda, že zatiaľ nie je vydané stavebné povolenie, ale to je podľa mňa už len administratívny krok. To najpodstatnejšie, čo dnes nevie ani Národná diaľničná spoločnosť, je postup, ako budú zabezpečené finančné prostriedky na realizáciu tejto stavby. Informoval som generálneho riaditeľa o tom, že táto stavba má byť dokončená do roku 2010. Logicky teda z termínov výstavby vyplýva, že by sa mala začať už v roku 2007. Dozvedel som sa však len toľko, že teraz budú prebiehať rokovania na Ministerstve dopravy SR o zaradení stavieb v nasledujúcom roku. Takže niekedy v polovici novembra by sme mali mať istotu, či sa táto stavba o niekoľko mesiacov začne realizovať, alebo nie, ” priblížil rokovanie Juraj Bernaťák. „Na stretnutí som sa vyjadril aj k situácii na cestách v Trstenej v súvislosti s ich vyťaženosťou a nebezpečenstvom pre chodcov, ale aj pre vodičov. Pri takej prehustenej premávke, aká u nás je, je to vážny problém. Reakcia generálneho riaditeľa ma veľmi potešila, pretože o tunajšej zlej situácii vie a tak mu to nebolo nutné špeciálne zdôrazňovať,” povedal primátor. „Išlo teda hlavne o jasné vyslovenie požiadavkheje skutočne veľmi dôležité, aby sa stavať začalo už v roku 2007.“ Ako ďalej povedal primátor Juraj Bernaťák, je isté, že mesto sa nemôže spoliehať len na prostriedky z rozpočtu štátu. Peniaze bude teda potrebné hľadať aj mimo Slovenska, v celej Európe.

zdroj: www.mynoviny.sk
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Naspäť na 2006

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.