R1 Beladice - Tekovské Nemce

Trnava – Nitra – Žarnovica – Žiar nad Hronom – Zvolen – Banská Bystrica – Ružomberok (križovatka s D1)

Moderátor: Moderátori

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod dragon » 24. Júl 2010 10:38

No jedina dopravna stavba kde sa stavia to nie je vid. napr. rekonstrukcia zel. koridoru. N. mesto n. Vahom - Puchov
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod michael89 » 24. Júl 2010 11:28

Prečo chytáme za slovíčka ? Sme na fóre diaľnice.info, je jasné, že pod pojmom dopravná stavba náš kolega myslel takú stavbu, po ktorej budú jazdiť autá a kamióny. :roll:
michael89
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 380
Založený: 08. Jan 2009 13:44

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod devil » 24. Júl 2010 17:20

nie celkom, su este trstena, h. stubna a svidnik, tie skoncia ale zacne sa cca 15 km R4, atd...rozostavanost nie je tragicka.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Dialniciar » 24. Júl 2010 17:39

Driver napísal:Pridal som nejaké foto, fotky sú robené z auta takže nič moc ale aspoň niečo. Na stavbe sa maká v celom úseku, je to asi momentálne jediná dopravná stavba na Slovensku, kde sa stavia. škoda. :(
Netreba zabúdať na dostavbu D1 Sverepec-Vrtižer, kde stále zostáva preinvestovať takmer 150 mil. €.

Ale je fakt, že čo sa týka dĺžky km, tak R1 PPP tvorí vyše 50% podiel. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod dragon » 25. Júl 2010 10:20

michael89 napísal:Prečo chytáme za slovíčka ? Sme na fóre diaľnice.info, je jasné, že pod pojmom dopravná stavba náš kolega myslel takú stavbu, po ktorej budú jazdiť autá a kamióny. :roll:



Preco by to malo byt jasne. Asi si si este nevsimol, ze forum uz ma dlhu dobu aj kategoriu "zeleznicna infrastruktura" ci ostatna infrastruktura..." . A za adresu stranky "www.dialnice.info" ja nemozem. Nvyse aj po zeleznici jazdia auta a kamiony akurat nalozene na vagonoch :wink:
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod michael89 » 25. Júl 2010 11:23

Sme na fóre dialnice.info, vo veľkej tematickej skupine Diaľničná a cestná infraštruktúra v SR :arrow: Rýchlostné cesty :arrow: R1 :arrow: R1 - Beladice - Tekovské nemce.
Vidíš v tejto veľkej téme topic o železnici, letiskách alebo lodiach ?
michael89
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 380
Založený: 08. Jan 2009 13:44

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Driver » 25. Júl 2010 11:35

No skôr som chcel poukázať na to, že tempo výstavby je veľmi dobré, všade je vidno plno ľudí a mechanizmov, na rozdiel od stavieb , ktoré spomína devil ( proste hneď vidno rozdiel vo financovaní PPP vs št.rozpočet)
A ešte že rozostavanosť D/R okrem PPP je ozaj minimálna, zatiaľ.
Obrázok používateľa
Driver
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 497
Obrázky: 1287
Založený: 22. Dec 2009 21:01
Bydlisko: Desolate valley

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod pohodak » 25. Júl 2010 16:59

cely usek od sverepca po zilinu sa staval zo statneho rozpoctu a EU a stavalo sa tam takisto velmi rychlo (na nase pomery)
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod LubosG » 25. Júl 2010 17:28

devil napísal:nie celkom, su este trstena, h. stubna a svidnik, tie skoncia ale zacne sa cca 15 km R4, atd...rozostavanost nie je tragicka.


