Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod eric987 » 12. Dec 2014 21:19

hej no ked som ho nahral a mi ho vyhodilo, tz som sa divil ze co som to nahral a az po tom som si vsimol miniposuvnik napravo. Ale co uz foto za jazdy ci vlasne za pohynania ma skratka svoje uskalia
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod caki » 17. Dec 2014 21:59

podla clanku v korzari (kto ma piano nech prihodi do monitoringu) Nová primátorka Prešova našla na stole dve trojmiliónové zmluvy, som pozrel co za zmuvy to pan ex-primator podpisal. Jedna z nich je na komplex. opravu miestnych komunikacii a krizovatiek v PO. Nova primatorka zvazuje ich prehodnotenie. Konkretne sa jedna o tieto useky (+ cca ceny s DPH):

1. obnova cesty ku garazam ul. Prostejovska (cca 292 000 eur)
2. Volgogradska - Prostejovska - cesta 2. etapa (cca 1 218 000 eur)
3. Dostojevskeho - cesta (cca 105 000 eur)
4. Hlavna - nastupne plochy zastavok MHD (cca 164 000 eur)
5. Jarkova - chodniky (cca 221 000 eur)
6. Vajanskeho - cesta od Duklianskej po Gresovu (cca 538 000 eur)
7. Capajevova - cesta (cca 215 000 eur)
8. Pod Taborom - cesta od Vychodnej po viadukt ZSR (cca 196 000 eur)

Cena: 2 950 100 EUR s DPH
Zhotovitel: Eurovia SK
Termin: do 8 mesiacov od odovzdania staveniska
caki
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 362
Obrázky: 34
Založený: 01. Júl 2010 11:47

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod eric987 » 18. Dec 2014 14:26

Takze lavy most (v smere od Skultetyho) cez Sekcov ma spriahajucu dosku hotovu, na moste ponad KO nic nove. Co sa tyka prehodnocovania zmuv, na pretras je najma zmluva o prenajme parkovisk s Vinci, nova primatorka chce od nej odstupit, skuma sa ci je to mozne a ak ano za akych podmienok. Ak by sa to podarilo, parkoviska by sa prenajali DPMP a ten by na nich vyberal parkovne. Zmluvy sa prehodnocuju okrem ineho aj preto, lebo PO sa v decembri vyhol insoventnosti len porusenim rozpoctovej discipliny, inak by nebolo ani na novembrove mzdy.
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod topfield » 19. Dec 2014 07:19

na kruhaci pri ZVL zdochol pes... mam pocit ze maju zazimovane
topfield
diskutujúci
 
Príspevky: 166
Obrázky: 2
Založený: 28. Aug 2014 07:56

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod JRM » 19. Dec 2014 16:49

Neviem či je to krutou zimou ktorá prišla nečakane, alebo insolventnosťou niekoho pripadne neochotou subdodavaťeľov ktorých to už zadarmo nebaví ba dokonca ani romov!
Obrázok používateľa
JRM
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 292
Založený: 02. Sep 2012 16:53
Bydlisko: Prešov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Tomas PO » 22. Dec 2014 11:04

stavba napreduje skutocne pomaly, prechadzam tadial raz za dva tyzdne a skoro ziadny progres nie je vidiet. dokoncene su vsetky vetvy na KO (okrem nadjazdu samozrejme) okrem jednej a to vyjazd z KO na KE. tam sa chodi stale po starej casti. nova cast je uz x mesiacov vybagrovana az do podlozia, ale caka sa na doriesenie kanalizacie. podla mojich info vodarne nechcu postit HANt do svojej stavajucej kanalizacie, plus v trase je este stara velka kanalizacia patriaca ZVL, takze nova kanalizacia by znamenala dalsi kanalizacny poklop, co uz SSC zacala riesit, lebo by to bolo jedno velke "kanalovisko". navyse tato cast bude sluzit pre tranzit z NK.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Eross » 22. Dec 2014 14:30

Tie poklopy sú katastrofálne aj na zjazde z KE...
Obrázok používateľa
Eross
diskutujúci
 
