R1 Beladice - Tekovské Nemce

Trnava – Nitra – Žarnovica – Žiar nad Hronom – Zvolen – Banská Bystrica – Ružomberok (križovatka s D1)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod rastislav5 » 25. Nov 2009 10:15

Ja verim ze sa myto bude platit na vsetkych cestach (s rozdielnymi sadzbami), co satelitny system umoznuje. Potom by to problem nebol
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Odoslaťod stanog » 25. Nov 2009 10:43

Uz dnes platis myto na vsetkych cestach vo forme vysokej spotrebnej dane za benzin a naftu. Ked sa tieto dane zavadzali ich vysoke sadzby sa zdôvodnovali tym ze vytazok pojde na potrebne investicie do vystavby a opravy ciest. System je to pre OA v podstate spravodlivy - odraza najazdene kilometre, problemom su len zahranicne vozidla a najmä kamiony ktore dokazu natankovat u susedov lacnejsie a prejst celym uzemim SR bez tankovania - tym padom vobec neprispievaju v sucasnosti na nase cesty. Druha vec je ze terajsia vlada vytazok uvedenej spotrebnej dane pouziva na vsetko mozne v rozpocte.
Takze dalsie spoplatnenie by bolo len dvojitym zdanenim vodicov.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Odoslaťod aquila » 25. Nov 2009 11:37

2devil: a presne na to som narazal .. plus tam tie intenzity casom budu ..

ako by som si cca predstavoval prelozky I/65 som nacrtol tunak ..

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=7039

to by bol zaroven efektivny obchvat vsetkych dedin a do istej miery aj hronskeho benadiku.. kde som nacrtol ozaj vyhladovu prelozku I/76 ...

dokonca si myslim, ze kraj by ani neprotestoval, keby stat urobil tu prelozku a cestu cez dediny by musel zrekonstruovat kraj ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Milos » 25. Nov 2009 12:21

Aquila, obávam sa, že by ten obchvat v trase, v akej si ho zakreslil, mohol vyjsť aj viac, než samotná R1 od odbočky na Čaradice po MÚK Hron. Beňadik. Južne od Beňadiku už začínajú priamo nad cestou a železnicou strmé skalné steny Slovenskej brány, tam by sa to bez dlhého a hlavne vysokého mosta nezaobišlo. :arrow:http://www.panoramio.com/photo/3862214
:arrow::http://www.panoramio.com/photo/22325282 Alebo potom brutálny zásah do terénu, prípadne viesť trasu bližšie ku kláštoru, aj jedno aj druhé sa mi zdá zverstvo.
Prvá časť (obchvat Čaradíc a Tekovských Nemiec) by mohla byť ok, ale aj tam by to chcelo most a dosť hlboký zárez (prevýšenie od údolia pri Čaradiciach a vyvýšeniny východne od neho je 40 - 50 m). Pár 100 m južnejšie sú prevýšenia menšie, ale zas by to bola dlhšia obchádzka
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod rastislav5 » 25. Nov 2009 13:50

stanog napísal:Uz dnes platis myto na vsetkych cestach vo forme vysokej spotrebnej dane za benzin a naftu. Ked sa tieto dane zavadzali ich vysoke sadzby sa zdôvodnovali tym ze vytazok pojde na potrebne investicie do vystavby a opravy ciest. System je to pre OA v podstate spravodlivy - odraza najazdene kilometre, problemom su len zahranicne vozidla a najmä kamiony ktore dokazu natankovat u susedov lacnejsie a prejst celym uzemim SR bez tankovania - tym padom vobec neprispievaju v sucasnosti na nase cesty. Druha vec je ze terajsia vlada vytazok uvedenej spotrebnej dane pouziva na vsetko mozne v rozpocte.
Takze dalsie spoplatnenie by bolo len dvojitym zdanenim vodicov.

Vsetko co pises je pravda (pridam este problem s tankovanim do osobnych automobilov v zahranici u vodicov co nebyvaju daleko od hranic a rozny dopad pre rozne spotreby automobilov), ale sadzby za prejdene km su urcite spravodlivejsie a okrem toho cena sa da v satelitnom systeme menit podla roznych kriterii (den v tyzdni, cas, narocnost useku...). Nebudme naivni ze sa sadzba z PHM znizi. Budme radi ked sa nezavedie trojite alebo stvorite zdanenie (napr. cestna dan pre osobne automobily alebo spotrebna dan s kupy automobilu atd). Tu je odkaz ako to planuju v Holandsku http://www.aktuality.sk/clanok/150246/h ... kilometre/
Ja ocakavam, ze sa bude platit aj za prejdene km na parkovisku.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Odoslaťod Tomas PO » 26. Nov 2009 16:28

aquila napísal:http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=7036

zaujimave je, ze zjavne opravia kompletne celu cestu az benadik.. pritom skoda, ze neurobili normalnu prelozku cesty a tym padom aj cca 6-7 km obchvat vsetkych dedin s napojenim na I/76...