No myslím si, že ďaleko od tej "tragédie" to nie je. Už len ten pomer stavieb ktoré sa tento rok dali (a ešte dajú) do užívania a tými čo sa rozostavali (a rozostavajú) je žalostný. Treba si ale počkať na konkrétne kroky, plány by aj boli, no tento rok to proste ružovo, čo sa začiatkov výstavby D a RC, nevidím. A v roku 2011, tak to už bude mať pomaly rok táto vláda za sebou, ostanú jej 3, možno 3 a pol roka, tak som nesmierne zvedavý, aký postup v oblasti výstavby D a RC nastane.
D1 NM
Obrázok používateľa
LubosG
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 87
Založený: 13. Jan 2007 18:16
Bydlisko: BpJ/NM

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod stanog » 25. Júl 2010 17:33

pohodak napísal:cely usek od sverepca po zilinu sa staval zo statneho rozpoctu a EU a stavalo sa tam takisto velmi rychlo (na nase pomery)


Bodaj nie, keď ešte ani nezakopli a už boli v časovom sklze, potom sa to doháňalo za každú cenu.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod pohodak » 25. Júl 2010 18:02

a to ako vylucuje moje tvrdenie ze ked sa chce, aj pri financovani zo SR+EU sa da stavat rovnako rychlo ako cez PPP? :roll:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod stanog » 26. Júl 2010 08:00

Nevylučuje, ono problém podľa mňa nie je v "stavaní" samotnom - keď NDS dá do zmluvy že to musí byť hotové za 18 mesiacov tak to bude rovnako cez štát a rovnako cez PPP (ak štát samozrejme bude našas platiť). Problémy sú s prípravou, ktorá štátu pokiaľ nie je ničím tlačený trvá neskutočne dlho. A nová vláda v tomto ide ešte cestou späť - chce opäť stavať len na vyvlastnených resp. vykúpených pozemkoch. Takže jeden vychcaný podnikateľ s peniazmi na právnikov a obštrukcie zablokuje stavbu na 10 rokov. Ďalší problém novej vlády je že si myslia že keď budú stavať pomalšie že to bude lacnejšie. Technologické optimum je 24 mesiacov, lenže ak vláda spraví zmluvy na 36 alebo 48 okrem vysokej rozostavanosti nedosiahne nič. Lebo dnes je kapacít nadbytok, nie ako keď sa staval Sverepec - HP že firmy boli vyťažené na 110% a tak rúbali ceny poriadne vysoko.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Driver » 26. Júl 2010 09:06

pohodak napísal:aj pri financovani zo SR+EU sa da stavat rovnako rychlo ako cez PPP?


áno SR+EU rovnako ako PPP funguje, ale nesmie z nej vypadnúť EU, potom to už nefunguje

Ešte 2 otázky : 1. Nebude mať nakoniec NR a BB skôr obchvat ako TT, kde sa už stavia niekoľko rokov?
2. čo by sa momentálne stavalo, keby nebolo PPP na R1?
Obrázok používateľa
Driver
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 497
Obrázky: 1287
Založený: 22. Dec 2009 21:01
Bydlisko: Desolate valley

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod pohodak » 26. Júl 2010 10:37

stanog tak zeby stavanie na nevyvlastnenych pozemkoch nejako extra urychlilo vystavbu nemam pocit...zakon o vyvlastneni predsa bol aj bude, akurat najprv bude treba pozemok vyvlastnit a stavat az potom, klasicky postup v _normalnom_ _pravnom_ state...stat si jednoducho nemoze dovolit vyvlastnovat pozemky a platit za m2 5-10% realnej hodnoty okolitych pozemkov (osobna skusenost pri oprave zeleznicneho koridoru)...na druhej strane si obcania z okresov na severe slovenska nemozu pytat za neobrabane pole peniaze ako za stavebny pozemok pri BA (tiez osobna skusenost s jednym stamgastom)

ako si prisiel na to, ze nova vlada chce stavat dialnice pomalsie lebo to ma byt lacnejsie? fakt na tomto fore sa od volieb uz siria take bludy ze sa nestacim cudovat :roll: ale najlepsie to samozrejme urobil vazny, najprv nahanal koncesionara 1. balika aby urychlil stavbu, ten si za to logicky zvysil cenu, potom im ale terminy znormalizovali, ale cena sa nezmenila :lol:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod stanog » 26. Júl 2010 16:33

Tu v monitoringu som čítal vyjadrenia Figeľa a spol o tom že diaľnice sa stavali draho, lebo ich predošlá vláda chcela stavať rýchlo a že oni ich budú stavať lacnejšie, hoci o trochu dlhšie.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod stanog » 26. Júl 2010 16:40