Príspevky: 118
Obrázky: 419
Založený: 05. Mar 2011 13:08
Bydlisko: PO

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod matiqos » 22. Dec 2014 17:38

no na zjazde z KE sa s tym vyhrali, hlavne ta sofistikovane ulozena dvojica, vyhnete sa jednemu spadnete do druheho :D takze by ma neprekvapilo ani keby z vyjazdu z KO na KE, hoc to je hlavny tah z NK, boli nejake poklopy vhodne ulozene rovno v jazdne stope, sak preco nie? :)
matiqos
diskutujúci
 
Príspevky: 176
Obrázky: 10
Založený: 07. Aug 2013 19:39

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Sentilj » 22. Dec 2014 18:05

+ cca pred 2 mesiacmi nezbrusene prechody medzi starou vozovkou a krasnym novym asfaltom na KO, hlavne vyjazd smer KE - PO, TIRak predomnou musel zastat a prejst krokom, zbytocne kolony...
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod svaco » 09. Jan 2015 12:18

Kratke info z prac na NK. Ak sa dobre pamätám, tak posledný týždeň pred vianocami sa už nerobilo nič (kľudne mohli až do 23.12 veď bolo teplo) a od nového roka sa nedeje totálne nič, ani pri ZVL ani pri Mestskej hale. Ešte som na celom úseku nevidel tohto roku žiadneho robotníka. Som zvedavý kedy začnú. Mám možnosť celodenného pozorovania ukoncenia NK (kruhac pri ZVL a most cez Sekčov) z okna v práci. Zatiaľ ani živej duše, myslel som, že aspoň 3. pilier v kruháči do konca roka dajú, ale nedali.
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod dragon » 09. Jan 2015 15:31

V takych mrazoch sa to predsa ani neda.
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod JRM » 11. Jan 2015 16:31

No ja som v tých najväčších mrazoch v januári videl pri treťom pilieri par robotnikov ako udržiavali veľký ohen pri živote, zrejme bol nejaký pokus o niečo, ale asi to napokon len predsa vzdali!
Obrázok používateľa
JRM
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 292
Založený: 02. Sep 2012 16:53
Bydlisko: Prešov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod granite01 » 11. Jan 2015 19:26

svaco napísal:Kratke info z prac na NK. Ak sa dobre pamätám, tak posledný týždeň pred vianocami sa už nerobilo nič (kľudne mohli až do 23.12 veď bolo teplo) a od nového roka sa nedeje totálne nič, ani pri ZVL ani pri Mestskej hale. Ešte som na celom úseku nevidel tohto roku žiadneho robotníka. Som zvedavý kedy začnú. Mám možnosť celodenného pozorovania ukoncenia NK (kruhac pri ZVL a most cez Sekčov) z okna v práci. Zatiaľ ani živej duše, myslel som, že aspoň 3. pilier v kruháči do konca roka dajú, ale nedali.


Ono, pokiaľ budú veľké mrazy (cca pod -5 C), tak ani nečakajte, že budú stavbári robiť.
Okrem toho toto nie je stavba aj so strechou, kde stavbári môžu robiť ukrytý pred dažďom a snehom. TAkže predpokladám, že v Januári tá intenzita prác nebude ktovieaká.
granite01
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 747
Založený: 02. Dec 2010 16:18
Bydlisko: KE

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod svaco » 13. Jan 2015 09:36

Včera som v časti NK pri ZVL a moste cez Sekčov videl niekoľko mužíčkou v oranžových vestách (viac ako 5 - 6 ľudí sa tam určite hýbalo) už v piatok som videl asi dvoch ako sa prechádzajú po niektorých objektoch, takže možno pomaly začnú. Je len otázne s akou intenzitou, dúfajme, že to pôjde rýchlešie ako doteraz
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod matiqos » 13. Jan 2015 21:22

Nejak pomaly sa vynaraju po tych sviatkoch... :) pred sviatkami uz rano pred siedmou pobehovali po kruhaku... a vecer som ich tam niekedy videl aj o 22... teraz ta stavba vyzera uplne mrtvo :D
matiqos
diskutujúci
 
Príspevky: 176
Obrázky: 10
Založený: 07. Aug 2013 19:39

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod eric987 » 13. Jan 2015 21:44

no dnes cca o 11. palubak ukazoval +4, vonku slnicko svietilo a pri ZVL ? ani zivej duse... Inak dnes som si vsimol, ze niektore piliere mostu ponad KO zo strany od Kosickej nemaju ani piloty, je tam len hola zakladova jama. Ak pripocitam, ze vsetky piliere pojdu zrejme z jedinej "formy" (pochybujem, ze HANT pri svojej situacii necha zhotovit kvoli ich atypickemu tvaru 2. ), tak ohladom toho mosta do oktobra uz trz kupujem kefku :/ .
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod jarino » 13. Jan 2015 22:30

