R3 - stredná časť (Donovaly)

Štátna hranica MR/SR – Šahy – Krupina – Zvolen – v peáži s R1 – Žiar nad Hronom – Turčianske Teplice – Martin – v peáži s D1 – Švošov – Dolný Kubín – Trstená – štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Aký variant R3 je najvhodnejší pri zohľadnení všetkých aspektov?

A2 - cez Malý Šturec
29
30%
B - cez Kremnicu
15
15%
D1 - cez Donovaly ( Moštenecká a Hiade?ská dolina)
35
36%
F - imaginárny variant :)
18
19%
 
Celkový počet hlasov : 97

Odoslaťod Dialniciar » 04. Mar 2007 01:00

kaviarista napísal:jezismaria, vy si tu o roznych historicko-neviem akych teoriach mozte kecat kolko chete, prax je ale taka, ze v trase MR-SR-PR si drviva vacsina prepravy (ci uz nakladnej alebo osobnej) vybera donrovolne a pragmaticky trasu cez Donovaly a to aj napriek tomu, ze vedie horskym prechodom.

Kazdy odklon od tej trasy znamena umely odklon od prirodzenych dopravnych tokov a obkecat sa da len pseudoargumentami o nejakom ekonomickom rozvoji jedneho takmer bezvyznamneho okresneho mestecka.

3 dvojprudove trasy spojenia ZV s D1 narobia omnoho omnoho vacsie skody ako jedna poriadna stvorprudovka


1. To tvoje okresné mestečko patrí medzi 10 najväčších miest.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod johhan » 04. Mar 2007 01:15

Či chcete alebo nie a či sa Vám to bude páčiť alebo nie BB bude rásť kým nebude mať slušnú spojenie s Turcom a ZA inak ju ZV "zožerie". BB žije iba zo svojeho štatútu krajského mesta - či už za komunistov alebo teraz. Z BB sa čím dalej tým viac stáva provinčná diera s ambíciami hlavného mesta zemegule. :twisted:

A to ma ako poloBB neskutočne se.re :oops: že si nedovidia na koniec nosa :-)
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Dialniciar » 04. Mar 2007 01:30

Dialniciar napísal:
kaviarista napísal:jezismaria, vy si tu o roznych historicko-neviem akych teoriach mozte kecat kolko chete, prax je ale taka, ze v trase MR-SR-PR si drviva vacsina prepravy (ci uz nakladnej alebo osobnej) vybera donrovolne a pragmaticky trasu cez Donovaly a to aj napriek tomu, ze vedie horskym prechodom.

Kazdy odklon od tej trasy znamena umely odklon od prirodzenych dopravnych tokov a obkecat sa da len pseudoargumentami o nejakom ekonomickom rozvoji jedneho takmer bezvyznamneho okresneho mestecka.

3 dvojprudove trasy spojenia ZV s D1 narobia omnoho omnoho vacsie skody ako jedna poriadna stvorprudovka


1. To tvoje okresné mestečko patrí medzi 10 najväčších miest.


Najväčšie mestá Slovenska 2005

BA - 425 tis.
KE - 235 tis.
PO - 92 tis.
ZA - 85 tis.
NR - 85 tis.
BB - 81 tis.
TT - 69 tis.
MT - 59 tis.

Zdroj: http://www.infostat.sk/ELIS/ekon/obyvat.htm
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mirkobb » 04. Mar 2007 09:38

rastislav 5 napisal: Casto jazdim medzi MT a ZH a objem kamionovej dopravy s madarskymi a polskymi znackami na tejto trase rychlo stupa. Mozno to ma suvis s vyuzivanim D3 a S69 namiesto R3 na Orave


Prosim Ta, ake vyuzivanie D 3 a S 69 namiesto jazdenia cez Oravu..?! To je iba "zbozne prianie" vsetkych tych, ktori tu D 3-ku tadial naplanovali a vehementne ju presadzuju. To, co pises, je typicke zamienanie fikcie s pravdou a faktami, D 3 a S 69 este len stavaju (minister MDPT este len pred tyzdnom podpisal zmluvu s PL a budu dokoncene v 2014), a Ty ich uz vyuzivas..?!? :roll:
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod kaviarista » 04. Mar 2007 09:40

Dialniciar, myslel som TR a nie MT. MT by bol s BB velmi dobre prepojeny aj cez RK po R3+D1. Bolo by to len o cca 10 km viac ako cez TR.

