Primátorka Zlatých Moraviec sa hádala s poslancami mesta

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Primátorka Zlatých Moraviec sa hádala s poslancami mesta

Odoslaťod Dialniciar » 18. Máj 2006 16:54

http://www.regionalnenoviny.sk/c/271780 ... brali.html


Dve hodiny rokovali, nič neprebrali

Zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Zlatých Moravciach sa minulý týždeň neskončilo. Primátorka a poslanci sa viac ako dve hodiny hádali. Poslanci sa neskôr na protest voči konaniu primátorky zdvihli a z rokovania odišli. Za dve hodiny neschválili nič, so Serafínou Ostrihoňovou sa nezhodli ani len na poradí bodov programu.

„Trošku sa kontroluj, veď sme ešte ani program neschválili,“ povedal na začiatku primátorke poslanec Štefan Valkovič. „Neskáč do mňa, hneď na začiatku vytváraš konfliktnú atmosféru,“ povedala mu na to ona. „Vyslyšali sme váš návrh, aby kontrola plnenia uznesení bola na konci, tak mi z toho nerobte anarchiu,“ povedala. „Mali sme navrhnutý konkrétny program a nie niečo o slnečnej sústave alebo o mesiaci,“ zareagoval poslanec Peter Hollý. „Tak vám program znovu prečítam a rozoberieme si ho po vetách,“ navrhla primátorka.

O finančnej zábezpeke vybranej od nájomníkov Tekovskej bytovky povedala, že ju „všetka legislatíva SR zakazovala vybrať“. Poslanci ju požiadali, nech spomínané zákony konkretizuje. „To vám mám stotisíc zákonov odcitovať? Všetky to zakazovali,“ tvrdila Ostrihoňová. „Aj zákon o cyklistike?“ spýtal sa jej Valkovič.

Primátorka okrem iného poslancom prečítala stanovisko Správy finančnej kontroly Bratislava, ktorá zamietla žiadosť Mesta o odpustenie penále vo výške takmer dvadsať miliónov korún za pochybenia pri výstavbe bytovky. Pri diskusii o bytovke povedala, že „nenažratosť za peniazmi je nekonečná. Ľudia, čo vlastnia desiatky miliónov korún a nevedia, kam ich investovať, nikdy nebudú šťastní“. „To je v tom liste napísané?“ pýtali sa jej poslanci.

Ostrihoňová tiež poslancov niekoľkokrát upozornila, že im nedala slovo. „Ja by som sa chcel vypýtať na záchod,“ poprosil ju z recesie poslanec Valkovič.

Zastupiteľstvo malo na programe niekoľko dôležitých bodov. Medzi nimi napríklad návrh na všeobecno-záväzné nariadenie, ktorým sa vyhradzujú plochy na umiestňovanie predvolebných plagátov, ale aj zásady prideľovania mestských bytov a zmenu kapitálového rozpočtu. Najbližšie zasadne mestský parlament v piatok popoludní.


TOMÁŠ HOLÚBEK

[15. 5. 2006]
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Naspäť na 2006

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.