R2 Ruskovce - Pravotice

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod Sentilj » 20. Máj 2016 08:24

Počkaj Fando to mali vykolíkované aj na začiatku stavby R2ky Rus-Prav pretože z tohto úseku sa prvých niekoľko stometrov nestavia ale nejaké zemné práce som tam videl. Viď http://www.ndsas.sk/useky-ruskovce---pr ... 44223s477c
Pozri si obrázok, vykolíkovaná bude asi časť od vrchnej značky R2 až po krúžok križovatka BN západ. Aj ja si prajem skorú výstavbu asi najlepšie D1-Mn.Leh alebo nadpojiť tento úsek smerom na TN ale asi to bude utópia, veď to nie je za čo stavať.
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod yombie » 20. Máj 2016 09:43

Myslim to takto: cesta je oznacena znackou IP22a - rychlostna cesta - kde je vseobecnymi predpismi predpisana rychlost 130 km/h. Nasledne je znackami B31a rychlost znizena na 100 km/h.

tak jesto.. všetky Rky v polovičnom profile majú zníženú rýchlosť na 100km/h.. nie je to jednotka, takže rýchlosť vlastne nie je "zvýšená" ale "znížená" ;-)

Medzi Prievidzou a Novákmi je to údajne pretože neexistuje náhradná cesta pre pomalé vozidlá.

Nie je to tak veru. Ide o to, že cesta bola zrekonštruovaná za európske peniaze ako cesta prvej triedy a najbližších 5 rokov nie je možné do nej (ani do jej klasifikácie, alebo zmeny značenia či rýchlosti) nijako zasahovať, a to napriek tomu, že boli odstránené všetky "jednotkové" závady a nedostatky a cesta v podstate spĺňa všetky požiadavky rýchlostnej komunikácie. Na slovensku v podstate nie je legislatívny problém osadiť jednotku značkami s vyššou MPR (napr. Žilina - Brodno), takže by to teda nemusela by to byť nutne ani Rka.. problém je vlastne len v tom pošahanom európskom diktáte a neznalosti (resp. nechopnosti) zodpovedných, zažiadať o vyššiu MPR ešte pred samotnou reko (aj keď na to mali len minimum času).. hold, teraz už je na to neskoro.. Nikto z kompetentných to naviac nebude nasilu pretláčať ani po tých piatich rokoch, je to pre nich totiž veľmi výnosná zlatá baňa na pokuty za rýchlosť ;-)

Aj ja si prajem skorú výstavbu asi najlepšie D1-Mn.Leh alebo nadpojiť tento úsek smerom na TN ale asi to bude utópia, veď to nie je za čo stavať.

Toto nie je tak úplne pravda. Moc sa už o tom (a fakt neviem prečo, asi chcú peniaze využiť inde..) nehovorí, ale pri rozdelovaní finančných prostriedkov z OPII 2014-2020 bolo zabezpečené finančné krytie na jeden úsek západnej R2 a jeden úsek západnej R2 bol stanovený pre finančné krytie ako záložný, ak by náhodou nevyšla realizácia nejakého iného projektu a bolo by treba narýchlo dočerpať financie ako pri OPD, tak aby bol teda pripravený projekt..
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod FANUSIK » 20. Máj 2016 11:27

Sentilj...asi mas pravdu, nebude za co stavať ale to nam pred volbami tajili, oni mali info kolko ostalo v pokladnici peniazkov...Ale sluby su mocne manipulatory pre obycajne ovečky... :wink:
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod tondiego » 20. Máj 2016 12:28

yombie napísal:Toto nie je tak úplne pravda. Moc sa už o tom (a fakt neviem prečo, asi chcú peniaze využiť inde..) nehovorí, ale pri rozdelovaní finančných prostriedkov z OPII 2014-2020 bolo zabezpečené finančné krytie na jeden úsek západnej R2 a jeden úsek západnej R2 bol stanovený pre finančné krytie ako záložný, ak by náhodou nevyšla realizácia nejakého iného projektu a bolo by treba narýchlo dočerpať financie ako pri OPD, tak aby bol teda pripravený projekt..