Inak, ja som si minule všimol na moste ponad Sekčov, že na ľavom by mala byť mostovka aj vcelku hotová... No, aj tu to je zaznamenané: gallery/image_page.php?album_id=235&image_id=24146

Kefa bude v celosti alebo poslať nejakú drvičku? :D
Rok 2016 to istí. Neverím, že mosty ponad Torysu aj KO spravia tento rok. Uvidíme.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Andrej » 14. Jan 2015 10:32

Hant nevie pracovat ani v lete, nechcite od nich, aby stavali este aj v zime ;-)

Mna stale hneva, preco sa tato firma uz davno neobjavila na ciernej listine.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod JRM » 14. Jan 2015 12:21

Andrej máš svätú pravdu!
Obrázok používateľa
JRM
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 292
Založený: 02. Sep 2012 16:53
Bydlisko: Prešov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod eric987 » 21. Jan 2015 21:16

asi SSC trochu prehovorila HANTu do duse :D dnes uz 4 robosi poctivo armovali posledny pilier v kruhaci (ze moc rozdiel vidno nebolo je druha vec), takze snad o nejaky ten mesiac budu hotove az 3 :D Zopar sa ich motalo aj okolo mostu cez Sekcov. Dalsi progres ale nehrozi na podjazde, na dne stoji voda.
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Zipso » 22. Jan 2015 09:53

No ja niesom az taky optimista, aj ked je zima mierna. V nasich podmienkach bol pravidelne najchladnejsi mesiac februar takze prace sa rozbehnu podla mna najskor v marci a pracovat naplno zacnu mozno v aprili. Inak pri pocasi vrozi ze aj Hant skusi pouzit zazracnu formulku ze koli velkemu mnozstvu zrazok bude hrozid odklad.
Zipso
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 284
Obrázky: 50
Založený: 26. Mar 2007 11:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Tomas PO » 22. Jan 2015 17:23

Hant predostrel dalsi harmonogram, kde upravil postup prac tak, aby aktualizovali sucasnu situaciu a zaroven stihli zmluvny termin, oktober 2015. Inak vraj SSC uplatni sankcie. No neviem, ci zdecimonavej stavbe sankcie pomozu... Snad ale ano a Hant skusi prefinancovavat stavbu rychlejsie.
Most cez Sekcov je rozpracovany znacne, uz dlhsiu doby aj s nosnikmi, na most cez Torysu su nosniky vyrobene, co by znacilo, ze sa projektantom podarilo vyriesit problem s vodohospodarmi a dvihnut most na pozadovanu uroven. Problemom ostava most ponad KO, kde este nie su ukoncene nielen piliere, ale ani nabehova rampa zo smeru od KE. Ta nie je dokoncena kvoli uz asi polrocnemu problemu s kanalizaciou vo vteve NK-KE a KO-KE.
Osobne neverim v dokoncenie celej stavby do terminu, no a o etapizacii sa zatial nehovori. Ak by sa ale spustila NK aj bez nadjazdu ponad KO, tak sa situacia znacne lepsi.
A Petrovanska na z NDS prejst pod SSC.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod JRM » 22. Jan 2015 18:41

...ani ja tomu neverím že by to mohli stihnúť v termíne, lebo ani podľa toho ako napredujú a pracujú to jednoducho žiaľ nemôžu! žiaľ to je slovakia systém a nemá to cenu ani rozoberať!
Obrázok používateľa
JRM
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 292
Založený: 02. Sep 2012 16:53
Bydlisko: Prešov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod ANDi » 22. Jan 2015 19:34

Tak este stale je "zimna" sezona, keby sa na jar rozbehli tempom zapadnych krajin EU, tak by sa to stihnut dalo. Ale tiez o tom silne pochybujem v tomto state.
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod eric987 » 22. Jan 2015 20:30

Tomas PO napísal:na most cez Torysu su nosniky vyrobene

nebude mat nahodou ocelovu NK ??? na prefa-nosniky ma dost velke rozpatie, ci ?
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 38 hostí.