Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

cez Zilinu
27
17%
po R1 a cez Donovaly
27
17%
po R1 a cez Certovicu
26
16%
po R1 a dalej na LC a RV
33
20%
cez Madarsko
6
4%
na východ cestujem minimálne/sporadicky a tak nebudem skresľovať hlasovanie :)
41
25%
Ina trasa (uviest v diskusii)
1
1%
 
Celkový počet hlasov : 161

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod i15 » 03. Jún 2014 18:28

devil napísal:cize si prekracoval rychlost. potom sa to naozaj da.


TT-ZA sa dá aj bez výrazného prekračovania (tj max do 135kmh real)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Kanky » 04. Jún 2014 11:34

devil napísal:cize si prekracoval rychlost. potom sa to naozaj da.

ak dosiahnes medzi BA a TT priemerku nad 120 km/h, tak to neznamena v kazdom pripade, ze si prekrocil na tomto useku rychlost
ty si ale pisal o nejakom idealnom stave, normalnych okolnostiach, ze vraj nikdy neexistuje, tak mne sa postastilo zazit to na 100% :)
aj v nedelu poobede som siel smer BA - TT a resetoval som rychl. este na vyjazde vo Vajnoroch, drzal som to po TT medzi 120 - 130 a bez problemov som mal priemerku 121 km/h, suhlasim, ze to bolo jemne prekrocenie, ale v nedelu, bez nakladnych aut, na 3pruhu je to tazka pohoda...niekedy tam byva po 19:00 viac aut + NA a je tam 130, cize tak

cize skor tie nenormalne stavy su malokedy...a vobec neboli tento vikend...

ale ak mas nejaku lepsiu alternativu k D1 BA - TT, smerom na vychod, tak kludne ponukni :) lebo inac to nema byt v tejto teme...
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 06. Jún 2014 07:34

suhlasim ale temu BA-TT sem tahas prave ty. mne sa este nikdy nestalo ze na cca 400 km trase by nebol ziadny problem. okrem toho pises o vikende co nie je reprezentativne. ale to som si uz zvykol ze ked ked niekto dokazuje prazdne cesty tak sa ohana vikendom a ked plne tak piatkom...

"obmedzenia čakajú na motoristov najbližšie dva týždne aj v Liptove, pod Tatrami či na Záhorí."
.
aj tam dosahujes priemernu 120-ku ? pretoze taketo opravy vzdy budu, a rozne dalsie udalosti...casova strata sa potom dohana prekracovanim ryvchlosti a prekracovanie rychlosti o.i. zvysuje spotrebu. nie kazdemu pretekarovi zaplati PHM firma.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Kanky » 06. Jún 2014 13:02

devil, tak ja by som si dovolil zopakovat tvoj prispevok, co si sem dal...
devil napísal:http://dialnice.info/viewtopic.php?f=35&t=19308

preco toto nekomentuju odbornici na priem. rychlost 120 km/h ?

a v tom clanku sa pise aj:
Minulý víkend strávili vodiči na D1 medzi Sencom a Bratislavou v autách úctyhodnú hodinu a pol v zápche. Diaľničiari totiž kládli dve nové asfaltové vrstvy. Podobné zápchy nie sú vylúčené ani tento víkend, keďže opravy pokračujú a často sa realizujú práve počas víkendu, aby dôsledky na plynulosť premávky neboli ešte horšie.

cize, D1 medzi BA a TT, resp. BA - SC si sem pritiahol ty a dokonca sa tam spomina vikend...

ja som tiez napisal, ze sa nevyjadrujem aktualne k ostatnym lebo momentalne tadial nejazdim...cize, Liptov ci zahorie ozaj neviem ja aktualne posudit...ale D1 BA - ZA a tiez situaciu v BA minuly piatok, sobotu a nedelu som vedel aktualne posudit...

ak nechces mat problem na 400 km trase z BA na vychod, tak jazdi cez Certovicu, ja to tak robievam a no problem...a ak sa niekde da prekracovat rychlost, tak to svedci len o tom, ze na tych miestach problem nie je :wink:
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 06. Jún 2014 17:32

ak sa niekde da prekracovat rychlost, tak to svedci len o tom, ze na tych miestach problem nie je :wink:


uff tak toto je poriadny hardcore....

mimochodom aj dnes sa -bohuzial- ukazalo ze tragedia sa moze stat aj na dialnici D26,5.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Sentilj » 06. Jún 2014 20:30

