R3 - stredná časť (Donovaly)

Štátna hranica MR/SR – Šahy – Krupina – Zvolen – v peáži s R1 – Žiar nad Hronom – Turčianske Teplice – Martin – v peáži s D1 – Švošov – Dolný Kubín – Trstená – štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Aký variant R3 je najvhodnejší pri zohľadnení všetkých aspektov?

A2 - cez Malý Šturec
29
30%
B - cez Kremnicu
15
15%
D1 - cez Donovaly ( Moštenecká a Hiade?ská dolina)
35
36%
F - imaginárny variant :)
18
19%
 
Celkový počet hlasov : 97

Odoslaťod fh » 18. Mar 2007 21:16

mirkobb napísal:Ad Dialniciar: "Ej bistu", to bola bleskurychla reakcia na moj prispevok(precitat,napisat,odoslat,..) a to vsetko do 1 minuty! "Ty si to snad uz cital, ked som to ja pisal..?" :D :wink:


Teda to by aj mňa zaujímalo, ako je to možné. Má tu niekto extra prístup, alebo pomocou hackerov toto robí??? :?:
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Dialniciar » 18. Mar 2007 21:40

fh napísal:
mirkobb napísal:Ad Dialniciar: "Ej bistu", to bola bleskurychla reakcia na moj prispevok(precitat,napisat,odoslat,..) a to vsetko do 1 minuty! "Ty si to snad uz cital, ked som to ja pisal..?" :D :wink:


Teda to by aj mňa zaujímalo, ako je to možné. Má tu niekto extra prístup, alebo pomocou hackerov toto robí??? :?:


Až tu budete tak dlho ako ja a budete tu tráviť toľko času ako ja, tak nie je problém, fh alias Pozorovatel, nebuď paranoidný. Napísať jednu vetu je ľahké ... dať do citácie a upraviť ju ešte ľahšie. A mal som na to 2 minúty. :wink: S koksolamom som tu ja diskutoval ešte rýchlejšie.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod fh » 19. Mar 2007 08:33

Ignore Dialniciar
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod sezbrzni » 19. Mar 2007 10:26

mirkobb napísal:To ano, tak taky si uz potom kludne moze urobit aj zachadzku do Sucian(popripade Kremnice,alebo ZA-Bytcice), tam vyhladat "patricne zariadenie" a nechat sa tam dokladne vysetrit.. Myslim, ze u vas v Kosiciach to mate vo FN L. Pasteura na SNP, alebo Rastislavovej!


nejako to doverne poznas....

:)
sezbrzni
sezbrzni
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1
Založený: 23. Feb 2006 18:54
Bydlisko: BA, KE

Odoslaťod mirkobb » 19. Mar 2007 11:37

Ad Dialniciar, fh: Nuz deje sa vselico medzi "nebom a zemou", ale na tejto stranke nejak "obzvlast".. :idea: :?: :wink:
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 19. Mar 2007 12:22

fh napísal:Ignore Dialniciar


A čo akože ? Mám sa čo ?
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod fh » 19. Mar 2007 17:07

mirkobb napísal:Ad Dialniciar, fh: Nuz deje sa vselico medzi "nebom a zemou", ale na tejto stranke nejak "obzvlast".. :idea: :?: :wink:


Stačí netlieskať jednému názoru jednej osoby a polemizovať :roll: . Ale k veci. Bláznince sem škoda ťahať, je dobré pre región BB-ZV byť spojený s ekonomicky rozmáhajúcim sa ďaľším regiónom, v tomto prípade je lepšie priame napoje nie na ZA-MT priestor, ako odskok cez RK, tie poľské,turecké, či maďarské kamióny na dlhej ceste tých pár km nebude ťažiť.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod rastislav5 » 19. Mar 2007 23:29

Dialniciar napísal:No, situácia sa mení každým dňom a je to skôr 50/50, že to pôjde na BB, skôr to vidím na ZH a potom až ako dobudovanie na BB ako "prípojka". Ja osobne by som si želal, aby R3 išla ako spojnica Martina a BB. Ale čo ja si želám, nie vždy aj vyjde.
Kam smeruje tá R1 na východ od BB?

Diky za nazor, dialniciar. R1 som nakreslil pokracovanie z BB na Horehronie, ako to niekto predo mnou napisal aspon do BR. Pre tento region je to jedina sanca, kedze vsade naokolo su hory. A pre BB by to bola ciastocna nahrada, ak R3 pojde cez Kremnicu
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Odoslaťod Dialniciar » 20. Mar 2007 00:32

rastislav5 napísal:
Dialniciar napísal:No, situácia sa mení každým dňom a je to skôr 50/50, že to pôjde na BB, skôr to vidím na ZH a potom až ako dobudovanie na BB ako "prípojka". Ja osobne by som si želal, aby R3 išla ako spojnica Martina a BB. Ale čo ja si želám, nie vždy aj vyjde.
Kam smeruje tá R1 na východ od BB?

