R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľšany)

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Pajdoom » 05. Dec 2023 07:36

Včera položili s fakt veľkým žeriavom prvý nosník ponad železničnú trať ...
Pajdoom
diskutujúci
 
Príspevky: 118
Obrázky: 28
Založený: 06. Mar 2020 07:36

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod ViliKE » 12. Dec 2023 07:39

Bol som sa v nedelu 10.12.23 pozriet na zaciatku Valalikoch, ci sa nejako pohla stavba za posledne tyzdne. A vsimol som si pracovnikov na rozostavanom moste a pribudli aj 2 mostne polia zlozene z prefabrikatovych nosnikov... Ja a aj dodole sa nam zrejme podarilo odfotit +- v rovnaky cas ako to vyzera na zac. Vavalikoch... Fotku som nahral do galerie...
Ja som mal moznost este vidiet krizovatku pri Sebastovciach, no zrejme dlhsie sa tam nic nerobilo, lebo bolo vidiet sneh a ziadne stopy na nom... Ale videl som to len z auta takze mozno nejaka drobnostka sa aj tam zrobla...
ViliKE
diskutujúci
 
Príspevky: 166
Obrázky: 277
Založený: 23. Apr 2014 08:26
Bydlisko: Kosice

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod rokfo » 10. Jan 2024 15:07

Je niečo nové na tomto úseku ? Robia po sviatkoch na ňom ?
rokfo
návštevník
 
Príspevky: 22
Založený: 02. Júl 2020 13:43

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod ViliKE » 31. Jan 2024 09:32

bol som pozriet par casti tohto useku v nedelu 28.01.24. Premostenie na zaciatku Valalik ma uz plne osadenych 7 poli. Ak som dobre videl, tak kazde pole malo osadene vsetky prefabrikaty a dokonca sa na moste motali 2ja robotnici. ostavaju este posledne 2 premostenia/spojenia s mostnymi oporami kt. su tvorene z nasypu.
na prelozke cesty I. triedy medzi Krasnou a niznou Hutkou a tak isto na prelozke III. cesty medzi Kransou a Kos. Poliankou sa nic nezmenilo. Aspon som si nic nevsimol, nerad by som im krivdil!
Blizsie k telesu dialnice som sa nedostal, bolo totiz mokro a vsade kopec blata. Prechadzal som aj popod most pri sady n. torysou cast Zdoba a tam sa mi marilo ze som aj videl pracovat dakoho na moste..
Predpokladam ze na inych castiach sa asi nepracuje. Asi sa caka na zlepsenie pocasia...
ViliKE
diskutujúci
 
Príspevky: 166
Obrázky: 277
Založený: 23. Apr 2014 08:26
Bydlisko: Kosice

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Pajdoom » 31. Jan 2024 17:38

Pri Valalikoch sa tento tyzden zacalo intenzivne pracovat ... Pucmajster, domiešavače, žeriavy ....
Pajdoom
diskutujúci
 
Príspevky: 118
Obrázky: 28
Založený: 06. Mar 2020 07:36

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod DrX » 07. Feb 2024 20:36

Práce na R2 idú podľa plánov. Takmer 300-metrový most bude dobudovaný už čoskoro
https://kosicednes.sk/spravy/prace-na-r ... z-coskoro/
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod DrX » 18. Feb 2024 08:43

Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Pajdoom » 22. Feb 2024 14:51

Tak víkend 2.-3.3.2024 máme ohlásenú odstávku cesty KE-Valaliky (https://www.valaliky.sk/urady/obecny-urad/kratkodoba-uplna-uzavierka-cesty-626sk.html) pre pokládku nosníkov mosta o ktorom každý hovorí že sa blíži míľnik. Prosím kde nájdem zoznam míľnikov tejto stavby?
Pajdoom
diskutujúci
 
Príspevky: 118
Obrázky: 28
Založený: 06. Mar 2020 07:36

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Pajdoom » 26. Feb 2024 11:43

Nejaké photo zo včera https://dialnice.info/gallery/album.php?album_id=286, dve posledné sú Volvo ... majú ešte čo robiť ten 1,5roka ....
Pajdoom
diskutujúci
 
Príspevky: 118
Obrázky: 28
Založený: 06. Mar 2020 07:36

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Pajdoom » 28. Feb 2024 09:27

Ozaj prečo je tento mosta ponad cestu 3416 a železnicu a prejazd na parkovisko taký dlhý?
Pajdoom
diskutujúci
 
Príspevky: 118
Obrázky: 28
Založený: 06. Mar 2020 07:36

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod ViliKE » 05. Mar 2024 09:51

V sob. 02.03.24 som prechadzal cez Valaliky do KE a uz som siel popod nosniky :-) Smer Kosicke Olsany->Sebastovce mal polozene nosniky. tipujem, ze v nedelu sa kladli nosniky pre opacny smer. Uz aj niekto pridal fotku do galerie kde je to pekne vidiet.
Pohlo sa nieco na tejto stavbe na inych castiach?
Najviac ma zaujima premostenie Hornadu pri Kokso-Baksi
ViliKE
diskutujúci
 
Príspevky: 166
Obrázky: 277
Založený: 23. Apr 2014 08:26
Bydlisko: Kosice

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Pajdoom » 06. Mar 2024 08:33

Dnes 2024-03-06 ešte dávajú nosníky na južnej východnej časti ....
Most cez Hornád je ešte poriadne ďaleko. Začali na južnej západnej časti, s betónovaním ešte nie sú ani nad riekou, teraz šaluju časť po pomocné piliere ....
Fotky v galérii aj z tohto mosta ....
Pajdoom
diskutujúci
 