Ja by som navrhoval, aby sa skor ako sa rozhodne o konecnom trasovani strednej R3, spravila dopravna studia, ktora by zohladnovala aj kvalitativne parametre intenzit. Cize nespocitavat iba mechanicky pocty prejdenych vozidiel cez scitacie stanoviste, ale vyhodnocovat dokladnejsie, o ake vozidla ide - (nosnost a ECV). Naklady odhadujem, ze nepresiahnu 300 000 Sk, co je oproti cene konecneho diela uplne zanedbatelna ciastka. Stacilo by 4-5 stanovist s kamerami na kazdom z moznych variantov a 2 ludi, ktori by to 3-4 tyzdne statisticky vyhodnotili. Vtedy by boli k argumentacii ovela presnejsie podklady a s ovela vyssou pravdepodobnostou by bolo vybrane optimalnejsie riesenie.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod aquila » 04. Mar 2007 12:34

kaviarista, ti poviem, ze za 300 000 ti pomaly neurobia studiu ani len na cestu pre nejaku IBVecku ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 04. Mar 2007 12:57

kaviarista napísal:Dialniciar, myslel som TR a nie MT. MT by bol s BB velmi dobre prepojeny aj cez RK po R3+D1. Bolo by to len o cca 10 km viac ako cez TR.


Návrhy dávaj na SSC/NDS/MDPT. 8)

Takže R3 sa nestavia pre BB ale pre Liptovskú Osadu však ?
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mirkobb » 04. Mar 2007 13:40

Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 04. Mar 2007 13:49

mirkobb napísal:http://www.rkhlas.sk/?ro=2007&ci=02&cl=07


V budúcnosti treba doplniť konkrétny text a ideálne do monitoringu tlače. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod sergej » 04. Mar 2007 14:30

Alebo sa najskôr pozrieť do monitoringu, lebo to tam už je. A linkovať na monitoring.
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod rastislav5 » 04. Mar 2007 16:32

mirkobb napísal:
rastislav 5 napisal: Casto jazdim medzi MT a ZH a objem kamionovej dopravy s madarskymi a polskymi znackami na tejto trase rychlo stupa. Mozno to ma suvis s vyuzivanim D3 a S69 namiesto R3 na Orave


Prosim Ta, ake vyuzivanie D 3 a S 69 namiesto jazdenia cez Oravu..?! To je iba "zbozne prianie" vsetkych tych, ktori tu D 3-ku tadial naplanovali a vehementne ju presadzuju. To, co pises, je typicke zamienanie fikcie s pravdou a faktami, D 3 a S 69 este len stavaju (minister MDPT este len pred tyzdnom podpisal zmluvu s PL a budu dokoncene v 2014), a Ty ich uz vyuzivas..?!? :roll:


Od januara tohto roka je na S69 v prevadzke dalsich 12 km
http://auto.server.sk/spravy.asp?id=20082
Okrem toho sa niektore useky rekonstruovali a otvoril sa novy hranicny priechod http://www.highways.sk/other/Zwardon-Laliki.html
Na Slovensku je okrem kratkeho useku za Zilinou v prevadzke usek Oscadnica - Cadca a Cadca obchvat
http://www.highways.sk/highways/Oscadnica-Cadca.html
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Odoslaťod mirkobb » 04. Mar 2007 18:38

Ad Dialniciar, Sergej: Omluvam sa, dam uz "bacha".

Ad Rastislav 5:
Prepac mi za tych "az 7 km" D 3-ky(1/2 profilu obchvat Cadce + ZA-Brodno), takisto aj za 1/2 profil S 69-ky, co uvadzas.
Len mi nechci nahovorit, ze nejkemu kamionistovi na tranzitnej trase medzi Krakovom a Bp(a naopak) bude chciet "trepat"(zachadzat) kvoli tym par kilometrom Tebou popisanej "dialnice" trasou od ZV cez Kremnicu, Martin, Zilinu, Cadcu, Skalite/Zwardon, Zywiec, Bialsko-Bialu do Krakova..?!?
Kaviarista(aj ini) to napisal viackrat jasne a zrozumitelne(vid napr. jeho prispevok z dnesnej noci v 1:00).
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod rastislav5 » 04. Mar 2007 20:30

mirkobb napísal:Len mi nechci nahovorit, ze nejkemu kamionistovi na tranzitnej trase medzi Krakovom a Bp(a naopak) bude chciet "trepat"(zachadzat) kvoli tym par kilometrom Tebou popisanej "dialnice" trasou od ZV cez Kremnicu, Martin, Zilinu, Cadcu, Skalite/Zwardon, Zywiec, Bialsko-Bialu do Krakova..?!?

