Packa odvolal šéfa dopravnej polície pre neschopnosť

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Packa odvolal šéfa dopravnej polície pre neschopnosť

Odoslaťod devil » 07. Sep 2006 14:39

Packa odvolal šéfa dopravnej polície pre neschopnosť

http://www.sme.sk/c/2885176/Packa-odvol ... pnost.html

BRATISLAVA 7. septembra (SITA) - Policajný prezident Ján Packa dal dnes spracovať návrh na odvolanie riaditeľa Odboru dopravnej polície prezídia PZ Bohumila Strapeka k 1. októbru.

Ako povedal Packa pre agentúru SITA, dôvodom Strapekovho odvolania je dlhodobé neriešenie dopravno-bezpečnosných problémov a nesplnenie príkazu policajného prezidenta na ich riešenie. "Už moja osobná prítomnosť pred pár dňami na bratislavskej Patrónke, kde kolabovala doprava, mohla naznačiť, že príkazy policajného prezidenta sa budú plniť," povedal Packa pre agentúru SITA.

Policajný prezident vysvetlil, že vydal príkaz, aby policajti riadili dopravu na piatich krízových úsekoch. Okrem diaľnic sú to križovatky v Ružomberku, Žiari nad Hronom, Patrónka v Bratislave a tiež kruhový objazd v Nitre. Keďže za posledný týždeň tu vzniklo niekoľko kolapsov, riaditeľ dopravnej polície musel odísť. Na jeho miesto príde niekto akčnejší, povedal Packa. "Bude to dopravák, ktorý sa doprave venuje profesionálne," dodal.

S odvolaním Strapeka súhlasil aj minister vnútra Robert Kaliňák. Už minulý týždeň som riešil situáciu na upchatej diaľnici, no môj pohár trpezlivosti pretiekol, keď som kritickú situáciu na križovatke Patrónka zažil, povedal pre agentúru SITA minister. Dodal, že dnes popoludní križovatku riadi polícia a zápchy na nej sú minimálne.

(sita, r) [7. 9. 2006 15:17:00]
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Naspäť na 2006

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.