Diky za nazor, dialniciar. R1 som nakreslil pokracovanie z BB na Horehronie, ako to niekto predo mnou napisal aspon do BR. Pre tento region je to jedina sanca, kedze vsade naokolo su hory. A pre BB by to bola ciastocna nahrada, ak R3 pojde cez Kremnicu


Spájať BB s BR rýchlostnou cestou je úplne zbytočné. Práveže tu bohate stačí kvalitná cesta I. triedy. Nie je všetko o diaľniciach, keby ano, tak železiarne Podbrezová už skrachovali. Ja každému regiónu prajem takú kvalitnú cestu I. triedy ako je napríklad I/52, čo do parametrov. :wink:

BB potrebuje ťažiť zo západo-východného prepojenia a pri severo-južnom sa jej hospodárstvo bude najlepšie rozvíjať pri prepojení dnes hospodársky oveľa silnejších regiónov Turiec a Žilina, takže ak aj pôjde R3 na Kremnicu, je len otázka času, kedy sa postaví nová RC, ktorá napojí BB na ttrasu cez Turiec.

BB a Brezno sa nemá kam rozvíjať. A problémom by bolo tiež, čo ďalej, keďže napríklad tranzit cez Tatry je zakázaný.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 20. Mar 2007 00:32

Dialniciar napísal:... napríklad I/52 ...


Oprava: I/51
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod B; » 20. Mar 2007 09:20

Dialniciar napísal:BB a Brezno sa nemá kam rozvíjať. A problémom by bolo tiež, čo ďalej, keďže napríklad tranzit cez Tatry je zakázaný.


Dalej nic.
Vsetci vystupia z auta a v zime budu lyzovat a v lete turistikovat.
To je buducnost regionu.
Prepojenie Chopok Juh-Sever sa ma vyrazne zlepsit a mnoho ludi pojde z Juhu, lebo ej to pre 1/2 slovenska + madarsko blizsie.
Ale ani parametre cesty BB-BR nie su teda vobec zle - okrem Podbrezovej.
Ked bude obchvat BB hotovy, bude Chopok velmi pohodlne dostupny.
(+r1 samozrejme)
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod mirkobb » 20. Mar 2007 11:02

Dialniciar: BB potrebuje ťažiť zo západo-východného prepojenia a pri severo-južnom sa jej hospodárstvo bude najlepšie rozvíjať pri prepojení dnes hospodársky oveľa silnejších regiónov Turiec a Žilina, takže ak aj pôjde R3 na Kremnicu, je len otázka času, kedy sa postaví nová RC, ktorá napojí BB na ttrasu cez Turiec.


Vsak nemame nic proti zapadnemu prepojeniu s Turcom(BB-Horna Stubna), v mojom pripade az do PD ako R2-ka. Ale potom je uz zbytocne tahat vasu verziu R3-ky cez Kremnicu, kedze by trasa R3 cez BB uz bola v peaznom useku s R1(ktory je uz mimochodom 33 rokov v prevadzke), takze sa da aj usetrit, na vystavbe!! Dokonca s pohladu intenzit je spolocne peazne vedenie R1,R3(R2) v useku BB-ZV perspektivnejsie z hladiska rozsirenia na 3+3 ako ZH-ZV! Ale toto vsetko sa tu uz spominalo velakrat,vsakze.. :?: :wink:
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 20. Mar 2007 11:43

mirkobb napísal:Ale toto vsetko sa tu uz spominalo velakrat,vsakze.. :?: :wink:


Tak na čo sa stále opakuješ :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 20. Mar 2007 12:54

2 B: ten chopok juh vela vody nenamuti, je to na juh, ked je na chopok sever meter snehu, tak su skaly, trava, kosodrevina ... aj ked mozno si tomyslel ako ironiu a som to nepochopil :lol:

p.s. na chopku je (podla mna) najlepsi lyziarsky areal na slovensku ;) najlepsie byt v hoteli jan sverma alebo liptov :lol:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod devil » 20. Mar 2007 15:49

Dokonca s pohladu intenzit je spolocne peazne vedenie R1,R3(R2) v useku BB-ZV perspektivnejsie z hladiska rozsirenia na 3+3 ako ZH-ZV!


na tomto nieco je. viest R1_R2_R3 v useku ZH-Budca, ktory je daleko od idealnej RC je kratkozrake. neexistuje ani poriadna paralelna komunikacia.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Milos » 20. Mar 2007 15:58