Dobre som pochopil, ze sucasna cesta sa vyuzije na polprofil?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod devil » 26. Nov 2009 17:26

ano, uz predlzenie R-ky od benadiku ktore spustili v 2005 riesili takto.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod i15 » 26. Nov 2009 17:32

...tu sa to da, ale pri Kysuckom Novom Meste musi byt 500 metrovy tunel pod urovnou terenu a kilometrove naklady cez 1mld Sk

(sorry za OT, nebudem ho dalej rozvijat)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Milos » 26. Nov 2009 21:08

Tomas PO napísal:Dobre som pochopil, ze sucasna cesta sa vyuzije na polprofil?


Devil napísal:ano, uz predlzenie R-ky od benadiku ktore spustili v 2005 riesili takto.



Presnejšie povedané - už tá cesta (dnes sčasti už 3+2 profil R1 Hronský Beňadik - Tekovské Nemce) sa niekedy na prelome 70-tych a 80-tych rokov stavala ako polprofil budúcej RC. Dobre to bolo a je vidieť na nadjazdoch ponad cestu, boli už pripravené na plný profil. Aj keď je pravda, že sa pri výstavbe R1 väčšina musela aj tak prekopať kvôli výmene podložia.
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod papes.sk » 27. Nov 2009 01:07

aquila napísal:ako by som si cca predstavoval prelozky I/65 som nacrtol tunak ..
myslim že je to neefektivne davat peniaze do tejto preložky cesty...este do tej I/75
a este jeden háčik tam vysí....skus sa pozriet na tuto mapu http://mapy.hiking.sk/?zoom=14&lat=6164206.81872&lon=2065118.30043&layers=00BTTTTTTFFFFF a na miesto kde si nakreslil preložku I/65 pri Hron.Benadiku...to by sa asi nedalo...len nejaky tunelik alebo to pustit az na psiare :roll:
Chcem bojovať za nezmysli v dialničnej sieti slovenska. :)
papes.sk
návštevník
 
Príspevky: 49
Založený: 15. Nov 2009 16:20
Bydlisko: I/51

Odoslaťod Milos » 27. Nov 2009 11:44

Tak tunel na preložke cesty súbežnej s RC - to je (nielen) na Slovensku ťažké sci-fi :)
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod papes.sk » 27. Nov 2009 17:26

Milos napísal:Tak tunel na preložke cesty súbežnej s RC - to je (nielen) na Slovensku ťažké sci-fi :)
tak to *** aj na psiare je to na nič púšťať...to môžu vodiči rovno použiť cestu 3.triedy z Olichova do Kozároviec a napojiť sa na I/76....myslim že po dobudovaní R1 v tomto kraji bude potrebnejšia preložka alebo rozšírenie cesty I/76 (úzka cesta) viac ako cesta cez Čaradice a Tek.Nemce(I/65)
Chcem bojovať za nezmysli v dialničnej sieti slovenska. :)
papes.sk
návštevník
 
Príspevky: 49
Založený: 15. Nov 2009 16:20
Bydlisko: I/51

Odoslaťod stanog » 03. Dec 2009 08:54

Takže koncesionárom "zrekonštruovaný" úsek obchádzkovej trasy cez Tekovské nemce sa ani nie po mesiaci už opravuje. Rýchlosť je znížená na 40 km/h, sú tam stĺpiky a včera sa pracovalo na odstraňovaní zdeformovaných častí vozovky. Na niektorých miestach sa totiž značne začali prepadávať kanalizačné vpusty a vyjazdili sa koľaje a dochádza k vytláčaniu vozovky. A k tomu podotýkam došlo v Novembri, neviem si predstaviť čo tá vozovka spraví v lete.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod vladi87 » 27. Mar 2010 07:39

MarcelSWP: Vďaka za nové fotky zo stavby..zaujímalo by ma, na čo slúžia tie čierne valy (neviem, ako to mám inak pomenovať)..
Obrázok používateľa
vladi87
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 403
Obrázky: 8
Založený: 05. Jún 2009 07:38

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod i15 » 27. Mar 2010 08:20

podla fotiek nevyzera, ze by sa velmi ponahlali... pritom zaplatene maju dobre
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Tomas PO » 27. Mar 2010 09:00

mozno len predchadzaju velkym bonusom za nadcasu a nedele...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod MarcelSWP » 27. Mar 2010 10:42

vladi87: rád som niečim prispel, inak dnes som sa to pokúsil znova nafotiť, včera to bolo moc rozmazané
MarcelSWP
nováčik
 
Príspevky: 6
Obrázky: 45
Založený: 19. Mar 2007 17:38
Bydlisko: ZM

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod stanog » 27. Mar 2010 11:48

Tomas PO napísal:mozno len predchadzaju velkym bonusom za nadcasu a nedele...