Poriadny hardcore je jazdenie stredom cesty, obzvlast na klukatych II.kach, telefonovanie a celkove nevenovanie sa vedeniu auta. Ale nemysliaci dav je nauceny poukazovat na "piratov", lebo na niekoho predsa prstom ukazat musime.
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Kanky » 07. Jún 2014 12:11

devil napísal:
ak sa niekde da prekracovat rychlost, tak to svedci len o tom, ze na tych miestach problem nie je :wink:


uff tak toto je poriadny hardcore....

mimochodom aj dnes sa -bohuzial- ukazalo ze tragedia sa moze stat aj na dialnici D26,5.

si to uzavrel teda...
ano, bohuzial, ale o5 s tym nema usporiadanie dialnice nic spolocne...

inac, definicia cestneho pirata je vo videu: http://www.youtube.com/watch?v=iyxgN_uBqkM
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod i15 » 07. Jún 2014 16:03

devil tvoj cieľ je priemerka 80km/h na ZV-KE po odstránení bodových závad. Ale to nedosiahneš, keď pôjdeš striktne 90 tacho. Nevidím rozdiel medzi 100kmh na obyčajnej ceste a 140 na diaľnici. A keď ideš po diaľnici do 140 tacho tak priemerka 120 sa dá dosiahnuť aj keď sú lokálne opravy a zdržania.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Kanky » 09. Jún 2014 22:44

ked sa na severnej D1 opravoval most Bela, tak to bolo naozaj na sekundy, nikdy tam nebolo nic enormne...to iste pri L. Mare, pokial tam prave nekontrolovali DZ, tak zdrzanie sa dalo pocitat tiez v sekundach...minuly tyzden sa robili opravy dilataciek aj juzne a severne od TN, ale naozaj par sekundove spomalenia na 80, cize velmi pohodlna 120 pre vsetkych :)
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 10. Jún 2014 07:58

a ked sa vymienal povrch pri HC a PN tak tam bola 40-ka a bolo to na minuty. vymena povrchu je trosku ina vec ako dilatacky, udrzby tunelov detto, ty si myslis ze raz postavis dialnicu a donekocna bude fungovat bez akychkolvek oprav ? este keby bol CB kryt tak nepoviem nic...

i15, cim vyssia rychlost o to musi byt prazdnejsia cesta kvoli brzdnej draheja preto vidim rozdiel podla toho aka je premavka na ceste.

po odstraneni bodovych zavad bude priemerka okolo 85 km/h. na poloprofiloch je 100-ka. je to prakticky idealna rychlost pre ekonomicku jazdu.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Kanky » 10. Jún 2014 14:41

mas pravdu, vymena povrchu byva vikendova zalezitost, dilatacky su behy na dlhe trate, nakolko je bezna vec na SK, ze dilatacku najprv prekryju kovovou platnou, znizi sa rychlost na 80, prip. na 60 a takto to potom je aj rok...takto to bolo v BA, takto to bolo pri TN, tusim, ze aj dlhsie...
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 11. Jún 2014 07:06

nie je to vikendova zalezitost, a darmo sa snazis bagatelizovat uzavierky len preto lebo to dozenies prekracovanim rychlosti na dialnici aj v obciach.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Kanky » 11. Jún 2014 11:51

devil, tak vzdy predsa zavisi od toho, ze aky dlhy usek sa opravuje a ci sa robi este nieco naviac...
vymena povrchu na D1 pred 2 tyzdnami (co si tu ty pisal), bola napriklad vikendova zalezitost...proces opravy dilatacii napriklad na Lafranconi traval viac ako rok a tusim to bolo aj 2 roky, ak nie aj viac, bola tam znizena rychlost...detto D1 pri TN...davam konkretne priklady...

ja rozumiem, ze nie kazdy rozumie pojmom rychlost a vyuzitie rychlosti v zavislosti od okolia a podmienok a plne ta respektujem...
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod i15 » 11. Jún 2014 18:24

devil napísal:
i15, cim vyssia rychlost o to musi byt prazdnejsia cesta kvoli brzdnej draheja preto vidim rozdiel podla toho aka je premavka na ceste.



to nie je pravda, keď sa dodržuje odstup v sekundách a ja ho na diaľnici dodržiavam vzornejšie, ako na obyčajnej ceste
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod PK » 11. Jún 2014 23:39