Toto uz davno (zial) neplati. Ten dokument, kde to bolo uvedene, nie je pre nikoho, nijak zavazny. To len naivna primatorka Prievidze si to tak vylozila a nakukala mediam, ze kazdy rok sa spusti do vystavby jeden usek na zapadnej R2. Fakt je ale ten, ze momentalne useky R2 Trencianska Turna - Mnichova Lehota, Mnichova Lehota - Svinna a Svinna - Ruskovce su skoro na uplnom zaciatku, to znamena v posudzovani EIA. Nehovoriac o tom, ze aj na R2 D1-Trencianska Turna, hoci sa vypracovava dokumentacia pre stavebne povolenie, je odporucanie prekreslit krizovatku D1 x R2, tak aby R2 nezacinala kruhacom, co by znamenalo tiez navrat na zaciatok.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod yombie » 20. Máj 2016 17:43

Neviem aký dokument máš ty namysli, ale nenarážam ani na utópiu pani Macháčkovej, ani na jej výroky o spustení výstavby jednoho úseku ročne. Toto bolo z nejakého zasadnutia vlády alebo ministerstva dopravy, kde sa predbežne prerozdeloval stanovený balík financií medzi jednotlivé projekty. A západná R2 tam mala určite zabezpečené finančné krytie na jeden úsek (myslím že to bol D1 - Mníchova Lehota a ten záložný mal byť Mníchova Lehota - Ruskovce). Ale keďže ako vieme, tieto úseky sa nám nedávno rozdelili na menšie časti, EIA beží od začiatku a finančné krytie je asi nenávratne fuč.. :(

Čo sa týka posudzovania EIA, vcelku sa mi lúbi, ako sa rozhodli vyriešiť to u susedov v Česku.. viewtopic.php?f=31&t=21441
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod Jarda Retarda » 20. Máj 2016 22:37

„Je to taková česká cesta: obejít, nedodržet slib a smát se za bukem, jak jsme chytří,“ hodnotí plán ministerstva dopravy Miloslava Pošvářová, která pracuje pro podnikatele Radima Jančuru v jeho stínovém Ředitelství silnic a dálnic. - Áno, takýto vedia byť češi veľmi často :D

Ale keď im to vyjde, tak vyhrali... Inak vo výstavbe ciest sú češi 5x väčší babráci, ako my, za 10 rokov postavili asi 50 dialnic :D :D
Jarda Retarda
diskutujúci
 
Príspevky: 103
Založený: 14. Apr 2016 18:07

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod ferguson » 24. Máj 2016 20:35

Dnes som zapocul na Radiu Slovensko, ze termin otvorenia sa posuva na koniec augusta.
ferguson
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 344
Obrázky: 14
Založený: 18. Nov 2015 21:05

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod netto » 25. Máj 2016 07:53

V ktorom rádiu to dávali?
netto
návštevník
 
Príspevky: 10
Založený: 14. Máj 2016 20:24

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod ferguson » 25. Máj 2016 11:10

Ved radio slovensko, Slovensky rozhlas, jednotka ci ako sa to vola... okolo 13-13:30.
ferguson
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 344
Obrázky: 14
Založený: 18. Nov 2015 21:05

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod tondiego » 25. Máj 2016 12:40

Koniec augusta by bolo "prijemne" prekvapenie, pri nedodrzani zmluvnych podmienok (koniec maja). Moj zdroj povodne hovoril o konci Novembra/Decembra. Fakt ale je, ze uz par tyzdnov som ziadne nove informacie od mojho zdroja nedostal.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod FANUSIK » 26. Máj 2016 08:58

praje im aj pekne pocasie takze do konca leta by to mohli dat...ako teda citam co spominal tondiego...a ferguson...Bolo by to fajn..
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod netto » 26. Máj 2016 20:00

netto
návštevník
 
Príspevky: 10
Založený: 14. Máj 2016 20:24

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod yombie » 27. Máj 2016 16:22

Ďalší pseudoportálik. Buď si kradnú články, alebo čo je horšie, je to jedna a tá istá novinárska banda :lol:
K nachlp rovnakému článku som sa nedávno vyjadroval v susednom vlákne.. viewtopic.php?f=47&t=16087&start=100#p181650
Vypustia do sveta barsjakú blbosť, hoc aj klamstvo alebo neoverenú info, len aby bol nejaký článoček vonku..
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod FANUSIK » 27. Máj 2016 20:05

dnes som isiel okolo.. ..a tam je naozaj kde bolo vykolikovane V POLI za mostom R2 ..za krizovatkou smerom na TN... sa robi napojenie na povodnu cestu uz je tam aj navazka strku...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod FANUSIK » 27. Máj 2016 20:06

dnes som isiel okolo.. ..a tam je naozaj kde bolo vykolikovane V POLI za mostom R2 ..za krizovatkou smerom na TN... sa robi napojenie na povodnu cestu uz je tam aj navazka strku...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod bonik-r » 28. Máj 2016 14:48

"Pseudoportalik" teraz.sk je oficialny portal TASR
Obrázok používateľa
bonik-r
diskutujúci
 
Príspevky: 154
Obrázky: 6
Založený: 08. Mar 2010 13:28
Bydlisko: Trenčín

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod smato » 01. Jún 2016 20:21

vyzývam všetkých diskutujúcich aby poslali maila na adresu : obcan@mindop.sk ; z otázkami na hornú R2. Ja som tak učinil 30 mája. Hlavne ma zaujímal obchvat Svinnej (al. Mnichova lehota - Ruskovce), pretože je to tam tam na zabitie úzke, kopcové a kľukaté a teraz s kopcom kamiónov a traktorov. Snáď povedia, akú máme prioritu.