Príspevky: 118
Obrázky: 28
Založený: 06. Mar 2020 07:36

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod ViliKE » 15. Mar 2024 09:48

Vcera som mal moznost vidiet z auta ako to vyzera na krizovani R2 za Krasnou (ta cesta medzi Krasnou a Hutkami) a tak isto pred Kosickou Poliankou (krizovanie R2 s cestou III. triedy) + most pred Sady n. Torysou cast Zdoba. mam pocit ze jedina viditelna zmena z auta bolo ze trosku inac vyzeraju nasypy a je menej blata. Co sa tyka toho mostu, tak nasyp k opore z J strany sa vobec nezmenil a zo S strany neviem posudit. Je pravda ze v chladnom pocasi na moste boli robotnici, ale na nasypoch sa nerobilo...
Na to ake je pocasie a ze postupne obschyna zem, cakal by som vacsie zmeny...
ViliKE
diskutujúci
 
Príspevky: 166
Obrázky: 277
Založený: 23. Apr 2014 08:26
Bydlisko: Kosice

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod ViliKE » 25. Mar 2024 07:36

Cez vikend v sob. som siel z Krasnej cez Kos. Polianku, Sady n. Torysou na Furcu a vsimol som si konecne viac mechanizmov na stavbe a aj pracovny ruch. Nasyp na premostenie cesty III. triedy medzi Krasnou n. Hornadom a Kos. Poliankou sa zvacsil. Tam som videl aj najviac stavebneho ruchu a mechanizmov. Dokonca mam pocit ze sa zvacsil aj nasyp zo S strany na moste pri Sady n. Torysou c. Zdoba.
Nechcem byt neobjektivny, ale na zaklade pocasia (februar bol nadpriemerne teply a celkom suchy) by som ocakaval takyto stavebny ruch ovela skor ako v 3/4 marca!
Zda sa mi ze nastala aj nejaka zmena na telese R2 tesne pred krizovatkou/napojenim sa na usek R2 Sebastovce-hranica s HU.
Na FB venovanemu tomuto useku pribudli aj nejake fotky - letecke zabery...
ViliKE
diskutujúci
 
Príspevky: 166
Obrázky: 277
Založený: 23. Apr 2014 08:26
Bydlisko: Kosice

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod atlan » 27. Mar 2024 12:33

Neskutocne blato bolo, si uvedom ze tie roviny boli niekedy bazinami a len merolizaciou sa z nich stala urodna poda.
atlan
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 267
Založený: 11. Apr 2015 23:41

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod ViliKE » 27. Mar 2024 14:24

Ano sam na sebe som pocitil to blato, ked raz som siel z Hutky k telesu rychlocesty a chcel som vyjst na nasyp (premostenie takej staruckej cesty veducej z Krasnej kolo nejakeho stavebneho dvora do Hutky) a strasne som sa zablatil a to bol na poli este sneh!
Ved aj pisem ze nechcem byt neobjektivny, ale bolo aj obdobie ked bolo celkom sucho a na mostnych objektoch sa dalo sviznejsie pracovat ako bola realita.
Kazdopadne fandim zhotovitelovi nech mu to odsypa co najlepsie/najrychlejsie/najkvalitnejsie.
ViliKE
diskutujúci
 
Príspevky: 166
Obrázky: 277
Založený: 23. Apr 2014 08:26
Bydlisko: Kosice

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod DrX » 05. Apr 2024 10:57

Par leteckych zaberov: https://www.tvkosice.sk/video/660f93ba4ba0d8edd856ba9c
Napreduju dobre. A vidno tam aj vystavbu VOLVA vo Valalikoch.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod ViliKE » 15. Apr 2024 09:16

Bol som vcera v ned 14.04.24 pozriet na most ponad hornad za Krasnou. Zo smeru Sebastovce->Hrasovik su v smere od Sebastoviec zabetonovane 2 polia od opory a za Hornadom v tom istom smere je zabetonovane 1 pole od opory, ale postavene podperne konstrukcie (podperna skruz?) na dalsie pole. Treba tam este postavit na to salovaciu formu.
milo ma prekvapilo, ze v ned. popoludni tam boli robotnici a zrejme odsalovavali cerstvo zabetonovane pole za Hornadom smer Hrasovik.
Viac som nevidel. Medzi tym mostom ponad Hornad a mostom ponad zeleznicu (KE<->Slanec) treba zriesitnasypy a navozit podlozie pre samotne teleso dialnice. Tam to vyzera tak, ze sa tomu bars nevenuju.

Na inych miestach je tiez taky celkom culy stavebny ruch?
ViliKE
diskutujúci
 
Príspevky: 166
Obrázky: 277
Založený: 23. Apr 2014 08:26
Bydlisko: Kosice

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Pajdoom » 15. Apr 2024 14:58

No Ja by som to nenazval čulým ruchom, na tom moste robí 5 ľudí furt a za posledný mesiac sa tam toho veľa neudialo .... na severnej polovici nemajú ešte nič okrem pilierov. Začínam byť skeptický či za rok to dokončia ...
Pajdoom
diskutujúci
 
Príspevky: 118
Obrázky: 28
Založený: 06. Mar 2020 07:36

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod atlan » 16. Apr 2024 09:53

Prislo obdobie dazdov tak ze do maja maju pauzu.
atlan
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 267
Založený: 11. Apr 2015 23:41

Predchádzajúca

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 44 hostí.