Pohodak, to vyvlastnovanie je trochu OT, ale každý kto si myslí že štát navrhol nespravodlivú cenu má právo na vlastný znalecký posudok a keď ani to nepomôže má právo sa o cenu súdiť, takže myslím že ochrana je dostatočná. Zatiaľ čo v prípade že pri snahe o vyvlastnenie podnikavec napadne na súdoch a ktovie kde všade ešte akýkoľvek krok štátu, len aby procesnými úkonmi vec čo najviac zdržal, tak je to 10-ročné zdržanie reálne. Naozaj sme tu mali a máme vysporiadania pozemkov ktoré sa vlečú viac ako 5 rokov a pritom ide o zanedbateľné fliačky zeme, akurát kvoli nim stavby stáli resp. ešte stále stoja. Vtedy nerozumiem aký má zmysel čakať, keď pod úsekom je 98% pozemkov vysporiadaných a s 2-ma percentami roky investor nevie pohnúť. Potom tu vznikajú úseky odnikiaľ nikam v tom lepšom prípade.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod pohodak » 26. Júl 2010 18:26

stanog to ficove "urychlenie" a nasledne predrazenie som vysvetlil vyssie, proti tomuto uvazovanemu "spomaleniu" nemoze mat snad nikto nic...co sa tyka vyvlastnenia - da sa jednoducho upravit zakon, kde sa predide takymto vychcancom, ale zaroven sa nenarusia ustavne prava vlastnikov pody

inak zaujimalo by ma (ak niekto vie) v ktorych pripadoch su u nas taketo problemy s vykupom pozemkov :)

PS: presunte tuto debatu do spravnej temy :)
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod i15 » 26. Júl 2010 18:48

Zaujimave, ze v pripade R1 NR-ZM neboili medializovane ziadne problemy s pozemkami, dokonca ani v Nitre. Skratka, ked su financie, nie su problemy s pozemkami :)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod dragon » 26. Júl 2010 20:42

inak zaujimalo by ma (ak niekto vie) v ktorych pripadoch su u nas taketo problemy s vykupom pozemkov


Tak napr. Jarkovsky v Presove....
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Milos » 19. Aug 2010 13:43

V nedeľu podvečer som cestoval zo Záhoria do BB, neponáhľal som sa, tak som sa trochu pomotal okolo Olichova a Čiernych Kľačian a urobil pár fotiek zo stavby R1 v týchto miestach. Niektoré som už do západu slnka nestihol, tak sa ospravedlňujem za kvalitu. :arrow: http://www.dialnice.info/gallery/album.php?album_id=172

Zopár fotiek som nafotil aj počas jazdy medzi TT a NR
:arrow: http://www.dialnice.info/gallery/album.php?album_id=137
:arrow: http://www.dialnice.info/gallery/album.php?album_id=170
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Tomas PO » 21. Aug 2010 12:33

A zrazu sa daju mosty stavat aj vizualne inak....gallery/image_page.php?album_id=172&image_id=9169
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Milos » 25. Aug 2010 12:36

Ako si to myslel - vizuálne inak? Veľmi podobný most je aj na obchvate Oždian, len tam to staval Doprastav

R1 - most pri Olichove :arrow: http://www.dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=172&image_id=9169

R2 - most na obchvate Oždian :arrow: http://www.dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=109&image_id=925
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Tomas PO » 25. Aug 2010 12:58

Aha, ten pri Ozdanoch som nezaregistroval odspodu. Slovom inak som samozrejme myslel tie obluky
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod aquila » 17. Sep 2010 10:25

datum do predcasneho uzivania Beladice – Tekovské Nemce 28. 7. 2011

aj ked nechapem, ze preco tento usek ma o dve mesiace skorej odovzdanie ako ostatne dva .. mohli to radsej pustit vsetko naraz ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod devil » 17. Sep 2010 10:31

myslim ze tento usek je najjednoduchsi a zaroven tu je najvacsie obmedzenie tj. obchadzka.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.