Malacky a doprava v tejto oblasti

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 21. Nov 2005 00:02

Branco napísal:Podľa informácií, ktoré mám bola výstavba Stupava-juh odsunutá z dôvodu urýchlenej výstavby BA-ZA. :wink:

Bolo by tiež dobré koordinovať výstavbu s Rakúšanmi pri Marecheggu, abz sme sa nevyhli podobným trapasom, ako pri Skalitom-Zwardoň.


Ja si nemyslím, že keď sa bude stavať na Stupavu zo slovenskej strany, tak že nebude komunikácia s Rakúskom. Nespomínal by som to, pretože v tomto sme 1:0 vyhrali a Rakúsko môže nanajvýš zrovnať na 1:1 ... a teraz vážne: Kým bude Rakúsko stavať diaľnicu v smere na Stupavu, tak SR má času tiež dosť, tu ja problém nevidím. To sa dokončí asi až keď tu už ja nebudem tak za 20 rokov. ... No možno tu ešte budem, ale na fóre už asi nebudem. :?

Ohľadom výstavby na Stupavu, tak Branco má pravdu, že to bolo odsunuté kvôli D1 BA-ZA, teraz sa to ale mení. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: Malacky a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod Andrej » 16. Feb 2006 10:15

Dy napísal:V Malackách príde do r. 2006 k viacerým opravám povrchu vozovky, kde sa položí nový asfaltový povrch najmä na úsekoch ciest II. a III. triedy, ktoré bude finančne riešiť najmä samospráva. Konkrétne km sa ešte riešia, avšak opravy sa budú riešiť súvisle v 2-3 km úsekoch. V niektorých prípadoch sa budú opravovať aj "hraničné úseky" s oblasťou Senice a BA.

Ide o úseky:

1. Rohožník-Plavecký Mikuláš
2. Pernek-Rohožník
3. Malacky-Studienka-Lakšárska Nová Ves
4. Lokálne opravy v oblasti obce Závod
5. Malacky-Záhorská Ves


Dy, nemas informacie o tom, ktore useky a uz stihli doteraz opravit? Ja viem iba o kratkych usekoch v okoli Laksarskej Novej Vsi a Rohoznika.

Inak medzi tieto useky, kde treba opravit povrch, by som zaradil aj usek Malacky-Rohoznik, kde sa v mnohych usekoch prepadava kraj vozovky, kedze tadialto jazdi vela kamionov :?
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Malacky a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod Dialniciar » 02. Apr 2006 15:18

Andrej napísal:Dy, nemas informacie o tom, ktore useky a uz stihli doteraz opravit? Ja viem iba o kratkych usekoch v okoli Laksarskej Novej Vsi a Rohoznika.

Inak medzi tieto useky, kde treba opravit povrch, by som zaradil aj usek Malacky-Rohoznik, kde sa v mnohych usekoch prepadava kraj vozovky, kedze tadialto jazdi vela kamionov :?


Tak opravili sa úseky len v niekoľkých kilometroch, rovné úseky v okolí Lakšárskej Novej Vsi to bolo najviac vidieť a tým sa to aj skončilo. Neviem ako teraz chce postupovať nová samospráva.

Kraj vozovky - krajnica - je v zlom stave na celom Záhorí, pretože oprávnene tu sú vysoké dopravné intenzity vzhľadom na to, že sú to cesty II. a hlavne III. triedy. Mnohé cesty sú dokonca také, že je priamo nemožné predbehnúť kamión osobným autom, pretože tu často jazdia hlavne Holcim kamióny a tie sú výkonné, takže idú bez problémov 80-90 km/h, na rovine a cesta je úzka, výrazne zákrutová, ... takže ano, aj tá cesta čo ju spomínaš by potrebovala opravu, ... ale tu sa riešia hlavne celkové opravy tak, že sa položí nový koberec a moc sa nerozširuje, pretože to by si vyžiadalo nové náklady - nové základy a na to peniaze nie sú.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Čo by to prinieslo MA ?