Tiež som čakal že to stavebné tempo bude vyššie, nič extra oproti klasickej výstavbe, žiadne mimoriadne nasadenie ani extrémna hustota strojov ked to tak porovnávam s úsekom Žarnovica - Šášovské podhradie či inými.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod devil » 27. Mar 2010 14:33

presne tak. je to dane nie prilis velkou narocnostou. vyssie tempo je pri mostoch, ked sa stihnu tie, stihne sa vsetko.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod qantas » 27. Mar 2010 15:18

stanog napísal:
Tomas PO napísal:mozno len predchadzaju velkym bonusom za nadcasu a nedele...

Tiež som čakal že to stavebné tempo bude vyššie, nič extra oproti klasickej výstavbe, žiadne mimoriadne nasadenie ani extrémna hustota strojov ked to tak porovnávam s úsekom Žarnovica - Šášovské podhradie či inými.
no myslim ze ono to len pride, hlavne ked sa este viac otepli , uz teraz na 45km useku pracuje vela ludi a hlavne sa sustreduju na mosty , krizovatky ktore su narocnejsie na pocasie ,rad by som bol keby do buducnosti sa staval v celosti aj usek R8 Nitra - križovatka R2 cez PPP 54 km641 m ,hej kazdy ma iny nazor ze netreba R8 a podobne ale je tam naozaj katasrtrofalna cesta spusta dedin a kazdy rok to bude horsie ,mozno by to malo sancu na uspech keby zostala tato vlada aj po volbach a R.Fico by pretlacil rychlo cez PPP stavat tento usek , nakoko pochadza od Topolcian a myslim ze este jedno PPP by Slovensko zvladlo .
qantas
diskutujúci
 
Príspevky: 198
Založený: 23. Feb 2008 23:08

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod michael89 » 27. Mar 2010 20:05

Ak by existovalo PPP, ktoré by podľa Teba Slovensko ešte zvládlo, tak by to bolo určite PPP na D4.

( Pre notorických rypákov a paranoikov - moja predošlá veta nechce byť nijako citovo zafarbená, nie je ironická voči ničomu ani nikomu. Je to môj subjektívny názor ). :wink:
michael89
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 380
Založený: 08. Jan 2009 13:44

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Tomas PO » 27. Mar 2010 20:39

devil napísal:presne tak. je to dane nie prilis velkou narocnostou. vyssie tempo je pri mostoch, ked sa stihnu tie, stihne sa vsetko.

tak tak, navyse sukromny investor vie urobit najidelalnejsi pomer ceny prace a vykonu.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod qantas » 27. Mar 2010 20:47

michael89 napísal:Ak by existovalo PPP, ktoré by podľa Teba Slovensko ešte zvládlo, tak by to bolo určite PPP na D4.

( Pre notorických rypákov a paranoikov - moja predošlá veta nechce byť nijako citovo zafarbená, nie je ironická voči ničomu ani nikomu. Je to môj subjektívny názor ). :wink:
D4 bude pravepodobne take kde stat nebude splacat ani korunu
qantas
diskutujúci
 
Príspevky: 198
Založený: 23. Feb 2008 23:08

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod ikon » 27. Mar 2010 23:08

michael89 má pravdu... D4, R2, R7 a mnohé iné úseky sú dôležitejšie ako nejaká R8.

Čo sa týka R1ky NR - HB tiež si myslím, že sa to teraz po oteplení rozbehne. Naposledy keď som tadial išiel (asi 2týždne dozadu) napriek nie dobremu počasiu veselo stavali mostné piliére a krizovatku okolo Tesárskych mlyn.
ikon
návštevník
 
Príspevky: 26
Obrázky: 42
Založený: 18. Máj 2009 17:47

Re: R1 Beladice - Tekovské Nemce

Odoslaťod Driver » 23. Júl 2010 22:11

Pridal som nejaké foto, fotky sú robené z auta takže nič moc ale aspoň niečo. Na stavbe sa maká v celom úseku, je to asi momentálne jediná dopravná stavba na Slovensku, kde sa stavia. škoda. :(
Obrázok používateľa
Driver
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 497
Obrázky: 1287
Založený: 22. Dec 2009 21:01
Bydlisko: Desolate valley

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.