Pred 2 tyzdnami som absolvoval v USA 3600km vylet z Kalifornie do Yeellowstonskeho Narodneho Parku vo Wyomingu. Prejdene Kalifornia, Nevada, Idaho, Montana, Utah a naspat Nevada, Kalifornia. Na celej ceste som zazil asi 20km opravy cesty, pricom len asi 10km bola presmerovana doprava do protismeru. Ak v USA opravuju cestu rychlost je znizena zvycajne z 65mph na 55mph, co je stale 117km/h povolenych. Minimalne zdrzanie.
V tychto statoch prsi, mrzne a svieti slnko viac ako u nas, tak ako to robia, ze cesty neustale neopravuju, pritom je povrch vzorovy?
Idaho som nechapal, cesta 1+1 povolene 75mph, rozumej 85mph co je 136km/h bez strachu z pokuty. V strede prerusovana ciara, dobehnes auto iduce 120km/h predbiehas 136, oproti ide 136. U nas nieco nepredstavitelne.
Alebo tiez hore kopcom 1+2 pruhy, pricom v tom jednom pruhu dole mas prerusovanu ciaru a mozes normalne predbiehat cez protismer! Akurat mas znacku, ze musis dat prednost protiiducim. Absolutne genialne, nie ako u nas, ked je 2+1 tak drbnu dvojitu plnu ciaru a ti dole kopcom mozu ist za prvou Aviou co dobehnu.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod ANDi » 12. Jún 2014 00:35

Elegantne riesenie 2+1 maju aj kusok od nas v Madarsku https://www.youtube.com/watch?v=IeFC1tPHL7k&t=50s
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod rastislav5 » 12. Jún 2014 11:03

Aj ked nadpis temy hovori ako sa MOMENTALNE oplati ist na vychod, pri prilezitosti vcerajsej udalosti som si dovolil predpovedat 5 rokov dopredu. Aj ked je tema siroka (niekomu sa oplati ist dlhsie casovo ale kratsie vzdialenostne) a bod na vychode nie je presne urceny, pre asi najcastejsiu relaciu v tejto teme BA-KE som podla datumov ukoncenia rozostavanych a sutazenych usekov uvedenych na strankach NDS vypocital casove uspory jednotlivych usekov, ktore mi potom dali celkovy obraz, ako sa bude rozdiel casov medzi severom a juhom vyvyjat v najblizsich rokoch.
Uvadzam jednotlive useky, ocakavany datum ukoncenia usekov, sucasny cas prejazdu podla googlu a buduci cas prejazdu (pri pouziti priemernej rychlosti 117 km/h na dialniciach a rychlostnych komunikaciach, ako vychadza podla googlu)

D1:
Janovce - Jablonov 1. usek 7/2014 9min 5min 4 min
Dubna skala - Turany 12/204 16min 8min 8 min
Fricovce - Svinia 7/2015 9min 6min 3 min
Janovce - Jablonov 2.usek 7/2015 11min 5min 6 min
Hubova - Ivachnova 6/2017 17min 8min 9 min
Hricovske Pod. - Dubna Sk.12/2019 29min 13min 16min
Posledny usek pozostava z dvoch usekov (Hric. P. - Lietavska L. a Lietavska L.- Dubna Sk.), pretoze samotny usek Hric. P. - Lietavska L. neprinesie ziadnu casovu usporu, na krizovatku Mostnej a Rajeckej ulice to bude dokonca rychlesie tak ako v sucasnosti cez Zilinu zapad)

R2:
Pstrusa - Krivan 12/2015 10min 5min 5min
Zvolen vychod - Pstrusa 7/2016 8min 4min 4min

Dalsie planovane useky, ktore sa zatial nesutazia, vratane najblizsich Presov zapad - Presov juh, Turany - Hubova, Krivan - Lovinobana a Lovinobana - Ozdany som zatial do uvahy nebral, kedze verejne obstaravanie na Slovensku trva dlhsie ako by sme si vsetci zelali.

Vsetky casy su uvadzane z dnesnej situacie podla Google maps, co vnasa istu nepresnost, ale na orientaciu to staci. V sucasnosti trva severna trasa 5:14, juzna 4:37, co je rozdiel 37 minut. Do konca roku 2019 bude tento rozdiel podla horeuvedeho uplne zmazany a to tak, ze o rok klesne rozdiel na 16 min (dokoncene useky na vychodnej D1), o dalsi rok stupne na 25 minut (dokoncene useky na vychodnej R2) a po dokoncni severnych usekov D1 k 12/2019 klesne na nulu.