Odoslaťod Dialniciar » 08. Aug 2006 22:29

Bratislava ako samostatný kraj. Primátor chce odčleniť hlavné mesto a znížiť počet poslancov. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4470
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Majkl » 28. Aug 2006 15:44

Len aktuálne doplním, že po oprave povrchu vozovky na BABE v smere od Pezinka pred ME v pretekoch do vrchu sa konečne začala oprava aj od Perneka. Už bola vyfrézovaná vozovka a začala sa pokládka novej asfaltovej vrstvy. Konečne sa bude jazdiť po kvalitnej ceste. :wink:
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Odoslaťod Dialniciar » 28. Aug 2006 16:23

Majkl napísal:Len aktuálne doplním, že po oprave povrchu vozovky na BABE v smere od Pezinka pred ME v pretekoch do vrchu sa konečne začala oprava aj od Perneka. Už bola vyfrézovaná vozovka a začala sa pokládka novej asfaltovej vrstvy. Konečne sa bude jazdiť po kvalitnej ceste. :wink:


Robí sa to pravidelne a s tým istým výsledkom. Toto nie je úsek, o ktorý sa nikto nestará, ale jednoducho opravy takým systémom, ako sa tu robia, nie sú na nič. Zrovna na tomto úseku to je jednoducho málo. Ale to ja len tak. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 20. Sep 2006 20:09

V tejto lokalite (aj keď je to asi okres/obvod Senica) je jeden fantastický dlhý, rovný úsek bez zákrut, žiaľ, keď chcete predbiehať kamión, tak je to "tesné", lebo tu nie je žiadna krajnica, respektíve je nespevnená. Úsek má dĺžku takmer 4 km :o a nachádza sa medzi obcami Lakšárska Nová Ves a Studienka po odbočku na obec Závod a je to cesta II. triedy II/590.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 20. Sep 2006 21:32

Dy napísal:V tejto lokalite (aj keď je to asi okres/obvod Senica) je jeden fantastický dlhý, rovný úsek bez zákrut, žiaľ, keď chcete predbiehať kamión, tak je to "tesné", lebo tu nie je žiadna krajnica, respektíve je nespevnená. Úsek má dĺžku takmer 4 km :o a nachádza sa medzi obcami Lakšárska Nová Ves a Studienka po odbočku na obec Závod a je to cesta II. triedy II/590.


Na Zahori mas viac dlhych rovnych usekov, napr. Pernek - MA... auta na nich idu casto aj 130 8) . Na tom useku, co si spomenul, bol v poslednych 2 rokoch polozeny novy asfalt, takze cestnym piratom uz nic nebrani ist rychlo :lol:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 20. Sep 2006 21:35

Andrej napísal:
Dy napísal:V tejto lokalite (aj keď je to asi okres/obvod Senica) je jeden fantastický dlhý, rovný úsek bez zákrut, žiaľ, keď chcete predbiehať kamión, tak je to "tesné", lebo tu nie je žiadna krajnica, respektíve je nespevnená. Úsek má dĺžku takmer 4 km :o a nachádza sa medzi obcami Lakšárska Nová Ves a Studienka po odbočku na obec Závod a je to cesta II. triedy II/590.


Na Zahori mas viac dlhych rovnych usekov, napr. Pernek - MA... auta na nich idu casto aj 130 8) . Na tom useku, co si spomenul, bol v poslednych 2 rokoch polozeny novy asfalt, takze cestnym piratom uz nic nebrani ist rychlo :lol:


Ano viem, pravidelne súvislejší úsek už 2x po sebe. Za to, potom nasleduje zákruta, kde je potrebné spomaliť na 80 km/h, ak nechceš ísť do protismeru.

Na tejto ceste je totiž taká zaujímavosť: na hraniciach medzi BA a TT VÚC je takáto situácia: na TT VÚC je nový asfaltový koberec až po značku a odtiaľ je cca. 0,5 km úsek v katastrofálnom stave na území BA VÚC - a je tam značka "Vitajte v BA VÚC" (alebo tak nejako). :twisted:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 20. Sep 2006 21:40

Dy napísal:Na tejto ceste je totiž taká zaujímavosť: na hraniciach medzi BA a TT VÚC je takáto situácia: na TT VÚC je nový asfaltový koberec až po značku a odtiaľ je cca. 0,5 km úsek v katastrofálnom stave na území BA VÚC - a je tam značka "Vitajte v BA VÚC" (alebo tak nejako). :twisted:


Ono takychto "zaujimavosti" je v SR neurekom :lol: , medzi TT a BA VUC je ich najviac. Niekedy mi to pripada tak, akoby v TT VUC naschval opravovali cesty na hraniciach s inym krajom :o
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 20. Sep 2006 21:44

Andrej napísal:
Dy napísal:Na tejto ceste je totiž taká zaujímavosť: na hraniciach medzi BA a TT VÚC je takáto situácia: na TT VÚC je nový asfaltový koberec až po značku a odtiaľ je cca. 0,5 km úsek v katastrofálnom stave na území BA VÚC - a je tam značka "Vitajte v BA VÚC" (alebo tak nejako). :twisted:


Ono takychto "zaujimavosti" je v SR neurekom :lol: , medzi TT a BA VUC je ich najviac. Niekedy mi to pripada tak, akoby v TT VUC naschval opravovali cesty na hraniciach s inym krajom :o


Naopak, BA VÚC ich neopravuje. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Územný plán Malaciek od užívateľa: mapman

Odoslaťod Dialniciar » 28. Sep 2006 22:40

Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 03. Okt 2006 17:55

ak dobre pozeram na UP malaciek, tak sa na ceste zo studienky planuje robit aj MUK s D2 ... to bude ale zrejme hodne daleka buducnost
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Andrej » 03. Okt 2006 20:48

Cesta Malacky-Rohoznik sa zatial rekonstruovat nebude :arrow: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5135

Tento rok prebehli na tejto ceste mensie opravy v podobe spevnovania nasypov a skvele opravili vsetky vytlky. Cesta je na tom podstatne lepsie, ako minuly rok. Skor ci neskor sa vsak bude musiet rekonstruovat pre kamionovu dopravu z cementarne v Rohozniku. Myslim, ze najviac by jej pomohlo rozsirenie a zmiernenie niektorych zakrut a tiez par zarezov... :P
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 03. Okt 2006 20:54

Andrej napísal:Cesta Malacky-Rohoznik sa zatial rekonstruovat nebude :arrow: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5135

Tento rok prebehli na tejto ceste mensie opravy v podobe spevnovania nasypov a skvele opravili vsetky vytlky. Cesta je na tom podstatne lepsie, ako minuly rok. Skor ci neskor sa vsak bude musiet rekonstruovat pre kamionovu dopravu z cementarne v Rohozniku. Myslim, ze najviac by jej pomohlo rozsirenie a zmiernenie niektorych zakrut a tiez par zarezov... :P


Ak som to správne pochopil, Holcim si tam chce spraviť reklamu na CB kryt. Lebo ak spravia obyčajnú betónku, tak to bude hrôza. Tak neviem, ako to myslia. :roll:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod B; » 04. Okt 2006 09:53

aquila napísal:ak dobre pozeram na UP malaciek, tak sa na ceste zo studienky planuje robit aj MUK s D2 ... to bude ale zrejme hodne daleka buducnost


Kde sa da zalobovat?
Bratislavski hubari spojte sa!

Je tam momentalne "cierna odbocka" tusim parkovisko a potom po lesnej ceste na cestu do Studienky.
Info iba z pocutia :roll:
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod aquila » 05. Okt 2006 20:42

na vlade, MDPaT, SSC, VUC :D moznosti je dost.

jo ta neoficialne odbocka existuje, ale len z jednej strany.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod B; » 06. Okt 2006 08:48

A je prejazdna normalnym osobnym autom?
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod aquila » 06. Okt 2006 09:43

s trochou cviku aj hej :D
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 10. Okt 2006 21:09

Na svetelnú križovatku v Malackách si občania zvykajú. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5241
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 05. Dec 2006 11:16

Dialniciar napísal:Na svetelnú križovatku v Malackách si občania zvykajú. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5241


Tak išiel som tadiaľ nedávno a všetko bez problémov. Len treba tiež povedať, že MA nemajú problém, keďže majú D2.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 05. Dec 2006 14:09

Myslim, ze na Zahori v oblasti Malaciek celkovo nie je potreba stavat nove cesty a obchvaty, skor su potrebne opravy existujucich ciest a podobne opatrenia ako tato krizovatka v Malackach.
Inak, tento rok je len v okrese Malacky novy asf. povrch na min. 15 km v tych najhorsich usekoch :)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod aquila » 05. Dec 2006 14:45

v tych malackach je to fajn, skoda ze tam nakoniec nebol urobeny kruhac :) ale clovek nemoze chciet vsetko ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 06. Dec 2006 10:14

Andrej napísal:Myslim, ze na Zahori v oblasti Malaciek celkovo nie je potreba stavat nove cesty a obchvaty, skor su potrebne opravy existujucich ciest a podobne opatrenia ako tato krizovatka v Malackach.
Inak, tento rok je len v okrese Malacky novy asf. povrch na min. 15 km v tych najhorsich usekoch :)


Ano, tu boli spravené postupne od r. 2004 rozsiahle opravy, ale stále je ešte čo riešiť.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 06. Dec 2006 10:14

aquila napísal:v tych malackach je to fajn, skoda ze tam nakoniec nebol urobeny kruhac :) ale clovek nemoze chciet vsetko ;)


V tomto prípade sa šetrilo, aquila. 8)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.