Aquila, ak si mal s tým Chopkom na mysli množstvo snehu, tak to sa práveže veľmi, ale veľmi mýliš. Na Chopok chodím veľmi často už dlhé roky a na južnej strane je nad pásmom lesa vždy neporovnateľne viac snehu, je to dané prevládajúcim smerom vetra. Od Lukovej hore sa často nedalo lyžovať väčšinu sezóny ani vtedy, keď bol ešte vrcholový úsek lanovky v prevádzke, lebo je to tam často sfúkané až na skaly a trávu . Aj teraz - od tohtoročnej zimnej sezóny je už sever a juh Chopku prepojený, ale nový vlek k bývalej vrcholovej stanici zo severnej strany doteraz vôbec nechodil - pre nedostatok snehu a námrazu na lane atď., kým pri novom vleku k vrcholovej stanici z južnej strany museli na jednom úseku vykopať v trase stopy "zákopy", inak by mali lyžiari lano tak povyše kolien :wink: Aj minulotýždňové snehové správy hovorili za všetko - Chopok juh - Kosodrevina - 250 cm. Na priesekových zjazdovkách pod pásmom lesa je to na južnej strane Chopku už slabšie ako na severnej, je to ale hlavne preto lebo takmer absolútne absentuje(až na jednu kratučkú zjazdovku) umelé zasnežovanie a aj úprava týchto tratí (tie vysokohorské sa väčšinou naschvál neupravujú), musí byť na vhej úrovni. Takže všetky predpoklady tam sú.
Ale to sme už totál Off-topic
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod Dialniciar » 20. Mar 2007 16:03

B; napísal:
Dialniciar napísal:BB a Brezno sa nemá kam rozvíjať. A problémom by bolo tiež, čo ďalej, keďže napríklad tranzit cez Tatry je zakázaný.


Dalej nic.
Vsetci vystupia z auta a v zime budu lyzovat a v lete turistikovat.
To je buducnost regionu.
Prepojenie Chopok Juh-Sever sa ma vyrazne zlepsit a mnoho ludi pojde z Juhu, lebo ej to pre 1/2 slovenska + madarsko blizsie.
Ale ani parametre cesty BB-BR nie su teda vobec zle - okrem Podbrezovej.
Ked bude obchvat BB hotovy, bude Chopok velmi pohodlne dostupny.
(+r1 samozrejme)


Tak ale na toto netreba RC s paralelnou cestou I. alebo II. triedy, ale bohate bude stačiť súčasná cesta I. triedy, s miernymi úpravami a kompletnými cestnými obchvatmi. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod B; » 20. Mar 2007 16:56

aquila napísal:2 B: ten chopok juh vela vody nenamuti, je to na juh, ked je na chopok sever meter snehu, tak su skaly, trava, kosodrevina ... aj ked mozno si tomyslel ako ironiu a som to nepochopil :lol:

p.s. na chopku je (podla mna) najlepsi lyziarsky areal na slovensku ;) najlepsie byt v hoteli jan sverma alebo liptov :lol:

Ziadna ironia.
Snaha je spravit JEDEN chopok ako lyziarsky areal.
Prides z juhu, lebo je blizsie a budes lyzovat na severe ak chces.
Chysta sa tam investovat silna fin. skupina, sanca na uspech je. 8)

Dialniciar napísal:Tak ale na toto netreba RC s paralelnou cestou I. alebo II. triedy, ale bohate bude stačiť súčasná cesta I. triedy, s miernymi úpravami a kompletnými cestnými obchvatmi

cesra: vsak zatial ano.
Ale nesuhlasim, ze region nema buducnost - jednu vec som uviedol ako priklad.
Napojenie R-kou aspon po Brezno pomoze rozvoju( ako prakticky vsade)
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod pohodak » 20. Mar 2007 17:54

jj pani jakabovic s tkacom chcu investovat v jasnej, uvidime ako to cele dopadne, ale myslim ze ich dobre vztahy so sucasnou vladou by mohli potlacit ochranarov tym "spravnym" smerom 8)
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod Dialniciar » 20. Mar 2007 18:26

B; napísal:Ale nesuhlasim, ze region nema buducnost - jednu vec som uviedol ako priklad.


Ja nehovorím, že nemá budúcnosť, ale nie pre výstavbu rýchlostnej cesty.

Čo je teda lepšie pre rozvoj turistického ruchu:

1. Výstavba 1/2 profilu RC, aj to len 2-3 obchvaty a tieto spoplatniť a zanedbať paralelnú cestu (lebo nebude aj na ňu peňazí).