Vypocet je zjednoduseny, neuvazoval som napr. nizsiu rychlost v tuneloch, alebo ocakavane zapchy na chybajucich usekoch D1 po 6/2017 (dokoncenie Hubova - Ivachnova), ktore mozeme ocakavat v suvislosti s presunom dopravy z R1 na D1. Totiz v sucasnosti je trasa po R1 a cez Donovaly na vychod o 9 min (cez certovicu o 12 min) rychlejsia ako cez Zilinu, po dokonceni usekov Dubna Skala - Turany a Hubova - Ivachnova o 3 roky bude ale o 8 resp. 5 min. pomalsia (mimochodom kto bude chciet obist napr. Visnove, o 3 roky to bude rychlejsie cez Turiec a Kremnicu ako cez Donovaly alebo Certovicu). Po dostavani Visnoveho bude jazda cez Zilinu na vychod rychlejsia oproti R1 a Donovalom o 24 min, takze tunel Visnove urcite nebude prazdny.

Este raz, bez naroku na presnost alebo uplnost, toto je odhad na najblizich 5 rokov, ako sa skratia casy v smere na vychod a ako sa casovo vyrovna severna a juzna trasa. Ak som na nieco zabudol alebo zle vypocital, prosim o doplnenie/opravu, aj ked minuta hore dole asi nehra rolu, kedze v googli sa casy menia podla aktualnej dopravnej situacie o vacsie hodnoty. Uvidime o 5 rokov, aka bude skutocnost.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Milos » 12. Jún 2014 12:02

rastislav5 napísal: Totiz v sucasnosti je trasa po R1 a cez Donovaly na vychod o 9 min (cez certovicu o 12 min) rychlejsia ako cez Zilinu, po dokonceni usekov Dubna Skala - Turany a Hubova - Ivachnova o 3 roky bude ale o 8 resp. 5 min. pomalsia (mimochodom kto bude chciet obist napr. Visnove, o 3 roky to bude rychlejsie cez Turiec a Kremnicu ako cez Donovaly alebo Certovicu).
Podľa vlastných skúseností s prejazdmi BB-PP môžem povedať, že ak sa medzitým trasa cez Čertovicu výraznejšie nezahustí, bude aj o 3 roky stále rýchlejšia ako cez Žilinu či Kremnicu. Donovaly už zrejme nie, resp. ako kedy.. Ale ten malý rozdiel už pre mnohých nebude dôvodom voliť trasu po horšej ceste cez horský priechod, hlavné problémy - Vrútky, Sučany a Ružomberok - budú na severnej trase vyriešené.
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Kanky » 12. Jún 2014 15:56

ANDi napísal:Elegantne riesenie 2+1 maju aj kusok od nas v Madarsku https://www.youtube.com/watch?v=IeFC1tPHL7k&t=50s

zrejme jedine miesto na SK, kde som to nasiel je tu: https://www.youtube.com/watch?v=JZYq3BPHMh0&t=462s

https://www.google.com/maps/@48.655037, ... S4hdaA!2e0

aj to je uz skoro Ukrajina :)
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod ANDi » 12. Jún 2014 16:43

Aha, no ja som bol najdalej navychode v ramci SK v Sobranciach... A netusil som, ze tam su oproti zvysku SK taki pokrokovi :D
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Tomas PO » 12. Jún 2014 17:46

to vyzera na pozostatok z minulosti
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod rastislav5 » 13. Jún 2014 09:15

Milos napísal:
rastislav5 napísal: Totiz v sucasnosti je trasa po R1 a cez Donovaly na vychod o 9 min (cez certovicu o 12 min) rychlejsia ako cez Zilinu, po dokonceni usekov Dubna Skala - Turany a Hubova - Ivachnova o 3 roky bude ale o 8 resp. 5 min. pomalsia (mimochodom kto bude chciet obist napr. Visnove, o 3 roky to bude rychlejsie cez Turiec a Kremnicu ako cez Donovaly alebo Certovicu).
Podľa vlastných skúseností s prejazdmi BB-PP môžem povedať, že ak sa medzitým trasa cez Čertovicu výraznejšie nezahustí, bude aj o 3 roky stále rýchlejšia ako cez Žilinu či Kremnicu. Donovaly už zrejme nie, resp. ako kedy.. Ale ten malý rozdiel už pre mnohých nebude dôvodom voliť trasu po horšej ceste cez horský priechod, hlavné problémy - Vrútky, Sučany a Ružomberok - budú na severnej trase vyriešené.


Neviem, ci sa skusenosti s prejazdami BB-PP daju pouzit na dialnicne useky, ktore este nestoja. Ked budu o 3 roky tieto useky dokoncene (Dubna Skala - Turany a Hubova - Ivachnova), skratia cestu po D1 o spolu 17 minut, pricom v sucasnosti bez dostavanych spominanych usekov je Certovica rychlejsia len o 12 min, takze o 3 roky by to malo byt o 5 min rychlejsie cez Zilinu oproti Certovici.