Ale ved to nikdo netvrdi. Krakovcan nepojde cez Cadcu ani ked bude usek kompletne dostavany. Lenze Polsko nie je len Krakow. Ja som reagoval na Kaviaristu, ktory tvrdi, ze "drviva vacsina na trase MR-SR-PR si vybera Donovaly". S kazdym dostavanym kilometrom D3 a S69 (a sucasnej stagnacii severnej R3 a E77) sa logicky zvysuje medzinarodna tranzitna doprava cez Turiec a znizuje cez Donovaly.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Odoslaťod mirkobb » 05. Mar 2007 09:20

rastislav 5:
Ale ved to nikdo netvrdi. Krakovcan nepojde cez Cadcu ani ked bude usek kompletne dostavany. Lenze Polsko nie je len Krakow. Ja som reagoval na Kaviaristu, ktory tvrdi, ze "drviva vacsina na trase MR-SR-PR si vybera Donovaly". S kazdym dostavanym kilometrom D3 a S69 (a sucasnej stagnacii severnej R3 a E77) sa logicky zvysuje medzinarodna tranzitna doprava cez Turiec a znizuje cez Donovaly.


No ved, esteze tak, uz som si zacinal vselico mysliet.. :D
Inak, zachadzka po tej trase cez D 3 a S 69 by predstavovala okolo 90 km! A to nie je ziaden sofer "padnuty na hlavu"!!
A to este spomeniem, ze na vacsine doteraz vydanych automap a atlasov je vetva od Svrcinovca na Zwardon(D 3) a dalej na Zyviec(S 69) znacena len ako "provincna" cesta(vacsinou tenkou zltou ciarou namiesto cervenej), teda asi primerane jej vyznamu! Normalny sofer cestou do aglomeracie Katovic aj tak pouzije cestu na Ces. Tesin a dalej po polskej S 1(uz dostavanej na plny profil!) namiesto zachadzky cez Zyviec po nejakej "kontroverznej" ceste!
Ale to som uz mimo tento "thread", tak sa vsetkym ospravedlnujem za OT, takze ohladne vyznamu D 3-ky a S 69-ky napisem moj postreh do vlakna na to urceneho(D 3, S 69..?)
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod mirkobb » 06. Mar 2007 11:30

Citácia:
rastislav 5:
Ale ved to nikdo netvrdi. Krakovcan nepojde cez Cadcu ani ked bude usek kompletne dostavany. Lenze Polsko nie je len Krakow. Ja som reagoval na Kaviaristu, ktory tvrdi, ze "drviva vacsina na trase MR-SR-PR si vybera Donovaly". S kazdym dostavanym kilometrom D3 a S69 (a sucasnej stagnacii severnej R3 a E77) sa logicky zvysuje medzinarodna tranzitna doprava cez Turiec a znizuje cez Donovaly.


Tak som sa este "malicko pohral" s planovacmi ciest(viaMichelin, Routerplanner CZ Skoda,Map24,a pod.), no a ani jeden mi pri zadani relacie od Bp(ZV) do Varsavy(Krakova) neponukol moznost ist cez Zilinu, a to ako prevadzkovo najvyhodnejsou variantou(zjazdnost, rychlost, "pohodlie" dialnice,atd.) a toboz uz nie najkratsou! Az ked som im "vnutil" trasu cez Zilinu(niektore mali problem najst!), tak to vytvorilo tuto variantu. Ale cuduj sa svete, vsetky prevadzkovo najvyhodnejsie varianty trasy smerovali nie na Zyviec, ale na Ces. Tesin! Az po zadani najkratsej trasy "akceptovali" tieto planovace spojenie cez Zyviec.
Teda, co z toho vyplyva..? :?: :idea:
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod sezbrzni » 06. Mar 2007 13:48

ze nikdy never planovacom ciest :D :lol:
sezbrzni
sezbrzni
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1
Založený: 23. Feb 2006 18:54
Bydlisko: BA, KE

Odoslaťod mirkobb » 06. Mar 2007 14:30

AD sezbrzni: Isteze, netvrdim, ze je to "dokonale", pouzil som to len na ilustraciu, inak sa riadim zdravym rozumom, a myslim, ze soferi(aj kamionisti) tiez! :D
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod mapman » 07. Mar 2007 11:31

mirkobb: Toto nie je nejako šťastná argumentácia. Dám ti príklad, chceš ísť z Prahy do Ostravy, vieš že najkratšia cesta je cez Hradec a Olomouc, najlacnejšia takisto. Len vďaka dostavanej diaľnici je trasa cez Brno po D1 rýchlejšia.. A nielen díky komfortu jazdy na dlhé vzdialenosti, ktorý D1 ako tako ponúka (nechce sa mi veriť že to vzhľadom k jej kvalite vobec píšem :D ), tadeto jazdí veľmi veľká časť ľudí na tejto dopravnej relácii...

