Cesta v Strečne už má do polovice nový koberec

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Cesta v Strečne už má do polovice nový koberec

Odoslaťod Lionheart » 09. Jún 2009 14:25

Renáta Jaloviarová, Pravda | 9. júna 2009 14:53

Niekedy len pár minút, inokedy aj vyše hodiny sa zdržia vodiči v kolónach na strečnianskej ceste. Cestári frézujú, asfaltujú a do konca tohto mesiaca budú aj maľovať nový pruh na vozovku, ktorá sa zmení z dvoj- na trojpruhovú. Zatiaľ si trúfajú dodržať sľúbený termín - do konca júna.

Vodiči sa musia pred cestou popod Strečno ozbrojiť trpezlivosťou. Cestári sľubujú, že keď dokončia asfaltovanie, čakanie v kolónach sa skráti. "Stav vozovky bol otrasný, koľaje dosahovali hĺbku osem až desať centimetrov, niektoré úseky bolo treba frézovať naozaj veľmi hlboko," približuje polčas prác Miloslav Spišák z Doprastavu. "Na cestu sa kladie nový povrch, preto musí byť aspoň 800 metrov dlhý úsek uzavretý a jazdí sa len v jednom pruhu. Pri tých ďalších prácach sa pôjde po kratších úsekoch aj zdržania budú kratšie," doplnil.

V utorok posádky áut, ktoré uviazli v kolónach, dostali na povzbudenie minerálky. "Keby pri všetkých kolónach ponúkli takéto osvieženie, tak by som si nemusel ani kupovať nijakú inú vodu," usmieva sa český vodič Milan Andrle. "Je dosť teplo, dobre padne takéto osvieženie," skonštatuje František Špirka. "Ideme domov z kúpeľov, počuli sme v rádiu, že je tu zdržanie. Musíme počkať, opraviť cestu treba, ale aj tak by bolo najlepšie, keby tu už konečne bola diaľnica," dodal.

Vodiči, ktorí smerujú na východ, môžu zvoliť južnú trasu, tí, čo cestujú do Liptova, to majú lepšie cez Zázrivú, Oravu a Likavku. Najhoršie sú na tom vodiči, ktorí prechádzajú len medzi Žilinou a Martinom. Tí si môžu vybrať len medzi kolónou alebo obchádzkou, pri ktorej namiesto 30 kilometrov prejdú takmer 80. "Veru, chodím takmer každý deň a nie je to príjemné, keď ani nevyjdem z Martina a už som v kolóne a potom tak zastavím ešte dva razy po polhodine, keď sa ponáhľam, tak je to o nervy. Musím ísť s časovým predstihom," hovorí Karol Buocik.


Kamionisti čakanie v zápche využijú ako povinnú prestávku. "Čítam časopis, kúpim si obed, oddychujem, niekedy mám trpezlivosť, niekedy mi dochádza, najmä, ak čakám viac ako hodinu," uzavrel Braňo Konečný.

http://spravy.pravda.sk/cesta-v-strecne ... domace_p12
Lionheart
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 67
Založený: 10. Dec 2007 13:24
Bydlisko: Milky way

Naspäť na 2009

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.