2. Zlepšiť súčasnú cestu I. triedy a postaviť cestné obchvaty na parameter cesty I. triedy. Zadarmo úseky.

:?: :?: :?:

Dávať do výhľadov nejakú RC len preto, že si to nejaký človiečik zmyslí je už totálna blbosť hlavne, keď vieme, že úplne celá by bola možno za 50 rokov, to sa aj ten prvý polprofil môže ísť celý opravovať.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 20. Mar 2007 23:05

Otazka znie, ze keby sa mierne upravila sucasna cesta BB-BR co sa tyka krizovatiek a useku v Podbrezovej, ci by to nebol 1/2 profil RC a mame postavenu RC na Horehronie :lol: ?
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod sezbrzni » 21. Mar 2007 09:09

suhlas, Andrej,
z hladiska CESTY je jedno, ci sa to v konecnom dosledku nazyvalo RC aleno I trieda. sucasna cesta s upravami, ako si to napisal Ty a Dialniciar este dlho postacia.

hlasoval by som aj za obchvat Brezna
sezbrzni
sezbrzni
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1
Založený: 23. Feb 2006 18:54
Bydlisko: BA, KE

Odoslaťod cernobb » 21. Mar 2007 20:32

aquila napísal:2 B: ten chopok juh vela vody nenamuti, je to na juh, ked je na chopok sever meter snehu, tak su skaly, trava, kosodrevina ... aj ked mozno si tomyslel ako ironiu a som to nepochopil :lol:

p.s. na chopku je (podla mna) najlepsi lyziarsky areal na slovensku ;) najlepsie byt v hoteli jan sverma alebo liptov :lol:


to mas odkial? lyzujes ty vobec?
cernobb
návštevník
 
Príspevky: 29
Obrázky: 3
Založený: 30. Jan 2007 19:20
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod wazari » 21. Mar 2007 21:03

Milos napísal:Aquila, ak si mal s tým Chopkom na mysli množstvo snehu, tak to sa práveže veľmi, ale veľmi mýliš. Na Chopok chodím veľmi často už dlhé roky a na južnej strane je nad pásmom lesa vždy neporovnateľne viac snehu, je to dané prevládajúcim smerom vetra. Od Lukovej hore sa často nedalo lyžovať väčšinu sezóny ani vtedy, keď bol ešte vrcholový úsek lanovky v prevádzke, lebo je to tam často sfúkané až na skaly a trávu . Aj teraz - od tohtoročnej zimnej sezóny je už sever a juh Chopku prepojený, ale nový vlek k bývalej vrcholovej stanici zo severnej strany doteraz vôbec nechodil - pre nedostatok snehu a námrazu na lane atď., kým pri novom vleku k vrcholovej stanici z južnej strany museli na jednom úseku vykopať v trase stopy "zákopy", inak by mali lyžiari lano tak povyše kolien :wink: Aj minulotýždňové snehové správy hovorili za všetko - Chopok juh - Kosodrevina - 250 cm. Na priesekových zjazdovkách pod pásmom lesa je to na južnej strane Chopku už slabšie ako na severnej, je to ale hlavne preto lebo takmer absolútne absentuje(až na jednu kratučkú zjazdovku) umelé zasnežovanie a aj úprava týchto tratí (tie vysokohorské sa väčšinou naschvál neupravujú), musí byť na vhej úrovni. Takže všetky predpoklady tam sú.
Ale to sme už totál Off-topic


tiez som tam nedavno bol a bolo to takto
ale zazil som aj par velkonocnych lyzovaciek, ked na juhu uz nebol ziadny sneh (co by stal za zmienku) a na severe ho bolo kopec az po vrchol
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod aquila » 21. Mar 2007 21:24

2 milos: ja mal zase presne take iste skusenosti ako wazari. ale mas recht v tom, ze na juhu toho ani moc neni. taktiez ze chopok - lukova byva niekedy dost problem, ci uz kvoli tomu sfukanemu,zladovatelemu snehu, alebo aj relativne castym hmlam, ked je od lukovej dole krasne slnecno a nad lukov je hmla. zopar krat som sa takto ofajal, ked som isiel az na chopok, na lukovej krasne jasno, na chopku hmla .. krasna inverzia :) a mas recht, ze to zist mi nerobilo zrovna radost :)

2 cernobb: lyzovat lyzujem :) na sk som pobehal toho docela dost. od lubonianskych kupelov, cez vysoke tatry, ziar, rohace/zapadne tatry, jasnu, donovaly, racu az po javorinu :) mozno sa aj ine arealy medzicasom zlepsili, ale na jasnej sa mi vzdy pacilo mnozstvo zjazdoviek roznych stupnov. v podstate pre kazdeho. od rodinnej (aj ked neviem preco ju tak volaju, lebo to neni zrovna trat pre rodinu), cez lukovu az klasicke vajicko ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.