Ten istý efekt sa dá predpokladať aj po dobudovaní R3 v Turci a D3 do Žiliny na sever vo spojitosti s poľskou S69 do Bielska. Zvýšený jazdný komfort, atraktivita novej trasy atď atď. D3 je navyše veľmi výhodnou alernatívou trasy Viedeň - Katovice (Krakov) keď nechceš cež ČR ale cez SR.

Veľa ľudí zostane na súčasnej E77, to nikomu neberiem, ale spojenie sever juh nie je len spojenie Krakov - Budapešť. Ani pre osobnú ani pre nákladnú dopravu. ;)

A ešte jedno, v Poľsku sa kladie veľký doraz na výstavbu základnej siete diaľnic a dá sa predpokladať že ľudia aj tovar idúce napr. z Varšavy na juh, začnú túto trasu (A1) využívať viac. Tým by sa spojenie Varšava (resp. Gdańsk, Lódź a podobne) - Budapešť využívala A1-S1-S69-D3-R3-M2. Predĺženie oproti trase cez Krakov je minimálne...
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Odoslaťod mirkobb » 07. Mar 2007 13:09

mapman odpisuje:
[/quote]mirkobb: Toto nie je nejako šťastná argumentácia

"Stastna-nestastna argumentacia", je to moj uhol pohladu na danu problematiku, Ty mas zas iny.. :D

Tým by sa spojenie Varšava (resp. Gdańsk, Lódź a podobne) - Budapešť využívala A1-S1-S69-D3-R3-M2. Predĺženie oproti trase cez Krakov je minimálne...

Tak ak uz niekto pojde polskou S 1-kou, tak nou bude pokracovat na Ces. Tesin, pretoze je uz vybudovana na plny profil (co aj podla Tebou spominanych kriterii jazdneho komfortu v predoslom prispevku bude samozrejme), a tak prednost tejto trase pred S 69-kou, ktora je len vo vystavbe. No a ak sa potom sa rozhodne ist na ZA, tak aj tak usek S 69-ky od BB po Svrcinovec obide!

O problematike useku D 3 Svrcinovec Zvardon+S 69 do BB, versus S 1(z BB do Ces. Tesina a nasledne po R 68 cez Jablunkov do Svrcinovca) na D 3, som vcera pisal tu: http://www.dialnice.info/viewtopic.php? ... sc&start=0
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 07. Mar 2007 13:12

Je také ťažké pred odoslaním použiť "náhľad", ... :?: :roll:
Naučte sa pracovať s citáciami alebo ich radšej nepoužívajte. Ona je to tiež potom práca pre moderátorov naviac. :idea: :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mirkobb » 07. Mar 2007 13:17

Pouzil som nahlad, skontroloval a tesne pred odoslanim mi na poslednu chvilu nakonci skocilo "quote"! Asi sa "niekto pubertacky bavi" na moj ucet..,vsakze? :D
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 07. Mar 2007 13:20

mirkobb napísal:Pouzil som nahlad, skontroloval a tesne pred odoslanim mi na poslednu chvilu nakonci skocilo "quote"! Asi sa "niekto pubertacky bavi" na moj ucet..,vsakze? :D


V takom prípade si neukončil citáciu a tá sa potom sama na konci zobrazí.

Dohliadni si na to, že začiatok citácie je "quote" a na konci je "/quote" a ak niečo nemáš OK, tak v tom okienku quote máš * :wink:

Takže hráš sa tu len ty s nami. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mirkobb » 07. Mar 2007 16:38

S nikym nic nehram, pozri ostatne moje prispevky, kde pouzivam citacie uz davno a bolo to v poriadku, takze to nie je tym, zeby som sa to len teraz ucil, ked sa mi to predtym na 90% darilo robit spravne! Asi to bude v niecom(alebo niekom) inom..? Ale klidek.. :wink:
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod mirkobb » 07. Mar 2007 16:46

Ale mam pre Vas vsetkych(privrzencov a aj odporcov tejto trasy) velmi dobru spravu, R 3 pojde predsa len cez Hiadelske sedlo, takze uvidite ze na toto moje tvrdenie mi da cas za pravdu.
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 07. Mar 2007 16:57

mirkobb napísal:S nikym nic nehram, pozri ostatne moje prispevky, kde pouzivam citacie uz davno a bolo to v poriadku, takze to nie je tym, zeby som sa to len teraz ucil, ked sa mi to predtym na 90% darilo robit spravne! Asi to bude v niecom(alebo niekom) inom..? Ale klidek.. :wink:


Tu nikto nemá spraviť aký naschvál. :!: :!: :!: Takže správne - kľud.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.