Zaujimave je tiez porovnanie, kolko bude o 3 roky trvat ta cast cesty z Bratislavy do Popradu, ktora nebude viest po dialniciach alebo rychlostnych cestach a tu su odhady (podla momentalneho googla):

Cez Certovicu (Hybe - Banska Bystrica vychod) 64 min, 77 km
Cez Zilinu a Kralovany 37 min, 42 km (z toho 23 min, 25 km Zilina zapad - Dubna Skala a 14 min, 17 km Turany - Hubova)

Aj podla tohto ukazovatela vychadza vyhodnejsie spojenie cez Zilinu
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Kanky » 13. Jún 2014 11:48

urcite je kazdy zvedavy, ze ako to vobec bude, ze ako sa popresuvaju vozidla v tychto koridoroch...a urcite velmi zalezi na tom, ze kam na vychod sa bude cestovat...nakolko, ked niekto jazdi narpiklad PO - BA cez certovicu a nepotrebuje vidiet ZA, tak bude zahojeny uz o 2 roky a nebude pre nho alternativa, ktora by bola lacnejsia, prip. kratsia...
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Andrej » 13. Jún 2014 12:18

Suvisla D1 PO-Hubova ako aj DS-Turany pritiahnu dalsiu premavku, ktora sice prejde podstatne rychlejsie cez Vrutky a RK, ale o to dlhsie moze stat pod Strecnom ci v ZA. Takze skokove zlepsenie na tejto trase nastane az po otvoreni Visnoveho.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Milos » 13. Jún 2014 14:48

rastislav5 napísal:Neviem, ci sa skusenosti s prejazdami BB-PP daju pouzit na dialnicne useky, ktore este nestoja. Ked budu o 3 roky tieto useky dokoncene (Dubna Skala - Turany a Hubova - Ivachnova), skratia cestu po D1 o spolu 17 minut, pricom v sucasnosti bez dostavanych spominanych usekov je Certovica rychlejsia len o 12 min, takze o 3 roky by to malo byt o 5 min rychlejsie cez Zilinu oproti Certovici.

Zaujimave je tiez porovnanie, kolko bude o 3 roky trvat ta cast cesty z Bratislavy do Popradu, ktora nebude viest po dialniciach alebo rychlostnych cestach a tu su odhady (podla momentalneho googla):

Cez Certovicu (Hybe - Banska Bystrica vychod) 64 min, 77 km
Cez Zilinu a Kralovany 37 min, 42 km (z toho 23 min, 25 km Zilina zapad - Dubna Skala a 14 min, 17 km Turany - Hubova)

Aj podla tohto ukazovatela vychadza vyhodnejsie spojenie cez Zilinu


V exponovanejších časoch je rozdiel v dĺžke trasy cez Donovaly/Čertovicu oproti trase cez Žilinu väčší, než uvádza Google. Kvôli 9, resp. 12 minútam času by sa väčšina ľudí vykašľala na jazdu cez horský priechod (nižší komfort, vyššia spotreba, vyššie opotrebenie auta). Ide o to, že na trase cez Donovaly, ale hlavne Čertovicu, sa dá pár predbehnutiami pomalších vozidiel a svižnejšou jazdou ľahko podliezť čas, ktorý uvádza google. V prípade Čertovice aj o 15 minút. Na trase ZA - Ivachnová je v hustejšej premávke predbiehanie riskantné a spravidla nič nerieši. Potom ešte rozdiel v čase prejazdu BB vs. ZA (v prospech trasy cez BB, obyčajne nebýva veľký, ale závisí to od situácie na svetelnej križovatke prI žilinskom Tescu, príp. aj situácii na Kragujevskej)
Z tých 77 km bez D/RC BB-Hybe je viac ako 45 km hustotou premávky a možnosťou svižnejšej jazdy neporovnateľných s tými 42 kilometrami ZA-západ-Dub.S a Tu-Hu. Ak zoberiem do úvahy nutné spomalenie na nájazdoch/výjazde na diaľničných úsekoch Dub.S-Tu A Hub.-Iva., tak priemerka na tých 45 km sa bude blížiť skôr k priemerke na týchto dvoch diaľničných úsekoch než k zahustenej jednotke. Všetko samozrejme za predpokladu, že sa na trase cez Čertovicu dopravná situácia medzitým výraznejšie nezmení. Argumenty o prekračovaní MPR medzi BB a Lopejom a v malej miere aj medzi Nižnou Bocou a Kráľovou Lehotou samozrejme prijímam
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 45 hostí.