BTW: ja som si myslel, že Tn-Pd je problém len ráno, ale min.týžden som šiel po obede do TN a riadna intenzita, kamióny v skupinkách... Keď prijde Brecely otvárať obchvat Bánoviec, tak aby sa aj dostal do Bánoviec ;-D
smato
návštevník
 
Príspevky: 24
Založený: 23. Mar 2016 18:07

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod ANDi » 01. Jún 2016 20:25

Neboj, si zapnu modre majaciky a budu ohrozovat vsetkych naokolo...
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod bonik-r » 02. Jún 2016 06:41

A Boris Zahumensky im prerazi cestu
Obrázok používateľa
bonik-r
diskutujúci
 
Príspevky: 154
Obrázky: 6
Založený: 08. Mar 2010 13:28
Bydlisko: Trenčín

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod medima » 02. Jún 2016 13:25

Ten už toho veľa neprerazí. Bol mu zhabaný vodičský preukaz.
medima
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 18
Založený: 05. Jan 2013 21:23

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod eric987 » 02. Jún 2016 20:39

smato napísal:Hlavne ma zaujímal obchvat Svinnej (al. Mnichova lehota - Ruskovce), pretože je to tam tam na zabitie úzke, kopcové a kľukaté a teraz s kopcom kamiónov a traktorov.

Dufam ze ti tym nedam falosnu radost, ale usek Svinna-Ruskovce bol medzi tzv. narodnymi projektmi (t. j. do 50 mil. €) v ktorejsi verzii OPII.
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod tondiego » 03. Jún 2016 09:21

Tan material, kde to bolo uvedene mal len informativnu hodnotu. Nie záväznú.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod smato » 12. Jún 2016 20:43

ahoj, viete niekto zistiť, či je už poasfaltované na celom úseku obchvatu? So známym zvažujeme sa tam niekedy napichnúť večer, neviem, či to majú strážené, ale jedno video by hádam nikomu nevadilo... hlavne ma zaujíma kľukatenie a šírka cesty
smato
návštevník
 
Príspevky: 24
Založený: 23. Mar 2016 18:07

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod rempo » 15. Jún 2016 09:20

odovzdanie posunuté o 94 dní do 31.8.
História a súčasnosť výstavby diaľničnej siete na Slovensku na stránke http://www.historiadialnic.sk/
Obrázok používateľa
rempo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 745
Obrázky: 2319
Založený: 22. Feb 2010 00:25

Re: R2 Ruskovce - Pravotice

Odoslaťod smato » 18. Jún 2016 18:01

http://www.teraz.sk/ekonomika/obchvat-b ... lanok.html

Prvý úsek rýchlostnej cesty v Trenčianskom kraji mali pôvodne Inžinierske stavby, a.s., so sídlom v Košiciach dokončiť minulý mesiac. Dôvodom niekoľkomesačného zdržania ukončenia stavby bolo podľa Auxta dočasné napojenie úseku na cestu I/9. "Takže nebolo to na strane staviteľa, ale je to z toho dôvodu, že plynulo sa nebude prechádzať do úseku Mníchova Lehota - Ruskovce, ktorého výstavba bude pozdržaná približne do roku 2019. Takže kvôli zvýšeniu bezpečnosti a napojenia sa na I/9," ozrejmil.

.... a nebol dovod omeškania zosuv pody? Další úsek začnú stavať za 3 roky? sa asi zbláznili...

http://www.ndsas.sk/aktuality-nds-skont ... 372s49220c

NDS píše o sprístupnení úseku v priebehu septembra. Nerozumiem, keď je niečo na 95% hotové, tak už sú všetky riziká známe a plán by mal byť presný a nie hore dole mesiac.
BTW: NDS ma novú hovorkyňu. http://www.ndsas.sk/hovorkyna-spolocnosti/44361s ; podľa popisu je "určená len pre médiá". Bežnému vodičovi asi neodpovie... :-(
smato
návštevník
 
Príspevky: 24
Založený: 23. Mar 2016 18:07

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 21 hostí.